Glavni meni

Savet, iskustva Fazer 1000

Započeo jevta, 07 Septembar, 2015, 10:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Citat: El Jefe poslato 09 Septembar, 2015, 23:26
http://s14.postimg.org/7s09u5ca9/image.jpg
+ три кофера, регистрован до јуна
Po¹to golaæ njih nisam ni gledao,to da bi kupio mora da bude ba¹ ispod cene da bi me zagrejao

Andreja

Probaj golaæa, u kom¹iluku ti je, da vidi¹ kako pi¹ki po RR motorima do 200km/h... Oko 110 konja a obrtnog momenta koliko ¾eli¹.

! No longer available

Evo da vidi¹ gabarite:



Ja jesam "trkaèki" graðen (175-65) ali ovo je stvarno poveliko, s tim ¹to se vozi kao bicikla :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

jevta

Preveliko sve to.
Ja sam zacrtao minimum 85 ks i 60 Nm to mi zadovoljava potrebe sa teretom 400-450 kg.E sad Motor mora biti kadar i da se optereti sa 200+ kila.
Yamaha je u izboru posto je cenovno zanimljiva ali je dosta jaca od onog sto meni realno treba.Ta varijanta 100 ks i 100Nm velikog bandita je super ali mi strasno bode 1200.Mali bandit vodeni mi se cini da je tu negde na tom mom minimumu ne znam sto to do sad nisam video.Cak sam gledao 650 GSXF i on mi je malo ispod minimuma.Kako bre nisu kadri da naprave nesto izmedju neku litru ili da mali Strom ima 85 ks pa da se ne mucimo.

Hohštapler

#43
Pa ba¹ zato, ko bi onda kupovao litre... ;)

Nego, kad smo kod GSX1400, vozajuæi pored Filipa totalno sam promenio mi¹ljenje o tom tipu motora.
Bio sam u fazonu "koji kurac naked sa 1400cc? Èemu to govno slu¾i? Ako ja crkavam od vetra na mojoj 500ki, sve ostalo je samo za kurèenje, kad ne mo¹' putovati ni ni¹ta..."
A onda Fiæa i¹ao pored mene kad smo i¹li ka BGu od ©abca..
On sa ¾enom, pored mene iza nekog auta æuræura 80, zavrne gas bez da ¹alta u ni¾u i --> teleport....
Neverovatno kako je taj motor ubrzao. Neprirodno.
Vozio sam ja i sa R-ovima, oni prvo krenu da se dernjaju i onda raus.
Ovo, ne znam dal je digao obrtaje za 2-3 hiljade vi¹e, samo je ispario... a moja jadna dvocevka mora¹ èekati 6-7 hiljada obrtaja da popizdi da krene da vuèe.
Po¹to ima korman, to se po gradu vozi ko APN4.
I da, prelep je.
Uzmi i to u razmatranje. Za tebe i gospoðu i za put, idealan. Ti i onako nisi trkaè da ti smeta vetar.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Ljudi gde ima to drvo da se beru pare za regu i gorivo da posadim i ja jedno u dvoristu.
100 po 100 to poraste 1000 i vise evrica godisnje pa jos dodas za motor puno je.
Ja se samo sa razlikom koju mislim da dodam mogu sa ovim vozati 4 godine.

Slaninar

Citat: jevta poslato 10 Septembar, 2015, 10:28
Ljudi gde ima to drvo da se beru pare za regu i gorivo da posadim i ja jedno u dvoristu.
100 po 100 to poraste 1000 i vise evrica godisnje pa jos dodas za motor puno je.
Ja se samo sa razlikom koju mislim da dodam mogu sa ovim vozati 4 godine.

Upravo tako.

Ja ozbiljno razmi¹ljam da uzmem 500. Koliko i kako se vozim, kontam da æe meni biti i to dovoljno i za dvoje. Èemu ¾urba?

600 do 750 klasa je sasvim OK za u dvoje, jedino koga ba¹ mrzi da ¹alta brzine... a ima para.  :)

Litra je lep¹a za putovanje, ali je za sve ostalo lo¹ija: gradska vo¾nja, guranje (ne daj bo¾e), registracija, potro¹nja, pa i gume æe vi¹e & br¾e pojesti od sliènog motora manje snage i te¾ine.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jefta

Eh ajde da bacim savet za noviji fazer posto je moj bio 2007 godiste.

