Glavni meni

Koje gorivo sipate? :)

Započeo phantom85, 03 Maj, 2011, 02:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

phantom85

Da li sipate obican bezolovni ili onaj skuplji euro bezolovni? Koje su razlike u radu motora i potrosnji?

lord_oblivion

Sipam sta stignem. Pre neko vece nisu imali obican pa sam bio prinudjen da sipam euro.
Cini mi se da motorce radi malo mirnije. Za potrosnju ne znam.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Sipam, kako kad... trosi manje oko 0.5l na 100... Previse mi je skup, kad vidim cenu, psujem...

SSZGO

razlika ne postoji osim u ceni

ista potrosnja isto radi masina

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

jebem li ga, onda sam vozio sporije...

Silvana

 [andjeo]

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Kod nas tako krste gorivo da sve pr¹ti, tako da ne bih da plaæam vi¹e istu èesmovaèu  [veryangry]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

phantom85

hehe.. bas to, cesmovaca nam ne gine...   :D

UFF

hmm    i ja bih reko da mi isto ide i da isto trosi ali nikako ne bi rekao da isto radi... bucniji je bio dosta sa tim visokooktanskim gorivom

Dr. Pop

Isto sranje drugo pakovanje, nema gotovo nikakve razlike sem ¹to je kao manje ¹retan za okolinu, manje olova, ali jo¹ uvek je to kr¹ od goriva, mo¾da za godinu dve mo¾emo oèkivati da se to promeni, za sada jok. Ako se pak i desi onda nam je stvarno ka¹ika upala u med, mada èisto sumljam da æe se to desiti.
Nemojte bacati pare bez potrebe....
MK Arhangel

MILJAN

Ja sam taj koji je kontrolisao sve to.,...... Nije bitno ni¹ta od svega ¹to se napisali.... Samo jedna stvar: manje sumpora u euro gorivu. A ¹ta radi sumpor agregatu? ;D
Cave ab homine unius libri

Dzigi Boy

Citat: Lazic poslato 03 Maj, 2011, 02:48
Sipam, kako kad... trosi manje oko 0.5l na 100... Previse mi je skup, kad vidim cenu, psujem...

Jbg. zalosno je sto je kod nas na pumpi sve manje vise isto smece.....


Ja po Hrvatskoj vozim na 100+ i osim sto mi skela ide neuporedivo bolje i mirnije radi, trosi ispod 5.....a trenutno sa zescim gasom na ovo nase smece je oko 6,5...7


Kako tvoj KLE trosi ispod 5 nije mi jasno, mozda kada stoji??????

Lazic

ne bre, dok je bilo supera, potrosnja je bila od 4.5-5.5 na putu, do 6-6.5 po gradu, bezolovni trosi oko pola litra vise, a ucinilo mi se da ovg euro qrac-palac, trosi slicno kao supera...

pit



         Ovaj obicni sipam jer sam siguran da sa skupljim necu vise da predjem a za zastitu prirode ima da mislim kad ukinu autobuse koji cure kao parne lokomotive.

Bori¹a

Do daljnjeg ne sipam nista, mogu samo vodu i da pustim da radi neko vreme i da zakuje :D

Sorry za OFF ali morao sam :D

Kanarinac

Ja sam sa par drugara uterao 70L etanola 85 :D Sipao nekih 10-15% rezervoara i pun goriva i nisam osetio neku spec razliku iako bi trebalo da bude par konjica vise, bar se tako na kolima pokazalo

CADILLAC

Bezolovni , sa dodatkom aditiva sa slike...pomocu koga "pretVARAM" isti u olovni,   [glavazid]za koji je i predvidjen moj oldtimer ;D
BMW BoxerClub Pancevo 666

Lazic

mozda bi i kle voleo taj adtiv...?

easy

sipam taj euro kad sam u mogucnos'

isterivac

Steta sto kamioni i busevi ne idu na benzin, imali bi gde da se snabdemo :D Ovako sto jeftiniji bezolovni i gas... Sve je to isti qrac, samo nas sisaju drugacije
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

balcan girl

euro al nije to to hocu super ponovooooo :( :(
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!