Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 31 Jul, 2017, 15:39
http://www.021.rs/story/Info/Srbija/168282/Narodna-banka-zabranila-onlajn-placanje-na-tudje-ime.html

Hiljadu im majki jebem!

Vise porodica nista ne znaci, otac, majka, zena, dete, brat, sestra, samo nasilna individualizacija. Upravo zbog toga se toliko i forsiraju i kartice, i cipovi i sto cuda, kako porodica ne bi imala zajednicki budzet, kojim svaki clan porodice raspolaze u sferi svog delovanja, vec svako licno svoje, i to je to. A doduse i ne znam zbog cega se neki bune, pa svi hoce u toboze Evropu, a Evropa je upravo to. Sta kome nije jasno ?

Slaninar

Ne znam da ikom u EU smeta ako placas tudji racun - ispravite me ako gresim.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

A ne vidim ni zasto bi smetalo... msm bitno da je isplacen, da je novac na racunu... jedu ono sto se ne jede... komplikuju zivot ljudima totalno bespotrebno...

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 31 Jul, 2017, 18:58
Ne znam da ikom u EU smeta ako placas tudji racun - ispravite me ako gresim.

Smeta. Ljudi se dovijaju kako znaju i umeju ali bolesnoj eliti smeta. Na primer imas maksimalnu sumu koju mozes da platis keshom, sve preko toga mora cekom ili karticom. Zakonski ne smes, jer se jevreji plase da tvoj novac bude kod tebe, bolje da je kod njih. Krenes da platis racun npr. Kevi, jer je bole noge, ona ti da njene fakture i karticu sa kodom, ako je velika guzva, i gestapo na salteru ne primeti, prolazi nekako, ako primeti, ne mozes da platis njenom karticom, iako imas i pin, i njenu licnu kartu, mora da bude licno prisutna, da je nosis npr. na ledjima i tako. Poenta nije prakticnost, ili sta kome smeta, poenta su regulative i zadiranje drzave i u najmanji segment privatnog zivota, i nasilno odredjivanje normi ponasanja u najintimnijim sferama porodice. I neka mi neko ne prica o pranju para i finansiranju terorizma, jer novac peru iskljucivo oni, a ja nemam potrebu da finansiram njihove tvorevine, dovoljno im oni vec salju i novca, i uniformi, i oruzja, i logistike. Stvar je u potpunoj kontroli tokova novca, i u potpunoj kontroli svakog segmenta zivota bilo koje individue. Najgore od svega, je sto vecina touchscreen praznomozgasa dobrovoljno i sa odusevljenjem gleda na takav big brother sistem.

monsterbnt

A kad sam ja psovao NBS zbog propisa koji pljackaju narod i otezavaju zivot, perica 6.35 oci da mi iskopa...
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: Hattrick poslato 31 Jul, 2017, 19:23
Citat: Slaninar poslato 31 Jul, 2017, 18:58
Ne znam da ikom u EU smeta ako placas tudji racun - ispravite me ako gresim.

Smeta. Ljudi se dovijaju kako znaju i umeju ali bolesnoj eliti smeta. Na primer imas maksimalnu sumu koju mozes da platis keshom, sve preko toga mora cekom ili karticom. Zakonski ne smes, jer se jevreji plase da tvoj novac bude kod tebe, bolje da je kod njih. Krenes da platis racun npr. Kevi, jer je bole noge, ona ti da njene fakture i karticu sa kodom, ako je velika guzva, i gestapo na salteru ne primeti, prolazi nekako, ako primeti, ne mozes da platis njenom karticom, iako imas i pin, i njenu licnu kartu, mora da bude licno prisutna, da je nosis npr. na ledjima i tako. Poenta nije prakticnost, ili sta kome smeta, poenta su regulative i zadiranje drzave i u najmanji segment privatnog zivota, i nasilno odredjivanje normi ponasanja u najintimnijim sferama porodice. I neka mi neko ne prica o pranju para i finansiranju terorizma, jer novac peru iskljucivo oni, a ja nemam potrebu da finansiram njihove tvorevine, dovoljno im oni vec salju i novca, i uniformi, i oruzja, i logistike. Stvar je u potpunoj kontroli tokova novca, i u potpunoj kontroli svakog segmenta zivota bilo koje individue. Najgore od svega, je sto vecina touchscreen praznomozgasa dobrovoljno i sa odusevljenjem gleda na takav big brother sistem.
A ovla¹æenje za raèun?

Kako vreme odmièe, pusta ostrva deluju sve bolje...

Slaninar

Hattrick - nisi razumeo. Ne daju da ja, svojom karticom, preko svog racuna (on line) platim kevin racun za gas. Na primer.

To da ne daju da platim tudjom karticom mi je ok, zastita od kradje i zloupotrebe.


Sad citam nesto se vade, kao moze rofjacima kurac palac... bolidi


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bobangsxr

 Ja sve placam sa zeninog racuna, a moj se gomila  ;D kartice stoje takodje kod mene i Niko nikad nije pravio problem... Samo jednom me jedna na salteru u banci pitala zasto je kod mene zenina kartica i zar ne treba da je kod nje, a ja njoj da kartice stoje kod mene i to je to... Malo je izbuljila oci i nista vise  :)

Lazic

Kuma koja ¾ivi u ©vedskoj u¹la u banku da podigne 1000e sa svog raèuna, ¹alteru¹a je mrtva 'ladna pitala za ¹ta æe joj tolike pare...

petar357

#21309
Citat: Milos96 poslato 31 Jul, 2017, 19:09
A ne vidim ni zasto bi smetalo... msm bitno da je isplacen, da je novac na racunu... jedu ono sto se ne jede... komplikuju zivot ljudima totalno bespotrebno...


U cemu je sustina?

Veliki broj agencija, menjacnica i sl. masovno su pocele da placaju uplatnice za racun drugih preko svojih naloga za e-placanje uz nikakvu ili minimalnu proviziju, naplacujuci pri tome od ljudi pored iznosa i proviziju od 50 do 100 din. po svakoj uplati ili vise za vece iznose, kao i banke. Pri tome, nisu ovlascene za vrsenje platnog prometa.

Da bi sprecila enormni rast ovakvih uplata, NBS je donela ovu zabranu, koja se ne odnosi na lica sa iste adrese.
Ostaje da se naknadno resi problem sto npr. rodjaci ne stanuju uvek na istoj adresi tako sto ce biti limitiran broj e-uplata na mesecnom i dnevnom nivou za druga lica, da bi se sprecile zloupotrebe, tj. neovlascena naplata provizije.

Znaci nije nikakva zavera sa  ciljem razbijanja porodice, nego mera za suzbijanje zloupotrebe licnog naloga za e-placanje gde je provizija minimalna, a naplata u visini provizija poslovnih banaka (koje su, uzgred budi receno, neopravdeno visoke).




megaidiot

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 01:40
Veliki broj agencija, menjacnica i sl. masovno su pocele da placaju uplatnice za racun drugih preko svojih naloga za e-placanje uz nikakvu ili minimalnu proviziju, naplacujuci pri tome od ljudi pored iznosa i proviziju od 50 do 100 din. po svakoj uplati. Pri tome, nisu ovlascene za vrsenje platnog prometa.
zanimljvio, a kako onda plate porez ako nisu ovlascene?
air srbija nema poslovnicu u becu, air berlin bas tako prodaje karte za njih, uz proviziju. sluzbenica air srbije mi kaze na zvanicnom telefonu za pomoc korisnicima da karta moze da se plati samo visa electron karticom i da ako necu da placam proviziju air berlinu - "znate da kartica ne mora da bude vasa".
naravno da sam ih odjebao i zavrsio sve sa austrian airlines, ali mi nije jasno ko je onda ovde lud i sta moze sta ne moze?

petar357

Citat: megaidiot poslato 01 Avgust, 2017, 02:01
Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 01:40
Veliki broj agencija, menjacnica i sl. masovno su pocele da placaju uplatnice za racun drugih preko svojih naloga za e-placanje uz nikakvu ili minimalnu proviziju, naplacujuci pri tome od ljudi pored iznosa i proviziju od 50 do 100 din. po svakoj uplati. Pri tome, nisu ovlascene za vrsenje platnog prometa.
zanimljvio, a kako onda plate porez ako nisu ovlascene?
air srbija nema poslovnicu u becu, air berlin bas tako prodaje karte za njih, uz proviziju. sluzbenica air srbije mi kaze na zvanicnom telefonu za pomoc korisnicima da karta moze da se plati samo visa electron karticom i da ako necu da placam proviziju air berlinu - "znate da kartica ne mora da bude vasa".
naravno da sam ih odjebao i zavrsio sve sa austrian airlines, ali mi nije jasno ko je onda ovde lud i sta moze sta ne moze?

Ne placaju porez uopste, niti im pada na pamet da taj prihod od naplate provizija na uplate prijavljuju, jer je rec o nelegalnoj zaradi.

Drugo je kada neko posreduje u prodaji tudje robe ili usluge i za to naplacuje proviziju u okviru registrovane delatnosti, kao primer koji navodis sa avio kartama.


monsterbnt

Kako menjacnice nisu ovlascene za vrsenje platnog prometa? Placaju porez itekako jer ta provizija je na fiskalnom racunu....
I kako regulisu to sto ljudi placaju racune za stan koji iznajmljuju?
Cak i da jeste tako kao sto kazes, neka lepo rade svoj posao i utvrde ko pravi prekrsaj a ne da se kaznjava ceo narod jer su retardi suvise lenji da rade...
Vratimo se u srednji vek i beskonacne redove u posti.... Ziveo kralj alek!!!
Smrt SVIMA!!!!

petar357

#21313

Menjacnice su ovlascene za vrsenje menjackih poslova, a ne platnog prometa. To nije isto. Placaju porez na zaradu od menjackih poslova.

Menjacnice, agencije za registraciju vozila i sl. mogu da uzmu fransizu od npr. Poste za vrsenje uplata u okviru platnog prometa uz regularno iskazanu naplatu  provizije na uplatnici, ali nikako da to rade sa privatnog naloga za e-placanje gde gotovo da i nema provizije, a naplacuju je i do 100 din. za male iznose ili oko 1% za vece iznose.

Za primer iznajmljenog stana... Bice omoguceno, npr. 20 do 30  e-uplata za racun drugih lica mesecno, ako nisu sa iste adrese, tj. iz domacinstva uplatioca.

Mera je preventivna da se presece uocena zloupotreba, kao sto je zabranjeno unosenje u avion predmeta koji mogu posluziti kao oruzje pa cak i tecnosti, a ne da se posle hvata onaj koji je te predmete zloupotrebio.







monsterbnt

Poredis terorizam sa finansijskim prekrsajem....

Izvoli utvrdi ko vrsi zloupotrebu pa ga lepo kazni kako dolikuje. Ali ne, lakse je globalizovati. Ionako je pitanje dal u NBS i ima jos sposobnih koji to znaju da urade ili je ostala samo rodbina i zasluzni clanovi...
Smrt SVIMA!!!!

petar357


Sto se tice NBS....

Prvi put koliko se i ti i ja secamo, tj. za poslednjih nekoliko decenija kurs dinara je stabilan vec godinama a inflacija minimalna.
To je i glavni zadatak Narodne banke koji oni sposobni kojih tamo vise nema nisu nikada uspeli da izvrse, a gle cuda, rodbina i clanovi vec godinama uspevaju... Znaci, sposobni su srozavali kurs i generisali inflaciju, a nesposobni drze kurs stabilan godinama i najnizu inflaciju od kad mi pamtimo... Zar nije cudno?

Skupljas pare mesecima da kupis nesto, pa kad skupis odes i kupis, a ne trcis da svakog meseca to sto ustedis pretvoris u devize, pa kad skupis onda opet prodajes te devize za dinare (znaci dva puta menjacka provizija), jer drustvo koje je na vlasti, preko Narodne banke stampa novac bez realnog pokrica. Sta je bolje?

