Glavni meni

Udes kod Avale i da pohvalim scorpion exo 750

Započeo TEEfqd, 14 Oktobar, 2013, 17:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TEEfqd

juce je testirao drugar ovu kacigu na avala ringu, zena nije stala na stop i oduzela prednost a on joj udario u desni far i leteo je nekih 15-20m i udario celim telom i glavom od beton i u tom trenutku polomio butnu kost od siline udarca, a onda je klizao malo i upao u kanal. kaciga izgrebana sa svih strana a nigde nije pukla (bice nekih slika u sledecih par dana). drugar ima hematom ispod levog oka od siline udarca i malo ogrebanu bradu od klizanja. spasla mu je zivot, kraj price...za 14900 din koliko kosta u max momentu (na popustu) ovo je najbolja kaciga koju mozete kupiti u cenovnom rangu do 35 000 dinara, u to sam siguran

Joker

Dule.. Jos me zvao da se vozimo ja nisam mogao.. Popizdeo sam... SVe razmisljam da sam ja bio da se to ne bi desilo...

Jel si se i ti vozio sa njima?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

TEEfqd

#2
brate ja sam bio 10m iza njega i sve sam video, nije mnogo brzo vozio...oko 100 pre kocenja, al nije imao vremena da koci, kocio je tipa dva metra. zena bukvalno kao namerno da ga je gadjala. ali bukvalno namerno. on je krenuo da bezi levo i kad je video da ne moze da pobegne nabo kocnicu a ona kako mu je isla u susret je nastavila da mota desno pravo na njega , nije ni probala da koci,samo ga je zatvorila potpuno.
nas trojca koji smo bili iza njega smo pobegli desno na sporedni put u suprotan smer (bogu hvala nikog nije bilo tu), da se sve malo ranije odigralo i da je dule prosao nas trojca bi leteli preko auta. ima znak stop, ma kakvo stajanje, izasla na put i isekla bukvalno celu traku, ali bukvalno celu...zao mi sto nije sleper neki prolazio decu joj jebem. ono rossi ne bi izbegao kako se namestila zena da ga udari

TEEfqd

#3
sva sreca decko u full opremi....kozna jakna sa protektorima a ispod nje gladijator, pojas, rukavice, dainese pantalone sa full protektorima, cizme... ono nije realno koliko su mu pocepane pantalone bile i koliko su ga spasile. on je polomio butnu kost na levoj nozi od pada na asvalt, a desnoj nozi kojom je zakacio auto nije nista a desna nogavica pocepana cela otkinut ceo protektor, al je uradio poso za sve pare. da je vozio u farmerkama ne bi nista ostalo od desne noge.
prosao je vrhunski, nije moglo bolje bukvalno. hit su mi pantalone i kaciga...ono je strasno kako je udario glavom od asvalt a nigde nije pukla. ja nisam verovao koliko je oprema uradila posao...uzimam kombinezon preko zime, dosta vise kurcenja

Joker

Izlazila iz pravca Ripnja na avalski... Mentoli niko ne gleda... U sredu idem kod njega, pre operacije... Strasno..

Jos me on zajebava da sam cava da necu da se vozim sa njim a ja pizdim jer nisam mogao da dodjem... Jos mu kazem da me zove da mi isprica kako je bilo..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF


Bishke

Gde se to desilo tacno ?

Inace ljudi pazite se oko Avale,prvo sto jos nisu zavrsili radove oko betoniranja kanala sa strane,
a DRUGO i najbitnije grade neke zastitne zidove kod "provalija",tj kod onih velikih slivnika...

Zidovi su visine oko 1m,verovatno nece vise smeti da se prestize na prvom pravcu posle skretanja za Ripanj...posto bas an tom pravcu je zid sa obe strane puta,samim tim je i na tom delu uzi put...

pazite se

Edit: Sad vidim da je Joker napisao !
You should do one thing every day that scares you

TEEfqd

Citat: UFF poslato 14 Oktobar, 2013, 18:28
Citat: redshadow poslato 14 Oktobar, 2013, 18:11
...kozna jakna sa protektorima a ispod nje gladijator

:wtf:
da da...bering kozna jakna sa protektorima na laktovima i ramenima a ispod gladijator....obuko se ko da ide u rat :D

UFF

mislis ispod kornjaca?
ako obuces ispod gladijator imas protekrore preko protektora (laktovi i ramena) a koji ce ti to q?

