Glavni meni

snowboard i borderi

Započeo dzimika, 10 Novembar, 2010, 10:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

znam da ima bordera medju nama ali ajd da vidimo koliko nas ima :D
iskustva sa stazama, skijalistima, misljenja o daskama, opremi :D

ja sam prvi put stao na bord u zimu 2004/2005 u Borovecu u Bugarskoj, ucio sam samostalno da vozim posto nisam imao bas para za instruktore posto je vecina para otisla na ganc novu opremu :D
ljubitelj sam Burton opreme i skoro sve od opreme mi je njihovo osim jakne
naravno volim i druge marke ali burton je burton :D

lencuga

Poceli smo na istom mestu u isto vreme i na isti nacin :)
Ko zna mozda smo i bili zajedno tamo, jedino sto ja ganjam salomon opremu, i ne pada mi na pamet da je menjam. Inace za mene je borovec bio izmisljeno skijaliste, niske cene, dobar provod i dobra klopa u samokov hotelu.
A pride i qurve su im dobre i jeftine ;D
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

dzimika

kako sam znao da ces ti prvi da se javis :D
sad jos reci da si bio preko argusa i od 02.01. ?

Dzambo

Ma kakav bord, skije su zakon. :D
Imam i jedno i drugo, sa bordom se svake godine isprosipam kao dulek, pa posle na skije...:D

lencuga

Citat: johnynovak poslato 10 Novembar, 2010, 14:13
kako sam znao da ces ti prvi da se javis :D
sad jos reci da si bio preko argusa i od 02.01. ?

Mislim da sam bio u sledecoj turi, onoj sto je zakacila pravoslavnu novu  godinu tamo, koju oni inace slave samo zbog nas ;D

Citat: Dzambo poslato 10 Novembar, 2010, 14:19
Ma kakav bord, skije su zakon. :D
Imam i jedno i drugo, sa bordom se svake godine isprosipam kao dulek, pa posle na skije...:D

Ko ti je kriv kad si trapav :p
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

kepo

skije probao, i snalazim se, dobar 3.
e sad, posto u blizini kuce imam lepu livadicu, resio sam ove godine da kupim dasku i malo se zezam sa klincima.
sta i gde uzeti, nesto pocetnicko bez previse ulaganja.

dzimika

Citat: kepo poslato 10 Novembar, 2010, 14:42
sta i gde uzeti, nesto pocetnicko bez previse ulaganja.
ja prodadoh moju dasku zimus sa vezovima za 75e, a ona bi tebi bila odlicna jer si ti samo malo nizi od mene
generalno najbolje juriti nesto polovno za pocetak, da ne gubis previse para posle kad je prodajes
blizi se sajam zimske opreme koji je najcesce prvi vikend u decembru, ima valjda kad je tacno na sajtu sajma
a sto se tice marki, bilo sta samo da je mladje, prodaju svasta ljudi izmedju ostalog video sam neke daske i sa pocetka devedesetih kad oblik jos nije bio ni blizu sadasnjeg, izbegavaj samo rossignol vezove, kupio jedan od skimanijaka iako sam mu rekao da ne uzima i pukne mu zadnji dan na jahorini posle morao da daje opet pare
pogledaj oglase na sledecim sajtovima, vrlo cesto ima povoljnih a dobrih stvari samo treba biti strpljiv
www.skimanijaci.com
www.snowboard.rs
www.skijanje.rs

lencuga

Racunaj samo da ta livadica treba da bude pod jakim nagibom, na plitkim padinama nema ucenja, tako da se  ne razocaras. U fitexu kod bgd arene imas proslogodisnje modele sa 3o-7o % snizenim cenama.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

dzimika

mora da bude pod jakim nagibom samo ako sneg nije utaban, ali ako je utaban onda ne mora da bude jak nagib :D
zaboravih, ima i beosport kod sava centra u nivou parkinga stare modele na popustu

Nadalina

Za koliko kesha moze da se uzme dobra polovna oprema? Znaci, nikad pre nisam stala na bord, ni skije.... Ali, bord mi je zanimljiviji.... A, ove zime bi trebalo da idem za Slo na zimovanje, pa reko` da se malo ucim.... ;D
Znaci, vec znam za taj zimski sajam i sve to... Sad me zanima koliko bi me odokativno izasle cizme, vezovi i daska? ;)

Ili, Lenji, kakav je izbor opreme kod Arene? U svakom slucaju cu sacekati i taj sajam... Pa cu videti sta mi je ciniti... Ali, da znam... da skupljam parice.... :)
Dzukela u podznaku

UFF

Qrve?

ko je rekao qrve?  ;D

dzimika

sto se tice fitexa nema neki izbor opreme, ali beosport ima bolji izbor jer drze vise bord opremu nego fitex jer salomon koji drzi fitex je vise skijasima naklonjena
svakako ce biti obe firme na sajmu pa ce mozda nuditi i neki popust
sto se tice polovne opreme jeftinije mozes naci preko oglasa nego na sajmu jer tamo traze za neku matoru dasku 100e a za 100e imas i novu da kupis bez problema, ali recimo da ti treba za bord, vezove i cizme do 300e za noviju opremu nekog prosecnog proizvodjaca

Nadalina

Kul, kul.... :)
Hvala, Dzoni! ;)
Dzukela u podznaku

ugac

Tuj sam i ja. :D

Inache na prodaju daska oxygen (serija elements, model fire) sa clicker step in vezom i clicker chizmom.
Cena sitnica - 50 juvrona. ;)

Odgovaram na PPe.

Edit: Chizma 46 (+/- pola broja)

lencuga

bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

dzimika

ugac, idi na snowboard.rs ili skimanijaci.com postavi oglas da bi ti pre otislo, posto tamo sad pocinju ljudi da posecuju forum

ugac


UFF

E lencuga ovi snowborderi nam offuju temu o qravama bre  [prebicute]   ;D

lencuga

niko nema pravo da offuje temu o qrvama   [ljutko][djavo] [ljutko]
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

doktor

Snowboarder-isem se nekih 10-ak godina. Obisao sam sve planine u okruzenju...posto mi je blizu, na Kopu sam svaki vikend kad ima snega, baza Rtanj.
Od opreme-poceo sam sa Rosignoll-om, pa Burton...sada teram Ride Concept TMS deck, Burton Mision vez i Burton Ruler Cizme. Pre nje je bio Burton Custom X, ali sam ga polomio u Italiji.
Bikers work is never done!