Glavni meni

Ducati

Započeo Charuga, 06 Novembar, 2011, 12:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

markodjurovic

Cisto o filozofiji, ovu vrstu motora ne poznajem, a na izgled mi se ni jedan ne svidja.

Kazu meni nemoj kupujes husabrga stalno se kvari sto struja sto mehanika.
Ne iz zinata, ja ga uzmem. Dal se kvari brate kvari se. Dal su konstrukciona resenja sumanuta jesu i te kako (moras ceo motor rastavis da skines akumulator i to je najmanja nebuloza)
Dal su skupi delovi , pa onako jedno 3 puta jeftiniji nego recimo hondini (pricam o OEM delovima, aftermarket je mnogo vise na strani evropejca)

I sta se desilo. Sada mi se osim husaberga nista drugo ne vozi.
Mozda kada naucim vise bude opet neki evropejac od 450 kuba (onaj na K naravno) ili opet neki Sved od 300 kuba ali 2T.
Ne kazem mozda bude i neka hondaja od 450 kuba koja se krca vise od berga a delovi, kao sto rekoh, duplo skuplji.

Pre neki dan citah test od 5 motora iz klase. Berg ni po cemu nije bio najbolji, ali taj raspored snage ili sta vec je na autore ostavio najveci utisak. Nisu ga proglasili za najboljeg nego za ono sto bi bila nagrada publike.

E isto tako razumem i ljubitelje Ducati-ja. Pa i nek krca i nek riknjava, ali ako toliko ima jaci utisak mozda stvarno i vredi :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Plazma Keks

Citat: pit poslato 09 Novembar, 2011, 21:44
Citat: sibin poslato 09 Novembar, 2011, 21:33
sta ljubomora cini od ljudi, samo citam komentare i neverujem.


                   Ha haha na sta bre da budemo ljubomorni ....na nesto sto se tandrce i svakog trenutka preti da se raspadne neki deo.Pa sama konfiguracija motora u L i polozaj radilice je toliko neprirodan da meni nikako nije jasno kako upste moze da poveze rad jednog i drugog cilindra.Neshvatljivo ali uspeva to tandrklo da se upali i poradi neko vreme pa crkne i tako nekoliko generalki za svoj kratki zivotni vek i onda u gajbicu i legendu.
a zasto ne bi moglo da poveze? V motor od 90 stepeni. tandrce zbog dezmodromske kontrole ventila, odatle ima specifican zvuk, plus izduv koji je uvek 2-1-2. umire redovno jer je to zabarski kvalitet. obozavam ducatije, ali moras biti realan, jeste da se cesto kvari, neki su mi pricali da onaj 916 a verovatno i ostali moraju da se steluju posle svake voznje... ali ipak volim taj brend motora. ali necu da budem bas toliko glup i da jedem sta mi servira tamo neki ducati. ako je motor sranje, onda je sranje, a veliki broj njih je prilicno loseg kvaliteta.  

AndreyRR

Nisu skupi Hondini delovi  ;D ;D

AndreyRR

Mislim da se u danasnje vreme generalno sve losije pravi
nego sto se pravilo,manje je crkavalo nego sad.

Plazma Keks

nije cilj da traje duze i da se ne prodaju rezervni delovi... nije isplativo

pit

Citat: Plazma Keks poslato 09 Novembar, 2011, 22:55
Citat: pit poslato 09 Novembar, 2011, 21:44
Citat: sibin poslato 09 Novembar, 2011, 21:33
sta ljubomora cini od ljudi, samo citam komentare i neverujem.


                   Ha haha na sta bre da budemo ljubomorni ....na nesto sto se tandrce i svakog trenutka preti da se raspadne neki deo.Pa sama konfiguracija motora u L i polozaj radilice je toliko neprirodan da meni nikako nije jasno kako upste moze da poveze rad jednog i drugog cilindra.Neshvatljivo ali uspeva to tandrklo da se upali i poradi neko vreme pa crkne i tako nekoliko generalki za svoj kratki zivotni vek i onda u gajbicu i legendu.
a zasto ne bi moglo da poveze? V motor od 90 stepeni. tandrce zbog dezmodromske kontrole ventila, odatle ima specifican zvuk, plus izduv koji je uvek 2-1-2. umire redovno jer je to zabarski kvalitet. obozavam ducatije, ali moras biti realan, jeste da se cesto kvari, neki su mi pricali da onaj 916 a verovatno i ostali moraju da se steluju posle svake voznje... ali ipak volim taj brend motora. ali necu da budem bas toliko glup i da jedem sta mi servira tamo neki ducati. ako je motor sranje, onda je sranje, a veliki broj njih je prilicno loseg kvaliteta.  

                  Vidi se da se razumes u tandrkanje Ducatija.

easy

dukati dukati
ako imas plati
al' steluj ga rode
svakih 10 sati


dukati dukati
uzmi pa se klati
prdni pa u'vati
i na forumima pati



dukati dukati
ajde nemoj srati
svakoj ribi ce pamet stati

AndreyRR

dukati dukati
u krivini te o
asfalt omlati

pit



  Ducati i bmw
  to su brata dva
  jebala ih losa
  elektronika i
  mehanika.....

rtaku

1988-2011 za    24godine    14 x shampion  italijansko  drndalo  sa  L  drndalicom  ,a 4 liniske nabrijane zveri  yamaha 1  , kawa 1, suzuki1, honda 6  x   [blahblah]




http://www.worldsbk.com/en/season/champions.html

[klanjam_se]


AndreyRR


Gašpar

I ako sam zakleti japanac, moram ovde da kazem nesto.

Ducati je tek par godina u MotoGp-u, Honda je tu od osnivanja  ;)

easy

postuj rime ili gtfo iz teme

AndreyRR

Dovoljno da se pokazu za tih par godina  ;D

Gašpar

Pa i pokazali su se ;)

Plazma Keks

pa pokazali su da su bolji od honde ;D

pit

Citat: Plazma Keks poslato 09 Novembar, 2011, 23:42
pa pokazali su da su bolji od honde ;D


                     Samo ti pisaj uz vetar pa posle kad te admin robot banuje bice plakanja.

AndreyRR

Ako je Stoner vozi,Kako sam bio ubedjen za Stonera
da ce ih na Hondi pokidati sve,tako sam isto mislio
i o Rosiju na Dukatiju.

goranvojska

Citat: pit poslato 09 Novembar, 2011, 23:44
Citat: Plazma Keks poslato 09 Novembar, 2011, 23:42
pa pokazali su da su bolji od honde ;D


                    Samo ti pisaj uz vetar pa posle kad te admin robot banuje bice plakanja.
sve je u zivotu sranje osim pisanja a i pisanje je sranje ako pisas uz vetar.

Plazma Keks

za rosija i ducatija sam znao da ce biti propast. niko nezna da vozi to cudo kao stoner ;D