Glavni meni

Ugradnja aftermarket auspuha i uticaj istih na rad motora

Započeo Darko, 23 Avgust, 2015, 23:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Darko


El Jefe

Види, ја сам са 14. скинуо ауспух  Ada race и вратио фабрички сулундар. Са фабричким иде боље, мирније ради и мање троши.
Друштво за заштиту од животиња

BOKYBOY

#63
Citat: Darko poslato 04 Septembar, 2015, 12:41
hahah , jebes motor , mislio sam na ZVUUUUUUUUK  :)

...evo ti ga covek... ;D

http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1171

Darko

Citat: El Jefe poslato 04 Septembar, 2015, 12:56
скинуо ауспух  Ada race и вратио фабрички сулундар. Са фабричким иде боље, мирније ради и мање троши.

:o :o :wtf: :wtf: :o :o

nemoguce !!!

goranvojska

Citat: Darko poslato 04 Septembar, 2015, 13:26
Citat: El Jefe poslato 04 Septembar, 2015, 12:56
скинуо ауспух  Ada race и вратио фабрички сулундар. Са фабричким иде боље, мирније ради и мање троши.

:o :o :wtf: :wtf: :o :o

nemoguce !!!
100% tacno.u pravu je covek.osim sto se cuju da vas u saobracaju zapaze,da neka cura okrene pogled,da posle 100km ne cujete nista i povecate potrosnju ,nista vise se ne dobija zamenom orginala.
a da i vizuelno su lepsi od fabrickih.

Darko

pa ja to pricam na prethodne tri strane , ali svi koji imaju aftermartket sulundar mi kazu da gresim ...

Boki je pre neki dan metnu RAce ada auspuf i kaze da mu smanjio potrosnju , da mu bolje ide motor itd... a Mihajlo ili ti dragi nam zagadjenje isto kaze da se potrosnja poveca jel stalno turiras posto se lozis na zvuk , pa te mami 


goranvojska


Darko

 [rofl] [rofl]

pa sta je bas tako ?!?

El Jefe kaze da mu manje trosi sa fabrikom , Boki kaze da mu manje trosi sa race ada 

BOKYBOY

#69
..meni stvarno motor mnogo bolje povlaci iz niskih obrtaja a presao sam,metodom sipanja od cepa do cepa 131km sa 1000 dindzi (6.7L)... od toga je 1/3 grad a 2/3 otvoren put ali sam ga shurio poprilicno...to mu dodje oko 0.2L (200ml) manje nego sa fabrikom...a o subjektivnom osecaju i o uocljivosti po gradu necu ni da pricam...Race Ada rules!

stilgar

#70
@Darko
al si ti tvrd na dinar :) ako je dobar auspuh konkretno robert iz ade stavlja neku mrezu u cevku pa imas podpritisak, istu takvu mrezicu imas i na db kileru koji ga utisa i radi ko fabrika samo malko bucnije. nikakvo stelovanje karbova sa Race auspusima. Prestani da mudrujes i menjaj sulundar na yamahi. Robert je sigurno radio vec za motor ko tvoj poslace ti sve sto ti treba odes samo do zeleznika i metes novi i uzivas, praznik za usi i dusu :)

p.s. bio sam kod Rev-a prekjuce da vidim coveka, popijemo kafu i prokomentarisemo njanjin projekat, vido covek auspuh i cuo uzivo pa pitaj strucno lice :) jos moj 2 cilindra tvoj sa 4 ima da vriiiiissssstiiiiiiiii :)

BOKYBOY

#71
...da...ovo sto rece Stilgar...za Robertov lonac sam se odlucio jos i zbog toga sto ne moraju da se steluju karbovi...dobio sam tu mrezicu i db killer...sa njim stvarno samo malo bucniji od fabrickog...ali zato bez...  [panic]....ajmo Dareeeeee...ostaces jedini u drustvu sa fabrickim auspuFom... :P

Darko

Hahahaha , sto sam bre tvrd na dinar ?

Pa ne trazim ja ovde razloge da metnem drugi lonac , nego da razmenimo misljenja...


clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Darko


stilgar

Citat: Darko poslato 04 Septembar, 2015, 15:21
Hahahaha , sto sam bre tvrd na dinar ?

