Glavni meni

Ho¹taplerova tema poreðenja va¹eg motora sa automobilom

Započeo Hohštapler, 09 Oktobar, 2016, 11:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

ako nisi peder, treba da te bude sramota. jednog dana æe¹ da se probudi¹ sa ¾enom iza leða u krevetu....

Lazic


Kostić


Gavrolini

Ne postoji ni jedan razlog da vozim 600ccm a ne 1000ccm. Ovo se odnosi samo na supersport ili popularnije R motore. Zasto bih vozio 600 kad ne trosi manje, registracija jedva malo niza ,a osteno ide losije.  Ne vidim onda ni jedan razlog zasto 600 a ne 1000.

misa-pei

Ljilja i ja kad sednemo na motor u startu prekoraèimo dozvoljenu nosivost :D :D :D Zato moram da vozim litru, inaèe se motor, jadan, muèi...
Ova Honda nam je gabaritno taman, jo¹ da su meni du¾e nogice, ihaj :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Hurricane

...u¾ivajte, jer ja kad uðem u ke¹, ima da vam je otmem samo tako, a vi gledajte ¹ta æete..

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Kostić

#207
Citat: hurricane poslato 20 Oktobar, 2016, 14:40
...u¾ivajte, jer ja kad uðem u ke¹, ima da vam je otmem samo tako, a vi gledajte ¹ta æete..

po¾uri, on i ja jedva dignemo debelu sa æopave... ;D

ja motor koristim za svakodnevne potrebe, a to je sto puta tamovamo, do pijace, po cigare, do brda, do grada, a oavakav motor za to nie potreban. retki su ti ispadi i¾ivljavanja po ibarskoj, a 750 mi je dovoljno za to. mogo sam da kupim busu pa nisam. koj æemi kurac.

Lazic

Citat: Kosovic poslato 19 Oktobar, 2016, 22:39
In¾enjerske mane Goldwing-a ne znam, ali Cadillac in¾enjera bih voleo da pitam u V8 motoru, ¹ta tra¾i anlaser u glavi motora, kod usisa. 😃 http://i230.photobucket.com/albums/ee314/rockfangd/SLS/100_2300.jpg

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Za ovo stvarno treba biti glupi amerikanac... :o [facepalm] ;D

Hurricane

..idu logikom da takav auto vlasnik sam ne popravlja, veæ ode u servis gde skidanje cele usisne grane nije problem..

a i anlaser je verovatno kvalitetan toliko da ne rikava 10ak i vi¹e godina u eksploataciji..


Mislim da je ovo mnogo bolje, naravno ne dobro, re¹enje od npr Mercedesa A klase gde ceo motor mora napolje ako se radi anlaser, alternator i sl..

ili pak Pe¾oa, Renoa, Tojote i sliènih, gde zbog sijalice u faru mora pola auta da se raspremi...

Lazic


Hurricane


Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

stilgar

Citat: Biker-Boy poslato 21 Oktobar, 2016, 12:57
Zato imaju najjacu zemlju na svetu :D
zamisli gde bi Srbija bila da moze sebi da dozvoli ovoliki dug. Njihova "snaga" pociva na cistom reketiranju ostatka sveta zveckanjem oruzja. Al nikom nije sveca gorela do zore pa ce i njima jednom doci kraj.

"Ukupan javni dug sada je, prvi put u istoriji, prema¹io 17.075 milijardi dolara, saop¹tilo je u subotu ministarstvo finansija SAD.
Prethodno rekordno zadu¾ivanje u jednom danu iznosilo je 238 milijardi dolara i to se dogodilo pre dve godine.‚
Amerièki Senat i Predstavnièki dom Kongresa izglasali su 17. oktobra produ¾enje va¾enja limita za zadu¾ivanje i privremeno odblokirali finansijska sredstva za federalnu vladu.
Ubrzo nakon toga, predsednik Amerike Barak Obama stavio je potpis na oba dokumenta, èime su SAD izbegle da po prvi put u istoriji dospeju u situaciju da ne mogu da vraæaju svoj spoljni dug. "

Ko u Jugoslaviji za vreme Tita, on se zaduzivo bilo para ko pleve svi lepo ziveli, sad ameri zive lepo na racun kredita tj svi rade za njih da bi oni ladili jaja i smisljali kako da uzmu jos.
Al nece to da moze zauvek, kad prsnu bice polaa amerike kinesko pola rusko :)
p.s. a Grke prcaju za tricavih 300 milijardi.

motoklasik

#214
Citat: stilgar poslato 21 Oktobar, 2016, 14:07
Citat: Biker-Boy poslato 21 Oktobar, 2016, 12:57
Zato imaju najjacu zemlju na svetu :D
zamisli gde bi Srbija bila da moze sebi da dozvoli ovoliki dug. Njihova "snaga" pociva na cistom reketiranju ostatka sveta zveckanjem oruzja. Al nikom nije sveca gorela do zore pa ce i njima jednom doci kraj.

"Ukupan javni dug sada je, prvi put u istoriji, prema¹io 17.075 milijardi dolara, saop¹tilo je u subotu ministarstvo finansija SAD.
Prethodno rekordno zadu¾ivanje u jednom danu iznosilo je 238 milijardi dolara i to se dogodilo pre dve godine.‚
Amerièki Senat i Predstavnièki dom Kongresa izglasali su 17. oktobra produ¾enje va¾enja limita za zadu¾ivanje i privremeno odblokirali finansijska sredstva za federalnu vladu.
Ubrzo nakon toga, predsednik Amerike Barak Obama stavio je potpis na oba dokumenta, èime su SAD izbegle da po prvi put u istoriji dospeju u situaciju da ne mogu da vraæaju svoj spoljni dug. "

Ko u Jugoslaviji za vreme Tita, on se zaduzivo bilo para ko pleve svi lepo ziveli, sad ameri zive lepo na racun kredita tj svi rade za njih da bi oni ladili jaja i smisljali kako da uzmu jos.
Al nece to da moze zauvek, kad prsnu bice polaa amerike kinesko pola rusko :)
p.s. a Grke prcaju za tricavih 300 milijardi.

Steta sto je tema otisla u off, ali kad se vec pise o javnom dugu SAD, bilo bi dobro znati o cemu se radi. Nije to tako jednostavno, kao, Ameri duzni - najebace...
Pojednostavljeno, radi se o sledecem:

Osnovna stvar je sto gro tog duga od 17.000 milijardi dolara Amerika nema prema stranim kreditorima, vec je to dug Amerike prema samoj sebi, tj. prema svojoj centralnoj banci koja po potrebi stampa dolare a to se vodi kao javni dug americke drzave.

Oni su u mogucnosti da to rade jer arapske zemlje izvoznice nafte, Rusija, Kiina, Juzna Amerika, Indija itd. itd. svoje drzavne rezerve drze u dolarima i Ameri bez bojazni od inflacije mogu da stampaju iznos za koji procene da je tezaurisan van zemlje. To su stvarno desetine hiljada milijardi dolara.

Takodje, milioni raznih useljenika u SAD salju zaradjeni novac svojim porodicama u zemlje iz kojih poticu i centralna banka moze odmah da odstampa taj procenjeni iznos i plasira ga u svoju privredu a da ne generise inflaciju. Ako se deo tog novca i vrati u Ameriku, vraca se kroz neki vid kupovine dobara ili usluga (na globalnom nivou), tako da je korist za Amere duplirana.

Kad bi Ameri finansijski pukli zbog javnog duga? Kada bi im se vecina novca iz deviznih rezervi pomenutih zemalja u kratkom roku vratila u zemlju, tj. kada bi se svet okrenuo drugoj valuti (ili zlatu) za cuvanje svojih deviznih rezervi. Znaci, opet ne bi pukli zbog duga, nego zbog poplave novca koji bi se odmah automatski obezvredio, povecavajuci traznju i inicirajuci razarajucu inflaciju.

