Glavni meni

YZF 750R

Započeo nano, 05 Septembar, 2011, 23:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nano

Citat: revolution poslato 15 Septembar, 2011, 00:34
u svim rezimima po mnogo...ali potrosnju nemoj da meris...kao ni ekologiju.....to je najbolji karb koji se moze kupiti na trzistu...precizan, sa anspricom..odziv momentalan...samo sa karburatorima i auspuhom i filterom...mnogo konja...tridesetak....posle nedostaje samo trkacka bregasta i trkacki menjac.za narednih 10....probao na OW01....na stazi Brno pre 15 godina.....pije na punom gasu skoro 17 litara

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KEIHIN-FCR-39-CARBS-GSXR-GS-BANDIT-ZRX-CB-KZ-4AGE-AE86-/270813949325?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3f0dc4ed8d

Zna covek znanje

Citat: SSZGO poslato 15 Septembar, 2011, 00:42
mani se corava posla, kupi jaci motor :)

^^^ Bice :D + 30hp

Citat: Kengur poslato 15 Septembar, 2011, 00:50
kapiram kad neko voli da napravi nesto sto drugi nemaju...

to bi bilo to, ima r1 98-00 za 1800-2300e zato ih je svuda...

Major


nano

Zaboravio sam, prvo sam sa motora skinuo desni fuzaster, da bi premerio rupe na ramu... :D


nano

Nisam jos poslao na plastificarnje, posto ima jos par stvari da se sredi







Od pada predhodnog vlasnika  [zvizdi] to cu da popunim



Isturene ivice na viljusci mi se nisu svideli pa sam to sredio








Neko je bio nevaljao sa brusilicom pa je napravio mesta za onaj amortizer od ZXR. To cu srediti nocas na veliku radost ukucana  [zena]




nano

Popunjena oderotina,  za vreme tok je majstor vario ja njakao neki GAS GAS, lep supermoto :). Viljuska ispeskarena, jos da se plastificira.










UFF

Predspostavljam da ces raditi glatku plastifikaciju jer je lepsa?

bas da vidim rezultat jer kad plastificiras aluminijum plasika hoce da... hmmm kako da se izrazim... pa da "prokljuca" i dobijes kao grudvice tj neravnu povrsinu

kad radis onu hrapavu texturu onda se ne primecuje

nano

Mislio sam glatku, al sad kad kazes to za AL... Videcu kako ce izaci, nisam ram ispeskirao posto nemos da stane u komoru, golem motor ta jamaha :D

UFF

pa peskiraj ga negde napolju :D

sto se tice komore za plastificiranje tu sigurno moze da stane

a mozes i da osmirglas samo ebes peskiranje

probaj prvo u glatku pa ako ne uspe onda ponovo

sve zavisi mozda bude samo 2-3 tackice po povrsini a moze da ih bude i 20...


nano

Imao covek pijane projektante pa peskara na kraju hale... U pec sigurno moze, tako sam kontao glatku ako ne uspe, hrapavu.

nano

Test model  ;D fuzastera

mohikanac

Nisam mogao da pisem nista jer sam banovan od moto strucnjaka,ali ponovo se vracam jaci nego ikad :)..,pa da napisem po koju...

Podrzavam svaku vrstu prerada i majstorisanja,ali ne preterano pravljenje necega da lici na nesto sto vec postoji,recimo sto ti pokusavas da od yzf-a napravis R7,mislim da za pare i vreme koje ulazes u potpuno nebitne stvari(fuzasteri i sl.) mozes uraditi mnogo pametnije stvari,kao sto rasa rece agregat od fzr-a 1000,zadnju felnu od r1 sa gumom 200.....

nano

Da fuzasteri nisu bitni ne bilo toliko aftermarket istih... Drugo fabricki mi ne odgovaraju... E da oko vremena i para, s obzirom da ortak pravi fuzastere, jedino vreme koje sam izgubio je bilo oko sat i po u solidworks... Do proleca imam prilicno vremena...

Agregat od fzr 1000 ne bi da stavljam jer ovom ne fali nista. A pare koje bih dao za fzr agregat bi pre potrosio na keihin karburatore. Guma koju sad imam bridgestone battlax je 190(YZF tocak), inace sam planirao obe gume da menjam i zadnja ce biti 180 kako i treba, osim ako ne nadjem neku felku od R1 04-06.

Ivan_Zr


mohikanac

Citat: nano poslato 21 Septembar, 2011, 04:08
Da fuzasteri nisu bitni ne bilo toliko aftermarket istih... Drugo fabricki mi ne odgovaraju... E da oko vremena i para, s obzirom da ortak pravi fuzastere, jedino vreme koje sam izgubio je bilo oko sat i po u solidworks... Do proleca imam prilicno vremena...

Agregat od fzr 1000 ne bi da stavljam jer ovom ne fali nista. A pare koje bih dao za fzr agregat bi pre potrosio na keihin karburatore. Guma koju sad imam bridgestone battlax je 190(YZF tocak), inace sam planirao obe gume da menjam i zadnja ce biti 180 kako i treba, osim ako ne nadjem neku felku od R1 04-06.


Nemam nikakvu zlu nameru,ali svi ovakvi projekti sa ovakvim planovima koji krecu na kontra( ne kako treba od vecih ka manjim stvarima,vec kontra,takoreci sa glupostima tipa tih fuzastera)na tome i ostane,ili se cak nista i ne uradi...

nano

Al si uporan, ako mi ostane u delovima poklonim ga tebi pa ti da napravis streetfighter  [rofl]


P.S: od ova dva minusa ni jedan ti nisam dao ja...

mohikanac

Ma opusteno tebe neman nameru da te nesto napadam,nego cisto ti onako kazem,ako vec zelis nesto da srafis..

P.S: da znas samo koliko me boli ona stvar za minuse i banove,a da znas koliko mi je milo da objasnim neke stvari internet strucnjacima(poput uff-a i kengura)da nemaju pojma :)

WOLVERINE


  Ogranicen......... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Kengur

Napisah ti ja i na chetu ali mi screen s  na kompu u kancelariji...

Posto si strucnjak, k*ra mi je kriva, ako mozes nesto po tom potanju da uradis ne bi bilo lose, ipak si ti strucnjak... Jbt, ja sam samo internet strucnjak nista vise... Vidim da si dobar majstor, znas da ispravljas te lomove stare po koju deceniju... ;)

P.S. Coveku lepo ponudis da dodje na vopi, da se lepo ispricamo on tera svoju pricu, samo ne znam odakle me mene izvukao za neke nebuloze, ocigledno da ne zna ni da cita....

mohikanac

Nano ako budes imao problema sa neravnomerno istegnutim lancem zovi kengura strucnjaka da ti ispravi lancanike jer kaze da je to uzrok...

Kengur

Nacicemo ti nekog ocnog lekara, na nas racun... ;)