Glavni meni

Ugradnja aftermarket auspuha i uticaj istih na rad motora

Započeo Darko, 23 Avgust, 2015, 23:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

evo , poceli smo da cavrljamo o ovome u nekoj drugoj temi , pa rekoh da otvorim temu za to ...

voleo bih da cujem misljenja o ovome nasih majstora i strucnih lica ...

dakle , sta se dobija  , sta se gubi , kako sve to utice na rad 4 - cilindra i 2 - cilndra , treba li da se steluju karburatori ili mapira ubrizgavanje ?

castor

[doh] [doh] [doh] [doh]

Ja mislim da ako se dolije adekvatna kolièina kompresije, da je onda sve u redu i da ti aftermarket auspuh nije potreban…

[flashing] [flashing] [flashing] [flashing] [flashing]
It's the ride that matters, not the bike…

Bori¹a

ovo za dalja putovanja sa otvorenim izduvom, sranje obicno, cuo je darko a i boki kako se cuje moj mivv, i vozio sam cacak novi pazar cacak sa pola sata pauzom da jedem i nisam imao nikakav problem sa zvukom (shoei je mama jbg)

Darko

Citat: castor poslato 23 Avgust, 2015, 23:12
[doh] [doh] [doh] [doh]

Ja mislim da ako se dolije adekvatna kolièina kompresije, da je onda sve u redu i da ti aftermarket auspuh nije potreban…

[flashing] [flashing] [flashing] [flashing] [flashing]

sto se lupas u glavu ?

ovo je ozbiljna tema i mislim da se olako shvata cela prica oko ovoga ... tj , cena izgleda nije bas tako jeftina , ima tu dosta stvari koje su negativne ....


p0peye

Citat: Bori¹a poslato 23 Avgust, 2015, 23:15
ovo za dalja putovanja sa otvorenim izduvom, sranje obicno, cuo je darko a i boki kako se cuje moj mivv, i vozio sam cacak novi pazar cacak sa pola sata pauzom da jedem i nisam imao nikakav problem sa zvukom (shoei je mama jbg)
Јел' може неко да замисли моторишу за једно 15-20 год како као један од искуснијих бајкера на форуму даје савете голобрадим клинцима?
:-D
Иначе, тема по мени има потенцијала и може да буде занимљива. Сад...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Bori¹a


Darko

pa zamisli on sad koji komentarise ovo , a do juce hteo da ide da kupuje tecnu kompresiju   [doh] [doh] [doh]   [rofl] [rofl] [rofl]

citiram :

U velikoj veæini sluèajeva se promena izduva do¾ivljava subjektivno pozitivno a realno je retko kad  tako. Problem kod agregata je uvek vazduh a ne gorivo iako snagu daje benzin. Za zadati moguæi kapacitet usisavanja vazduha je moguæe vrlo malo dodati vi¹ka goriva jer prebogata sme¹a gu¹i motor jednako kao i osiroma¹ena. Obogaæivanjem sme¹e od idealnog odnosa cca 15 se ne¹to poveæava performansa ali koeficijent iskori¹æenja goriva drastièno pada ¹to znaèi da se benzin baca odnosno potro¹nja se uveæava. Veæina agregta je na neki naèin fabrièki sa smanjenom performansom radi trajnosti ali se veæinom radi o realno maloj razlici. Kod elektriènog ubacivanja goriva podbijanje se kontroli¹e mehanièki, Kd¾etronik, ili eletronski putem ECU jedinice. Isto tako se i vr¹i pode¹avanje kolièine goriva, mehanièki ili preko elektronike mapiranjem ¹to je  kompleksnije i relativno lak¹e jer softverski  mo¾e da se utièe na sve parametre dok kod suve mehanike to nije uvek ni lako ni moguæe. ECU jedinica raspola¾e nizom ulaznih podataka dobijenih od raznoraznih senzora i pri serijskoj upotrebi in¾enjerski algoritam je uvek projektovan tako da te¾i ¹to siroma¹nijoj sme¹i .Dobro izraðen softver relativno malo sputava ubrzanje, kada se obogæuje sme¹a, mada se tu naj vi¹e baca gorivo dok pri zadr¾avanju konstantnog otvora gasa posle par sekundi osiroma¹i sme¹u ¹to se oseti ali motor ide isto. Tako je kod turing motora dok kod trkalica je manje vi¹e nategnuto do kraja uvek. U osnovi le¾i princip prostog  karburatora gde se za postojeæi preènik i oblik difuzora preko glavne dizne za gorivo i delimièno nivom utièe ogranièeno na odnos unutar sme¹e i promene performanse.

