Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

I to pazi dimenzije, 175 75 14... :o [facepalm][rofl] Aaa kako le¾i, jebe kevu...:D

Hurricane

..e kako sam se odjednom uozbiljio kad si rekao Wintera  :o

..le¾i Concerto ko Carrera bato..

dzimika

Citat: Jefta poslato 23 April, 2013, 17:31
Citat: dragantoni poslato 23 April, 2013, 17:07
Registarcija motora 600 kubika 15600 dinara .Registrovao u subotu i vec par dana se osecam jako lose.Mislim da pripada temi (izbacilo iz takta).
Sta se desilo sa smanjenjem troskova registracije.
Pa smanjena je jedino za motore preko 1200cm3, za sve ostale je poskupela, cak i skuteri moraju da se registruju. Neko se hvalio time kao prvom od pobeda nad sistemom????
ne pratis fabulu radnje
smanjena je za motore preko 750ccm a najvise je smanjena za motore preko 1100ccm
stim sto je od 15. aprila poskupelo osiguranje i jos neke takse

Lazic

Citat: hurricane poslato 23 April, 2013, 22:13
..e kako sam se odjednom uozbiljio kad si rekao Wintera  :o

..le¾i Concerto ko Carrera bato..

Ali i kao karera ima tendenciju da ubije vozaèa ako ne pazi...:D kad jednom uhvati¹ putanju, samo sme¹ lagano da dodaje¹ gas, inaèe belaj... Jednom ako krene, ne uhvati ga niko...:o Prièam o velikim brzinama, na malim je kao karting...:D


edit:
za ostatak foruma, koji se ne dru¾i, pre par dana sam provozao Uragana u raspaloj(ali zaista raspaloj) Hondi concerto 1.6(trièavih 100tinak kw), onako ba¹ ljudski, do blokade, po Rakovici, jurio Mazzija na Tri¹i, zamalo ga stigoh par puta...[rofl]

Plazma Keks

negde oko 21h sam prolazio kroz tvoju ulicu i videh da ti je ta honda malo zakucana sa prednje strane. u sta si udario auto? ;D

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

UFF

lazicu jel si ti imao neki ktm?
sto onda pricas o onom o cemu se ne razumes kad sam ja vec vise puta napomenuo da moj agregat trosi SVE osim motorexa for ktm?
znaci nije bullshit vec iz prakse ti pricam
uostalom daj mi taj elf u gradaciji 20w60 i ja cu da ga sipam u moj ktm OBECAVAM

al gle cuda muda izgleda da elf ne ume da napravi ulje u toj gradulaciji
mora da je to zato sto je to jaka firma koja pravi kvalitetno ulje u picku materinu
nego aj da te pitam pa malo da googlas koliko jos prizvodjaca to pravi?

a ja ne bi da dolivam nit ga menjam na milion km vec hocu da platim koliko kosta ali da mi traje tih 5k bez da ista potrosi (jer nije do agregata vec je do ulja)

pit

Citat: UFF poslato 24 April, 2013, 02:46
lazicu jel si ti imao neki ktm?
sto onda pricas o onom o cemu se ne razumes kad sam ja vec vise puta napomenuo da moj agregat trosi SVE osim motorexa for ktm?
znaci nije bullshit vec iz prakse ti pricam
uostalom daj mi taj elf u gradaciji 20w60 i ja cu da ga sipam u moj ktm OBECAVAM

al gle cuda muda izgleda da elf ne ume da napravi ulje u toj gradulaciji
mora da je to zato sto je to jaka firma koja pravi kvalitetno ulje u picku materinu
nego aj da te pitam pa malo da googlas koliko jos prizvodjaca to pravi?

a ja ne bi da dolivam nit ga menjam na milion km vec hocu da platim koliko kosta ali da mi traje tih 5k bez da ista potrosi (jer nije do agregata vec je do ulja)

       A sad ozbiljno pitanje.
      I KTM i TDM se vrte na istim obrtajima ......po meni je logicno da ako bi sipao MOTUL 5100 ne bi trebao da ga trosi ni KTM AKO JE DOBAR AGREGAT.Motor je motor unutra su klipovi i karike   sve je slicno...reko bih Uffe da si ti malo zrtva marketinga.

mkt


PECA BMW

pit

ima razlike od agregata do agregata .. dovoljno je da je iber lauf resen drugacije pa trosi ulje ... takodje je bitno na kojoj temperaturi radi samo ulje u mashini jer retko koj motor pogori ulje na karikama (mora bas krs da bude) nego ulje koje nestane iz agregata ispari na iber lauf i motor to sagori  ..

ako je lose ulje ono isparava na recimo 100 stepeni a kvalitetno ulje isparava na 150 stepeni  ...
Kod vodeno hladjenih motora kvalitet ulja moze da znaci vrlo malo ali kod vazdusno hladjenih se lakse primeti da je lose ulje ( isparava)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

misa-pei

Fakat. Moja Suzi Q ne tro¹i Castrol. Sipam joj Motul, potro¹i. Sipam Bardhal, ne tro¹i (samo menjaè malo te¾e ide). Sad sam sipao Elf, 20-50, da vidimo i to èudo.
Država je najveći neprijatelj naroda

juga

Citat: PECA BMW poslato 24 April, 2013, 03:11
pit

ima razlike od agregata do agregata .. dovoljno je da je iber lauf resen drugacije pa trosi ulje ... takodje je bitno na kojoj temperaturi radi samo ulje u mashini jer retko koj motor pogori ulje na karikama (mora bas krs da bude) nego ulje koje nestane iz agregata ispari na iber lauf i motor to sagori  ..

