Glavni meni

Hornet 600

Započeo zagadjenje, 02 Januar, 2015, 20:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

Citat: zagadjenje poslato 22 Jun, 2016, 19:09
Sutra kreæem u Kragujevac na festival. U nedelju iz KG kreæem za Vojsku :)

...vidimo se... [thumb_up]

zagadjenje

Nov izgled guzièice




Jest, nosaè kriv. Izgleda se iskrivio pre neki dan kad je pao motor. Najke mu ga......
Tjuning bud¾ing

zagadjenje

Kud god da krene¹, neki manijaci 😆 Poslednje fotke zdrave krave

 
Tjuning bud¾ing

zagadjenje

Hornet se malo provozao do mora, HN konkretno. U putu sve ok manje vi¹e. Pona¹ao se standardno. Punjenje standardno lo¹e, 13,1-13,3 pod optereæenjem. Do 13,8 bez optereæenja. Kad stoji na suncu i vreo je dan pa krenem u vo¾nju, jo¹ slabije puni! Jedno vreme 12,9 bio maks. Ali tako kad rokne ki¹a, 13,4-13,5. Pod optereæenjem narafski. Moraæu def regler da izmestim na neko hladnije mesto i da pregledam instalaciju da li je opet izgorela.... mada puni normalno.... tj kao i do sad :)
Izmestio malo filter goriva, ispravio ga. Dobio autonomiju veæu za oko 50km, sto je na starih 120-130km vrh!! No i dalje na zahtevnim deonicama i pri veæoj brzini ostaje bez èorbe. Onako potpuno natovaren sa dve osobe se muèi na 140. Filtera se ne odrièem nikako. Sad kad sam ga pomerao bio je pun nekih sranja i trunèica, ali pun!! Jo¹ æu ga malo ispraviti, valjda æe biti snabdevanje gorivom bolje i kad ga treba vi¹e.
Potro¹nja se kretala od 5,3 na obali, a neki prosek je bio 6,2. Sem kad sam i¹ao do NS autoputem, tu je bilo standardnih gradskih oko 7, brzina 140 konstantno.
Utisak ostavile gume, Michelin pilot power, prednja je 2CT. Po suvom su vrhunske!!! Dr¾e pa ubjaju. Devojka, ja, bisage, kofer i tank torba sve to vrha puno i opet sam ga obarao i lomio kako sam ¾eleo. Bio sam odu¹evljen.... dok nije pala ki¹a. E tu mi se ¾eludac okretao svaki tren. Devojka mi na jednom stajanju rekla da je jedno 5 puta izdeklamovala Oèe na¹. Znajuæi nju, verujem i da jeste. Dr¾anje nikakvo, kliza, gubi kontakt... ma kao po ledu da sam vozio. Uhvatila nas ki¹a na prvom metru kad smo krenuli iz HN. Pa sam prvo pomislio da je do puteva u CG. Velika frekvencija, masni, velika vruæina uglavnom pa da je to stvorilo neki sloj skrame i sranja i kad je pala ki¹a da je bilo kao po ledu. Stao dva puta da prekontroli¹em gume jer nisam mogao verovati da je tako lo¹e. No nije do CG. Isti sluèaj i kroz BIH i u SRB!! Gume su po mokrom pakao!! Bilo par vrlo riziènih situacija! Najgora pred Vi¹egradm, blaga i duga krivina na desno (iz pravca Trebinja). Vozim oko 80-90 i vidim u daljini krivinu blagu. pu¹tam gas i spu¹tam na 60 ali jok, kliza i bezi katastrofa! Ispravljam polako krivinu kad nailazi saobraæaj iz drugog smera, na èelu ogroman beli kiper! Nije mi bilo dobro. Gledam u gume koje su mi u visini ramena i veæ razmi¹ljam na koju foru da se odbijem od njih sa ¹to manje povreda i da devojku nekako povuèem za sobom. U jednoj sekundi sam uhvatio pogled kamiond¾ije, tad jo¹ nisam bio tliko blizu kamiona, ali je situacija postala "polukontrolisana" i pre nailaska kamiona. Vozaè je to verovatno i sam primetio kad me je ugledao... Ugledao onako rarogaèenim oèima, kao i da je on zadr¾ao dah i èeka da vidi ¹ta æe biti. Na sreæu, pro¹li smo na nekih 30cm od toèkova, govno mi se smrzlo!!!!! Stajemo na pumpi u Vi¹egradu i malo hladimo glave, ja smirujem disanje. Nije to bila prva situacija, ali je bila najgora.

