Glavni meni

Savet, iskustva Fazer 1000

Započeo jevta, 07 Septembar, 2015, 10:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

#60
4500 i Fazer 1000 ili CBF 1000 to je poenta.Isto kao i da CBF ne vredi vise nego duplo od suzukuja koji je 20 godina iza nje.
Poenta je da ja imam suzukuja i da za malo bolje nemislim da treba toliko doplatiti,za Yamahu vec da.
I ispravnije poredjenje bi bilo porediti CBF 600 sa GSX 750 F i CBF 1000 sa GSX 1100 F.
Ustvari Honda je verovatno  bolja kad se poredi kako treba VFR-Gsx 750 F i CBR 1000-GSX 1100 F

symon

U istoj ceni i pribli¾nog godi¹ta od recimo 2006 godine  pre bih posedovao Fazera i ako vozim CBF. Negde si napisao da je CBF isto ili pribli¾no jer i Suza F ima 98 ks . Nit je pribli¾no nit isto jer sam imao i jedan i drugi . GSX 1100 F nisam imao pa ne bih mogao ni¹ta reæi.  100 ks iz litre i 100 ks iz 600-ke ili 750 nikako nije isto . Mislim jeste na papiru ali u vo¾nji nikako nije. Svako vozi ¹ta mu odgovara ali ova 2 motora nikako nisu ni pribli¾na a jo¹ manje ista naroèito ne sa 3 kofera i suvozaèem. 

jevta

Ja stalno pisem kolko ks i kolko Nm to sto ljudi to ne prate stvarno mi nije jasno.Ja kad trazim podatke to gleda i najbitnije kakva je kriva Nm ,a  tu veliki Bandit ubija pun momenat na 4500

srbac

Sta vredi momenat kad je na visokim obrtajima. Ne mo¾e i jare i pare. Tu tehnologija nema veze. Kubici daju momenat...  potrosnja goriva daje ks, pa sad teraj sta hoæe¹ !!!

jevta

To sam i ja mislio dok nisam video Kawasaki Versys

Mil@n

Imao sam gsxf 650 po¹to vidim da gleda¹ i njega.Ima odlièan,elastièan agregat i dobre koènice.Jeste malo te¾i,oko 240 kg ali se ne oseæa ta te¾ina jer mu je sedi¹te i te¾i¹te nisko.Ogibljenje je mekano,vi¹e za put nego za neku o¹triju vo¾nju.Potro¹nja od 4.5-6 litara.Na nekih 5-6000 obrt/min se oseæaju vibracije od motora,pogotovo na fuzasterima.Ima bolju za¹titu od vetra i lep¹i mi je puno od bandita S.
Sa stromom sam mnogo zadovoljniji u odnosu na gsxf ¹to se tièe putovanja i nikad se ne bih vratio vi¹e na bandita ili gsxf ali po¹to si nizak ne bi ti odgovarala visina sedi¹ta,a mo¾da bi ti falilo i snage na malom stromu.A i precenjeni su kao polovnjaci.
Vidim da nije pominjan ili mi je promaklo ali mislim da bi idealan motor za tebe bio TDM 900.Razmisli i o njemu ali novija godi¹ta,iza 2005.

P.s. Ako mo¾e¹ da se ispru¾i¹ za Versys 1000,onda trk po njega.

jevta

TDM mi je po visini na granici probano.Versys vekiki je veliki ,a mali je kao i mali strom dok sam sam dobar posle posustaje.
Bandit S mi je na papiru zanimljiv zato sto kolko sam shvatio ima gabarite kao i veliki ,a kao sto sam napisao to je neki minimum snage i momenta koji mi trebaju.
Fazera 1000 sam inace tipovao zbog odnosa ulozeno dobijeno

jevta

Inace mi  Novi bandit 650 deluje udobniji od GSX 650F

Mil@n

Ima male razlike u polo¾aju tela i nogu,mada ba¹ male.Bandit ima sedi¹te iz 2 dela i mislim da se pode¹ava po visini i ima i centralni nogar serijski i ima ih puno vi¹e u ponudi.Gsxf ima bolju za¹titu od vetra i po meni je lep¹i.
Gsxf ima pokazivaè stepena prenosa,a koliko se seæam da nema pokazivaè temperature,bezveze.