ako je lose ulje ono isparava na recimo 100 stepeni a kvalitetno ulje isparava na 150 stepeni  ...
Kod vodeno hladjenih motora kvalitet ulja moze da znaci vrlo malo ali kod vazdusno hladjenih se lakse primeti da je lose ulje ( isparava)
Ima¹ pravo , vazdu¹are rade na vi¹im temp. pa je bitno adekvatno ulje, evo meni se de¹ava da mi ovo ulje koje nije za vazdu¹are  tro¹i i zveèi!

Major

Rekose mi da je kod nas u Srbistanu Castrol najbolje ulje.

dzimika

Citat: misa-pei poslato 24 April, 2013, 03:20
Fakat. Moja Suzi Q ne tro¹i Castrol. Sipam joj Motul, potro¹i. Sipam Bardhal, ne tro¹i (samo menjaè malo te¾e ide). Sad sam sipao Elf, 20-50, da vidimo i to èudo.
tvoja suzi je predvidjena za mineralno ulje, tako da ne znam sto si se mucio sa motulom :D

Citat: UFF poslato 24 April, 2013, 02:46
al gle cuda muda izgleda da elf ne ume da napravi ulje u toj gradulaciji
mora da je to zato sto je to jaka firma koja pravi kvalitetno ulje u picku materinu

ajde objasni, ako je toliko lose ulje zasto ga moja laguna ne trosi? boga pitaj kolko je auto presao
zasto ga megan ni stariji ni noviji ne trose?
i zasto mi TA nije trosio i zasto je motor radio lepo sa tim uljem i zasto je menjac radio lepo sa tim uljem?

Plazma Keks

odgovor ce verovatno biti: "reno je sranje i u njega ide sranje ulje"....

Major

Citat: dzimika poslato 24 April, 2013, 09:26
zasto ga moja laguna ne trosi? boga pitaj kolko je auto presao
zasto ga megan ni stariji ni noviji ne trose?

Between RENAULT and ELF, the partnership is lasting since 1968. It enables, in particular, the availability of ELF approved lubricants at most RENAULT dealer networks worldwide. Both RENAULT and DACIA vehicles enjoy this recommendation of ELF lubricants.

Lazic

#6236
Citat: UFF poslato 24 April, 2013, 02:46
lazicu jel si ti imao neki ktm?
sto onda pricas o onom o cemu se ne razumes kad sam ja vec vise puta napomenuo da moj agregat trosi SVE osim motorexa for ktm?
znaci nije bullshit vec iz prakse ti pricam
uostalom daj mi taj elf u gradaciji 20w60 i ja cu da ga sipam u moj ktm OBECAVAM

al gle cuda muda izgleda da elf ne ume da napravi ulje u toj gradulaciji
mora da je to zato sto je to jaka firma koja pravi kvalitetno ulje u picku materinu
nego aj da te pitam pa malo da googlas koliko jos prizvodjaca to pravi?

a ja ne bi da dolivam nit ga menjam na milion km vec hocu da platim koliko kosta ali da mi traje tih 5k bez da ista potrosi (jer nije do agregata vec je do ulja)

1. to ¹to si ti napomenuo vi¹e puta, znaèi da si ti napomenuo vi¹e puta, a ne da se ja ne razumem...[srednjiprst]
2. èim u ktm fabrièki ide gradacija 20w60, znaèi da u agregatu preveliki zazori(Rus mo¾e da me ispravi me ako gre¹im)
3. ne znam da li umeju da naprave, nije mi nikada trebala ta gradacija, osim za dizele sa 300+ hiljada km...[rofl]
4. i dalje mislim da je preskupo...:P
5. na q te n8
6. ljubiæu te posle...:-* :-* :-*




Taraba

Ready to race ti nesto govori, zar ne? Napravljen je da bi u uslovima trka I agresivne voznje bio blizi idealnim vrednostima "zazora", za razliku od TA koji je napravljen da nadzivi ljudski rod.

Formula 1 ne moze da upali dok se ne zagreje grejacima jer je ceo motor zapek'o dok ne dodje na odredjenu temperaturu.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

#6238
Citat: Plazma Keks poslato 24 April, 2013, 01:51
negde oko 21h sam prolazio kroz tvoju ulicu i videh da ti je ta honda malo zakucana sa prednje strane. u sta si udario auto? ;D

¹to nisi svratio, seronjo...:P Inaèe, poèetkom pro¹log septembra, prepreka je bila C5...[facepalm]


@borèanac2:
za trke se koriste ¹to reða ulja, da bi trenje bilo ¹to manje, kakav kurac 20w60 za trke...:o :o  [ludak] [facepalm]

Plazma Keks

@ lazic
zurio sam ;D


Citat: Taraba poslato 24 April, 2013, 10:37
Formula 1 ne moze da upali dok se ne zagreje grejacima jer je ceo motor zapek'o dok ne dodje na odredjenu temperaturu.
kako to mislis zapekao?