Super je motor da se potera, 150ks sa odlicnim ogibljenjem i odlicnim kocnicama (sve to  je potpuno isto kao i na R1 prethodne generacije, rekao bih 2004-2005). 1000cm3 ti treba kada ga natovaris da ne razmisljas kako ces da preteknes kamion ili bilo sta na putu. Fazer natovaren sa suvozacicom samo gas i otisao si. Nema sumnje da neces imati snage da preteknes. E sada udobnost. Za duza putovanja noviji fejzer i nije bas najudobniji jer ako se ne uradi sediste ono je dosta neudobno. Ja sam moje skroz preradio i povecao vizir da bih sklonio vetar sa sebe. Tu je stariji fejzer mnogo udobniji zbog samog oblika sedista.
Yamahe su pouzdane, i ja stvarno nisam imao ni jedan problem sa fazerom dok je bila kod mene. Par puta sam i odlazio do Revolucije da ga pogleda kada mi nesto sumnjivo.

Opet svakako mislim da je suzuki daleko udobniji (1200s) ali manje sportski nastrojen.

Inace meni se dopada i ona Honda od 1000cm3 sto se prodavala neko vreme od nekog lika iz arhangela. Isti polozaj isto sve i jako udobna.

jevta

Honda CBF bila u favoritima dok je oni koji su je posedovali nisu opljuvali kao motor bez karaktera.Kazu nit ide ko litra nit koci ko ostali jednostavno nezanimljiva.Dodje ko Afrika nije najbolja ni u cemu al dobar kompromis.Inace CBF ima isto snage samo malo vise obrtnog momenta od ovog sto imam tako da je otpala.
Fazer je odabran kao prosli model bas zbog udobnosti pogotovo se zale na udobnost za suvozaca na novom.
Trenutno pokusavam da nadjem mane malom vodenom banditu sem tezine niko nema ni najmanju primedbu,velicina ko veliki 1250 86 ks i 60 Nm ima taj minimum koji sam zacrtao da bi izbacio te stare 600 modele i eto on se tu uklopio.1250 ima vise snage i momenta ali da li to meni stvarno treba.
Mali fazer mi isto zadovoljava potrebe al je kratak i mali za dvoje sa teretom.
Napravim par hiljada km vecinom po otvorenom putu al ipak su to putevi gde se vozi 100-120 i ovi veliki nemogu da opravdaju postojanje sem udobnoscu.A opet imaju dosta vece troskove.
Gledao sam ja i putne endure al je tu problem moja nizina  [rofl] ako stanem sa prednjim tockom koji se popeo na ivicnjak ,a zadnji ostao na putu velika verovatnoca da  cu pasti u mestu.Odma otpali

srbac


jevta

Jeste super al matoro.Ima starih modela dosta koji zadovoljavaju kriterijume al matoro to vec imam

srbac

Jeste matoro, 23 god. Mada verujem da æe taj gurati jo¹ dosta bez nekog velikog kvara !!!

jevta

Onda da ne prodajem mog [rofl] [rofl]
Bio jedan jako ozbiljan kupac juce bice tu kanda i neke trgovine ;D

Slaninar

Citat: jevta poslato 10 Septembar, 2015, 12:17
Onda da ne prodajem mog [rofl] [rofl]

Stvarno ne znam ¹ta æe¹ dobiti prodavanjem? Ima¹ puno para pa ti se mo¾e da menja¹ motore? Sredio si ga, zna¹ ga verovatno do sad u ¹raf - pouzdan... gadan  :P    - vozi i u¾ivaj. Dok ne bude za u Dunav! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Ma to je problem zajebo sam se kad sam ga kupovao nezgodan model taj ce mene u dunav ,a ne ja njega 8) 8) 8)

idanijel

Druze je ti pricas da je CBF 1000 DOSADAN I spor ko tvoj gsxf?  cbf koristi agregat cbr 1000 rr ,dok tvoj ima agregat iz 80 tih godina i nemaju nikakvih dodirnih tacaka u tehnoloskom smislu,probao sam malo cbf 1000 ide veoma dobro. jedino ako si mislio na 600 cbf .

jevta

#55
Ne nego u poredjenju sa Fazerima 600na 600 i 1000 na 1000 Honda je govno i to mnogo skuplje govno.
A da i u poredjenju sa mojim GSX750F ima samo malo vise obrtnog momenta sto i nije nesto za 250ccm vise i 20 godina  tehnoloski noviji motor.

Bori¹a

teske reci jevto, teeeske reciiiiii [rofl]

jevta


idanijel

to na papiru ko je jaci nema veze u stvarnom zivotu

symon

Vozim CBF 1000 a imao sam i Suzu gsx750 F svako ko ko ka¾e da je isto je najbla¾e reèeno je sme¹no. U svakom segmentu .Honda do 150-160 oko 6 litara 100-200 grama tam vam. Koènice CBF i Suza F ni pribli¾ne. Udobnost ni pribli¾na. Ni po èemu se ne mogu porediti . E sad da li je nekom dra¾e  da da oko 4500€ za CBF ili 2000 € za Suzu F stvar je diskusije ali reæi da su isti ili pribli¾ni je sasvim neozbiljno. Sasvim se sla¾em sa idanijel-om papir i stvarnost su sasvim razlièiti.