Slicno je i Nemacka napravila privredni bum 60-ih i 70-ih godina.
Milioni gastarbajtera radili, vecinu zaradjenog slali kuci ili stedeli, a Nemacka proceni taj iznos i taj novac ponovo nastampa i grune ga u svoju privredu ne remeteci kolicinu novca u opticaju u zemlji.
Ako se deo novca i vracao u Nemacku, vrati se tako sto se nesto kupuje i uvozi sa njihovog trzista pa se dodatno povecava njihov bruto proizvod...

stilgar

#215
Citat: motoklasik poslato 21 Oktobar, 2016, 16:25
Citat: stilgar poslato 21 Oktobar, 2016, 14:07
Citat: Biker-Boy poslato 21 Oktobar, 2016, 12:57
Zato imaju najjacu zemlju na svetu :D
zamisli gde bi Srbija bila da moze sebi da dozvoli ovoliki dug. Njihova "snaga" pociva na cistom reketiranju ostatka sveta zveckanjem oruzja. Al nikom nije sveca gorela do zore pa ce i njima jednom doci kraj.

"Ukupan javni dug sada je, prvi put u istoriji, prema¹io 17.075 milijardi dolara, saop¹tilo je u subotu ministarstvo finansija SAD.
Prethodno rekordno zadu¾ivanje u jednom danu iznosilo je 238 milijardi dolara i to se dogodilo pre dve godine.‚
Amerièki Senat i Predstavnièki dom Kongresa izglasali su 17. oktobra produ¾enje va¾enja limita za zadu¾ivanje i privremeno odblokirali finansijska sredstva za federalnu vladu.
Ubrzo nakon toga, predsednik Amerike Barak Obama stavio je potpis na oba dokumenta, èime su SAD izbegle da po prvi put u istoriji dospeju u situaciju da ne mogu da vraæaju svoj spoljni dug. "

Ko u Jugoslaviji za vreme Tita, on se zaduzivo bilo para ko pleve svi lepo ziveli, sad ameri zive lepo na racun kredita tj svi rade za njih da bi oni ladili jaja i smisljali kako da uzmu jos.
Al nece to da moze zauvek, kad prsnu bice polaa amerike kinesko pola rusko :)
p.s. a Grke prcaju za tricavih 300 milijardi.

Steta sto je tema otisla u off, ali kad se vec pise o javnom dugu SAD, bilo bi dobro znati o cemu se radi. Nije to tako jednostavno, kao, Ameri duzni - najebace...
Pojednostavljeno, radi se o sledecem:

Osnovna stvar je sto gro tog duga od 17.000 milijardi dolara Amerika nema prema stranim kreditorima, vec je to dug Amerike prema samoj sebi, tj. prema svojoj centralnoj banci koja po potrebi stampa dolare a to se vodi kao javni dug americke drzave.

Oni su u mogucnosti da to rade jer arapske zemlje izvoznice nafte, Rusija, Kiina, Juzna Amerika, Indija itd. itd. svoje drzavne rezerve drze u dolarima i Ameri bez bojazni od inflacije mogu da stampaju iznos za koji procene da je tezaurisan van zemlje. To su stvarno desetine hiljada milijardi dolara.

Takodje, milioni raznih useljenika u SAD salju zaradjeni novac svojim porodicama u zemlje iz kojih poticu i centralna banka moze odmah da odstampa taj procenjeni iznos i plasira ga u svoju privredu a da ne generise inflaciju. Ako se deo tog novca i vrati u Ameriku, vraca se kroz neki vid kupovine dobara ili usluga (na globalnom nivou), tako da je korist za Amere duplirana.

