Glavni meni

snowboard i borderi

Započeo dzimika, 10 Novembar, 2010, 10:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stefgi

Dzoni daj organizuj mi sneg na alpima jer treba da putujem za 7 dana. To za kacigu cu da zovem tamo ski centar bas da pitam. Jel znas mozda neku varijantu busa kako stici do Grenobla pa posle i do ski centra gore posto ovi iz agencije nemaju bus?

dzimika

hoces mozda i neku muzicku zelju :P
ti znas francuski a ja da se mucim da ti organizujem prevoz, sedi u kola i pravac gore :D
mozda bi mogao da nadjes neku autobusku liniju koja ide do nekog veceg grada odakle ide prevoz do mesta u koje ides

stefgi

Nasao sam preko druge agencije sve isto samo jeftinije cak i prevoz. Jos smo dobili i bazen i saunu za dZ hahah   Odo ja  za koji dan u France da vezbam sa curama a vi se deco jeb'te  hahahha 
Gde da nosim bord da mi srede? Markos 25 maj? Kolko love?

MotoManijak

Tebe ce tamo da ebu u toj zajednickoj sobi
gangbang brate ;)

dzimika

Citat: stefgi poslato 20 Januar, 2011, 19:54
Nasao sam preko druge agencije sve isto samo jeftinije cak i prevoz. Jos smo dobili i bazen i saunu za dZ hahah   Odo ja  za koji dan u France da vezbam sa curama a vi se deco jeb'te  hahahha 
Gde da nosim bord da mi srede? Markos 25 maj? Kolko love?
nosi na 25maj, kod markonija a ne markos
ne znam kolko je para sredjivanje ali znam da nije skupo
Citat: MotoManijak poslato 20 Januar, 2011, 21:05
Tebe ce tamo da ebu u toj zajednickoj sobi
gangbang brate ;)
sumnjiv mi je bio od pocetka ali sad vidim sta on voli :P

Dzigi Boy

Aj da i ja kazem koju, ja sam davnih dana skijao ali kasnije mi je motociklizam onemogucio skijanje jer sam prebio desno koleno vise puta pa nema sanse da stanem na skije......inace imam celu opremu kod brata koji bih mozda i menjao za nesto???????

Ali zato sam dobar na vodi, i imam dosta voznje na Dunavu na weikbordu, pa zakljucujem da cu se i na snego snaci.....

Inace upravo sam nabavio bord koji veceras stize, jer se spremam ici za Zagreb pa da malo bordam na Sljemenu, samo da napada jos snega ovo je fotka od pre mesec dana  http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1140.snc4/148254_484259799686_837064686_5497810_4544651_n.jpg

Javim vam se veceras da bi objasnite kako da podesim vezove, nisam nikada vozio bord, ali ne vidim razlog zasto mi to ne bi islo??? Pasti se MORA!!! a sto se MORA nije tesko!!!!!!

dzimika

dzigi, izmedju wakeboard-a i snowboard-a nema velike razlike ali snowboard ipak manje trpi greske
sto se vezova tice prednju nogu okreni malo vise ka napred a zadnju malo vise ka unutra, imas oznake na vezovima pa gadjaj da bude prednja izmedju 15 i 20 stepeni a zadnja oko 15 +-5  tj  ovako  nesto da izgleda   \  / na dasci a kasnije mozes podesavati kako ti odgovara a to ces i sam videti vremenom

Dzigi Boy

Sad sam stigo i dobio sam 2 para skija i cipele, tako da ima jedne viska, a i cipele...e sad planiram da probam i skije, a bord stize veceras pa kada bude pored mene ima da ih podesimo...hvala u svakom slucaju, veceras cu imati sve i polako se pakujem:))))))

Dzigi Boy

Evo sad sam stigao, imam Roossignol 156 dasku, na nogama su mi cipele, zadnja i stoji skoz ravno nema ni + ni - a prednja je na 15....20....i sad sam skakao sa njom po sobi, i dosao do zakljucka da tu ne treba nista menjati, lako ga mogu pomeriti, ali deluje mi jako dobro....zapravo odlicno i skije sam zaboravio.........

Samo razmisljam da li bolje skijati u bajkerskim pantalonama sa protektorima ili u ski bez protektora?????

Svestan sam da krece serija burecenja za pocetak pa nesto razmisljam sta da nosim?????


