Glavni meni

Moj izbor slijedeceg motora,sad za i protiv!?

Započeo mali_zmaj, 29 Oktobar, 2017, 19:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Ja sam hteo fazer 600 da ti pomenem, inace, indzeksn zeza kada se motor nimalo ili veoma malo vozi, a gorivo nam, kao sto jeste puno govana. Versis samo nov, stari je mnooogo ruzan, transalp mi je motor bez karaktera, kao dovilka, nit' se tera, nit' se vodi. Po tvom opisu, strom 650 bi ti ekstra zavrsio posao, ne znam sto ti nije legao. A i sa Tako Dobrim Motorom, nema greske.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Pretece me dzimika, isto mislimo, sem za triumph, ja japance ne bih menjao britanskim govnarima, iz principa.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

stilgar

Suzuki GSF 650 mozes da uzmes u obzir, dobar za grad i odlican za put i nije skup. evo samo kao primer
https://www.polovniautomobili.com/motori/11022423/suzuki-gsf-650-bandit-uvoz-ch



UFF

tdm 850 kanturina

900 avion i sprava za onaj iznad pomenut

ali ZASTO ima ulicne felne i gume a prednju enduro viljusku?

megaidiot

koliki je problem sto mu je napred 18'' tocak, sto se tice izbora guma? mada ne znam jos nikog da je kukao da nije mogao da nabavi.

Citat: milomir22 poslato 29 Oktobar, 2017, 23:17
transalp mi je motor bez karaktera, kao dovilka, nit' se tera, nit' se vodi
nije kao, nego je.

makinjo

Brate ja tebe vidim na versyusu 650. Za tvoj stil voznje pun pogodak.
Posto si vozio nakeda pa kontam da ti ne smeta vetar previse gledaj i er6n😊

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока


Hohštapler

Er6f i Versys imaju isti agregat, ali se u ve¹anju razlikuju drastièno,
Otuda je i cena tolko razlièita.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika


Lone Wolf

Honda Varadero 1000 ili Aprilia Caponord 1000 sa EFI.
Toèka.
Не може рај на земљи.

UFF


Lazic


doktor

Kum je posle Bandita 600 imao dilemu Strom 650 ili TDM 900...dosta je nizak i brinula ga je visina TDM-a...na kraju je kupio TDM i prezadovoljan je. Dosta vozi po lokalu i okolini, obavlja posao...a vozi i visednevne ture.
Pre nekoliko dana, nakon servisa gde je servisirao viljusku i podesio vesanje, probao sam TDM-a kroz ibarsku klisuru i mogu da kazem da je motor odlican, ukupno gledano, lezi, koci, ide, solidan polozaj...Ako je za slicne pare, pre bi ga uzeo od Versusa.
Bikers work is never done!

mali_zmaj

djimika motor se nekad i gura,pregurava,i mali strom mi je tezak,ja sam nizak i nemam sto kila. ja sam prodao bmw K75, i razlog sto sam ga prodao je sto kad ga treba prebaciti par metara,ili izgurati iz garaze ili slicno,otegnem papke. na stroma sam sjeo i visoko teziste. to sto je versys kratak,ni¹ta mi ne znaèi.

stilgar ja ne mogu da rodim1500 eura,tebi je to mala razlika,meni nije,a gdje je jo¹ porez i registracija,ti meni ¹alje¹ cjene iz Srbije.. ja æu imati oko 3500 do 4000 ne vi¹e... i to kad se nategnem...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

mali_zmaj

djimika Uff sve rekao,1,70m

ne znam u Srbiji,kod nas su Stromovi na cijeni,da i¹ta valjaju,znam ja da se oni voze dobro..,ne sumnjam,al kad ga moram dignuti sa æopave u centar,a on se sa mnom bori...,odmah diskvalifikacija...,mada æu poku¹at naæi nekoga ko ga vozi,i da ga provo¾em,da ne prdim u prazno.  ja sam samo sjeo na njega,i djelovao mi je tako.
 Kawa er6f mi je pobjegla,od kolege,i to dobra. jbg. nije mi se dalo prodat Zephyra. On prodao za glupe pare,ja poslije sedam dana prodao Zephyra. Baksuzluk!!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

megaidiot

tu smo sa visinom, al sam ja jos i debo.
probao stroma, odlican mi je i nije tezak, nije previsok, za nekih 100km sam se navikao na motor i odlepio kako se lako tera - da sam pametan vozio bi stroma.
tdm mi se cinio jos nizi i laksi. i svaki motor moze malo da se spusti.
probaj fazera 600 sa kljunom, ono sto hostapler predlaze, ako mislis da ces da se rves sa 'visokim' motorima, cirkus kako je lagan za voznju i po gradu i na putu, ako putujes sam. jedino sto sam uradio je da sam podigao korman malo gore i malo blize vozacu (ima riseri u luisu, ne mora da se menjaju sajle i kablovi, tacno dovata) i to je olaksalo duza putovanja znacajno.

stilgar

Citat: mali_zmaj poslato 30 Oktobar, 2017, 13:22
stilgar ja ne mogu da rodim1500 eura,tebi je to mala razlika,meni nije,a gdje je jo¹ porez i registracija,ti meni ¹alje¹ cjene iz Srbije.. ja æu imati oko 3500 do 4000 ne vi¹e... i to kad se nategnem...
nije mala razlika al kad skupis 3500-4000 za ucesce a ostatak na 24 rate ispada smesno. imas kawasaki dilera u brckom neki sbk d.o.o. pogledaj malo cene mogucnosti kreditiranja, ne zuri. moja logika je da je bolje nategnuti se uz pomoc kredita za tih 1500 nego dati 3500-4000 za motor star 8-10 godina. ne sedim ni ja na parama imam kredit za stan, sad i za auto, al da imam 3500-4000 evra sa strane ne bih razmisljo uopste da kupujem motor sad. vozim starudije iz prostog razloga imam 58 godina i ko zna koliko cu jos voziti motor 2,3,5 godina, il dok ledja i zdravlje budu dozvoljavali. to je jedini razlog sto mi se ne daju pare za nov iako je nov motor najbolja opcija.

mali_zmaj

znam za kredite sa uèe¹æem,i to je bila opcija,al ne nude ih u mojoj banci vi¹e. a u drugim bankama nisam ni gledao.. ja sad trenutno imam oko 2000 eura,a taj ostatak sam planirao rije¹iti​ kreditom.. Nije ni¹ta iskljuèeno,planiram ne¹to da u¹tedim,ne¹to kreditom!!  od SBK imam cjenovnik,ni¹ta se ne sekiraj, raspitivao sam se za versysa,model iz 2011 je oko 15  500 maraka.. novija verzija skuplja,er6-icu nisam ni gledao..,iskreno. i ja imam kredu za stan,muèimo iste brige...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Lone Wolf

Skupi su motori u BiH. I izbor je prilièno jadan. I to ¹to ima je preskupo ako valja ili divlje i neodr¾avano.
U Ora¹ju ima lik koji se bavi uvozom, ne znam vredi li otiæi, samo sam èuo za njega.
A kako svi u RS imaju i dr¾avljanstvo Srbije, mo¾da ima¹ i ti, uzi motor u Srb, mislim da trenutno nema boljeg tr¾i¹ta. Plus te boli uvo za one radare i policiju.
Не може рај на земљи.