Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Taraba

Ne pricam za ulja, vec tolerancije u motoru. :P
MOTOGP ima 5 agregata po sezoni. Da moze sipali bi vodu umesto ulja da izvuku jos 2hp.
A sad pogledaj koja ulja koriste za MX I SM trke :-P. Uglavnom se gura 10w50 ili 20w50.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Plazma Keks

pa dobro, kakve su to tolerancije kad je motor zapek'o i da mora da se podgreje da bi se otkravio

Andreja

Ne zapekne motor veæ ima ogromne zazore dok je hladan i samim tim ne mo¾e da radi...
Kad se ugreje sve ¹to treba da se ugreje klipovi, karike, kurci i palci se ra¹ire, nalegnu knap jedno na drugo i voila!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

ne bre, kod formule jedan je obrnuto, toliko su male tolerancije da hladan motor ne mo¾e da se okrene na suvo...:o

@Tarabiæ:
nisam ni mislio na rndalice kad sam pominjao trke...:P

UFF

Dzimika pit je strucnjak on ce da ti objasni sto je tebi elf radio ja imam komplex zrtve marketinga (iako nikad u zivotu nisam video ni kakvu reklamu za motorex ktm racing ulje)
ja nisam rekao da je lose samo sam pitao sto ne napravi 20w60?
nisam siguran ali mislim da je ktm trosio sve ostalo ne sto sam menjao proizvodjaca vec gradulaciju

dzimika

mislim da kod tvog ulja nije stvar u gradaciji vec u osnovi od cega se sastoji, tj dodacima koja se ubacuju u njega da bi bilo takvo kakvo jeste
i ne mozes da kazes da je elf lose ulje, samo nije predvidjeno za tvoj motor
ono je predvidjeno za motore starijih generacija samim tim na novijim motorima se ne pokazu kako treba

inace castrol je dobar ali ako ga uzimas preko, ovde se toci u sapcu

perlx

Citat: UFF poslato 24 April, 2013, 11:36
Dzimika pit je strucnjak on ce da ti objasni sto je tebi elf radio ja imam komplex zrtve marketinga (iako nikad u zivotu nisam video ni kakvu reklamu za motorex ktm racing ulje)
ja nisam rekao da je lose samo sam pitao sto ne napravi 20w60?
nisam siguran ali mislim da je ktm trosio sve ostalo ne sto sam menjao proizvodjaca vec gradulaciju
Ti si ziva reklama za motorex ;D
Svratio sam do Alje pre par dana sa ktm, docekao me sa bocom 20w60 motorex ktm racing u ruci. Univerzum je progovorio.
Nego posto su oni ktm tosteri ? ;D

3006

Kada mi majstor prodavac reèe da poluga brisaèa za fabiu ko¹ta 14.500 dinara.
Ne iz takta, izbacio me iz cipela.

Plazma Keks

Citat: Andreja poslato 24 April, 2013, 11:09
Ne zapekne motor veæ ima ogromne zazore dok je hladan i samim tim ne mo¾e da radi...
Kad se ugreje sve ¹to treba da se ugreje klipovi, karike, kurci i palci se ra¹ire, nalegnu knap jedno na drugo i voila!
ma znam da ne zapekne, posto sam video da je poceo da lupa gluposti pa da vidim sta je hteo da kaze ;D


Taraba

Poteto potato :P
Nije zapeko nego landara.
Brljavio sam sa telefona iz Usca jutros u 9h.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pit

Citat: UFF poslato 24 April, 2013, 11:36
Dzimika pit je strucnjak on ce da ti objasni sto je tebi elf radio ja imam komplex zrtve marketinga (iako nikad u zivotu nisam video ni kakvu reklamu za motorex ktm racing ulje)
ja nisam rekao da je lose samo sam pitao sto ne napravi 20w60?
nisam siguran ali mislim da je ktm trosio sve ostalo ne sto sam menjao proizvodjaca vec gradulaciju

      Ne ...ti si strucnjak sto  si platio ulje 2680 dinara...smeo bih da se kladimim da si to ucinio samo da bih se falio po forumu...a isto bi smeo u zivot da se kladim da bi BILO KOJI KTM SASVIM LEPO RADIO NA MOTUL-u 5100...jer ako je dobar za najnovije R-ove (POD USLOVM DA NE IDU NA STAZU) ne vidim kako bi mogo da ga pojede jednocilindricni KTM....koji se uzgred vrti na duplo manje obrtaja.Razmisli malo pre nego napisese nesto.Inace pre 20-jes i kusur godina si imao kurac da biras gradacije i polusintetike i sintetike pa se opet vozii motori.

Vale

tek sto sedoh na motor,pade mi  i ceo cas u q!! [glavazid] ali posle voznje po gradu..instruktor prezadovoljan  [slomljenzid]  :D  8)

Lazic

Citat: Vale poslato 24 April, 2013, 22:24
tek sto sedoh na motor,pade mi  i ceo cas u q!! [glavazid] ali posle voznje po gradu..instruktor prezadovoljan  [slomljenzid]  :D  8)

jaka stvar, meni padne skoro svaki dan bar jednom, nekad i vi¹e puta...:o [rofl]

pittatore


Bori¹a

jebeni tockic na misu se sjebo, ja vucem dole on malo dole malo gore, ja stanem on pocne da rola sam sa sobom [doh]
kakve sve nesrece mene snadjuuuuuu :o :o :o

misa-pei

Ha! I meni se isto to desilo. A4 mi¹.
Država je najveći neprijatelj naroda

Bori¹a

meni neki genius, ogulio se tockic, ima mu 4-5 godina sigurno ;D
dobio sam 1000 dinara ove nedelje, za gorivo, da jedem u skoli, a treba i pacova jebenog da platim... kako da ne [doh]

Vale

Citat: Laziæ poslato 24 April, 2013, 22:53
Citat: Vale poslato 24 April, 2013, 22:24
tek sto sedoh na motor,pade mi  i ceo cas u q!! [glavazid] ali posle voznje po gradu..instruktor prezadovoljan  [slomljenzid]  :D  8)

jaka stvar, meni padne skoro svaki dan bar jednom, nekad i vi¹e puta...:o [rofl]
jel?...uFrkala sam se skroz ..al to je valjda normalno s obzirom da sam na prvom casu i prvi put sela da vozim motor..ne znajuci bukvalno nista..a danas mi je bio 6. cas...i djirala po gradu..mozda nekom smesno ali meni ...VELIKOOOO ..i do jajaaaaaa  :P :D :D :D

Silvana

I meni je pao u mestu prvi put, zabola prednju [veryangry]. „Otada smo vi¹i prijatelji'', sve je to za nauk...  [cheers] Samo polako, sve to doðe kako treba.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

m.mitar