Glavni meni

Ducati

Započeo Charuga, 06 Novembar, 2011, 12:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bokilic

Citat: robbief poslato 06 Novembar, 2011, 22:04
Citat: bokilic poslato 06 Novembar, 2011, 21:32

e jes ono malo cekica ono suvo kvacilo,ali zato suvo kvacilo....mmmmm....


Je l bese ima neka Multistrada 620 koja ima kvacilo u ulju?
ima,,pa nije mi to to,kad je dukati neka drnda za sve pare,,a multistrada je ocajnicki ruzna,,a i kao da nije dukati...konfekcija nekako..,ona prednja maska,,,ko kinezi da je pravili,mada o ukusima nevredi raspravljati,,
a i misljenje je kao dupe,,,svako ima svoje a svakom tudje smrdi..jebiga...
mada,,ja nisam ljubitelj dukca..ram kocnice ogibljenje da,agregat,.....definitivno samo japa 4 ili 6 u redu...i eto pravog motora.
brmmmm

bokilic

mada pamtim dukca i po dobru i po zlu....
mozda samo nov iz radnje i to kratko da traje...pa opet nov,,pa cim malo...opet i tako,al ova zmija u novcaniku........ :P

[attachment deleted by admin]
brmmmm

Gavrolini

ja najiskrenije kazem ,koliko god para kad bih imao nikada ne bih vozio ducati...jednostavno ga mrzim...jedino iz italije sto bih voleo je rsv4 i rs 250 nasviranu do zla boga...sve ostalo cao.

Charuga

Citat: revolution poslato 06 Novembar, 2011, 21:08
Citat: Charuga poslato 06 Novembar, 2011, 19:30
Citat: revolution poslato 06 Novembar, 2011, 12:36
Kao sto rekoh...nije Ducati sve sto drnda......ovakve komentare moze da da samo neko ko ga nije provozao....vrhunski delovi na vrhunskoj sasiji i sa vrhunskim motorom......lezi, ide, koci......za razliku od Kawe i Honde

Vidi se da si se "navozao" motora.....
Vise nego sto si ih ti u zivotu video...dakle skoro sve sto je izaslo od 83 do sada...ukljucujuci egzotiku i cudne primerke od pre i posle drugog svetskog rata....a ti si vozio ducati pa mu dodjes neki ekspert.....mozda nisam dugo vozio ali sam na sve seo i obisao bar jedan krug.
p.s.
Prosle godine desmoseidici....da li si ti vozio TO
Rune 1800   ...jesi li to vozio
ow01....i to si samo video
rc30...mozda si cuo

p.s.
Sve sve, ali meni takav komentar, ncncncnc

Pa ja se "velikih motora" navozah od 77'....... ako obidjem krug sa motorom neznaci da sam ga "vozio"...... sigurno nisi video vise motora u zivotu ali o tome necu ni da raspravljam..... bitno je da si pokazao koliko si "pametan".....
prvo pecajuci se na salu za Dukati o drugim stvarima necu posto neznam u rukavicama a nebih da opet budem banovan.....
Dakle veliki strucnjace, pratis li ti uporedne testove motora..... mozes na babu da okacis najbolje, haltere....donji ves i ostalo....bica baba.... e tako su svi testovi pokazali da je u klasi 1000 Dukati bukvalno u ogromnom zaostatku....
Isti ti japanci koje pljujes su moderniji sa modelima iz 2004-te god..... i jos bitnije za tebe na stai su brzi..... pratis li testove kocenja...... opet je jedan Japanac na prvom mestu....pa Bmw....pa jos neki Japanci pa Dukati.....
O testovima 50000 km netreba ni pisati.......
Bez obzira na sve to nebih imao nista protiv jednog..... ali se nebih hvalio njegovim ekstremnim voznim osobinama.... ali kada bih uradio tako nesto onda bih vec presao u neki drugi krug ljudi koji nevoze motor zbog voznje vec zbog pokazivanja......... ali nebih spominjao da sve to nije dovoljno da parira VELIKOJ kosookoj cetvorki....
Doduse nekima zvuk....vibracije i agilnost u nizim obrtajima stvaraju lazan osecaj da ima mnogo vise moci nego sto ima...... ali ti si iskusan pa sve to znas.....
A ja eto ceo zivot samo "gledam" motore i divim se pravim znalcima i vozacima kao sto si ti...... nadam se da ce me mladalacke gluposti proci i da cu i ja jednog dana, mozda spoznati da je jedna 10-ka previse spora i neinteresantna u odnosu na Dukati....

