Glavni meni

Hornet 600

Započeo zagadjenje, 02 Januar, 2015, 20:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Bio moped i na forumu u temi zanimljivi oglasi....
Elem, odem i baèim pogled, svidi mi se i pazarim. Plan je bio da ga kupim i polako sreðujem po¹to mi ER5 regan do novembra, ali penis maksimus! Nisam izdr¾ao, uzajmim neke pare i sredim motor odmah.

Pre¹ao 50K km, pome¹ao vodu i ulje. Kao semering vodene.... ko æe ga znati. Uzeo agregat stranac i prepakovali sve. Mislim, misam ja ni¹ta radio, ali ajde. Stranac sa 15K km. Kad je agregat otvoren, stanje je bilo bolje od oèekivanog. Klipovi i hilzne su u super stanju. Na hilznama nema nikakvih tragova, a u vrhu onaj prelaz je jedva osetan. Da nije druge boje da sugeri¹e da tu neèeg ima, neki ne bi ni provalili  ;D
Oèi¹æeno sve lepo i isprano brake cleaner - om. Kompletna glava sa stranca stavljena na blok, drugi dihtung, stavljen lanac bregaste i vodene sa stranca jer su u odliènom stanju. I ovi mogu jo¹, stoje sa strane trenutno. Zamenjen i hladnjak ulja, nove gumice tu. Ceo motor je ispran i sklopljen nazad. Lamele su u odliènom stanju, menjane su. Menjan je i magnet i stavljen neki sa debljim namotajima, nisam skontao taèno.
Na motoru je zamenjen i le¾aj zadnjeg toèka. Pancir koèiona creva, ceo sistem je ispran, klje¹ta oèi¹æena i promenjeno ulje, stavljene nove zadnje ploèice.
Gume su neke Dunlop, zaboravih koje. Prednja dobra, zadnja jo¹ sezonu max.... Po mojim kriterijumima, neko bi vozio dok se ne raspadne.
Motor je farban u mat sivu. kad sam preko telefona èuo koja je boja u pitanju, za malo da ne odem da pogledam motor. Ali kad sam je video u¾ivo, odu¹evio sam se! :D
Nedavno je menjana bobina, kablovi i sveæiæe. Ima ne¹to rðe u rezervoaru ¹to su èistili i neèim ispirali. Meðutim, u poreðenju sa rezervoarom na ER5, meni je ovo njesra. Tako da æu morati time malo da se pozabavim da se ne bih dr. Kao sa karburatorima.

Za zamenu je jo¹ pogonski lanac i lanèanici, pinjon brzinomera mi takoðe treba. Ima jo¹ nekih detalja, ali otom potom :) Moped je regan pa se i vozikalo malo pred sneg :)

Slika sam mislio da imam vi¹e, ali ¹ipak. Ili da su bar interesantnije :P Evo par komada koje sam iskopao.

Malo u toku sklapanja. Ovu glavu nisam dobio uz motor  [rofl]



Malo nakon otvaranja i prvo èi¹æenje






I montiranje nazad



Zadnja guma....







Stare i nove snage :)




Sledeæe je lanac i lanèanici i veæi kofer. A da, ima i Kappa nosaè i nov Mivv auspuj.

I zna li neko da li pinjon sa  horneta 900 pa¹e na 600?
Tjuning bud¾ing

stilgar


nesic1

za koliko si ga uzeo

zagadjenje

1300, za sad me iza¹ao 1900 i to be continued....
Tjuning bud¾ing

Bori¹a

pratim, dobra ce masina to biti [cheers]
mali savet, ovaj crni vizir je bas gadan... mozda za moj ukus ali ne stoji mu nikako  [panic]

makinjo

Meni je bas lep nekako mi se uklapa u motor :)

OKi

Citat: Bori¹a poslato 03 Januar, 2015, 00:14
pratim, dobra ce masina to biti [cheers]
mali savet, ovaj crni vizir je bas gadan... mozda za moj ukus ali ne stoji mu nikako  [panic]

Citat: makinjo poslato 03 Januar, 2015, 04:28
Meni je bas lep nekako mi se uklapa u motor :)

UKUSI su razliciti >> rece djavo i sede u koprive   [flashing] [pop]

zagadjenje

Pa...... Budem li se ikada spu¹tao i imao potrebu da gledam kroz njega, zameniæu ga. Za sada neka stoji, i meni je ok ovako crn :)
Tjuning bud¾ing

zagadjenje

Po¹to i zadnji blatobran planiram, zna li neko sa kog jo¹ modela odgovara na Hornet 600? I gde bi se to moglo naæi?
Tjuning bud¾ing

nash

pitaj Brku... ja kupio od njega prednji, a drugar za zx6r zadnji...

