Glavni meni

YZF 750R

Započeo nano, 05 Septembar, 2011, 23:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nano

U martu sam kupio yzf 750r, prvi da kazem veci motor, posto sam pre toga imao TZR 50 2004. Nije bio bas u nekom narucitom stanju, levi stap je bio iskrivljen, srafovi koji drze agregat su manje vise bili celavi zbog pada, ko sto bi rekli u oglasima "mali pad" pa sa obe strane. Zadnji amortizer sa nekog kawasakija, auspuh isto tako sa zx9r zavaren na original cevku da bi moja baba bolje izvarila. Farovi, hmm 4 neke maglenke isto tako sklepane. Maske od R1 2002, sve sa R1 nalepnicama  [doh] , to sam sredio ubrzo posle kupovine, ofarbao komplet u mat crno i sa slascu skinuo R1 nalepnice, ne volim "seljastvo" tribale i cuda...

Nasao sam da dosta mase na yamaha-forum.net ima yzf 750 i vecina njih ih sredjuje i vozi kao "raceday" bike, al isto tako ima dosta replika R7 koji izgleda brutalno. Tako da sam poceo da pravim repliku R7 dal cu uspeti videcu...

Slika kad sam kupio motor




Posle farbanja



SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nano

Malo sam rasturao, e sad imam pitanje, dal je bolje plastificirati ili farbati ram?












Dutchman

odgovorio sam ti na pm , ali ako necesh da vadish mashinu , udri to sa bumperom onim iz morsoa , ali ne bi bilo loshe da u lechleru u zemunu uzmesh isto u spreju primer za aluminijum , jer za alu slabo vata boja bilo koja ...

a farove juri na ebay-u ima za male pare a ima ovih shto donose , ja sam za cbr600rr nasho na ebay-u za 64e u nemachkoj i stigo mi na kucu za koji euro manje od 100e sa sve poshtarinom za AKS ...

nano

Izvadjena masina, sutra cu videti cenu za plastifikaciju pa cu videti sta cu. Primer znam da treba zbog AL, ako budem farbao. Skinut amortizer pise Kawasaki a od kog je to ne znam... A i ne znam jel cemu il da vijam od zx10 posto znam da pase bez prepravki.




nano

Ipak cu plastificirati, slike kad stigne ram, viljuska. Amortizer je od zxr 750

Dutchman

samo napred , chekamo dalji razvoj projekta

WUJA


ra$a

yzf je odlièna osnova sa svaku vrstu prerade. deltabox ram je prelep, ojaèana zadnja vilju¹ka, napred USD sa 320mm diskovima i koènice sa 6 klipova. savr¹eno!

nisam ljubitelj kad neko na staru ma¹inu nabaci neke nove oklope ali to sam samo ja jbg. :D

raspitaj se malo o zadnjem amortizeru od zxr-a, ko ga je vozio ¾ali se da je mnogo mnogo tvrd, ako ima¹ moguænosti da ga zameni¹ neèim novijim - menjaj.

ako ba¹ hoæe¹ da se igra¹ i ima¹ para kupi agregat od fzr1000exup, u njega ubaci menjaè sa i bregaste sa tvog motora i ubaci ga u tvoj ram. pa¹e sve osim dr¾aèa motora na glavi koji se lako prepravlja. eto ti ideje.  :)

pozdrav i sreæno!

nano

Da je lep ram jeste, vile i kocnice nece biti na motoru, to menjam. Zadnja ostaje, za sad. Za taj amortizer sam to sinoc procitao na kawi forum. Videcu ako nadjem zadnji od zx10, minimalna je prepravka, duzina ista 340mm.


Agregant za sad necu dirati, ima dosta stvari sto bi mogle da se promene: karburatori od sp  :'( (kad vec pominjem oce biti velika razlika? potrosnja?), thunderace mod valda 1080cc [klanjam_se]... Za sad cisto da ga dovedem u red.

Neki prave perverzije od yzf http://www.yamaha-forum.net/forum/showthread.php?t=7073

ra$a

ovo ¹to sam ti ja napisao je najjeftinija varijanta. da menja¹ samo karbove... pa jbg jedino ako ih dobije¹ dosta povoljno. za to ¹to prièa¹ o thunderace-u mora¹ da stavi¹ i njegove karbove po¹to imaju TPS a samim tim i struja mora biti njegova. za 1080 kit nisam èuo, znam da sa fzr ima wiseco kit od 1040 i 1070ccm.

¹ta stavlja¹ napred, koje vilju¹ke i koènice?

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

nano

Citat: ra$a poslato 13 Septembar, 2011, 23:18
ovo ¹to sam ti ja napisao je najjeftinija varijanta. da menja¹ samo karbove... pa jbg jedino ako ih dobije¹ dosta povoljno. za to ¹to prièa¹ o thunderace-u mora¹ da stavi¹ i njegove karbove po¹to imaju TPS a samim tim i struja mora biti njegova. za 1080 kit nisam èuo, znam da sa fzr ima wiseco kit od 1040 i 1070ccm.

¹ta stavlja¹ napred, koje vilju¹ke i koènice?

Imam ponudu za karbove, fcr39, dynojet, kn filteri, 500e. Sto se tice stapova/kocnica to ce biti nesto sveze, mislim da cu do kraja nedelje nabaviti stapove/kocnice pa ce biti slika :D

ra$a

ja ne bih isao na tu varijantu, za koji evro preko te sume mozes da nadjes agregat od hiljadarke a to je onda prava stvar.

ЯЭВОЛУТИОН

Ti karburatori kostaju 500 usd po komadu....fcr 39 je vrhunski karb. za tuning
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

#15
sva 4 samo da se metnu ;)

Predpostavljam da imas iskustva sa tim karbovima, jel bi bila velika razlika?

ra$a

da revolutiion, reci neku pametnu. daj neku ideju..

ЯЭВОЛУТИОН

u svim rezimima po mnogo...ali potrosnju nemoj da meris...kao ni ekologiju.....to je najbolji karb koji se moze kupiti na trzistu...precizan, sa anspricom..odziv momentalan...samo sa karburatorima i auspuhom i filterom...mnogo konja...tridesetak....posle nedostaje samo trkacka bregasta i trkacki menjac.za narednih 10....probao na OW01....na stazi Brno pre 15 godina.....pije na punom gasu skoro 17 litara

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KEIHIN-FCR-39-CARBS-GSXR-GS-BANDIT-ZRX-CB-KZ-4AGE-AE86-/270813949325?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3f0dc4ed8d
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

mani se corava posla, kupi jaci motor :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kengur

Brate za te pare, masina od R1...

mada, opet kapiram kad neko voli da napravi nesto sto drugi nemaju...

Sve je na tebi...