Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

meni se smejali kad nisam znao ko je stanlija.
Citat: kosta66 poslato 02 Avgust, 2017, 14:55
pokolenja se ne oblikuju muzikom, iako sam danas proèito na fejsu da je aristotel il neki slièan mudrac reko da muzika mo¾e da oblikuje karakter. to je neistina u sirovom smislu napisane reèenice. u nekom umnom poku¹aju da se govornik izrazume mogu da se pove¾u neke stvari.
obrazivanje je problem, muzika je samo simptom, ne mislim na 2+2=4 nego na razvijanje interesovanja za mnoge lepe stvari koje ljude sve manje zanimaju, recimo obrazovni program na tv-u odavno ne postoji. to se razvija i u sistemu i u kuci. ako sjebes oba, onda jebiga omladina ne zna za bolje, pa im je ljakse splavar dojaja, a super provod razbijanje glava na utakmici.

Kostić

inaèe po pitanju tih vrednosnih stavova i celog dru¹tva. dobar sam prijatelj sa sestrom jednog na¹eg veoma kulturnog glumca i mogu da vam ka¾em da je te¹ka ko trepèa, da je luda, da od kulture u njoj nema ni j. al smo se jebali besomuèno i ni¹ta nam nije falilo. ona èita knjige, ja filozofiram, neko treæi ode na splav. a sa druge strane sam imo ribu koja se truje sa lukasom, al je sa nogama na zamlji, radi ko radnik ima sasvim obièan ¾ivot i jede salamu isto ko i ona enteligenta. imo sam i jednu poprilièno cenjenu u dru¹tvu. ona je bila trip, ima ¹es fakulteta, bila je u nekom odbliku neke funkcije i imala je opako dobre sise. nikad nije reèe lo¹u rekla o lukas kulturi, sveobliku formiranja javne svesti i slièno. imam i prijatelja filozofa, predaje istoriju na muzièkom fakultetu. ni on nikad nije kuko na lukas generaciju. smatra da svako ima svoju kulturu i da ona ne sme da se osporava pa kakva god da je. i tako nam ¾ivot prolazi.


ne mo¾ete vi bando da izmenite ne¹to ¹to je u korenu raslo ukrivo. ako vam smeta na¹a kultura vi zatvorite oèi i zapu¹ite u¹i. i æutite. jer je samo æutnja jedina vredna mudrost.

a moral je tema za bolje da se o njemu ne diskutuje jer je to izmislio onaj ko bi jebo al mu niko nije dao (figura)

radne navike nemaju veze sa kulturom, nego sa tatinim parama.

¹kolstvo je katastrofa za koju je zaslu¾an iskljuèivo profesor. (mnogo nezgodna tema u kojoj bi loptica letela brzinom od 299 na sat. br¾e nago na teniskom turniru)



Kostić

a kultura i kulturna nasleða., pa majmun je imo svoju kultutu, rimljani svoju, turèin svoju, tito svoju, ovi novi imaju svoju. pozori¹ni glumèe, ako ti niko ne uðe u salu pred predstavu, ti odigraj najbolju predstavu u ¾ivotu. u praznoj sali, sam za sebe. i tvoja kultura æe da ¾ivi, dok ti mo¾e¹ da jebe¹ i da vozi¹ motor. nemoj da te potresa ¹to su svi zaginuli na splavu pa se leèe tri dana i nisu mogli da doðu na predstavu. prevelika briga oko tuðe kultrue ima da te izede ko ja dve crvene ¹ilje sa belim lukom. u zejtinu i siræetu.


leto jebotebog (kad spomeuh boga da dodab da i sam bog evoluira svoju kulturu. dok nije bilo medija i nauke, lago narod da ga keva rodila bez seksa, a kako je nauka evoluirala, pa pobila tu istinu, religijska kultura je odmakla korak dalje. ako oæe¹ da veruje¹, plati raèun (kako neko reèe da je negde u nekoj zemlji gde je kultura bolja no na¹a) ) a mi kenjamo po forumu umesto didemo na adu da ladimo jaja u kulturnom smislu - æega ne bez. amoralni su ograðeni zelenilom i ko ih jebe nek se gologuze u svojoj kulturi van doma¹aja na¹ih oèiju (osim u sluèaju da na ¹ljunku sedi neko dobro sisato dupe, onda je dozvoljeno da se moral prikrije : ) )


Lazic

Citat: mi¹ko_kolo poslato 02 Avgust, 2017, 14:03
Mislim da nisi u pravu. Kad imaju ¹ta, ljudi odaberu ono ¹to je kvalitetno. Kada bi se, nekim èudom, promenila programska politika na¹ih televizija i uop¹te medija i izbacili svaku vrstu tre¹a iz svog delokruga, ne bi pro¹lo puno i niko se vi¹e ne bi seæao likova koji su se pojavljivali u njima. Mediji u Srbiji se prosto utrkuju ko æe biti vulgarniji, prizemniji, bombastièniji u naslovima, kakvu æe bljuvotinu da iskopaju... Koliko ljudi je bilo na koncertu Filharmonije na U¹æu, pre mesec dana? Izmeðu 25 i 30 hiljada. Nije pevala ni jedna od tre¹ zvezda. Neka i polovina ponekad pusti kod kuæe klasiku, eto ti publike za narednih i-ha-haj!
Znam najmanje 4 Laziæa koji su bili...