Neke promene se uvek pojave, pobolj¹anja su retka ili nesrazmerna naspram ulo¾enog ali je uvek prisutno "¹to je babi milo to joj se snilo", bitan je zvuk,nalepnica ili izgled, motor je za kinður gotovo uvek

Hohštapler

Fabrièki auspuh je dobar za otvoren put, daleko manje umara, ali za sve ostalo... nikad vi¹e fabrièki. Kad sam posle remusa na hondi seo na SV sa fabrièkim auspuhom koji je tih kao da vozim priusa prvo ¹to sam primetio - niko me ne zarezuje 2%. Kola se prestrojavu u tvoju traku dok im prolazi¹,  pe¹aèi prelaze ispred tebe, jednostavno - motor mora da se dere da bi ih pla¹io!
Mora.
I naæi æu sad klipove kad je Driver023 pravio uporedni test na njegom CBRu sa fabrièkim i Leo auspuhom kako prima obrtaje pa æe te proceniti sami dal ima razlike.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

Citat: Bori¹a poslato 23 Avgust, 2015, 23:15
ovo za dalja putovanja sa otvorenim izduvom, sranje obicno, cuo je darko a i boki kako se cuje moj mivv, i vozio sam cacak novi pazar cacak sa pola sata pauzom da jedem i nisam imao nikakav problem sa zvukom (shoei je mama jbg)

kada budes gazio 2k + km sa suvazacicom... tafa ces shvatiti da je zamena auspuha neophodna... sem ako ne nadjes neku splavarku(sto je vrlo verovatno) kojoj su bubne opne ostecene od stoje i jelene karlee pa nista ne cuje. Tebi ne smeta kao ni meni jer zvuk ostaje iza,ali suvozaca ubija. I to nema veze sa kacigom koju potenciras jer si je platio 200e a ne 2k evra.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

beli-nsr

Borisa, mislio sam na ove malo jace motore, ne na bicikle sa pomocnim motorom  :P

Bori¹a

Citat: Darko poslato 23 Avgust, 2015, 23:23
pa zamisli on sad koji komentarise ovo , a do juce hteo da ide da kupuje tecnu kompresiju   [doh] [doh] [doh]   [rofl] [rofl] [rofl]

vazno da su se svi ostali rodili pametni ;)


TEEfqd

#11
Citat: Hoštapler poslato 23 Avgust, 2015, 23:25
Fabrički auspuh je dobar za otvoren put, daleko manje umara, ali za sve ostalo... nikad više fabrički. Kad sam posle remusa na hondi seo na SV sa fabričkim auspuhom koji je tih kao da vozim priusa prvo što sam primetio - niko me ne zarezuje 2%. Kola se prestrojavu u tvoju traku dok im prolaziš,  pešači prelaze ispred tebe, jednostavno - motor mora da se dere da bi ih plašio!
Mora.
I naći ću sad klipove kad je Driver023 pravio uporedni test na njegom CBRu sa fabričkim i Leo auspuhom kako prima obrtaje pa će te proceniti sami dal ima razlike.

Po mom misljenju to govore samo ljudi koji ne koriste sirenu kako treba. A sirena i blicanje su kljuc voznje motora u saobracaju. Sirena privlaci paznju, turiranje i dranje motora plasi ljude, ne na dobar nacin.

Darko

pa pazi sad , to je ok ...

ljudi rade svasta da bi bili vidjeni , nose fluorescentne prsluke , stavljaju sirene i reflektore itd itd... to mi je nebitno .. vise me kopka uticaj na rad motora i na ono sto direktno meni i suvozacu prija / ne prija

Darko

Citat: Bori¹a poslato 23 Avgust, 2015, 23:15
vozio sam cacak novi pazar cacak sa pola sata pauzom da jedem i nisam imao nikakav problem sa zvukom

cacak - novi pazar  ima oko 100ak kilometara .... uuuuu,mnogo si vozio , alal ti vera ...

toliko neki ljudi u bg putuju do posla i nazad ...

beli-nsr

Jos ovo i vise se ne ubacujem, prepustam iskusnijim od mene. Da ne valja za rad motora, ne bi ih ni pravili, a suvozacu ce sigurno vise prijati tisi auspuh.

Hohštapler

Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:31
Po mom misljenju to govore samo ljudi koji ne koriste sirenu kako treba. A sirena i blicanje su kljuc voznje motora u saobracaju. Sirena privlaci paznju, turiranje i dranje motora plasi ljude, ne na dobar nacin.

