Glavni meni

Kako stici do Panceva???

Započeo Gašpar, 03 Jun, 2011, 01:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: borkos poslato 30 Mart, 2012, 22:54
Ali znam da i pored svega toga covek vozi K2...Nista kurcenje i ludila kojekakva...


       Ti su najopasniji...ko Dinkic ,ima u vlasnistvu stan,pezo 206 i 60 000 evra u banci/

Milomir27

da da,ti su ti najopasnije koji se kriju :)

prpa_zr

Citat: borkos poslato 30 Mart, 2012, 22:34
Citat: prpa_zr poslato 30 Mart, 2012, 13:43
Citat: ranko poslato 30 Mart, 2012, 13:15
Citat: prpa_zr poslato 30 Mart, 2012, 12:24
Citat: easy poslato 30 Mart, 2012, 11:53
sorry, sve dodatne savete seljacima sta bi mogli raditi naplacujem
sa sada¹njim odnosom cena repromaterijala i energenata subvencija po hektaru bi minimalno trebala biti 350€ ako veæ ne mo¾e kao u susednoj Mad¾arskoj 500€ po hektaru..

nesto mi se cini da kada dodju ove masne subvencije da ce seljake ko po obicaju da tretiraju kur**m a bata Koleta i Miska kao vredne seljake koji hrane Srbiju...

nisam siguran koliko tacno imaju ali mislim da su obojca negde oko 30.000-50.000 hektara !!!

u pravu si, i Peconi i Matijeviæ isto tako + ¹to imaju i otkupne stanice i preraðivaèku industriju (¹eæerane, uljare i sl) koja je visoko profitabilna
s' tom razlikom ¹to oni imaju veæ razraðen mehanizam privrednih subjekata koji mogu da nastupe i na ino tr¾i¹tu pa im dr¾ava piri u guzu da ne prodaju napolju skupo nego se ovde trguje interesima..

a inaèe, zemlja se kupuje preko noæi.. dok se èuje da neko hoæe da proda - neki veliki gazda je iz d¾epa veæ izvadio novce i kupio.. ovi sitni najte¾e dolaze do polj. zemlji¹ta.. i to najèe¹æe i kupuju od familije tipa tetka je nasledla par lanaca zemlje a veze nema sa poljoprivredom pa æe prodati meni kad dobijem kredit ili skupim lovu..

u svakom drugom sluèaju, veliki gazda postaje jo¹ veæi..
a imamo i one koji su relativno odskoèili ali nisu jo¹ drmatori.. koji imaju u posedu 400-500 hektara (to je i dalje milionski kapital) ali ni blizu ovome ¹to rade Mi¹ko i ekipa

edit: takvi su rastrzani izmeðu onih jako sitnih jer i oni ginu na njivama i imaju gomilu nadnièara koje plaæaju, i sto kredita u mojoj i drugim bankama i mehanizacije da se usere¹.. ali nisu dovoljno jaki da mogu da podviknu kao Mi¹ko i Kole.. nego di¾u ostale na pobunu kao ¹to je ova aktuelna.. jer drugaèije ne mogu ni¹ta da izbore..

realno.. da ja imam kapital od milion - dva eura koji moram da uposlim a da mi je zarada neizvesna (a to jeste primer onoga sa par stotina hektara) pucao i dva puta godi¹nje u kojekakve seratore iz nadle¾nih ministarstava..
ne ka¾em da oni ne zaraðuju nego da nikad ne mogu da se oslone na planirane izvore finansiranja i "garantovane" otkupne cene

Moj druigar ima u svom posedu (sa ocem naravno) 700 hektara zemlje i kaze da je zarada u odnosu na ulaganja i rizik od kojekakvih prevara mizerna...Gruba racunica je da mu godisnje cisto ostane od 150 do 200.000eur,a vrednost mehanizacije i zemljista oko 3.500.000eur.

o tome prièam.. koliki je povrat na kapital?
zamisli da ima¹ proizvodnju ¹rafova i kapital od 3500.000€ .. pa ne verujem da je profit na nivou 5% od iznosa kapitala
ili da ima¹ trgovinu.. bilo èega sa tolikim kapitalom.. a da ne zaboravimo obrtni kapital

pa ispada da se sve vi¹e isplati nego poljoprivreda.. sla¾em se da je u efektu velika suma - 150-200.000€ na godinu dana je ogromna lova u Srbiji ali na tolika anga¾ovana sredstva postavlja se pitanje èemu sve to..

