Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

petar357

#21320

@ Slaninar

Tekst koji si citirao se odnosio na Hattricka, kasnije sam precizirao.

Nije problem 10 ili 20 uplata za drugog tokom meseca. Problem je sto je pocelo da ih biva na hiljade... Zato je doneta restrikcija, a individualne uplate ce se resiti, u okviru istog domacinstva je vec reseno.

U vezi Poste.... Neces verovati, njihove provizije, iako visoke, su manje nego kod i jedne poslovne banke.
Gde si cuo da se prodaje Posta? A, da, naposao si - koju ce verovatno hteti da rasprodaju... tvoja konstrukcija, a ne cinjenica.... Ok.


megaidiot

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 02:13
Drugo je kada neko posreduje u prodaji tudje robe ili usluge i za to naplacuje proviziju u okviru registrovane delatnosti, kao primer koji navodis sa avio kartama.
ako mi air srbija zvanicno kaze da kartica ne mora biti moja, onda mogu i da platim babi struju.

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 03:47
Prvi put koliko se i ti i ja secamo, tj. za poslednjih nekoliko decenija kurs dinara je stabilan vec godinama a inflacija minimalna.
:violina:
igra brojeva. svaki dan za iste, "stabilne" pare, mozes da kupis sve manje. jako smo se usrecili, ko rumuni.
i dalje svako ko moze da pregura mesec sa viskom kupuje evre i njih cuva.

petar357


Mislis, bolje je kada uz sve to postoji i inflacija i konstantni pad dinara, pa da oni koji od  viska kupuju evre, mogu da ih kupuju sve manje i manje za iste pare?

Lazic

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 01:40
U cemu je sustina?


Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 01:40
koje su, uzgred budi receno, neopravdeno visoke.

Eto... Ne trpe konkurenciju...

monsterbnt

Da, provizije u bankama su visoke, ali ovaj propis njima uteruje pare u dzep. Ista prica i sa duplom konverzijom za paypal.... Sve je osmisljeno da uteruje njima pare u dzep a isteruje narodu i svaka otezavajuca okolnost za narod je pozeljna... Kazes resice za domacinstva... Pa treba da resavaju one koji prave prekrsaje a ne da izmisljaju sad neko resenje za domacinstva samo da na kraju isteraju svoje. Opet se vracamo na to da neki idiot nece da radi svoj posao i automatski komplikuje zivot svima ostalima....
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Re¹i to jedna dobra revolucija...

monsterbnt

Citat: Laziæ poslato 01 Avgust, 2017, 09:38
Re¹i to jedna dobra revolucija...

ZIVEO KRALJ ALEK!!!!
Smrt SVIMA!!!!

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

petar357


Citat: Laziæ poslato 01 Avgust, 2017, 09:14
Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 01:40
U cemu je sustina?


Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 01:40
koje su, uzgred budi receno, neopravdeno visoke.

Eto... Ne trpe konkurenciju...

Zar stvarno mislis da je nelegalno bavljenje platnim prometom od strane pojedinaca zdrava konkurencija?

Citat: monsterbnt poslato 01 Avgust, 2017, 09:36
Da, provizije u bankama su visoke, ali ovaj propis njima uteruje pare u dzep....

To ja i pricam. Treba dici glas protiv visokih provizija, moze NBS to da ogranici kao sto postavlja i druga ogranicenja poslovnim bankama, a ne biti protiv sprecavanja pojave da neko debelo i masovno naplacuje uplate sa svog e-naloga u banci.


monsterbnt

Utvrdi ko vrsi nelegalne uplate i kazni ga. Ogranici bankama visinu provizije. Ali ne, lakse je oplesti po raji.... To je ionako vec postalo normalno za ove tvoje govnare...
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Zdrava ili ne, konkurencija je koja mora da se onemoguæi...

megaidiot

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 08:47
Mislis, bolje je kada uz sve to postoji i inflacija i konstantni pad dinara, pa da oni koji od  viska kupuju evre, mogu da ih kupuju sve manje i manje za iste pare?
ma jooook, to ti je isto kao sto cipsu ne skace cena, samo je u pakovanju sve manje i manje krompira, a sve vise i vise vazduha.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 07:48

@ Slaninar

Tekst koji si citirao se odnosio na Hattricka, kasnije sam precizirao.