Ako neko ima neki koristan savet za pocetnika neka kaze, zeljan sam znanja.....

perlx

Debele pantalone bez ikakvih cvrstih stvari u njima, po mogucnosti vlagonepropusne.

dzimika

najbolje u snowboard pantalonama jer ti omogucuju slobodu pokreta
ali ako su ti ski pantalone komotne onda mogu i one
nikako ne pokusavaj u pantalonama sa protektorima

Dzigi Boy

Manijaci takav sam burek zavukao u sred sobe da to nije normalno...konjirao sam se na dasci da je malo osetim, i zaneo sam se i pao sam na pod......bome ugruvao sam se kao sa motocikla da sam pao.....i onda sam tako ranjen otisao u teretanu da vezbam.......videcemo kako cu sutra uopste ustati....hahahahhaha bas boli.....

A imam komotne pantalone, mada da sam imao danas protektor bulja bi mi bila citava.....istina sneg je mekan....spreman sam na gomilu padova.......

stefgi

Najbolje je prvo da se odlucis koji stil zelis da vozis a onda i da udjes za tebe optimalan polozaj. Moj savet za pocetnike je da glavna noga(prednja noga) bude pod uglom od 15-25 stepeni a zadnnja 10 stepeni manje. Posle svakko moze sebi da odredi sta voli. Ako u startu ides polu free polozaj onda ravno noge. Ako hoces bas free polozaj ona se otvaraju noge jedna od druge na oko 10ak 15 stepeni
http://wildyago.kr/422

Dzigi Boy

Tako je podeseno.......ma nema se sta filozofirati, videcemo na snegu sta se dogadja, oprema je dobra a videcu koliko sam ja....???

Gargi

Napokon bio danas na Fru¹koj Gori(Venac). Sneg ima dovoljno jedva se popeh gore. A ¹to se tièe mog vatrenog kr¹tenja na boardu...Pffffffff [rolleyes] [rolleyes]...KO ka¾e da je lako, taj la¾e [ljutko]. Svima je bilo interesantno samo meni nije. Svima su usta bila :D, asamo meni :(...©alu na stranu dosta zahebano, skije su mnogo lak¹e. Èak i uz svesrdnu pomoæ moje stare iskusne drugarice , jedva sam uspevao da sastavim spust du¾i od 20m, bem mu sunce mnogo se brzo zalaufa i uhvati me panika da æu nekog nesretnika koji mi se prepreèi tako da raspizdim da æe preko Dunava da odleti do Novog Sada, Vikao sam na na sav glas ÈUUUUUUUVAAAAAAAAJJJJ...neki kljinci...ma ¹ta neki,svi koji su bili u blizini se valjali od smeha [rofl] [rofl] [rofl], a moja uèiteljica je vi¹e èuèala(zbog da se ne upi... od smeha) nego ¹to je stajala na dasci.
Rezultat...drugaricu boli vilica i be¹ika, a mene sve ostalo. Kad sam skinuo board i izuo èizme èinilo mi se kao da æu da poletim, koraèao sam nekim èudnim koracima kao da idem uz stepenice a stepenica nema :D. Sad idem da se izbanjam,popijem ne¹to vruæe a posle æe i gospoja morati da me izmasira. Imam neki gadan oseæaj da sutra ima svaki mi¹iæ da osetim, èak i onaj za koji nisam ni znao da imam.
Sve u svemu nije lako , ali je veoma lepo kad ide kako treba. Nadam se da æe sneg potrajati jo¹ malo pa da ponovo probam, NE PREDAJAM se tako lako [slomljenzid] [slomljenzid]
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

stefgi

polako tek ce da boli guzica :)

dzimika

ja veceras bio sa drugarom na kosutnjaku, malo se spustili i skakali, sneg je odlican ali na nasu zalost guzva je velika pa ne mozes previse da se opustis, obojca kukamo sto nismo na kopu ili nekoj drugoj stazi sa zicarom :D

stefgi

ima dana dogovoricemo se i odemo turu na divcibare ili kop ili zlatibor.

kovac85

jel moze jedna mala pomoc od iskusnih brodera posto sam planirao u februaru ici malo na planinu i pokusati voziti bord koju bi mi dasku i vez preporucili za pocetnika da kupim...sa skijama se solidno snalazim ali me ovo sad jako privlaci  ;D

dzimika

ne moras kupovati, mozes povoljno iznajmiti dasku u markoniju na 25. maju u BG, samo proveri prvo da li imaju broj cipela i velicinu daske za tebe u tom periodu, ustedeces malo para jer vezovi, cizme i daska kostaju minimum kao neko normalno zimovanje, ako te usere neki popust onda mozda prodjes ispod 300e, u najboljem slucaju oko 200e