jevta

Kakvi su tebi utisci na tom suzukiju 650 sto se tice natovarenog motora na otvorenom putu, na primer u odnoeu na Stroma 650.Meni je to jedina muka po lokalu ide i 250 ccm

Mil@n

Po meni je strom bolji motor za putovanja.Ja sa mojim napravih 60 000 km za 4 sezone i rekoh ti ne bih se vratio na gsxf,fazer ili tako neki motor nikada.
Strom je dosta veæi motor,udobniji za vozaèa,a pogotovo za suvozaèa.Vozio sam ga u cugu preko 900 km,mislim da bih to sa gsxf dosta te¾e bilo.Strom je manji potro¹aè,ekonomièniji ali ima slabiji motor i lo¹ije koènice.Sam oseæaj u vo¾nji je totalno drugaèiji.Rekao bih da je strom kao mali brodiæ,samo lju¹ka i upija neravnine,ima veæi toèak napred.
Na gsxf su mi najvi¹e smetala te vibracije koje sam spomenuo i polo¾aj nogu i ruku je vi¹e umarajuæ.
Na otvorenom putu stroma dr¾im maks. na 150km/h,to je realnih 135km/h i otprilike 7000 o/min,nije veliko optereæenje za agregat i NEMA vibracija,¹to je bitno,nema umaranja.
Po meni strom je bolje pogodjen paket.

jevta

Ja bi uzeo stroma 650 al se bojim da ce mi faliti snage na otvorenom posto se uglavnom vozim natovaren koferima i saputnikom sve ukupno oko 220-250 kg

Mil@n

Ovo je sa zadnjeg putovanja na alpe,3 kofera,tank torba i velika 50 litara iz Louisa.Mislim da ne mo¾e ni¹ta vi¹e da se nakaèi  ;D



Ako je negde tanak to je za auto put,tu mu fali recimo 150 kuba i 15-ak konja da bi bio idealan motor (Tiger 800 ili Versys 1000 [balavi] ).Za sve ostalo je dovoljna njegova snaga,naravno treba biti svestan da ima 67 konja i ne oèekivati neke erupcije snage.Kao ¹to rekoh dr¾im ga na 150 km/h i to je po meni njegova maks.brzina za vi¹esatno optereæenje autoputem,a da se agregat ne preoptereti i ne slomije.Ako vozi¹ ba¹ dosta autoputa,onda bolje neku hiljadarku da tra¾i¹.

idanijel

razmisli o tdm 900 niceg se ne stidi koci ubija,ide s dvoje odlicno,vesanje dobro,i trosi nenormalno malo...

jevta

Pisao sam vec granicno mi je visok TDM to je krajnja opcija

Boqy

U toj klasi GSF650 je najveæi i najudobniji, za sve bolje mora veæa kubika¾a.
Sedi¹te i korman mogu fabrièki da idu 2cm gore, pa da bude jo¹ udobniji.
Nije motor za jurcanje, al mo¾e solidno da ide, elastièan je agregat, ne tra¾i mnogo ¹altanja u nekoj opu¹tenijoj vo¾nji, tipa mo¾e 5om opusteno od 40 do 200 da se vozi..

Slaninar

Citat: jevta poslato 10 Septembar, 2015, 16:20
To sam i ja mislio dok nisam video Kawasaki Versys

©to koja je fora s njim?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

#77
POgledaj malo snimke uporednih testova i vo¾nji ako ganisi video na delu.Sa 63 kS i 650 ccm se nosi sa ostalima u klasi i biva èesto u segmentima bolji.Poredi se sa Stromom ,Transalpom i sliènima .Ima veæi obrtni momenat od Stroma na istoj kubika¾i sa rdnih dva nasram V
Ludi tekst poredjenja sa èim porede Versysa
http://www.motorevija.com.hr/test/4-dio-klasa-enduro-stvoreni-za-planine?page=1

Hohštapler

Taj kawin agregat kad god ga èujem imam utisak da jako èudno radi, nekako zvekeæe, ali koga god znam da ga ima NIKAD ni¹ta sa njim nije imao, radi pa radi.
Devojke roðeni buraz ga kupio novog, toèkirao ga non stop, drao, ¹tucno nije.
(Na TTu ga voze namunjenog i nabrijanog pun gas celu trku), mali potro¹aè, a pru¾a sve ¹to ti treba gde treba.
izuzetno potrefljena ma¹ina.  [thumb_up]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta