Glavni meni

Ugradnja aftermarket auspuha i uticaj istih na rad motora

Započeo Darko, 23 Avgust, 2015, 23:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Citat: redshadow poslato 23 Avgust, 2015, 23:58
Pa onda sigurno da imas pravo cim imas iskustvo u voznji sa obe varijante. Moj motor se cuje kao kalorifer i koristim sirenu/blicanje dosta.
Cim ti spaze tribale prestanu da te fermaju 2% :P

p0peye

Citat: beli-nsr poslato 23 Avgust, 2015, 23:43
Jos ovo i vise se ne ubacujem, prepustam iskusnijim od mene. Da ne valja za rad motora, ne bi ih ni pravili, a suvozacu ce sigurno vise prijati tisi auspuh.

Јесте... А можеш ли исту логику да примениш и на (нпр) Кока-колу зеро и масу енергетских пића која разарају организам? За ГМП храну, раунап пестициде? 
"Да не ваља, не би их ни правили"?
Само мало промени реченицу, и бићеш на правом путу:
"Да не доноси зараду, не би их ни правили...".

Ја лично не сматрам овај пост офовањем.

Има наравно и оних (озбиљнијих) који знају шта раде, али већина дунђера никад није ни једно мерење на динамометру урадила, али поносно истиче да (баш њихов) ауспух диже снагу а 10+ коња.

Види кјурца у сламнатом шеширу...

Што се тиче звука - јбг. Ја сам крајем 80тих возио АПН6 са неким отвореним Лафранконијем, чуо се као музика на Карлеушином концерту (и исто толико је пријала уху, касније сам схватио).
Враћао сам се не ретко после поноћи кући, и просто ми је било уживање да заврнем гас на пола кривине, док буља виси са пола седиша, а колено, ципела, лакат и раме чешају асфалт (хм -добро - тако ми се тада чинило, и тако волим да се сећам тих година када сам више гурао мотор него што сам га возио ;-)  ).
Сада, када покушавам да успавам дете, очи му на пола копља, а нека будала развуче испод прозора читавих 60, а чује се као а иде 260 - не нервирам се.
Иако се процес успављивања са "само што није" враћа на фазу "лези сине, касно је, сви павају..."
Сам сам задужио. И мало ме буде срамота каква сам будала био.
Јбг. Свако време носи своје бреме.
Клинац, па ваљда може да м се опрости...

(Јбт - мораћу да почнем да делим постове на више комада - ја се заморим каа требам да прођем кроз текст и преправим грешке, могу мислити ви. 50% прочита почетак и евентуално крај... ;-)  )
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

2000тих сам купио неку дрешину од ЦБР Ф2, невероватно како је тај мотор још и добро ишао, с'обзиром да (вероватно никад) није одржаван...
Чуо се до јаја, грмео је, а онда сам убрзо отишао на пут од цирка 300км.
Пре него што сам се вратио назад, убацио сам (т.ј. мајстор је) саће  из неке БМВ-ове петице, све заједно са (ваљда) каменом вуном.
Е, то је била музика за уши, пут назад са осмехом на лицу...

П.с - мењам тактику - можда ја и догурам до 1000 постова. Како сам почео - могао сам у рублици "представите се" да напишем један вееееелики3 пост и да одем у пеМзију... ;-)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

И да - чини ми се да је лошије ишао са пригушивачем. Или је то ипак био "контра-плацебо ефекат"?
У сваком случају - За моје потребе, ишао је за све паре - више него довољно добро... :-P
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

stilgar


Andreja

Volim da se èuje, ne volim da se dernja :)
I bezbednije je tako. Ali kada idem na du¾u vo¾nju, najmanje ¹to ¾elim da mi izduv probija mozak :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Andreja

Pa to, prava stvar. Bez DB-a grmljavina po gradu, na du¾e ga zaèepi¹ sa opro¹tenjem i nema problema :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

..nikad me ne moze smoriti bucan top ni za milion km da vozim..
Tihi iliti fen top me smori posle 2 km..
Mozda ja i nisam malo normalan ali tako volem..

Tihi topovi iz fabrike ne izlaze zbog nas nego zbog svih ostalih sto ne vole motore..
A ko ne voli motore... zna se.. ne treba da zivi..

Lazic

Posle 300 kilometara uop¹te ne èujem onaj moj sulundar... ©ta vi¹e, ne èujem ni¹ta... ;D

juga


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Zverka

Citat: hurricane poslato 26 Avgust, 2015, 21:59
..nikad me ne moze smoriti bucan top ni za milion km da vozim..
Tihi iliti fen top me smori posle 2 km..
Mozda ja i nisam malo normalan ali tako volem..

Tihi topovi iz fabrike ne izlaze zbog nas nego zbog svih ostalih sto ne vole motore..
A ko ne voli motore... zna se.. ne treba da zivi..

[clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] :-*
Never ride faster than your angel can fly

:D

BOKYBOY


Hurricane

@Bokimeudupecmoki

znaèi vauv  8), kad slu¹amo?



@zverka  [hello]


Charuga

Nego videste li vi kako Kinezi napravise kopije da tesko mozes razlikovati od originalnih.....a cini mi se da ih kod nas ima u oglasima kao originali....

Charuga


Andreja

Citat: BOKYBOY poslato 27 Avgust, 2015, 09:21
...ovih dana montiram pa cu videti razliku... [neampojma]



Ti reèe da neæe¹ da skida¹ fabriku ili sam se ja ne¹to zeznuo  :P


Citat: juga poslato 27 Avgust, 2015, 08:51
Ne èujem ni sopstvene misli!!!

Carski mi je kako useravam ljude po Zemunu kad ðiram tvog XT-a, grmi za sve pare :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

juga


Darko