Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

2.5 bara asvaltom natovaren, èitaj pa¾ljivije ;)
U off-u sam polako skidao sa 1.5 zadnju na 0.9-0.8 a prednju sa 1 na 0.5-0.6 na prazan motor i tad su po izrovanom ¹oder putu dr¾ale kao pilot road 4 na pisti.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Ne znam da li ima kod nas da se nabavi Mitas XT-754, na ovom amaterskom snimku deluje kao keva za ¹umu:

! No longer available
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Deluje kao i svaka druga guma namenjena iskljucivo za hard enduro.

Mitas XT-754 Sport Extreme Rear Tire 120/90-18 63M TT  High profile knobs dig deep
Mitas XT-754 Sport Extreme Rear Tire 120/90-18 63M TT
This is an extremely aggressive off-road and DOT approved tire with high profile knobs that dig deep. Works great on those tough uphills covered with loose shale, will not cut or tear knobs. Exceptional traction in any loose terrain, either MX or Hare Scramble courses.

lord_oblivion

Tabela opsega namene èupkavih Mitasa:



I indeksi Mitas guma, mo¾e da koristi:





Aktuelni Mitas katalog èupkavih guma:

http://mitas-moto.com.omega.nen.cz/underwood/download/files/mali-off-road-ang_web.pdf
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


Gavrolini

Pa i nisu male s obzirom da je prednja i da je kinesko govno.

lord_oblivion

Lo¹a guma, svi koji su probali ka¾u. Isto i ona Fortune, jo¹ gora.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

abarth

A michelin ac10? Sad sam na dunlop geomax nazad i 800km pola asfalt pola blato i deluje da æe izdr¾ati bar jo¹ toliko.

lord_oblivion

Strani rivjuovi se svi sla¾u da je AC10 relativno mekana ali dr¾i svud. Icatenej je ima na Cagivi napred, videæemo kako æe se tro¹iti.
Za mrvicu je skuplja od Mitasa, kod nas.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

Citat: lord_oblivion poslato 02 Novembar, 2016, 11:04
Strani rivjuovi se svi sla¾u da je AC10 relativno mekana ali dr¾i svud. Icatenej je ima na Cagivi napred, videæemo kako æe se tro¹iti.
Za mrvicu je skuplja od Mitasa, kod nas.

di æe ica sa onim motorom u off. nemoj gavra da vidi, æe ka¾e da je to kurac motor za ozbiljan off. al je gume nabacio, doðe mi da mu ih maznem i turim na kavasaki i o¹urim gavru na ktmu, uz majdan u ko¹u, eto tako, èisto da me mine ¾elja : )

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Kosta onog trenutka kad me ti osuris na bilo kom motoru na bilo kom terenu ja cu da batalim motore za naveka. Mislim jesi stara kajla, ali od malo losijeg materijala a losiji materijali sa godinama trule i pucaju...a ti si i truo i pukao...a jos te niko od onih kvalitetnih kajli i ne poznaje.

Kostić


srbac

Mada Gavro malo preterujes, s obirom da si duplo tezi od Koleta, nemas sanse !  [rofl] [rofl] [rofl]

Gavrolini

Citat: srbac poslato 06 Novembar, 2016, 15:23
Mada Gavro malo preterujes, s obirom da si duplo tezi od Koleta, nemas sanse !  [rofl] [rofl] [rofl]
Ja verujem da sam mozda i tri puta tezi. Kosta ce jos malo postati providan. Morace po 4-= puta da udje u kafanu da bi ga uopste vodeli. Sad sam skontao sto njega niko i ne zna od starih kajli. Ustvari on je bio tu sa njima ali nisu ga primetili koliko je mrsav bio.

Kostić

jes vala, nego, ene sam utroijo dvesta kmiæa danas, da mi ne zafali na kraju sezone, pa da ispadnem ko oni od kafitja do u¹tja. nego, ¹ta ka¾e¹, cer je lep, a. pa jeste, al nije to za trule matorce. ene ja planiram ove zime malo da æaskam po jednoj lepoj planini. ima mnogo ¹ume i nije opaka ko ko¹ il ne daj bo¾e cer, al ne da ima dobri rupa, pa ja ne znam. nije ti ba¹ blizu ko cer, al ako bude¹ raspolo¾en dodemo malo na zimske èarolije. ja æu da iznaðem lak¹i prevoz za taj vikend. idemo na jastrebac. ponesi opremu, tamo je zimi malo ladnjikavo, da ne nazebe¹. j a mogu i go, veæ sam truo. nosimo ¹ibice i obavezno novine, trebaæe nam vi¹e nego voda.

upi¹i mi dana¹njih 200 kma u kilometra¾u obavezno. nesam imo vi¹e para, ubro bi koj km vi¹e : )

Popsy

Citat: srbac poslato 06 Novembar, 2016, 15:23
Mada Gavro malo preterujes, s obirom da si duplo tezi od Koleta, nemas sanse !  [rofl] [rofl] [rofl]
bo¾e Petra... pa od kad je te¾ina i¹ta znaèila u offu :D

ja to ne priznajem :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Kostić

bolje mu je ¹to je triput te¾i. bar neæe sa spadne sa bicikle. i ne mora da spu¹ta nogu pa da zapne o neku granu, kila¾a æe da ga dr¾i na zemlji bolje no mene. ja mogu samo das otkaèim o neko drvo.

e gavro, ako ti i jastrebac nije dovoljno offast, mo¾emo na prokletije. ne znam dal zna¹ de je to, al nema veze, ima zimi poneki snegiæ pa æe da bude in. : )