Glavni meni

snowboard i borderi

Započeo dzimika, 10 Novembar, 2010, 10:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

gargi, imas 2 dobra ski foruma, tj jedan je snowboard forum, snowbaordserbia.rs a drugi je kombinovani skimanijaci.com, mozes naci dosta saveta a u oglasima cak i dobre jeftine opreme

doktor

@ Maksa
Naravno da mi je drago da ima jos nekoga sa dosta iskustva...i da razmenjujemo savete i slicno...
Da se malo osvrnem na ovo sto si napisao...iz mog ugla.
Ja sam ucio da vozim board skolski...sa casovima prvih nekoliko dana, prijatelj mi je tada bio instruktor. Stav o ucenju se malo promenio poslednjih par godina i to je ovo sto ti kazes vezano za uglove i prednju nogu, odnosno goofy i regular. Nekada je stav bio kao sto sam ja napisao, a sada je kao sto ti kazes. Po meni, ljudima je u pocetku, barem prvih nekoliko dana lakse da uce na jednu stranu. To je i razlog sto sam ono napisao, da ne ulazim u mnostvo podataka da zbunjujem nekoga ko tek pocinje i jos uci samostalno. Moji uglovi koje vozim vec vise od 5 godina su +21 prednji, -9 zadnji, vozim na obe strane.
Inace, na Kopu sam svaki vikend kad ima snega, pocevsi od prekosutra (subota) i Rtanj nam je baza. Tu se parkiramo, tu blejimo posle staze...pa se mozda i vidimo.
Bikers work is never done!

dzimika

doktore, mislis da ce biti snega za vikend?

doktor

Citat: johnynovak poslato 09 Decembar, 2010, 14:05
doktore, mislis da ce biti snega za vikend?

Nocas pocinje da pada...bez prestanka narednih nekoliko dana...tako je po svim prognozama...nek malo pojacaju i sa svim tim topovima i bice za otvaranje sezone...
Bikers work is never done!

Gargi

Pih...ovde palo 17pahuljica i gotovo [ljutko]
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

doktor

Ipak ovaj vikend nista...
Kad je zima na pragu, emocije preovladavaju razum, pa cesto nerealno verujem prognozama...
Bikers work is never done!

dzimika

hahahahah, pretpostavio sam da je tako ali reko blizi si ti tamo nego ja :D
nego ocemo ovako i mi
GoPro HD HERO camera: Snowboarding with the Pole Cam Mount

doktor

Ovako nesto smo radili ranijih godina dok je bilo vise snega na Gocu...zakacimo uze za slepovanje za dzip pa se vucemo po zavejanom putu...fenomenalno.
Bikers work is never done!

dzimika

ja bih samo voleo da probam padine kakve su na aljasci :D, popnete heli na vrh i ti do dole kako znas i umes :D naravno ne bi sa previse skokova :D
cuo sam da je u teheranu heli dzab dzaba, planina 3500-4000m, lik mi jedan rece da je heli 20e po osobi :D

doktor

Ipak smo otvorili sezonu...bili danas na Kopu, preziveli golgotu u redu za kupovinu ski passa 10/sezoni za povoljnu cenu 8300 i odradili nekoliko zica...radio je samo Karaman Greben popodne...nadam se naredni vikend vise snega...
Bikers work is never done!

Gargi

 IIIIIIIIIIHHHHAAAAAAAAAAAAAA [yahoo] [yahoo] pada sneeeeg...stigla oprema
Samo da nastavi ovako da pada. Oprema dobra, veoma zadovoljan, èizme za pola broja veæe, ali dupla doza èarapuane æe da sredi stvar. E sad samo èekam....
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

dzimika

carape obavezno uzmi vunene, nikako neke pamucne

nego ovaj filmic treba da pogledas cisto da udjes u tok kako je sve zapocelo
First Descent

Gargi

Majko bo¾ija... :o :o...ovi nisu pri èistoj pameti :)

P.S
Ovdi ni¹ta nije ostalo od snega...pada ki¹a :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

dzimika

gargi evo da malo ubijes vreme dok na padne dovoljno snega
[HD] The B Movie - Burton Snowboards #2

Dutchman

pitanje ... ako neko zna jel obavezna kaciga za bordere u Francuskoj ... znam da je za decu obavezna i za skijashe i bordere , i znam da za skijashe nije bila proshle godine ... ali vodim ribu na skijanje a ona pegla bord pa me zanima kakv im je zakon ;)

dzimika

uhh, ajd pitacu na skimanijacima posto su oni cesto u fr pa ti javljam

dzimika

evo ti odgovora od coveka
"koliko ja znam, nije. Ipak, savetovao bih ti da progoolga¹ jo¹ malo. Ja naðoh ovo, prilièno sve¾e
http://www.skiholidayextras.com/ski-equipment/helmet.php
gde pi¹e da jo¹ uvek nije."

Dutchman


Gargi

Aaaaaaaa.... >:( [ljutko]..evo jo¹ malo pa proðe zima a nije palo dovoljno snega da stanem na ebeni board...stvarno nema smisla. Bem ti Vojvodinu kud se ne preselih u planine, zimi snega a leti krivina za zaleganje..¹ta jo¹ treba èoveku u ¾ivotu ;D ;D
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

dzimika

gargi nemoj tesko da ti pada, ni na planinama nema puno snega, cak i na alpima nije najsrecnije stanje ali ga ima
kod nas nema nigde nista, ali od vikenda najavljuju neke padavine valjda