Glavni meni

Hornet 600

Započeo zagadjenje, 02 Januar, 2015, 20:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BOKYBOY


zagadjenje

Moped na hirurgiji, a ¹minka pristi¾e. Montiraæe se taman kad istekne rega


Tjuning bud¾ing

BOKYBOY

Citat: zagadjenje poslato 03 Mart, 2015, 22:25
Moped na hirurgiji, a ¹minka pristi¾e. Montiraæe se taman kad istekne rega




...pozeru jedan...!!! :P kolko para rucke i gde? ;D

zagadjenje

Ljakse klasièan :P
Najiskrenije, ne seæam se. Proverim pa javljam ;)
Tjuning bud¾ing

Darko

za ovo sto je Brka radio - VRH .. .znas koliko ce lepo da mu legne , videces

jel hornet to ima a tvoj nije imao ili fabricki nema pa si ti zbudzio od nekog motora ?

zagadjenje

Ne ide serijski koliko znam taj blatobran.
I ja jedva èekam da ga montiram :)
Tjuning bud¾ing

zagadjenje

Napravih sranje vraæajuæi se sa posla...




Ja kriv. Prestizao kolonu na smederevcu. Svi se vuku, idem polako, presti¾em, puna linija. Bus staje odjednom da pusti lika da se ukljuèi u suprotni smer. Vidi me u retrovizoru i svirne. Kako je svirnuo, lik u autub nagazi gas i iskoèi i kad me je ugledao zabode koènicu i stane. I¹ao direkt u njega. I¹ao oko 40-50, pojma nemam. Obe koènice i sve, ali klizavo pa nisam preteravao i udarim direkt u auto. A stub, retrovizor, vrata i krilo kod njega, Fiat Brava devedesetih. Ostao sam na motoru, nisam pao. Iskrivio volan, pukao vizir i ¾migavac. Povrede mizerne, nagnjeèio prste leve ruke i imam posekotinu iza nokta na domalom prstu. Sve u svemu.... koji sam debil!!!!!!!!!!
Tjuning bud¾ing

UFF

dobro si prosao
drago mi je da si ok

zagadjenje

Po¹to mi ne radi brzinomer niti kilometra¾a, mislio sam da je do sajle jer smo je drndali, lemili i td. Kupio novu u Louisu, zemenio i opet isto. Onda skapiram da je pinjon problem Naime, radio on kako treba, oèistio sam ga, podmazao, vrtim rukom i kazaljka se pomera, sve ok. Ali kad ga namontiram, opet æorak. Pinjon je ovakav




Jbg, nisam se setio bolje da fotkam. Uglavnom, plastièni pokretni deo na pinjonu ne nale¾e na glavu ¹rafa na prednjem zupèaniku, kratak je i ne mo¾e da dohvati. Jedino ¹to sam uspeo je da skinem ovo èudo koje je bilo sa unutra¹nje strane za¹titne plastike i sad plastièni deo nale¾e na ¹raf taman za debljinu tog skinutog dela, nekih 2-3 mm




Pa sad, u èemu je problem? Da tra¾im drugi pinjon ili je neko pre mene, prilikom zamene zupèanika, a znam da su menjani, stavio zavrtanj sa kraæom glavom? Videæu da testiram brzinu GPSom, i ako ima neslaganja, onda pinjon nije ok.


Sem toga, radi se po malo na Hondi, sreðuje ¹ta ne valja, tra¾e uzroci nekih gremlina, oèekuje pristizanje sitne ¹minke, a trenutno u pripremi ovo :D :P



Tjuning bud¾ing

BOKYBOY

Citat: zagadjenje poslato 23 Maj, 2015, 16:51
...Po¹to mi ne radi brzinomer niti kilometra¾a...

...au leptijebem...pa ti mozda ides i 300 a da ne znas.... [panic]

zagadjenje

To ti prièam..... ¾asu :P
Tjuning bud¾ing

stilgar

sto nisi uzo plavog ko mkt i kalesin vis oni se samo voze i sve radi :) imas plavog er-a teraj to a masti se kad dodje zima :)

zagadjenje

Pa vozim se i ja, samo ne znam koliko brzo  ;D Ali plavi je najbr¾i, br¾i i od crvenog.  :P

Elem, guglo i vuglo i skonto. Problem je u onom plastiènom hepeku. Kod mene je pukao i upada previ¹e, da ne ka¾em, navuèe se previ¹e na onu ploèicu pinjona.

Dakle, ovde se desio puk



Pa je to kod mene stajalo ovako



Umesto otprilike ovako



Pa sam ga samo prislonio na ploèicu na pinjonu i pa¾ljivo stavio.



Morao sam opet bez onog metalnog dela ¹to ide ispod za¹titne plastike. Za sad ¹ljaka. Videæu dokle. Re¹enje je ili kupiti novo (6-10e) ili kapnuti tu malo plastike i vozdra. Moguæe je da æu sipati èorbu za tih 6-10 ojra i samo malo plastike tu istopiti i doviðenja.
Tjuning bud¾ing

zagadjenje

A da.... Jebo prevozno sredstvo na kom ni¹ta ne æaæka¹!!

Tjuning bud¾ing

zagadjenje

I tako muku ja muèim sa Hornjavom vazda. Problem uvek bio rad na leru i stani kreni po gradu. Kad navijem gas ide odlièno. Ali mali gas.... lo¹e skroz. U vo¾nji po gradu de¹avalo se da posle nekog vremena krene da baguje ¾estoko. Gasi se na semaforu, moram da krenem iz mesta uz jaèi gas, ¹tuca, puca i sl. Radio karbove jednom, ma kaki. jo¹ isti dan ista prièa. Posle dosta vremena odradim ih opet. Bio mi pukao i onaj zavrtanj dekle ventila pa taman da ih isperem kako valja. No, opet isto :( Opet identièna prièa. Lik kod kog sam radio je u Grockoj i zapucam kod njega opet i jo¹ pomislim kad stignem ima da bude sve ok. I bi tako, naravno. Gleda on mene, gledam ja njega.... ne znam ¹ta da mu ka¾em.
Vi¹e nisu karbovi sumnjivi nego struja. Znao sam da je èaèkano ne¹to, ali nisam znao taèno ¹ta. Odemo do gara¾e, malo sme¹u korigovali, opet isto. Napon na akumulatoru lo¹ skroz. Kao, lo¹ akumulator. I i jeste bio, ali... Aj da vidimo regler. Kad smo ga videli, odmah skontamo da nije originalan, al' aj'. Izmerimo struju na njemu, opet ne valja. Ka¾e meni lik ovo je mali regler, mo¾da nije odgovarajuæih vrednosti. probaj neki drugi pa da vidimo da li je do njega ili da gledamo dalje. Koji pa¹u? bla bla bla SRAD 600 bla bla bla
Setim se ja da Kosta isto muku muèi sa strujom i da je raskupusao motor i odem do njega. Guglali po netu i provalimo da je moj regler sa Yamahe Majesty 125. Ka¾e Kosta aj da vidimo valjaju li faze, kad ono prc. Nema jedne faze, oti¹li namotaji. Psujem ja pljujem, ali ¹ta da se radi. Seli na piæe i posle nekog vremena krenem ja kuæi, ali ne stignem. Stade Honda i ni da bekne. Tu veæ ne psujem nego se smejem. Priskoèi Kosta u pomoæ, doðe, odemo do mene, malo izblejali, èuli se sa Havarijom i ostalo da se èeka prvi i plata.
Izkopam ja neku kombinaciju za premotavanje i krenem oko 19h da skidam dekl i vadim namotaje pa da ¹aljem na selo. A na poslu danas uhvatio malo vremena i vidim na nekim stranjskim forumima da zna problem da pravi d¾ek koji ide na instalaciju do reglera. èesto izgori. Naðem i da je Kiro imao isti problem na svom Hornetu.
Izvadim ja alat, ali prvo bacim pogled na kablove. Vidim nema d¾eka, neko veæ prespojio. Pomislim, ba¹ lepo od njega, neæu morati da se drkam sa tim. Skinem dekl i onako u mraku gledam namotaje, ne vidim ni¹ta lo¹e. Malo bolje zagledam, opet ne vidim neku vidnu gre¹ku koja bi toliko muke dala da nema jedne faze. I krenem da pratim kabl, gledam spojeve, svi ok. Izolaciona traka preko termo bu¾ira. Krenem da skidam traku kad vidim jedna ¾ica se klima ne¹to vi¹e. Povuèem, kao ono iznenaðenje  [vatromet]