Ili oni nagli skokovi i padovi kursa dinara u zavisnosti da li tih dana Miskovici, Kostici, Bogicevici itd. treba da prodaju ili kupe dinare ili evre. Ni toga vise nema od kada nema tih sposobnih u NBS.



Hattrick

Citat: Laziæ poslato 31 Jul, 2017, 23:33
Kuma koja ¾ivi u ©vedskoj u¹la u banku da podigne 1000e sa svog raèuna, ¹alteru¹a je mrtva 'ladna pitala za ¹ta æe joj tolike pare...

Ja sam svojim ocima gledao kada je zena htela svojoj cerki da posalje 600€ u Portugal preko swift virmana, i salterusa je toliko smarala sa time "koja je svrha tih para", "za sta ce te pare sluziti", a "poklon" i "pomoc" kao odgovor nije prihvatala, da je zena pocela da place u sred banke ispred 20 ljudi.
Ali cek, sad ce Peca da ti objasni zasto je to ispravno i dobro.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 02:45

Menjacnice su ovlascene za vrsenje menjackih poslova, a ne platnog prometa. To nije isto. Placaju porez na zaradu od menjackih poslova.

Menjacnice, agencije za registraciju vozila i sl. mogu da uzmu fransizu od npr. Poste za vrsenje uplata u okviru platnog prometa uz regularno iskazanu naplatu  provizije na uplatnici, ali nikako da to rade sa privatnog naloga za e-placanje gde gotovo da i nema provizije, a naplacuju je i do 100 din. za male iznose ili oko 1% za vece iznose.

Za primer iznajmljenog stana... Bice omoguceno, npr. 20 do 30  e-uplata za racun drugih lica mesecno, ako nisu sa iste adrese, tj. iz domacinstva uplatioca.

Mera je preventivna da se presece uocena zloupotreba, kao sto je zabranjeno unosenje u avion predmeta koji mogu posluziti kao oruzje pa cak i tecnosti, a ne da se posle hvata onaj koji je te predmete zloupotrebio.

Zimi gas izaðe skuplje od 100 evra u hladnim mesecima, a keva ne ¾ivi na istoj adresi, na primer... a kuæa se vodi na oèuha koji isto ima sto godina.
Ma retardi. Meni deluje da su provizije po¹te, koju æe verovatno htedi da (ras)prodaju skroz uskoro glavni motiv.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357


@ Hattrick.......  Ako si u poslednjoj recenici mislio na mene... naravno da nije ni ispravno ni dobro.
Finansijske restrikcije kod nas su daleko manje nego u zapadnim zemljama.
Sad, da neko objasni kako je to moguce... a sve demokratske drzave (za razliku od nase)....kako se narod ne pobuni tamo...?

U Americi je na primer porez na nasledje, cak i u prvom nazlednom redu - da se useres.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 07:31
Ako si u poslednjoj recenici mislio na mene... naravno da nije ni ispravno ni dobro.
Finansijske restrikcije kod nas su daleko manje nego u zapadnim zemljama.
Sad, da neko objasni kako je to moguce... a sve demokratske drzave (za razliku od nase)....kako se narod ne pobuni tamo...?

U Americi je na primer porez na nasledje, cak i u prvom nazlednom redu - da se useres.


To ¹to se narod ne buni, ne znaèi da je ne¹to dobro. "Puèina je stoka jedna ¾iva" reèe Njego¹ svojevremeno. U toj americi su jo¹ za vreme ¾ivota na¹ih oèeva crnce tretirali kao robove, pa se "narod nije bunio". Koliko znam ni sad u mnogim USA dr¾avama nije puno bolje. Kapitalizam je zlo i idijotiarija.

Ovde se radi o jo¹ banalnijoj stvari - ¹ta koga boli kurac za koga plaæam raèune? Ako je ne¹to sumnjivo, mo¾e se napraviti istraga, utvrditi, kazniti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen