Glavni meni

Vozila na dizel vam slabo idu ?

Započeo PECA BMW, 01 Oktobar, 2011, 13:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Neki su primetili neki ne da im vozila koja trose dizel losije idu slabo pale i dime na auspuh ... evo razloga !

Mali nafta¹i ulje sipaju u dizel

Vozaèi u Srbiji ove godine su u svoja vozila, osim goriva, sipali i desetine hiljada litara baznih ulja, sirovinu za proizvodnju industrijskih i motornih ulja i maziva, a mislili su da kupuju dizel. Nafta¹i i poznavaoci prilika u ovom sektoru tvrde da je uvoz baznih ulja u prvih ¹est meseci sa pro¹logodi¹njih 25.000 tona poveæan na 140.000 tona, a nadle¾ne dr¾avne slu¾be misle da je uvoz mnogo manji.


izvor : http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/280319/Mali-naftasi-ulje-sipaju-u-dizel
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nemanja

a jel ima neka mutljavina i za benzin ili samo za dizele ?

ЯЭВОЛУТИОН

naravno...industrijski benzin...otpad bez oktanske vrednosti
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nemanja


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: nemanja poslato 01 Oktobar, 2011, 15:00
a na to se ne moze vozi nista :(
Pa mesaju.....dodaju 10 / 30 posto...ide ali ko slina
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

YOman

Citat: revolution poslato 01 Oktobar, 2011, 15:30
Citat: nemanja poslato 01 Oktobar, 2011, 15:00
a na to se ne moze vozi nista :(
Pa mesaju.....dodaju 10 / 30 posto...ide ali ko slina
I trosi k'o narkoman  [ljutko]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

goranvojska

........znam lika koji je odlezao 2god za taj uvoz 2008g tih baznih ulja i hvalio mi se da pravi bolji dizel od rafinerije a glavna firma za prevoz mu je bila 'knez-petrol' tako da ja od tada gorivo iskljucivo uzimam na lukoilu i jugopetrolu cak ne i na omv-u iz politicko-patriotskih opredeljenja.

RRa¹ko

pa i bilo mi cudno sto na MBG pumpi 7 dinara jeftiniji D2   [doh]

nemanja

i jos se pitamo pa sto nece da ide i gusi se i crkava pre vremena,revolution svaka ti cast ,divim ti se na tom znanju

goranvojska

prica je da ne poverujes sta se radi.moj savet da sve privatne pumpe obilazite u sirokom luku.a sa kakvim miksevima se radi to je tek prica za sebe.

MILJAN

Citat: goranvojska poslato 01 Oktobar, 2011, 16:50
........znam lika koji je odlezao 2god za taj uvoz 2008g tih baznih ulja i hvalio mi se da pravi bolji dizel od rafinerije a glavna firma za prevoz mu je bila 'knez-petrol' tako da ja od tada gorivo iskljucivo uzimam na lukoilu i jugopetrolu cak ne i na omv-u iz politicko-patriotskih opredeljenja.
Mi smo tog uhvatili ba¹ tada... dizel je bio katastrofa...... A pro¹le godine ponovo problem u jednoj firmi( ne smem da imenujem)- evro dizel jedva u standardu obiènog pa je i tu bilo suðenja tj. podno¹enja prijave...
Cave ab homine unius libri

goranvojska

...ja sam drzao nalog za prenos u banci kad je odjednom uplatio 3.200.000e ja sam se smrzo od cifre.uplasio sam se na njegov red.

ЯЭВОЛУТИОН

Nije mi jasno zasto drzava ne veze svima tociono mesto i fiskalnu kasu, pa koliko istoci toliko poreza i akcize plati, a ne moze da proda vise nego sto kupi, ....postoji KALO benzina i nafte i ne mogu biti u plusu.
p.s.
Bio sam jednom u Grand magacinu kafe, gde je prodaju na veliko....porad svake kamara dzakova stoji kanta vode od 20 litara, svako vece je puna vode, svako jutro je prazna....dakle pre transporta brodom ide u susionicu, pa se hermeticki zatvara tovar, pa se nakon merenja i placanja poreza i carine, otpakuje i nosi u magacin, kako bi se nalila vodom.....btw zrno kafe je jako higroskopno i varira dosta u procentu vlage, a posle prodaju drugima naliveno zrno....uvezes 10 tona ...prodas 12...pa gde to ima.....SRBIJA///////i kao niko to ne zna
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit



          Heheh sve bre go prevarant.Ima jedna fabrika mesa u Nisu i neki moj rodjak radi tamo...kaze da dnevno ubace oko 3 tona leda u meso i suhomesnate proizvode na kolicinu oko 20 tona dnevne proizvodnje.Slaninu kad stave da suse ima 10 kg posle susenja 12 kg.Sistem susenja je takav da uz dim ide i vodena para koja pumpa li pumpa.Takva slanina se prepozna sto kad je pritisnes rukama ona place li place.....Primera je bezbroj i neverovatno je koliko je masta prevaranata i lopova bujna i sta im sve pada na pamet.

Gašpar

Ovo sto pricate je prevara.
Ali postoje i primeri "snalazljivosti".
Drugar drzi fast food i cevap meso uzima od nekog lika koji snabdeva bukvalno celu Srbiju cevap mesom. Meso je u napred pakovano u kese od po kilogram. Kaze da jos uvek nije dobio pun kilogram, uvek je to 970-80 grama.
Jedno popodne smo racunali prema podacima koje nam je on rekao(kolicina prodatog mesa dnevno) i ispada da taj lik uzme 6000 evra mesecno SAMO na to sitnjenje.

djolefer

:D

pit

#16
Citat: Gaspar poslato 02 Oktobar, 2011, 01:32
Ovo sto pricate je prevara.
Ali postoje i primeri "snalazljivosti".
Drugar drzi fast food i cevap meso uzima od nekog lika koji snabdeva bukvalno celu Srbiju cevap mesom. Meso je u napred pakovano u kese od po kilogram. Kaze da jos uvek nije dobio pun kilogram, uvek je to 970-80 grama.
Jedno popodne smo racunali prema podacima koje nam je on rekao(kolicina prodatog mesa dnevno) i ispada da taj lik uzme 6000 evra mesecno SAMO na to sitnjenje.

                     To je dozvoljeno kaliranje i ne verujem da je u pitanju svesna prevara .Uzmi danas kupi kilogram mlevenog mesa i izmeri ga sutra ...garant ce da izgubi tj ''kalira '' ...a koliko tacno to zavisi od mnogo faktora.
                        Mnogo zescu prevaru sam ja dozivepo od strane jednog mlina koji mi je dzak od 25 kg brasna redovno skracivao za 2-3 kg....srecom pa sam ga otkrio na vreme i otkacio .A taj mlin  inace ima prizvodnju koje se meri hiljadama tona ....pa vidi kolko je 10% na tu kolicinu.Probao sam daih obavestim da isprave gresku jer im je brasno bilo dobrog kvaliteta ...nesto su se vadili ali su terali po starom i naravno dsa sam ih otkacio.
                     I inace ima dosta pakovanih sirovina koji ''krate'' svesno za po 3-10 % i nikom nista u ovoj zemlji sve moze .

Gašpar

Cak mislim da na pakovanju opusteno mozes da napise 400gr +- 50% i da variranje bude po zakonu  :D

MILJAN

Citat: Gaspar poslato 02 Oktobar, 2011, 02:29
Cak mislim da na pakovanju opusteno mozes da napise 400gr +- 50% i da variranje bude po zakonu  :D
Ne. Postoji propis koji reguli¹e maksimalni dozvoljeni kalo.
Cave ab homine unius libri