@Boban:
A riba k'o avion... :(

mi¹ko_kolo

Citat: megaidiot poslato 02 Avgust, 2017, 15:11
meni se smejali kad nisam znao ko je stanlija.
obrazovanje je problem, muzika je samo simptom, ne mislim na 2+2=4 nego na razvijanje interesovanja za mnoge lepe stvari koje ljude sve manje zanimaju, recimo obrazovni program na tv-u odavno ne postoji. to se razvija i u sistemu i u kuci. ako sjebes oba, onda jebiga omladina ne zna za bolje, pa im je ljakse splavar dojaja, a super provod razbijanje glava na utakmici.
Mo¾e se i ovako reæi.

Biker-Boy

Aleksandar Vulin: Moramo da branite zemlju.  [rofl] [glavazid]
I feel the need..... the need for speed !!!

El Jefe

http://скк.срб/2017/08/02/odgovor-branka-dragasa-cedomiru-anticu/
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Tekst sadrzi nekoliko netacnih informacija, npr o zonama upotrebe municije o osiromasenom uranijumu i upotrebi istog u avio industriji, kao i teza o politickoj hajci o steti nanesenoj Srbiji. Ona na zalost ne postoji a trebala bi na drzavnom nivou u vidu strucne i detaljne istrage. Ono sto sad imamo su pokusaji ljudi iz struke da se uradi istrazivanje i predoci javnosti, i mnogo vise nestrucnih i senzacionalistickih tekstova na obe strane medju kojima je i ovaj.

mrle

kum mi poslao link, ja mislio neka zajebancija

www.vulin.rs

monsterbnt

Citat: Boban_m poslato 03 Avgust, 2017, 18:16
Tekst sadrzi nekoliko netacnih informacija, npr o zonama upotrebe municije o osiromasenom uranijumu i upotrebi istog u avio industriji, kao i teza o politickoj hajci o steti nanesenoj Srbiji. Ona na zalost ne postoji a trebala bi na drzavnom nivou u vidu strucne i detaljne istrage. Ono sto sad imamo su pokusaji ljudi iz struke da se uradi istrazivanje i predoci javnosti, i mnogo vise nestrucnih i senzacionalistickih tekstova na obe strane medju kojima je i ovaj.

Jedino netacno je da DU municija ima ekspolzivno punjenje. Inace se koristi i kao deo sendvic oklopa za tenkove. (Abrams, challenger, t-80/90)
Koristi se najvise kao municija za gau-8 i gau-12 topove kao i potkalibarno zrno u americkim, engleskim, nemackim i ruskim tenkovima (nas M84 takodje koristi posto ima ruski top), i sluzi ISKLJUCIVO za gadjanje oklopnih ciljeva. Bombe od isposcenog uranijuma su samo jos jedan od srpskih mitova
Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Mislim da smo ti i ja polemisali prije par godina o tome. Vazno je da ovo istrazivanje urade ljudi od struke, za sta vec postoji incijativa. Kad se to zavrsi (a ne moze brzo) onda cemo znati a do tad mozemo da se igramo naucnika.

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

OKi

#21374
Ispade i zdrav  :o
  :wtf: [neampojma] [neampojma] [neampojma]

monsterbnt

Citat: Boban_m poslato 03 Avgust, 2017, 19:33
Mislim da smo ti i ja polemisali prije par godina o tome. Vazno je da ovo istrazivanje urade ljudi od struke, za sta vec postoji incijativa. Kad se to zavrsi (a ne moze brzo) onda cemo znati a do tad mozemo da se igramo naucnika.

I jesu. Jedina opasnost je od trovanja teskim metalima a za to mora ozbiljna kolicina da se unese.
Smrt SVIMA!!!!

mali_zmaj

Citat: Biker-Boy poslato 03 Avgust, 2017, 19:39
Citat: mrle poslato 03 Avgust, 2017, 19:13
kum mi poslao link, ja mislio neka zajebancija

www.vulin.rs

[samoubistvo] [samoubistvo] [samoubistvo]

E do kurca...,jebote koja samopromocija!!

[samoubistvo]   [doh]
jin-jang

Boban_m

Citat: monsterbnt poslato 03 Avgust, 2017, 19:59
I jesu. Jedina opasnost je od trovanja teskim metalima a za to mora ozbiljna kolicina da se unese.
Istrazivanje veze izmedju bombardovanja RS 1994-95 I Srbiji 1999 i znacajnog porasta malignih bolesti nakon toga? Koja je to studija i gdje moze da se procita?

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Avgust, 2017, 21:00
Citat: monsterbnt poslato 03 Avgust, 2017, 19:59
I jesu. Jedina opasnost je od trovanja teskim metalima a za to mora ozbiljna kolicina da se unese.
Istrazivanje veze izmedju bombardovanja RS 1994-95 I Srbiji 1999 i znacajnog porasta malignih bolesti nakon toga? Koja je to studija i gdje moze da se procita?

Kao ¹to pi¹e u èlanku (ako sam dobro primetio) - gorele su rafinerije, sva¹ta otrovno i kancerogeno je gorelo. Takoðe, mislim da je i visok stres, lo¹ standard ¾ivota i sve nezdravije ishrane razlog tome.  Delom uzrokovano i bombardovanjem (vi¹e nama samima i izborima koje smo pravili i jo¹ uvek ih pravimo). Na tu temu, izbora, evo jo¹ bisera:

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/168498/Znacajno-opao-broj-vakcinisane-dece-od-jeseni-preti-epidemija.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Mislim da ce naucna zajednica razlikovati osiromaseni uranijum od teske hemije, koje usput nema svuda gdje je zabiljezena epidemija karcinoma.