Glavni meni

Kako stici do Panceva???

Započeo Gašpar, 03 Jun, 2011, 01:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

The One

Citat: easy poslato 30 Mart, 2012, 14:06
ne kazem ja da je seljak kriv sto ga je drzava zajebala, kriv je jer veruje da ga drzava nece zajebati.
a najdeblji kraj izvlaci neko treci koji blage veze nema ni sa cim, samo oce covek da ode kuci za vikend.
da se skupe kod ovih govnara ovde kako znaju i naprave sranje mozda bi se i prikljucio, ovako....

Citat: Slaninar poslato 30 Mart, 2012, 14:18
Kriv je ¹to veruje da ga dr¾ava neæe zajebati? Retko pametna logika, zato smo tu gde smo.

Ja podr¾avam seljake, jer se bore za svoje i za sebe. Ovi ¹to seru neka seru, al' bolje bi bilo da se skupimo i provozamo motorima do skup¹tine kao podr¹ka protestu seljaka. Sad jebu njih, ko æe sledeæi biti na redu?
ba¹ tako!

Als die Nazis die Kommunisten holten,
habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Kommunist.

Als sie die Sozialdemokraten einsperrten,
habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Sozialdemokrat.

Als sie die Gewerkschafter holten,
habe ich nicht protestiert;
ich war ja kein Gewerkschafter.

Als sie mich holten,
gab es keinen mehr, der protestieren konnte.


Kada su nacisti do¹li po komuniste,
ja sam æutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam æutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su do¹li po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su do¹li po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

Martin Nimeler
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

velja

Èisto da ponovim jer je èovek do kraja u pravu. Neko radi zemlju, a neko na 1 projektu ukrade subvencije za 100 zemljoradnika i to je kao u redu. Sad vi¹e para nema. Dva puta ni¹ta jednako ni¹ta? Oni jedu peèenje a mi pijemo ladnu vodu?

Nema para za seljake? Za¹to nema? Gde su? Agencija za pomorske nesreæe, Vakcine, Kofer, Oèistimo srbiju sajt, Oèistimo srbiju teniski turnir, Kolubara, US Steel, Rafinerija rusima, C market ...

Mo¾emo i crnce da uvezemo da nam jebu ¾ene. Imaju u proseku veæe kurèeve zar ne? Mi¹koviæ æe da nam ih uveze.

Nemam nikakve veze ni sa politikom ni sa zemljoradnjom da ne pomisli neko da agitujem. Da nije Ðurðev dan na izbore bih èistio podrum ovako moram da igram Counter Strike.

(srpski) narod treba jebati

Kengur

Koje ste paljevine...

Pa zasto mislite da je marza na meso ograniceno na 10%? Na 10% koje kalira realno...

Zato sto je firmica nekog zabreklog iz vrha uvezeo tone nekog raspalog mesa iz EU.... I onda dusebriznici iz valsti ogranicila da narod ne gladuje... A sto ce da vrisne od kancera to nikom nista...


Iste stvari nam rede svima ne samo seljacima, njima svaka cast za borbu, a za sve nas ostale koji samo seremo i cutimo sramota....

''Ko te jebao pre, jebace te opet...''

Major

Citat: Kengur poslato 30 Mart, 2012, 16:08
Iste stvari nam rede svima ne samo seljacima, njima svaka cast za borbu, a za sve nas ostale koji samo seremo i cutimo sramota....

Oni ce realno nesto i da urade.. a mi ostali dok cutimo i okrecemo glavu ne treba uopste da se cudimo sto nas jebu!

Lazic

Ja divljam po gradu bez tablice, neregistrovan, nije da ne guram prst u oèi... :D A da, obièno pijan i drogiran, jedino nisam tetoviran... A i gume su mi æelave...  [rofl] [rofl] [rofl]

goranvojska

ti lazicu si popio pola viagre i samo podjebavas a?

Milomir27

hehehe,treba ovaj narod jebati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

goranvojska

lazicu pi celu viagru vis da trazi narod sex.kazi mi kako ti izgleda radza valja li sta?

ЯЭВОЛУТИОН

Zao meni seljaka....nego znate li posto su jajca.....jeste ona jajca koje bi da bojimo za Vaskrs......popuse meni kobaju ali ja jaca necu da farbam...mozda ofarbam jedno ...crveno.
A opet ce svi da glasaju kako oni misle...ovde je svako najpametniji, i opet ce zuti na vlast...a ojadili su narod vise nega Sloba, sa sve Jezdom i Dafinom (jer u te banke posten svet nije ni ulagao, vec oni sto su hteli bez rada ziveti)....Neko mi rece "doci ce gori", kao da moze mnogo gori da dodje....od ovih ne moze mnogo ga gori....Pa daj i to gorte, ako moze, da vidimo....da dodirnemo dno, ne bi li se odgurnuli kao povrsini....
Ja bi privatizovao narodnu skupstinu, republicke pokrajinske i opstinske organe....stavio bi im limit ispod koga , ako slabo rade, plenim njihovu imovinu, a u slucaju da rade kako treba nek raspolazu zaradom kako hoce. Da bog da postali milijarderi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

isterivac

Citat: revolution poslato 30 Mart, 2012, 20:10
Zao meni seljaka....nego znate li posto su jajca.....jeste ona jajca koje bi da bojimo za Vaskrs......popuse meni kobaju ali ja jaca necu da farbam...mozda ofarbam jedno ...crveno.
A opet ce svi da glasaju kako oni misle...ovde je svako najpametniji, i opet ce zuti na vlast...a ojadili su narod vise nega Sloba, sa sve Jezdom i Dafinom (jer u te banke posten svet nije ni ulagao, vec oni sto su hteli bez rada ziveti)....Neko mi rece "doci ce gori", kao da moze mnogo gori da dodje....od ovih ne moze mnogo ga gori....Pa daj i to gorte, ako moze, da vidimo....da dodirnemo dno, ne bi li se odgurnuli kao povrsini....
Ja bi privatizovao narodnu skupstinu, republicke pokrajinske i opstinske organe....stavio bi im limit ispod koga , ako slabo rade, plenim njihovu imovinu, a u slucaju da rade kako treba nek raspolazu zaradom kako hoce. Da bog da postali milijarderi.