[veryangry] [veryangry] [ljutko] [ljutko] [veryangry] [ljutko] [ljutko]





[glavazid]
No comment

A evo i na ¹ta lièe namotaji




Ostaje za sutra da izbunarim u podrumu lemilicu i komad ¾ice i odradim ovo sranje.
Tjuning bud¾ing

mkt

ja isto imam problem/jebadu pa da iskoristim itvoju temu
nekad mi se cuje neko zveckanje i rekao bih da je lanac bregaste a evo danas sam se vozio i uopste se nije cuo
ako neko ima ideju sta moze da bude i da li da teram ovako ili da teram kod majstoira

nesic1

pogledaj da ti neki kamen nija upao negde na agregatu pa zvecka, ili da nisi zaboravio neki srafcic

Kostić

super, ostaje ti 50 jevreja koje nema¹ u d¾epu koji je prazan :) a namotaji su mu dobro, nema nagorelog laka. ima da firca jo¹ sto godina. samo to lepo zalemi sa pastom, nemoj na suvo, puæi æe opet.

zagadjenje

Æe bude sreðeno ;) Po milioniti put skidanje rezervaora i èaèkanje. Usput æu staviti i filter goriva za svaki sluèaj.

Citat: mkt poslato 26 Maj, 2015, 00:54
ja isto imam problem/jebadu pa da iskoristim itvoju temu
nekad mi se cuje neko zveckanje i rekao bih da je lanac bregaste a evo danas sam se vozio i uopste se nije cuo
ako neko ima ideju sta moze da bude i da li da teram ovako ili da teram kod majstoira

Moguæe da je lanac, zna da se èuje kod njih. Ja imam "ruèni ¹paner". Fotkaæu veèeras da vidi¹ kako izgleda. Nisam jo¹ ni¹ta dotezao, nema potrebe. Prekontroli¹i sve i pregledaj i ako nema tih banalnih stvari odvijen ¹raf i kamenèiæ kod anlasere i slièno, onda moguæe da je lanac. I ne mora to biti ni¹t stra¹no, sve i da se èuje lanac.

Tjuning bud¾ing

Hohštapler

Citat: zagadjenje poslato 02 Januar, 2015, 20:50
Pre¹ao 50K km, pome¹ao vodu i ulje. Kao semering vodene....

E sad.. dal je grunuo ulje u vodu, ili je voda grunula u ulje?
Ima razlike.
Pro¹le godine drugaru na hornetu 600 grune ulje u vodu, skinuli sve, oèistili majonez iz motora i hladnjaka,
napred, postoji hladnjak ulja koji se nalazi u rashladnoj teènosti, znaèi ulje se hladi preko toplotnog razmenjivaèa koji je potopljen u vodu.
Ovo im slu¾i pre svega da temperatura ulja bude ravnomernija.
To ovako izgleda:

ispod ovog ¹to sam obele¾io nalazi se mali O-ring, koji je u ovom sluèaju bio popustio i ulje je ¹iknulo u rashladnu teènost.
Glupost koja u Honda Stojanov kad se uzme originalni zamenski deo ko¹ta par stotina dinara.
Tako da moguæe da je i kod tebe bio isti sluèaj, jer znam za 3-4 horneta koji su imali isti problem. U svakom sluèaju ako vam se desi da znate gde da tra¾ite.
PS.
Hornet koji mi je sad u gara¾i radi ba¹ na visokoj temperaturi. El kod vas isti sluèaj? Stalno mu gledam u temperaturu, ne¹to mi to èudno, skoro uvek je preko pola i jako blizu crvenog.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.