Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

grber

Posto volim da se vozim sam, nosio sam sistem konopaca i koturaca ranije. Medjutim nije bas tako lako odraditi celu akciju (narocito ako si sam pa drzis motor i pokusavas da vuces)...  [neampojma]

U medjuvremenu sam nabavio mali elektricni cekrk sa sintetickim konopcem. Dva puta me je izvukao iz situacija gde bi inace mogao samo da sednem i placem  ;D

Pritom je razlika u tezini/velicini u odnosu na konopac-verziju minimalna. Evo kako izgleda, a na slici se moze videti gde ga drzim (crna torba u repu motora, fiksiran srafovima naravno  :D a pritom nije ni jedina stvar u torbi):



Narucio ga iz Kine za manje od 100$, posto bi nabavka Warn XT17 kostala neuporedivo vise...

Gavrolini

A sta ga pokrece? Ima neki svoj napon pa se puni ili se kaci na akumulator?

mali_zmaj

Grber daj link...,gdje si naruèio,evo ovi moji traktora¹i se veæ raspituju

poslato sa rupovke,uz pomoæ kurble
jin-jang

grber

Kaci se na akumulator.

Ja sam kupio na Aliexpressu, al sad ladno ne vidim da iko prodaje.  [neampojma] Trazite na ebay-u "ATV Winch", npr kao ova:

http://www.ebay.com/itm/ELECTRIC-TRAILER-RECOVERY-WINCH-ATV-BOAT-TRUCK-CAR-2000-lb-12V-FIVE-OCEANS-/281893312708

Moja je slabija (za 1500lbs), ali mislim da je za izvlacenje motora dovoljna. Ovaj ogromni zuti uredjaj za upravljanje sam prepakovao u mali prekidac, metalnu sajlu sam zamenio sintetickom, i napravio sam aluminijumski uvodnik (koji se vidi na slici)... a sve to da bi sto manje zauzimala i bila sto laksa.  :D

Gavrolini


lord_oblivion

Citat: grber poslato 29 Oktobar, 2016, 15:38
Posto volim da se vozim sam, nosio sam sistem konopaca i koturaca ranije. Medjutim nije bas tako lako odraditi celu akciju (narocito ako si sam pa drzis motor i pokusavas da vuces)...  [neampojma]

U medjuvremenu sam nabavio mali elektricni cekrk sa sintetickim konopcem. Dva puta me je izvukao iz situacija gde bi inace mogao samo da sednem i placem  ;D

Pritom je razlika u tezini/velicini u odnosu na konopac-verziju minimalna. Evo kako izgleda, a na slici se moze videti gde ga drzim (crna torba u repu motora, fiksiran srafovima naravno  :D a pritom nije ni jedina stvar u torbi):



Narucio ga iz Kine za manje od 100$, posto bi nabavka Warn XT17 kostala neuporedivo vise...


Dobro sve, al' ¹to se cima¹ da dr¾i¹ motor uspravno dok vuèe¹ ? Kad si sam to je nemoguæa misija.
Ja sam i dalje za koturiæe i testericu tipa



Koturiæima mo¾e¹ da svuèe¹ i poveæe deblo s puta.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Nije problem deblo...problem je kad se motor strovali u p.m. i treba da ga uzbrdo izvuces.

Kostić

kakve ste vi ¾ene... nekad se izvlaèilo na oruk za toèak i vuci vole kada nema¹ ¹kole. ovo danas, sve svileno...

Kostić

ja i maki dva sata na ruke izvlaèili bemvea iz ne rupe nego provalije... i izvukli ga. vi nosate koje¹tarije.... c bre

Hurricane

...kosta kosta, iz dana u dan me sve vi¹e podseæa¹ na onog dedu iz muæki, kad je on u ratu....

[cheers]

lord_oblivion

Sa ovim toèkiæima se izvuèe za 20 minuta i uz èetvrtinu snage i deliæ energije, umesto za ta dva sata i crkavanje k'o konj  ;)

A ja kuburim sa kièmom i laktovima...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Kosta iz dana u dan sve vise kenja. Prvo vodi se razgovor o izvlacenju kad si sam. A drugo je kako izvuci motor a ostecenja smanjiti na minimum a ne oboren motor vuci za tocak.

lord_oblivion

Citat: Gavrolini poslato 29 Oktobar, 2016, 21:09
Nije problem deblo...problem je kad se motor strovali u p.m. i treba da ga uzbrdo izvuces.
Samo du¾i kanap. Ako ima 4 toèkiæa, sila potrebna za izvlaèenje je 4 puta manja nego da ga vuèe¹ rukom za toèak (by Kosta) ali je du¾ina isto 4* manja.

Ova slika je dobra ilustracija:

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

o¹teæenja neæe biti ako ne ode¹ u ¹umu da tra¾i¹ kavgu sa adrenalinom. ja samo ka¾em, kako je bilo nekada, a svi ¾ivi i zdravi. ja sam se inaèe mnogo puta sam zajebo i sam izvlaèio. ponekad i po ceo dan. bez ièega. na oruk. mu¹ki.

lord_oblivion

Sistem èekrka je izmi¹ljen odmah posle toèka i mogli ste i vi matore kajle da ga koristite a ¹to niste...  :P
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

ja u ¹umu nosim samo perorez ¹ibicu i novine. desilo mi se da sam upao u rupu i nisam mogao da se izvuèem, pa sam oti¹ao pe¹ke u neko selo i tra¾io pomoæ. ljudi su mi pomogli. pe¹aèio sam jebomater pe¹es kilometara. jednom sam ostao bez goriva i tra¾io pomoæ od seljaka. ako ne ume¹ da se snaðe¹ pe¹ke, nemoj da glumi¹ ramba. svileno je ok danas, nem protiv. al prave situacije kad se dese, ni svileno ne poma¾e. ako se navikne¹ na svileno u prirodi, gotov si.

Hurricane

..sve sve ali "pe¹es kilometara"

[rofl] [rofl] [rofl]

evo + umreh

Kostić

da vi mene ne svatite pogre¹no. ne sme èovek da se oslanja na svileno. svileno ume da zakaðe, ako nema¹ taktiku i ladnu glavu, mo¾e¹ da najebe¹. treba imati pomagala, ali treba biti i lukav. priroda ume da bude jebeno neljubazna kad se najmanje nada¹ i uzda¹ u pomagala.

Kostić


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.