AndreyRR


coolermaster

Samo malo ,skromno moje misljenje...vozio sam 916 pre tri godine,par meseci,presao mozda 1000km,od klaparanja ventila,zbog neodrzavanja,preko crkavanja oba cilindra kvacila,i konstantno je nesto neispravan,pa makar to bilo i taster za paljenje...cene delova kao da je od dijamanta ceo...sledecem vlasniku je otkinuo klackalicu.i sve ostalo po redu...
Uvek je bila fama oko motora,uvek mi je bio primamljiv,ali je to nazalost italijanski poluproizvod,koji mrzim,isto kao i alfu,(posle licno mojih 10 alfi) valjda su morali da stave opremu tipa ohlins,brembo ili showa da bi iole bio dobar...
Sad cu opet reci da sam nikakav vozac,ali voznja je ubi boze,ako nisi oborio i odvrnuo gas,u problemu si,borba za zivot bukvalno...posle 916 sam vozio srad 750 godinu dana i fala ali Ducati ne fala...
Nemojte se ljutiti ali meni se nikako nije svideo,moje licno misljenje je da su ipak japanski motorcikli najbolji... :)
nista gore do sporog interneta

AndreyRR


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Charuga poslato 06 Novembar, 2011, 22:52
Citat: revolution poslato 06 Novembar, 2011, 21:08
Citat: Charuga poslato 06 Novembar, 2011, 19:30
Citat: revolution poslato 06 Novembar, 2011, 12:36
Kao sto rekoh...nije Ducati sve sto drnda......ovakve komentare moze da da samo neko ko ga nije provozao....vrhunski delovi na vrhunskoj sasiji i sa vrhunskim motorom......lezi, ide, koci......za razliku od Kawe i Honde

Vidi se da si se "navozao" motora.....
Vise nego sto si ih ti u zivotu video...dakle skoro sve sto je izaslo od 83 do sada...ukljucujuci egzotiku i cudne primerke od pre i posle drugog svetskog rata....a ti si vozio ducati pa mu dodjes neki ekspert.....mozda nisam dugo vozio ali sam na sve seo i obisao bar jedan krug.
p.s.
Prosle godine desmoseidici....da li si ti vozio TO
Rune 1800   ...jesi li to vozio
ow01....i to si samo video
rc30...mozda si cuo

p.s.
Sve sve, ali meni takav komentar, ncncncnc

Pa ja se "velikih motora" navozah od 77'....... ako obidjem krug sa motorom neznaci da sam ga "vozio"...... sigurno nisi video vise motora u zivotu ali o tome necu ni da raspravljam..... bitno je da si pokazao koliko si "pametan".....
prvo pecajuci se na salu za Dukati o drugim stvarima necu posto neznam u rukavicama a nebih da opet budem banovan.....
Dakle veliki strucnjace, pratis li ti uporedne testove motora..... mozes na babu da okacis najbolje, haltere....donji ves i ostalo....bica baba.... e tako su svi testovi pokazali da je u klasi 1000 Dukati bukvalno u ogromnom zaostatku....
Isti ti japanci koje pljujes su moderniji sa modelima iz 2004-te god..... i jos bitnije za tebe na stai su brzi..... pratis li testove kocenja...... opet je jedan Japanac na prvom mestu....pa Bmw....pa jos neki Japanci pa Dukati.....
O testovima 50000 km netreba ni pisati.......
Bez obzira na sve to nebih imao nista protiv jednog..... ali se nebih hvalio njegovim ekstremnim voznim osobinama.... ali kada bih uradio tako nesto onda bih vec presao u neki drugi krug ljudi koji nevoze motor zbog voznje vec zbog pokazivanja......... ali nebih spominjao da sve to nije dovoljno da parira VELIKOJ kosookoj cetvorki....
Doduse nekima zvuk....vibracije i agilnost u nizim obrtajima stvaraju lazan osecaj da ima mnogo vise moci nego sto ima...... ali ti si iskusan pa sve to znas.....
A ja eto ceo zivot samo "gledam" motore i divim se pravim znalcima i vozacima kao sto si ti...... nadam se da ce me mladalacke gluposti proci i da cu i ja jednog dana, mozda spoznati da je jedna 10-ka previse spora i neinteresantna u odnosu na Dukati....
Ti si ono bese putovao sa desetkom po evropi.....to pokjazuje koliki si ti znalac,......a ja sam vozio onoi sto ti nisi video.....na motoru sam od 11 godina.....vozacku za b nisam imao do 30 godine...nije mi ni trebala....a tebe nesto ne videh na motoru pre petnaest godina.....ili si bio tu po lokalu...vozio...
da batalimo pricu......Nije ni ferari za svakoga, pa tako ni dukac.....pljuju i po KTMu, kazu japanac je bog to radi ne kvari se ...a to sto ima 20 konja manje nije bitno.....a sto je 10ka prosipala ulje na iberlaufu pri tockiranju to nije bitno, to sto je decku CBR600 rr prolupao na par stotina kilometara , nije ni to bitno., sto je BMW r1200gs pojeo jamelu za 40000km...ma to je tako....to sto suzuki K5 otkine pecurku ventila na auto putu na 14000 predjenih...ma to je ..tako...
Ducati je dobro napravljen motor, precizan u krivini, koci odlicno, poteg iz niskih, i dizajniran kako japanac nikad nece ( licno preferiram yamahu)....e sad to sto po srbiji ima divljaka dukaca, pa zavrsavaju u gajbici cim se nesto pokvari to je druga prica....ista fana je pratila Laverdu 100o u svoje vreme , pa postade klasik na ceni...a Boldor koji je iz istih godina ...nista ....i dalje tavori.....Ovde svi napljuvase VF750 seriju motora....a u Americi su na ceni....tako da nemozemo raspravljati ja Mehanicar i neko kao vozac...nikako.
A vidim Kawa se pokida od trkanja zadnjih godina.....
Svi bi vozili Ducatia, Agustu ili KTMa, ali nemaju para za to....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Hmm ja bih rekao da svaki vlasnik dukatia ima i alfu pored njega :D
Mazohizam je nesto sto moras da volis

sibin

#29
to nesto na moj racun :)
salu na stranu ja samo kod nas cujem pljuvanje po alfi i dukatiju. u americi za dukati kazu "ferrari in motorcycle world"  odrzavanje me nesto posebno ne zanima jer to je nesto sto volim. a price o odrzavanju su prenaduvane. pa realno svaki motor je preskup za odrzavanje drugar mi vozi hondu i yamahu, hondu je lupao delovi su skupi kao otrov.

i da malo razbijemo ozbiljnost u diskusiji.

Clutch Models - Laura starts 2004 Ducati 999 - www.clutchmodels.com

Gašpar

Da uozbiljim temu. Sta mislite o M696 ?

P.S. Najozbiljniji sam

sibin

mislis ovo, neznam kako recima opisati sta mislim.

WOLVERINE


  Ja isto volem DUCATI ali sam se zajebao pa kupio ovo..........


 

UFF

Sto bi neko reko:

"what a mistaka to maka"  :D

AndreyRR

Sto ti je ruzan motor  ;D ;D ;D

Charuga

Citat: revolution poslato 07 Novembar, 2011, 00:54
Citat: Charuga poslato 06 Novembar, 2011, 22:52
Citat: revolution poslato 06 Novembar, 2011, 21:08
Citat: Charuga poslato 06 Novembar, 2011, 19:30
Citat: revolution poslato 06 Novembar, 2011, 12:36
Kao sto rekoh...nije Ducati sve sto drnda......ovakve komentare moze da da samo neko ko ga nije provozao....vrhunski delovi na vrhunskoj sasiji i sa vrhunskim motorom......lezi, ide, koci......za razliku od Kawe i Honde


Vidi se da si se "navozao" motora.....
Vise nego sto si ih ti u zivotu video...dakle skoro sve sto je izaslo od 83 do sada...ukljucujuci egzotiku i cudne primerke od pre i posle drugog svetskog rata....a ti si vozio ducati pa mu dodjes neki ekspert.....mozda nisam dugo vozio ali sam na sve seo i obisao bar jedan krug.
p.s.
Prosle godine desmoseidici....da li si ti vozio TO
Rune 1800   ...jesi li to vozio
ow01....i to si samo video
rc30...mozda si cuo

p.s.
Sve sve, ali meni takav komentar, ncncncnc

Pa ja se "velikih motora" navozah od 77'....... ako obidjem krug sa motorom neznaci da sam ga "vozio"...... sigurno nisi video vise motora u zivotu ali o tome necu ni da raspravljam..... bitno je da si pokazao koliko si "pametan".....
prvo pecajuci se na salu za Dukati o drugim stvarima necu posto neznam u rukavicama a nebih da opet budem banovan.....
Dakle veliki strucnjace, pratis li ti uporedne testove motora..... mozes na babu da okacis najbolje, haltere....donji ves i ostalo....bica baba.... e tako su svi testovi pokazali da je u klasi 1000 Dukati bukvalno u ogromnom zaostatku....
Isti ti japanci koje pljujes su moderniji sa modelima iz 2004-te god..... i jos bitnije za tebe na stai su brzi..... pratis li testove kocenja...... opet je jedan Japanac na prvom mestu....pa Bmw....pa jos neki Japanci pa Dukati.....
O testovima 50000 km netreba ni pisati.......
Bez obzira na sve to nebih imao nista protiv jednog..... ali se nebih hvalio njegovim ekstremnim voznim osobinama.... ali kada bih uradio tako nesto onda bih vec presao u neki drugi krug ljudi koji nevoze motor zbog voznje vec zbog pokazivanja......... ali nebih spominjao da sve to nije dovoljno da parira VELIKOJ kosookoj cetvorki....
Doduse nekima zvuk....vibracije i agilnost u nizim obrtajima stvaraju lazan osecaj da ima mnogo vise moci nego sto ima...... ali ti si iskusan pa sve to znas.....
A ja eto ceo zivot samo "gledam" motore i divim se pravim znalcima i vozacima kao sto si ti...... nadam se da ce me mladalacke gluposti proci i da cu i ja jednog dana, mozda spoznati da je jedna 10-ka previse spora i neinteresantna u odnosu na Dukati....
Ti si ono bese putovao sa desetkom po evropi.....to pokjazuje koliki si ti znalac,......a ja sam vozio onoi sto ti nisi video.....na motoru sam od 11 godina.....vozacku za b nisam imao do 30 godine...nije mi ni trebala....a tebe nesto ne videh na motoru pre petnaest godina.....ili si bio tu po lokalu...vozio...
da batalimo pricu......Nije ni ferari za svakoga, pa tako ni dukac.....pljuju i po KTMu, kazu japanac je bog to radi ne kvari se ...a to sto ima 20 konja manje nije bitno.....a sto je 10ka prosipala ulje na iberlaufu pri tockiranju to nije bitno, to sto je decku CBR600 rr prolupao na par stotina kilometara , nije ni to bitno., sto je BMW r1200gs pojeo jamelu za 40000km...ma to je tako....to sto suzuki K5 otkine pecurku ventila na auto putu na 14000 predjenih...ma to je ..tako...
Ducati je dobro napravljen motor, precizan u krivini, koci odlicno, poteg iz niskih, i dizajniran kako japanac nikad nece ( licno preferiram yamahu)....e sad to sto po srbiji ima divljaka dukaca, pa zavrsavaju u gajbici cim se nesto pokvari to je druga prica....ista fana je pratila Laverdu 100o u svoje vreme , pa postade klasik na ceni...a Boldor koji je iz istih godina ...nista ....i dalje tavori.....Ovde svi napljuvase VF750 seriju motora....a u Americi su na ceni....tako da nemozemo raspravljati ja Mehanicar i neko kao vozac...nikako.
A vidim Kawa se pokida od trkanja zadnjih godina.....
Svi bi vozili Ducatia, Agustu ili KTMa, ali nemaju para za to....


Ne zelim da opet udjem sa nekim u svadju....da putovao sam sa 10-kom po evropi upravo da bih dokazao da se sve moze kad se hoce sa skoro  50 godina..... samo sto je za jedne to podvig i imaju postovanje prema tome a za druge hvala bogu retke je "neznanje".......za njih je bitno da idu po skupovima i kojekuda po okolini i da ih sto vise ljudi zna...i da se slikaju na sto vise motora.... e to je za njih uspeh....... vozio sam i osamdesetih a vozim i sada..... nikada se nisam trudio da idem na skupove...... ljudi koji su vozili u ovom gradu motore pre 30 i vise godina me znaju i povremeno se vidimo......
Nepada mi napamet da ti pisem ovde sta sam vozio i gde sam bio....ko zna zna.... a ti pusti druge da te hvale....nemoj sam sebi da dizes perje..... upravo to pokazuje, a i ono sto si nalupetao gore tvoju moto strucnost.....
Uzivaj u svom narcisoidnom svetu i ja ti zelim sve najbolje...... A KAWA je za Ducatija..... MOTOR u svakom smislu te reci......

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Charuga poslato 08 Novembar, 2011, 13:09

Uzivaj u svom narcisoidnom svetu i ja ti zelim sve najbolje...... A KAWA je za Ducatija..... MOTOR u svakom smislu te reci......

ko me zna , zna kakav sa narcis.....a za izjavu ...NO COMMENT
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

abarth

Citat: Gaspar poslato 07 Novembar, 2011, 21:00
Da uozbiljim temu. Sta mislite o M696 ?

P.S. Najozbiljniji sam

Probao sam pro¹le godine jednog belog. Jako mali motor, mada sam ja 194 visok, ali bez obzira je jako kratak. Zasmetala mi je ruèica kvaèila koja jako visoko hvata, a nema pode¹avanje. Verovatno sa podesivom ruèkom bi se to re¹ilo, a inaèe kvaèilo jako lako ide.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: abarth poslato 08 Novembar, 2011, 17:24
Citat: Gaspar poslato 07 Novembar, 2011, 21:00
Da uozbiljim temu. Sta mislite o M696 ?

P.S. Najozbiljniji sam

Probao sam pro¹le godine jednog belog. Jako mali motor, mada sam ja 194 visok, ali bez obzira je jako kratak. Zasmetala mi je ruèica kvaèila koja jako visoko hvata, a nema pode¹avanje. Verovatno sa podesivom ruèkom bi se to re¹ilo, a inaèe kvaèilo jako lako ide.
Hidraulcno kvacilo ima taj "nedostatak" da se oni koji sa sajle predju na hidrauliku malo teze navikavaju...skoro da je on off sitem..puno vise osecaja treba nego na sajli
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Hvala svima!

Inace, ko kaze da japanac ne zveci?
Japanese Ducati - yes, they did it!