Put oko Tjenti¹ta je zaista predivan! Ali i zahtevan i nema nikakvog opu¹tanja. Ka¾u saobraæaja nema.... E pa ima ga i te kako, samo svi voze kao da ga nema ¹to je velika razlika!! Ok, manja je frekvencija nego na Ibarskoj, ali nije da ga nema. Svi voze kao manijaci. Kombi i d¾ip skoro bez gre¹ke seku krivine, zaigrala se deca. I tako nas jedan kombi hitne pomoæi izbacio sa puta. Vozim oko 80, nailazi krivina, spu¹tam na oko 60 kad hitna iza stene u pola moje jebene trake!!! Pu¹tam gas i obaram na desno, ali i ja sam bio na pola svoje trake pa nemam kud mnogo desno u sred krivine i orem pored puta nekih 20-30 cm.... A glas u glavi me lubazno obave¹tava, " sa Va¹e desne strane mo¾ete videti provaliju".... ili mo¾da bolje da ne gledam! Vraæam nekako na asfalt uz truckanje i poskakivanje, psujem i jebem kevu svima redom. Nastavljamo dalje kad posle nekih 15 min vo¾nje opet hitna u mojoj traci!! Pa jebem vam majku nenormalnu!! Nije hitna na intervenciji, nema rotacija, nema sirena, nema vozaèa u uniformi, nema medicinskog osoblja. Verovatno je lik ne¹to privatno zavr¹avao, jbg, mo¾e se. A i sezona je lubenica! Ostatak puta sam vozio uz konstantno sviranje pred krivinu, zajebi!! Sigurno je bilo jedno 20ak situacija "o pa otkud ja u Va¹oj traci.... ma boli me kurac". Sreæa tu je bilo suvo. Da je tu bilo mokro.... ne bi bilo dobro nikako!!!
Kao ¹o rekoh, put je stvarno super, ali voze svi kao ludaci! Na putu sve sama stoka i goveda.... Bukvalno! Ima dosta krava i koza po putu i nihovih ostataka varenja za koje znamo kako mogu biti klizavi. Ako zanemarimo prljav¹tinu i smrad. Na nekim deonicama je put ispucao od klizi¹ta, nema klasiènih kolotraga uzdu¾nih, ali ima deonica sa dosta kaskada i poskakivanja. Zaista treba puna kocentracija sve vreme, nema opu¹tanja. Takoðe i ¹ljunak. Verujem da je dosta vas i¹lo veæ tim putem, ali za one koji nisu, a planiraju, eto malo povratnih informacija da znaju ¹ta ih èeka.
Posle Vi¹egrada kad se uðe u BIH ide se uz Drinu i krajolik je fantastièan. Ima i dosta tunela i galerija. Nacionalni park Sutjeska je prelep! Sve to oko Tjenti¹ta. Kod Gackog ima jezero, Bileæe takoðe i ceo taj put kroz BIH je zaista fenomenalan.

Na granici sve standarno. Ja sam imao zeleni karton, nije mi se drkalo sa tim. Na izlasku iz CG lik je samo mahnuo rukom i pro¹li smo. Tako da nije postavljao nikakva pitanja oko prijave boravka. Kad zaustavi auto tu se i ima vremena za pitanja i odgovore i finansijska obja¹njenja za¹to se nema prijava ako se nema. Odgovori od 5 do 10 eura su sasvim dovoljni da sve bude jasno. Zaustavila me policija kod Risana i bilo je, Va¹u saobraæajnu i vozaèku. Izvolite. Imate li prijavu boravka? Pa nemam. I onda malo drkeljisanja oko toga, ali pustio nas je. Inaèe me zaustavio zbog preticanja na punoj. Mada tom je bilo dosadno. Kasnije me niko nigde nije zaustavio. Par puta rokam kolonu i policajac me gleda kao pa brate mora¹ li preda mnom. Samo klimnem glavom ili mahnem, on otpozdravi i mirna Baèka.