Gašpar

Citat: borkos poslato 30 Mart, 2012, 22:54
Ali znam da i pored svega toga covek vozi K2...Nista kurcenje i ludila kojekakva...

I sto je najgore, verovatno se vozi manje od mene, jer treba odraditi 700 hektara. Taj covek je verovatno od jutra do mraka u traktoru...

Milomir27

taj i nezna sta je traktor na 700 hektara ima svoje robove koji rade za njega!

Sandokan

Citat: Milomir27 poslato 31 Mart, 2012, 08:12
taj i nezna sta je traktor na 700 hektara ima svoje robove koji rade za njega!
mora da je i on brao visnje i nosio gajbe.naravno da zna sta je traktor ( kad je ucio azbuku imao je sliku za slovo T )
vozi i uzivaj

Milomir27

hhahahahah,ajda ne kudimo coeka,mozda je sve lepo zaradio sa motikom :)

UFF

Citat: Gaspar poslato 31 Mart, 2012, 03:59
Citat: borkos poslato 30 Mart, 2012, 22:54
Ali znam da i pored svega toga covek vozi K2...Nista kurcenje i ludila kojekakva...

I sto je najgore, verovatno se vozi manje od mene, jer treba odraditi 700 hektara. Taj covek je verovatno od jutra do mraka u traktoru...

kako bre manje od tebe?
pa on za sezonu vise predje na traktoru nego ti na motoru  [rofl]

monsterbnt

Citat: UFF poslato 31 Mart, 2012, 10:47
Citat: Gaspar poslato 31 Mart, 2012, 03:59
Citat: borkos poslato 30 Mart, 2012, 22:54
Ali znam da i pored svega toga covek vozi K2...Nista kurcenje i ludila kojekakva...

I sto je najgore, verovatno se vozi manje od mene, jer treba odraditi 700 hektara. Taj covek je verovatno od jutra do mraka u traktoru...

kako bre manje od tebe?
pa on za sezonu vise predje na traktoru nego ti na motoru  [rofl]

Moja baba u setnji do radnje predje vise km neg Gasa na motoru
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

Citat: monsterbnt poslato 31 Mart, 2012, 11:44
Citat: UFF poslato 31 Mart, 2012, 10:47
Citat: Gaspar poslato 31 Mart, 2012, 03:59
Citat: borkos poslato 30 Mart, 2012, 22:54
Ali znam da i pored svega toga covek vozi K2...Nista kurcenje i ludila kojekakva...

I sto je najgore, verovatno se vozi manje od mene, jer treba odraditi 700 hektara. Taj covek je verovatno od jutra do mraka u traktoru...

kako bre manje od tebe?
pa on za sezonu vise predje na traktoru nego ti na motoru  [rofl]

Moja baba u setnji do radnje predje vise km neg Gasa na motoru

Fatality Sound Byte (Mortal Kombat 3).wmv
Ko se ljuti, uleti mu kruti

AndreyRR

Zasto li gasa uopste ima motor  [neampojma]

Lazic

Citat: goranvojska poslato 30 Mart, 2012, 19:52
lazicu pi celu viagru vis da trazi narod sex.kazi mi kako ti izgleda radza valja li sta?

Rad¾a je lek, pijem je po preporuci lekara na ka¹ièicu... :D  [cheers]

dzimika

samo ti nesto velika ta kasicica :D

Lazic


The One

Citat: dzimika poslato 31 Mart, 2012, 15:03
samo ti nesto velika ta kasicica :D
pa i on je veliki èovek  :P
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

Lazic


goranvojska


ЯЭВОЛУТИОН

Velik u stomak.....a u glavu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


goranvojska