Ili da svakih godinu dana budu izbori jel, pred izbore se sve dovodi u red i za neverovatno kratko vreme...
Da nisu PAORI, mogli su se pogurati u kola, autobuse pa lepo otici ispred vlade da protestvuju...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Gašpar

Mogli su i taksisti da se parkiraju ispred kuce, pa GSP-om da dodju da strajkuju  ;)

Sutra 100 traktora ulazi u Beograd i bice ispred Vlade. Izbegavajte ako ne morate tuda da idete...

Milomir27

nece,nece,nema toliko seljaka da moze da udje traktorima u Bgd,to bi bila revolucija

Gašpar

Upravo su javili na radiju. Dacic dogovorio sa njima, 100 traktora ulazi u BG.

Milomir27

auuuuuu sine,cek da pripalim jednu
Dacic dogovorio sa njima??????????
jel bre to bese onaj Dacic pandurski glavni poglavica????????
sunce ti kalajisano sta izbori uradise :)))))))))))

borkos

Citat: prpa_zr poslato 30 Mart, 2012, 13:43
Citat: ranko poslato 30 Mart, 2012, 13:15
Citat: prpa_zr poslato 30 Mart, 2012, 12:24
Citat: easy poslato 30 Mart, 2012, 11:53
sorry, sve dodatne savete seljacima sta bi mogli raditi naplacujem
sa sada¹njim odnosom cena repromaterijala i energenata subvencija po hektaru bi minimalno trebala biti 350€ ako veæ ne mo¾e kao u susednoj Mad¾arskoj 500€ po hektaru..

nesto mi se cini da kada dodju ove masne subvencije da ce seljake ko po obicaju da tretiraju kur**m a bata Koleta i Miska kao vredne seljake koji hrane Srbiju...

nisam siguran koliko tacno imaju ali mislim da su obojca negde oko 30.000-50.000 hektara !!!

u pravu si, i Peconi i Matijeviæ isto tako + ¹to imaju i otkupne stanice i preraðivaèku industriju (¹eæerane, uljare i sl) koja je visoko profitabilna
s' tom razlikom ¹to oni imaju veæ razraðen mehanizam privrednih subjekata koji mogu da nastupe i na ino tr¾i¹tu pa im dr¾ava piri u guzu da ne prodaju napolju skupo nego se ovde trguje interesima..

a inaèe, zemlja se kupuje preko noæi.. dok se èuje da neko hoæe da proda - neki veliki gazda je iz d¾epa veæ izvadio novce i kupio.. ovi sitni najte¾e dolaze do polj. zemlji¹ta.. i to najèe¹æe i kupuju od familije tipa tetka je nasledla par lanaca zemlje a veze nema sa poljoprivredom pa æe prodati meni kad dobijem kredit ili skupim lovu..

u svakom drugom sluèaju, veliki gazda postaje jo¹ veæi..
a imamo i one koji su relativno odskoèili ali nisu jo¹ drmatori.. koji imaju u posedu 400-500 hektara (to je i dalje milionski kapital) ali ni blizu ovome ¹to rade Mi¹ko i ekipa

edit: takvi su rastrzani izmeðu onih jako sitnih jer i oni ginu na njivama i imaju gomilu nadnièara koje plaæaju, i sto kredita u mojoj i drugim bankama i mehanizacije da se usere¹.. ali nisu dovoljno jaki da mogu da podviknu kao Mi¹ko i Kole.. nego di¾u ostale na pobunu kao ¹to je ova aktuelna.. jer drugaèije ne mogu ni¹ta da izbore..

realno.. da ja imam kapital od milion - dva eura koji moram da uposlim a da mi je zarada neizvesna (a to jeste primer onoga sa par stotina hektara) pucao i dva puta godi¹nje u kojekakve seratore iz nadle¾nih ministarstava..
ne ka¾em da oni ne zaraðuju nego da nikad ne mogu da se oslone na planirane izvore finansiranja i "garantovane" otkupne cene

Moj druigar ima u svom posedu (sa ocem naravno) 700 hektara zemlje i kaze da je zarada u odnosu na ulaganja i rizik od kojekakvih prevara mizerna...Gruba racunica je da mu godisnje cisto ostane od 150 do 200.000eur,a vrednost mehanizacije i zemljista oko 3.500.000eur.
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

AndreyRR


Milomir27

a odakle njemu 700 ekatara aaaaaaaaaaaaaaaaaaa to je ofde pitanje

pit

Citat: Milomir27 poslato 30 Mart, 2012, 22:39
a odakle njemu 700 ekatara aaaaaaaaaaaaaaaaaaa to je ofde pitanje


            Ha hha odakle ...pa nosio covek gajbice preko studenske zadruge.

borkos

Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

borkos

Ali znam da i pored svega toga covek vozi K2...Nista kurcenje i ludila kojekakva...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!