i za tako nesto moras da kupis jaknu bar dva broja vecu nego sto nosis inace

TEEfqd

Citat: UFF poslato 14 Oktobar, 2013, 19:03
mislis ispod kornjaca?
ako obuces ispod gladijator imas protekrore preko protektora (laktovi i ramena) a koji ce ti to q?

i za tako nesto moras da kupis jaknu bar dva broja vecu nego sto nosis inace
ne kornjaca brate, gladijator :D ali mislim da su mu skinuti protektori na ramenima sa gladiatora pa izgleda ko pancir, i jakna mu leze taman preko toga jer su protektori samo na ledjima/grudima na gladijatoru.

pit

 Uffe jebote kako to da ti uwek imas neku primedbu...pa ako je obuko GLADIJATOR i jaknu sa protektorima znaci da je obuko sta tu ima nejasno wise.Nemu je ta kombinacija spasila ziwot.

TEEfqd

njega su pantalone i kaciga spasile u ovom slucaju.  mislim da nista od desne noge ne bi ostalo da nije nosio pantalone...a ovako mu je desna noga prosla citava. a kaciga koliko ga je spasila o tome necu ni da pricam. kvalitetan je exo 750 do jaja.

pit



          Znaci nijedna jakna (bar one sto ja znam) nema taj stepen zastite kao gladijator....tako da koga ne smara da ga nosi nema bolje zastite od toga.Ja praktikujem neku polu kornjacu ispod jakne pogptowu sto pokriwa donji deo ledja sa protektorima...i tako.

TEEfqd

jakna ima posao da kad klizas da se ne oderes. protektori su dizajnirani da prime udarac i raspodele silu

pit



     Okej za klizanje ali KICMA je najbitnija kod padowa....gladijator je taj koji ce da zastiti kicmene prsljene od lomowa i spasi nas od sranja.

Hohštapler

Kolegi ¾elim brz oporavak i povratak u sedlo, i nek odere onu kozu, nek radi 10 godina da otplati osiguranju dug.

...ovo sa gladijatorom... tera na razmi¹ljanje.... imam i ja 2delno ko¾no odelo, al nikad ni¹ta ispod njega...
Upravu je Pit, ko¾ura spase samo od klizanja, udarac nema ¹ta da upije..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

Citat: pit poslato 14 Oktobar, 2013, 19:07
Uffe jebote kako to da ti uwek imas neku primedbu...pa ako je obuko GLADIJATOR i jaknu sa protektorima znaci da je obuko sta tu ima nejasno wise.Nemu je ta kombinacija spasila ziwot.

koliko vidim ti dajes primedbu
ja sam samo pitao kako to dupli protektori na ramenima i laktovima jer to NEMA SANSE DA SE IZVEDE ako ti je jakna taman QRAC ces moj da uspes da je navuces preko gladijatora sa protektorima na laktovima i ramenima
ocigledno je da to nikad nisi ni pokusao kad ti nista nije jasno ili imas preveliku jaknu sa losim protektorima (losi protektori su oni koji se pomere kad savijes ruku u laktu i kad je drugom sakom udaris-ti mozda zastite od prvog udarca ali pri kotrljanju se pomere i posle udaras laktom od pod a uglavnom su i tanki i ne stoje tamo gde treba sto je najvaznije)

Citat: redshadow poslato 14 Oktobar, 2013, 19:19
protektori su dizajnirani da prime udarac i raspodele silu

tacno ali dva para protektora na telu to dodje kao i dva para kondoma na kiti, mislis da ce da ti pomogne a samo ce da ti odmogne

Citat: redshadow poslato 14 Oktobar, 2013, 19:06
ne kornjaca brate, gladijator :D ali mislim da su mu skinuti protektori na ramenima sa gladiatora pa izgleda ko pancir, i jakna mu leze taman preko toga jer su protektori samo na ledjima/grudima na gladijatoru.

eto pite vidis da nemas pojma :)

pit


Joker

Cujem da je Dule u losem stanju.. Sanja kaze da ima neki tromb i sumnjaju na plucnu amboliju.. Dise uz pomoc aparata...  :(

Nadam se da ce biti sve kako treba..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

eclipse4

uh :(

daj boze da se oporavi,zelim mu sve najbolje iako ga neznam :(