Glavni meni

YZF 750R

Započeo nano, 05 Septembar, 2011, 23:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ra$a

kod varijante sa karbovima veliki minus je potro¹nja, veliki plus jednostavnost.

druga varijanta je dosta komplikovanija ali i kasnije ekonomiènija.

najbolja varijanta - agregat fzr1000, menjaè i bregaste yzf750 i kehin karbovi. e to bi voleo da vidim hehehe.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ra$a poslato 23 Septembar, 2011, 22:05
kod varijante sa karbovima veliki minus je potro¹nja, veliki plus jednostavnost.

druga varijanta je dosta komplikovanija ali i kasnije ekonomiènija.

najbolja varijanta - agregat fzr1000, menjaè i bregaste yzf750 i kehin karbovi. e to bi voleo da vidim hehehe.

Imao.....preskakao r1 prve generacije, ali ga ne mozes spustiti sa zadnjeg....sem za stunt neupotrebljivo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

Stigla zadnja viljuska sa plastifikacije, i pre sat vremena stigli stapovi, ram ce valda biti gotov do kraja nedelje, oteglo se sa ramom posto sam imao da osmirglam neke ogrebotine itd. Nije bilo problema sa plastifikacijom, sto rece Uff da moze da se desi "kljucanje" glatko i bez tackice  [yahoo]

Jel ima neko iglicaste lezajeve za zadnju viljusku?














b0jan_SU

Pratim....OBOZAVAM PRERADE... :)

nano


b0jan_SU

samo napred,,,pratim  ;D

chengelle

Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Vladamir

Proslo je dosta vremena, ali ako me secanje sluzi dobitna kombinacija je motor od fzr1000exup sa samo bregastom usisnih ventila od yzf750 i fabrickom bregastom za izduvne. Menjac pasuje od yzf750 u taj agregat ali je obavezno promeniti i onu cevcicu (uljnu magistralu) jer fzr ima petostepeni menjac i podmazivanje menjaca od yzf750 predstavlja problem ako se ne promeni i magistrala. Na tom 1000exup motoru lakoje doraditi fabricke Mikuni 38 karburatore tj napraviti svoj kit skracivanjem opruga sibera, dizanjem nivoa goriva i otvaranjem "ler" dizni za pola kruga do krug. To ne kosta nista a u voznji se dosta oseca. Ko hoce i moze najbolja je wiseco 1040 varijanta. Dobitak je znacajan i nije zbog neznatno povecane zapremine za 38ccm nego zbog poboljsane dinamike fluida (sto znaci u celom opsegu rada), posto je to genesis glava sa pet ventila nacickanih po obodu kompresionog prostora "ispiranje" nije najbolje zbog polozaja izduvnih ventila u tom skucenom prostoru ali je dobitak na usisu sa tri ventila... Elem dva takva agregata spojena u V i doradjena do maksimuma su svojevremeno pogonila Tyrell Yamaha bolid u F1. Toliko o potencijalu tuninga. I da za moj ukus i fzr1000exup i yzf750 jednostavno trose previse.

Svaka cast za projekat i samo napred! Jedino sto mozes da pogresis je da iz tuninga skrenes u stajling. Nemam nista protiv stajlinga ali tek kad se odradi ozbiljan tuning. Bez toga je jednostavno apsurd.

Nadam se da sam ti bar malo pomogo.

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

nano

@Vladamir hvala za info

Sto se tice stylinga samo oklop od R7 nista vise, ovo je cilj al ce kolorna sema biti kao na R1 `04 laguna seca

Od keihin sam odustao jer nema svrhe voziti sa njima na ulici... al ce ovi mikuni biti doterani


Maki

OW 01, YZF 750 SP, OW 02 - ovaj lik ih skuplja k'o znacke!

http://www.peterdayyamaha.webs.com/

Otkupio je vecinu zaliha Yamahinih delova za OW01 ukljucujuci i trkacke dodatke i igracke, a ima preko 20 celih motora iz limitiranih serija.
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

aleksr6

Citat: nano poslato 09 Januar, 2012, 22:47
@Vladamir hvala za info

Sto se tice stylinga samo oklop od R7 nista vise, ovo je cilj al ce kolorna sema biti kao na R1 `04 laguna seca

Od keihin sam odustao jer nema svrhe voziti sa njima na ulici... al ce ovi mikuni biti doterani


super izgleda

©urda

Pohvale...napravi ti dobar moped

nano

nije to moj bike, al ne bi imao nista protiv :D

slika je sa yamaha-forum.net


chengelle

Ajde druze,nesto si zatajio!!!! nestrpljivo cekamo nastavak radova!!!!!
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

nano

#55
E jesam da znas, cekam kocnice prednje da mi stignu, 29$ + 59$ postarina jbt... Lezajeve za zadnju viljusku, juce bio kod druga da mi odradi caure za stapove. Posto je gornji most ok, a donji je siri za 4mm. Narucene rucke :)

I nesto sam gledao mostove po narudzbini, ovi fabricki mi malo mrsavo deluju...  [watching]




nano


chengelle

Da li i ram ide na plastifikaciju????
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

nano

Ne, navodno bi izgubio na savitljivosti zbog temperature u peci, a nisam nasao nikog ko moze da plastificira na 80c jer to ne bi bio problem. Ako neko ima iskustva nek napise...

http://my.execpc.com/~davewrit/Powder.html

ЯЭВОЛУТИОН

#59
ko ti rekao da ce izgubiti na savitljivosti......zanima me ime genija....cisto da ga okacim na wall of fame....
Plastificirao sam deset ramova od raznoraznih motora....aluminijumskih....uglavnom posle havarije da bi se prikrio var .... zx6r, 1000 rr..... zx10r...zx12r....plastificiraj to i ne brini....gomila ramova se fabricki plastidficira , ostatak je eloksiran...sto se cesto radi na vecoj temparaturi od 120 stepeni...i to stoji potopljen dosta dugo.

btw 658 stepeni celzijusa je tacka topljenja aluminijuma...do pola sigurno zadrzava svoja svojstva, inace bi se glave i blokovi motora istopili pri radu ....

ovi sve oslabljuju ramove na motorima, i za to dobijaju pare....
http://www.roseyspowdercoating.com/coaters-directory/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11