Nije problem 10 ili 20 uplata za drugog tokom meseca. Problem je sto je pocelo da ih biva na hiljade... Zato je doneta restrikcija, a individualne uplate ce se resiti, u okviru istog domacinstva je vec reseno.

U vezi Poste.... Neces verovati, njihove provizije, iako visoke, su manje nego kod i jedne poslovne banke.
Gde si cuo da se prodaje Posta? A, da, naposao si - koju ce verovatno hteti da rasprodaju... tvoja konstrukcija, a ne cinjenica.... Ok.



Nisam bio siguran jesi bot, ili samo razmi¹lja¹ iz malo drugaèijeg ugla. Vremenom sam sve uvereniji da je ono prvo.  No nebitno.

Po¹ta uzima manju proviziju, ali je uzima - zato i 90% ljudi, pogotovo penzionera uplaæuje preko po¹te.
Za privatizaciju i rasprodaju - kad neko dobije jednu platu, pa je propije u kafani. Pa to uradi sa narednih 10 plata. Meni je nekako sumanuto oèekivati bilo ¹ta drugo sem istog da æe uraditi i sa 11.
Isto je sa ovim na¹ima ¹to rasprodaju dr¾avu.

Na temu uplata: nisu tako napisali. Napisali su da ne mo¾e u tuðe ime. Onda su izdali neko "jesam muzièar, mislim nisam, ka¾em nosim tetki lek" saop¹tenje na sajtu NBS, u kojem opet ne ka¾u koliko raèuna je OK da se uplati meseèno, do kojeg iznosa i slièno. Samo ne¹to za ¹ta ne mo¾e¹ da se uhvati¹ - da mogu svakog da sjebu, ili da ne sjebu - kako im se digne. Nisu napisali kako defini¹u da neko naplaæuje tu uslugu. ©ta ako nismo u istom domaæinstvu i nismo sa istim prezimenom? Eto, drugar iz Njemaæke me zamoli da mu plaæam komunalije dok nije tu. Gde se podvlaèi crta i granica? 10, 20, 100 uplata? Koji iznos? Valjda treba vijati momenat kada se uzima provizija.
https://www.nbs.rs/internet/latinica/scripts/showContent.html?id=11693&konverzija=no

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle


megaidiot

pa jebote sto su uvozili koje kurac presretace kad mogu da kaznu odma zaracunaju u putarinu na istom papiru?

Boban_m

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 07:31
U Americi je na primer porez na nasledje, cak i u prvom nazlednom redu - da se useres.
Jebena ta Amerika. Na Floridi porez na nasledje nula. Porez na dohodak nula.

Lazic

Kako sme¹ da protivreèi¹ Petru6.35...? Nema¹ ti pojma... ;D

monsterbnt

De ti znas bolje od perice? Ko da zivis tamo pa ce ti da mu objasnis.
Smrt SVIMA!!!!

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

petar357

Citat: Boban_m poslato 01 Avgust, 2017, 15:12
Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 07:31
U Americi je na primer porez na nasledje, cak i u prvom nazlednom redu - da se useres.
Jebena ta Amerika. Na Floridi porez na nasledje nula. Porez na dohodak nula.

Sto se tice poreza na zaradu, tj. dohodak kako ti kazes, na Floridi i jos 9 drzava ne placa se samo State income tax.

Placa se na zaradu: Federal income tax, Lokal income tax kao i FICA (po pola sa poslodavcem) ukupno oko 27% bez pomenutog State income fax koji bi iznosio jos par procenata da je neka druga drzava umesto Floride u pitanju.

Znas ti to vrlo dobro....