Razumem ¹ta govori¹ ali smatram da nisi u pravu. Vozim dva SVa, jedan moj sa fabrièkim auspuhom i drugi cimerov sa komplet arow sa granom, pe¹aci priðu putu i èekaju, trubu nekad ne èuju, ne fermaju, i dok ti legne¹ na nju bude veæ i kasno.
U ostalom, to je moje milje¹ljenje i iskustvo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

castor

Citat: Darko poslato 23 Avgust, 2015, 23:15
sto se lupas u glavu ?

ovo je ozbiljna tema i mislim da se olako shvata cela prica oko ovoga ... tj , cena izgleda nije bas tako jeftina , ima tu dosta stvari koje su negativne ....

Lupam se u glavu ¹to si poèeo tamo, pa kad je krenulo pisanje, onda si otvorio temu. Trebao si odmah da otvori¹ temu i gotovo.

Na kraju se 90% svega svede na zvuk i izgled, a performanse budu manje-vi¹e NE bitno promijenjene samo sa topom. Ako se ulazi u komplet prièu, i ako se ozbiljno vozi¹ na stazi i u re¾imima gdje tvoj agregat pru¾a najvi¹e, onda sa topom, kompletnom granom i PC-om mo¾e¹ da dobije¹ relativno osjetno pobolj¹anje. I to je sve pod uslovom da mo¾e¹ i zna¹ da iskoristi¹ 95% moguænosti tvog motora. Ako nisi na tom nivou, po meni se sve svodi na onih gore pomenutih 90%...
It's the ride that matters, not the bike…

TEEfqd

Citat: Ho¹tapler poslato 23 Avgust, 2015, 23:46
Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:31
Po mom misljenju to govore samo ljudi koji ne koriste sirenu kako treba. A sirena i blicanje su kljuc voznje motora u saobracaju. Sirena privlaci paznju, turiranje i dranje motora plasi ljude, ne na dobar nacin.

Razumem ¹ta govori¹ ali smatram da nisi u pravu. Vozim dva SVa, jedan moj sa fabrièkim auspuhom i drugi cimerov sa komplet arow sa granom, pe¹aci priðu putu i èekaju, trubu nekad ne èuju, ne fermaju, i dok ti legne¹ na nju bude veæ i kasno.
U ostalom, to je moje milje¹ljenje i iskustvo.
Brate sve ti verujem samo pazi da ne naletis na moju kevu u kolima i isturiras pored nje smotace pun u tebe iz straha  [rofl]

Hohštapler

Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:47
Citat: Ho¹tapler poslato 23 Avgust, 2015, 23:46
Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:31
Po mom misljenju to govore samo ljudi koji ne koriste sirenu kako treba. A sirena i blicanje su kljuc voznje motora u saobracaju. Sirena privlaci paznju, turiranje i dranje motora plasi ljude, ne na dobar nacin.

Razumem ¹ta govori¹ ali smatram da nisi u pravu. Vozim dva SVa, jedan moj sa fabrièkim auspuhom i drugi cimerov sa komplet arow sa granom, pe¹aci priðu putu i èekaju, trubu nekad ne èuju, ne fermaju, i dok ti legne¹ na nju bude veæ i kasno.
U ostalom, to je moje milje¹ljenje i iskustvo.
Brate sve ti verujem samo pazi da ne naletis na moju kevu u kolima i isturiras pored nje smotace pun u tebe iz straha  [rofl]
Ne, nikad ne turiram, vozim normalno, al oni èuju ne¹to glasno kako im prilazi i onda ne mrdaju iz svoje trake.  ;D

Evo oni klipovi za uporediti:
! No longer available
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

TEEfqd

Citat: Ho¹tapler poslato 23 Avgust, 2015, 23:53
Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:47
Citat: Ho¹tapler poslato 23 Avgust, 2015, 23:46
Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:31
Po mom misljenju to govore samo ljudi koji ne koriste sirenu kako treba. A sirena i blicanje su kljuc voznje motora u saobracaju. Sirena privlaci paznju, turiranje i dranje motora plasi ljude, ne na dobar nacin.

Razumem ¹ta govori¹ ali smatram da nisi u pravu. Vozim dva SVa, jedan moj sa fabrièkim auspuhom i drugi cimerov sa komplet arow sa granom, pe¹aci priðu putu i èekaju, trubu nekad ne èuju, ne fermaju, i dok ti legne¹ na nju bude veæ i kasno.
U ostalom, to je moje milje¹ljenje i iskustvo.
Brate sve ti verujem samo pazi da ne naletis na moju kevu u kolima i isturiras pored nje smotace pun u tebe iz straha  [rofl]
Ne, nikad ne turiram, vozim normalno, al oni èuju ne¹to glasno kako im prilazi i onda ne mrdaju iz svoje trake.  ;D

Evo oni klipovi za uporediti:
! No longer available
! No longer available
Pa onda sigurno da imas pravo cim imas iskustvo u voznji sa obe varijante. Moj motor se cuje kao kalorifer i koristim sirenu/blicanje dosta.