Kad bi Ameri finansijski pukli zbog javnog duga? Kada bi im se vecina novca iz deviznih rezervi pomenutih zemalja u kratkom roku vratila u zemlju, tj. kada bi se svet okrenuo drugoj valuti (ili zlatu) za cuvanje svojih deviznih rezervi. Znaci, opet ne bi pukli zbog duga, nego zbog poplave novca koji bi se odmah automatski obezvredio, povecavajuci traznju i inicirajuci razarajucu inflaciju.

Slicno je i Nemacka napravila privredni bum 60-ih i 70-ih godina.
Milioni gastarbajtera radili, vecinu zaradjenog slali kuci ili stedeli, a Nemacka proceni taj iznos i taj novac ponovo nastampa i grune ga u svoju privredu ne remeteci kolicinu novca u opticaju u zemlji.
Ako se nesto i vrati u Nemacku, vrati se tako sto se nesto kupuje i uvozi sa njihovog trzista pa se dodatno povecava njihov bruto proizvod...

nisu ni ovi preko bare sisali vesla
"Nivo amerièkih obveznica u posedu Kine je u oktobru, prvi put, prema¹io 1,3 biliona dolara, ¹to je jednako skoro 1.000 dolara po stanovniku Kine,
pokazuju danas objavljeni podaci amerièkog ministarstva finansija.
Kada se raèuna i Hong Kong, obim amerièkih obveznica u vlani¹tvu Kine iznosi rekordnih 1,44 biliona dolara,
¹to je rast u odnosu na 1,31 bilion dolara iz istog perioda lane.
Odnos kreditora i du¾nika izmeðu dve najveæe svetske ekonomije je nastavljen,
uprkos tome ¹to je Kina u oktobru upozorila da bi mogla da smanji rezerve u dolarima zbog politièke borbe u Va¹ingtonu koja je pretila da gurne SAD na ivicu bankrota.
Buduæi da su ove dve zemlje veliki trgovinski partneri i da Kina ima ogroman suficit u bilateralnoj trgovini, Peking nastavlja da kupuje amerièke obveznice.
Krajem treæeg kvartala, amerièki dolar je imao udeo od 40 odsto u ukupnim deviznim rezervama Kine u visini od 3.66 biliona dolara.
Japan je u oktobru ostao drugi najveæi vlasnik amerièkog duga, po¹to se u njegovim kasama na¹lo 1,17 biliona dolara,
¹to je ne¹to vi¹e u odnosu na pro¹logodi¹njih 1,13 biliona dolara."

p.s. u zadnje vreme i kina i rusija prodaju obveznice americkog duga eu i japanu

Andreja

Uporedio bih staru Vespu sa originalnim Fiatom 500. Vespa jeste bila statusni simbol dok je svrha Cinquecenta bila, ¹to jeftiniji prevoz. Al nekako mi idu zajedno, ne mo¹ ih rastaviti.

http://www.bsmotoring.com/story_img/bigimage/1343905672A5560.jpg

http://www.reidsitaly.com/images/sicily/siracusa/fiat-vespa-long.jpg

Nove Vespe bih uporedio sa novim Minijem. Laici bi rekli "to je to" ali poznavaoci znaju da novi i stari Mini, kao i nova i stara Vespa imaju tek poneku dodirnu taèku. Po mom mi¹ljenju, dizajn i naziv. Iako ih gotivim, nekako imam averziju prema njima jer ih uglavnom voze ¹minkeri, ono, kravatica, skup satiæ, fensi ¹mensi... Biznismen zonfa.

http://www.wrscooters.nl/wp-content/uploads/2014/03/vespa-sprint-2014-outdoor-5.jpg

http://driveheat.com/images/mini-cooper-s-8.jpg

Kawasaki H2R i Lamborghini Reventon. Dizajn i ciljna grupa su dovoljni za uporedbu.


http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/KawasakiH2R4.jpg
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

zagadjenje

Tjuning bud¾ing

mali_zmaj

jin-jang

Hohštapler

C...

meni je pre nekako Audi A3 TFSI.
Golf je za dede, horneta vozi mangupi ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.