Pa ne trazim ja ovde razloge da metnem drugi lonac , nego da razmenimo misljenja...


eve ti ga pa si misli os dinari u carapke il na sulundar novi da gi dadnes :)
! No longer available

Major

Citat: stilgar poslato 04 Septembar, 2015, 14:59
@Darko
al si ti tvrd na dinar :) ako je dobar auspuh konkretno robert iz ade stavlja neku mrezu u cevku pa imas podpritisak, istu takvu mrezicu imas i na db kileru koji ga utisa i radi ko fabrika samo malko bucnije. nikakvo stelovanje karbova sa Race auspusima. Prestani da mudrujes i menjaj sulundar na yamahi. Robert je sigurno radio vec za motor ko tvoj poslace ti sve sto ti treba odes samo do zeleznika i metes novi i uzivas, praznik za usi i dusu :)

Meni je na mojoj VFR-ki Robert radio auspuh.
Potrosnja ne znam da li je veca ili manja to su stvarno verovatno toliko minimalni parametri da je to zanemarivo.
E sad tri sezone kasnije mogu reci da je po meni to bila dobra investicija jer mi je najbitnije bilo da me cuju u gradu i da se sklanjaju. Nije previse bucan, a nije ni tih tako da i za put i za po gradu je sasvim ok. Sto se tice mirnoce motora, radi mi za nijansu jace odnosno na leru malo poveca obrtaje ali to je stvarno zanemarivo recimo umesto da stoji mirno na 1, on radi na 1,1-1.2 tako da je to smesno.
Po meni vuce isto kao i fabricki tu nisam osetio neku specijalnu razliku.
Inace Robert je covek koji zna svoj posao i koji je toliko precizan u svom radu da za njega imam samo pohvale i svakom bi preporucio da ode kod njega ako se dvoumi sta da ugradi i gde.


Bojan

Citat: goranvojska poslato 04 Septembar, 2015, 13:34
Citat: Darko poslato 04 Septembar, 2015, 13:26
Citat: El Jefe poslato 04 Septembar, 2015, 12:56
скинуо ауспух  Ada race и вратио фабрички сулундар. Са фабричким иде боље, мирније ради и мање троши.

:o :o :wtf: :wtf: :o :o

nemoguce !!!
100% tacno.u pravu je covek.osim sto se cuju da vas u saobracaju zapaze,da neka cura okrene pogled,da posle 100km ne cujete nista i povecate potrosnju ,nista vise se ne dobija zamenom orginala.
a da i vizuelno su lepsi od fabrickih.


Samo malo da te ispravim i dodam par zapazanja.
Auspuh se menja prvo da se smanji tezina motora (karbonfiber,titanijum i sl modeli), onda da se poveca snaga. U okviru ponude sa cenama opredeljuje se i za zvuk motora'.
Generalno pravilo je da kad se otvori auspuh da treba otvoriti i usis tj postaviti neki od visoko protocnih filtera, samim tim je pozeljno promeniti maping rada masine.
Ne zeleci da uvredim coveka kojeg spominjete posto o njegovom radu malo znam osim par auspuha koji su bili radeni za male pare daj sta das, samo cu da napomenem da glavni proizvodjaci aftermarket auspuha imaju razvojne centre, odeljenja za testiranje i dyno stolove. Auspusi su razliciti za svaki model motocikla i mogu da daju razlicitu lepezu poboljsanja.
Pozdrav svima

stilgar





Citat
Samo malo da te ispravim i dodam par zapazanja.
Auspuh se menja prvo da se smanji tezina motora (karbonfiber,titanijum i sl modeli), onda da se poveca snaga. U okviru ponude sa cenama opredeljuje se i za zvuk motora'.
Generalno pravilo je da kad se otvori auspuh da treba otvoriti i usis tj postaviti neki od visoko protocnih filtera, samim tim je pozeljno promeniti maping rada masine.
Ne zeleci da uvredim coveka kojeg spominjete posto o njegovom radu malo znam osim par auspuha koji su bili radeni za male pare daj sta das, samo cu da napomenem da glavni proizvodjaci aftermarket auspuha imaju razvojne centre, odeljenja za testiranje i dyno stolove. Auspusi su razliciti za svaki model motocikla i mogu da daju razlicitu lepezu poboljsanja.
Pozdrav
vise je to marketing za potrosace a ti razvojni centri i dino stolovi samo za motogp, sbk, i ostale racing masine, jer kad tvoj favorit ima akrapa i pobedjuje u trci ti trcis i kupujes brand koji nije video dino sto :)
Mi pricamo o bucnijem, laksem i lepsem auspuhu od fabrickog, da su "radeni za male pare daj sta das" a dobitak 153 konja sa Akrapovicem Mivv-om i Leo Vince su u drugom planu :) i vise volimo da 500 evra umesto slovencu damo za gorivo :) (ovi mladji na pivo i rave)

rboban

Ride It Like You Stole It