zagadjenje

Hvala, proverio sam sa Brkom ;)


Bili minusi i ode glava ¹rafa. U nedelju da provozam i imam ¹ta videti. Primetih jo¹ pre neki dan neku teènost kod prednjeg toèka. Pomislio sam da je neka voda odnekud. Na ¾alost, pukao ¹raf i svo ulje iscurelo napolje, koènice bez  [panic] No to nije razlog da se ne provoza :D




Sutra bi trebalo na sreðivanje. Verovatno zamor materijala, neko nekad pretegao i sad do¹lo na naplatu. Druga opcija je da je neko otkinuo olavu, mada gde je pukao, rekao bih da nije do toga. Kad budem poku¹ao da odvrnem, znaæu ¹ta se desilo :)
Tjuning bud¾ing

Alekre

Na ER5 ti se to nikada ne bi desilo.

zagadjenje

Scena od pre par dana.... Kom¹ija ispod mene, pored toga ¹to voli da bije svoju ¾enu, ima jo¹ jednu anomaliju, a to je da voli da parkira svoj auto ispred ulaza zgrade. Parkiram pre neki dan odmah do ulaza. Nakon nekog vremena dolazi i on i parkira se  [facepalm] [clapp] [rofl]


Ba¹ me interesuje kako je iza¹ao iz auta. Vrlo bitno, tad je na parkingu bilo jo¹ bar 4-5 slobodnih mesta, u krugu od 15m.

A malo kasnije stigla je i njegova ¾ena  [rofl]




©raf na klje¹tima sreðen, kupljen i lanac i lanèanici pa æe monta¾a ovih dana :) Standard lanèanika je 15/42, no nisu imali pa sam uzeo 14/42. Lanac DID ZVMX 525
Tjuning bud¾ing

UFF

gde ti zivi komsija?

adresa

OKi

Ja mislim da je on namerno , tj ciljano ovo uradio, a u podrsku mu dala supruga. Da li ti je nekad ranije, kenjao nesto u vezi tvog parkiranja???

zagadjenje

Ma nije ni¹ta. Mada se ne¹to namr¹tio par puta u prolazu, ne pozdravlja me i to je to :) A da je namerno, namerno je! Trudim se uvek stanem tako da ne smetam na prolazu. Ovo na fotki, bio sam tako parkiran mo¾da 2 sata. A njih dvoje se èesto parkiraju jedno iza drugog, zavisi ko prvi zauzme mesto ispred ulaza :)
Inaèe sam od skoro u zgradi, ali njega znam od ranije, samo je on mene zaboravio. Ne smeta mi ovo ni najmanje. Lik je mentol. I samo ga èekam na penal kièmu da mu izlomim, ne toliko zbog ovog parkiranja, nego te njegove ¾ene ¹to ju maltretira. A sad je trudna sa drugim detetom, neki osmi mesec.
Tjuning bud¾ing

MIGE

mentol..a mozda je i ona cim to sve dozvoljava

zagadjenje

Pa..... upravo tako
Tjuning bud¾ing

makinjo

Ovo je bas bezobrazluk 😡

zagadjenje

Zamenjen lanac i lanèanici, name¹ten pinjon brzinomera, podignut malo far....



Prednji lanèanik je potseæao na seèivo kru¾ne testere pod kojim uglom su stajali zupci. Na fotki se ne vidi lepo, mrzelo me vi¹e da fotkam.



Sve smontirano na kraju




I juèe stiglo od Brke :) Prvo, moram da mu se zahvalim ¹to mi je iza¹ao u susret, po¹to je sve bilo s brda, s dola  [cheers]
Ima nekih propusta, jbg, meni zapalo za oko. Najvi¹e me nervira iskrzana ivica sa jedne strane, poèelo malo da "cveta", posavetovaæu se s njim kako najbolje da sredim .  I nadam se da æe lepo naleæi, gde i treba i da neæe ni¹t kaèiti. Sad prestoji farbanje i monta¾a nakon pranja. Jedva èekam da vidim kao izgleda na motoru :D




Nadam se jo¹ nekim novinama ovih dana, a onda u februaru leba i soli i malo vode, meni dosta  :P
Tjuning bud¾ing