Èorba u BIH se kreæe od 1,69 do 1,79 KM (Kurac od Marke). U MNE je isto kao kod nas, samo u ojrima.
Desilo mi se i to da mi je pukla sajla kvaèila (jebeno opet) kad smo krenuli do Dobrote. Taman pred tunelom iz Meljina u Zeleniku. Stao na par mesta i na kraju dobijem savet da idem kod Jovice (valjda). U Meljinama ima kru¾ni tok. Na kru¾nom se ide uzbrdo ka Trebinju. Ima jedna lakat krivina na desno, pa lakat krivina na levo i posle te krivine sa desne strane je servis. Nekih 3-4 km. Deèko je ok, samo voli lovu :) Ima one fazone, pa ¹ta æemo sad, pa ¹ta æemo sad. Od situacije da napravi katastrofu pa da ispadne veliki struènjak kako je on to re¹io. I malo je arogantan bio u poèetku dok sam mu obja¹njavao ¹ta je problem. U jednom trenutku je èak i digao ton i rekao nemoj ti tu da se me¹a¹ kad se ne razume¹. Na ¹ta sam ja odgovorio istim tonom da se razumem i da nisam debil i da ga pitam iz odreðenih razloga! Jo¹ malo je pravio "pa ¹ta æemo sad" dramu i onda spustio loptu i bilo je sasvim kul i prijatno. Nakon situacije gde sam bio na granici da ga nabodem i onda da me njih 6orica ugaze, koliko ih je tad bilo u servisu. Radili na motoru i sprdali se. Sve ok do naplate kad me je iznenadio i nasmejao, ali dobro, nastavio sam put. Na ¹ta je on i raèunao naravno. U principu, deèko radi ok, trudi se, neæe smandrljati, pedantan je, ali malo specifièan :) Tako da ako se neko naðe u nekoj nemiloj situaciji u blizini da zna da tu mo¾e ne¹to re¹iti.

Fotki sa mora nemam, mene smara da fotkam do jaja! A i ¹ta da fotkam. Uprtio devojku i njene stvari na motor i odvezao se do mora. I¹li preko Èaèka i U¾ica pa BIH i taj put do HN. 

ovo je kod Gacka na jezeru Klinje



Negde uz Drinu usput



A stalo se i na komplet lepinju u U¾icu :D



©uljaga nije radio, ali na¹li smo zamenu.

Taman sam na putu i testirao AGV K5. Kaciga je super! Ventilacija je odlièna. Kad je otvori ventilcioni otvor na bradi, nastaje promaja unutra :D Bukvalno oseæam na potiljku vazduh kako struji! Kad je zatvoren, potpuno normalno sve. Brada je extra, nema duvanja za vrat i slièno. Nivo buke je ok, ali ja nisam prelazio 140. Nosio sam kameru na dole i kaèio sam je kai¹om i opet nije duvalo i ¹i¹talo iako vizir nije mogao skroz da se zatvori. U povratku se zaèulo par puta neko ¹i¹tanje, ali ni¹t spec. Cvike su ok, samo me mehanizam smara. Na Scorpion 1000 je mnogo bolji i lak¹i za kori¹æenje. Kao i D kopèa. Zamerka je ¹to su prstenovi postavljeni u liniji i ¹to je onaj uèkur na "unutr¹njem" prstenu. Na EXO1000 koju sam do sada nosio, jedan prsten i je ispu¹teniji tako da nisu u liniji. A i uèkur je na spoljnjem prstenu pa sam mogao i sa rukavicama lako vezati kacigu. Uhvatim uèkur i æao, provuèem kai¹. Na AGV nema ¹anse. Treba malo vi¹e muke da bi se vezala kaciga i to me, za sad, stra¹no nervira!

Horneta èeka jedno dobro pranje jer je ko krme nakon puta po ki¹i i to bi bilo to. Æeraj dalje :)
Hvala puno Makinju za bisage, no sl put devojkine stvari idu busom :D
Tjuning bud¾ing

stilgar

i nosi se rezervna sajla kvacila i gasa :)

zagadjenje

Pa zamenjana je 3 dana pred put! Izvukao mi se onaj osiguraè u ruèici. Ali to je treæi put u oko 2 meseca da se drkam oko sajle. Sad je stavljena neka od koènice skutera, duplo deblja od ove stare :)
Tjuning bud¾ing

DebeliZmaj

da li filter moze se zameni neki vecim, metalnim, frad ... ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zagadjenje

Pa nema ba¹ mesta. Od Steve sam uzeo filter i dobar je. Mogao bi stati veæi, ali bi onda opet bio filter na "uzbrdici". I tu nastaje problem.
Trenutna situacija je ovakva



Ima tu jo¹ malo prostora da se skrati crevo od rezervoara do filtera i tako se filter povuèe na gore i jo¹ malo ispravi. Time bi se malo i ispravilo crevo posle filtera, mada mogao bih opet sva skinuti i i to crevo dodatno skratiti da sve bude ¹to "pravije"
Tjuning bud¾ing

Hurricane

...ja nisam ne¹to siguran da ima nekakve veze polo¾aj filtera..

kod mene bilo i ovako i onako i nikakve razlike nisam primetio..

Darko

jel se problem desava i sa punim rezervoarom ili samo kad ostane pri kraju ?

mislim da u ovakvom polozaju bi trebalo da radi normalno , nije ovo do polozaja rekao bih

da nije ovo neki filter za auto ?

dodji do mene ti dam filter za gorivo , probaj pa vidi sta se desava ..


PS - pretece me uragan


zagadjenje

Ima veze. Pre filtera nema muke. Stavim filter, eto muka. I kao ¹to rekoh, autonomija oèaj. Pomerim filter i dobijem 50km veæu autonomiju. Nije redak sluèaj da stavljanjem filtera ima problema na punom gasu. Takoðe kad nivo goriva u rezervoaru opadne pa je pritisak manji zna da zeza snabdevanje.

Gledao sam ba¹ na skupu u BNS pro¹le godine creva goriva an druga dva Horneta. Prava linija! A ne kao kod mene. No ovde je tako bilo i kad sam ga kupio, samo sam ja jo¹ ubacio filter, uz skraæivanja creva
Tjuning bud¾ing

Hurricane

...a jel ima¹ ti benzinsku pumpu uop¹te ili je na slobodan pad?

mo¾da glupo pitanje, ali meni je bez pumpe imalo iste simptome kao ¹to prièa¹..

i da, meni filter stoji pre pumpe, kod tebe tako mo¾da ne mo¾e..

zagadjenje

Nemam pumpu. Zato i imam muke :)
Tjuning bud¾ing

Hurricane


zagadjenje

Pa verovatno jer se nije ugraðivala u Hornete 99te godine.... Takav rezervoar
Tjuning bud¾ing

Bori¹a

prvi put cujem za tu prijavu boravka [ludak] ja sam isao u sutomore prosle nedelje i niko mi nije ni trazio ni pitao... a nisam ni imao :D

stilgar

#76
imam i ja filter mali za motor kad sjratis crevo i stavis ga ici ce pravo, naleti kad si u prolazu


zagadjenje

Bori¹a, to postoji odavno, samo su ove godine poo¹trili kontrolu. Ja sve koje znam da su i¹li kolima ili busom dole bili su pitani za to. Niko nije imao i, kao ¹to rekoh, da se srediti na samoj granici :)

Stilgare ovo je filter za motocikl. Uzeo ga od Steve jednom prilikom. Probaæu jo¹ jednom skraæivanjem creva i ispravljanjem toka pa æu videti ¹ta i kako.
A gledamo se, nadam se, svakako u neku nedelju za vreme trke :)
Tjuning bud¾ing

DebeliZmaj

taj motor ima pumpu ? ide rezervoar -> filter -> pumpa ?
ako je tako onda bash i nema veze kako je postavljen filter ako je dovoljne
ili vece propusne moci nego sto trazi pumpa ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zagadjenje

Nemam pumpu, kao ¹to napisah :) Slobodan pad
Tjuning bud¾ing