Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

jao bre pojma nemas trebao si da iseces deo klipa i da okacis ovde uz natpis UPALIO :D
da lozis masu

Lazic

Citat: tamburski poslato 18 Februar, 2017, 17:23
Naravski on odma napravi prozor na bloku nema tu sta da mudrujes

Pazi i to je bolje da ti prekrati muke... :D Inaèe, klepetalo me dva puta sa istopljenim le¾eæim le¾ajem dovezao kuæi, serem se ja u te motore koji umru bez borbe... ;D




Citat: kosta66 poslato 18 Februar, 2017, 18:36
ako sam mu reko. al kad neko poène tu izreku: srpska posla. za¹to su srpska posla srpska posla? zato jer nismo svi zaposleni, nemamo svi pare, ne ¾ivimo svi isto, al obavezno, onaj ko radi, soli pamet onome ko ne radi. e to su srpska posla. da mali ima pare, nebi se jebavo ovde nego bi oti¹o kod majstora. ni tih 12 000 obrtaja nisu nuklearna fizika uz potreban alat. ako nema alat, nek èuka kamenom, pa ako proradi proradiæe, ako ne neæe. bespotrebne su uzreke tipa - srpska posla. jebiga.
Znaèi zvuèe kao botovi, jebote èim vidim neke pare potro¹im na majstore, al' kad nemam sigurno neæu da sedim i èekam sledeæu sezonu ako mogu sam ili uz pomoæ dragih likova... Ako ne mo¾e, jebiga...




Citat: krsta63 poslato 18 Februar, 2017, 18:42
Covek koji se uci je segrt, covek koji zna je majstor.
Sta mislis ko u servisu sklapa masinu, segrt ili majstor i zasto je to tako
DODATO KASNIJE
Nasa beda je da kada kupujemo motor potrosimo vise para nego sto imamo i jos se zaduzimo.
Posle kada dodje do najmanjeg kvara.. isti gledamo i zderemo se.

A poznato je da su majstori mitolo¹ka biæa koja se raðaju nauèena i nikad nisu bili ¹egrti... :D
Zato sam ja 2009-te godine kupio kle jer je generalno ne¹to najjeftinije na dva toèka, da lièi na motor i da mo¾e da bude pouzdan uz minimalno odr¾avanje èak i uz dosta padanja... :D






Citat: bogdan poslato 18 Februar, 2017, 22:10
Citat: Laziæ poslato 18 Februar, 2017, 01:25
Èek, zar postoje neèeliène karike?
aha , one koje se lako lome su od gusa , livenog gvozdja
Jeb'o sliku, prvi put èujem... Bio sam ubeðen da zbog posla kojim se bave, karike moraju da budu od predobrog èelika, a opet ne pretvrde jer je ipak lak¹e njih zameniti nego cilindar... :D

mareskin


Najvi¹e volim "Ne pitam koliko ko¹ta" mu¹terije koje nazovu telefonom, oèekuju da izaðem na teren i re¹im problem koji ne mogu da mi objasne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

krsto, nisam ja te¾ak, nego ne razumem, kad neko ne razume druge. onaj ko ima plati, ko nema jebiga, snalazi se. poenta ¾ivota je da ima¹ i¹ta ili ne¹to i kad nema¹ al da nisi ukro.

stilgare, ¹ta fali 59 strana manijaèenja? do jaja je za uz jutarnju kafu da se lista :)

mali pesimisto, od tog kr¹a nema ni¹ta. jebo si mu kevu gotov je :)

stilgar

Citat: kosta66 poslato 19 Februar, 2017, 09:41

stilgare, ¹ta fali 59 strana manijaèenja? do jaja je za uz jutarnju kafu da se lista :)

mali pesimisto, od tog kr¹a nema ni¹ta. jebo si mu kevu gotov je :)
pa kad vidim nov post u temi ujutro uz kafu ponadam se da je upalio :) a ono prc :)

Glava Dole


PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 19 Februar, 2017, 10:10
https://www.polovniautomobili.com/motori/9625315/yamaha-fzr

Kompresija losa, isti problem ko moj

Pa vas ima bre vazdan , moz` da napravite neko udruzenje " losa kompresija "  taman posle reklamirate ovu nasu tecnu kompresiju ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Zvao sam ga... bukvalno simptomi kao moji, kaze motor kod MAJSTORA menjao je CDI(mada on ima TCI al ovaj mi je rekao CDI, nebitno) i odjednom majstor kaze nema kompresiju i nece uopste da sastavi... ali preslikan slucaj... i eto, sta bih postigao i da sam terao kod majstora, apsolutno nista, konstatovao bi isto sto i ja...

bigbad86

A mozda njega majstor folira. Mozda nije ni dirao motor. A mozda je kompresija slaba na pogresnom cilindru, tebi bese samo na jednom?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bigbad86 poslato 19 Februar, 2017, 13:32
A mozda njega majstor folira. Mozda nije ni dirao motor. A mozda je kompresija slaba na pogresnom cilindru, tebi bese samo na jednom?
na start spre mora da upali i bez kompresije...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


Glava Dole

Zasto dobih minus da mi je da znam? nebitan je minus, nego me interesuje zasto taj neko misli da sam nesto lose uradio ili rekao? Interesovalo me kakvi su simptomi kod njega jer me ista muka muci i isti motor je u pitanju i ispostavilo se da su isti :)

@bigdad, nije samo jedan cilindar nego ko da je djavo uso u cilindre... znaci kad sam prvi put merio nakon sto nije hteo da upali(pre obrade plocica) bila je jedva 3 bara na svim... konstatovano da su usisni ventili pretegnuti pa obradio plocice i onda se troduplirala na svim osim na trecem... onda sam dodavao ulje, na trecem je skocila na 13 na drugom 12, prvi i cetvrti nesto losiji... sad skoro nisam merio a izmericu pre otvaranja pa posle nakon sklapanja pa da uporedim...

A ne vidim zasto bi ga majstor folirao, valjda bi i njemu bilo u interesu da sredi motor i uzme pare... ne sumnjam da majstor ne ume da ga sredi ali mu je verovatno rekao da je neisplativo i zato motor i jeste u prodaji... ili, kao i ja, nije pri parama... jer da jesmo ne bismo vozili motore vredne 800e nego 8000e, logicno :D
Ja se nadam da cu nesto uspeti da skarabudzim pa nakar nabudzio i samo kompresione ako su cilindri dobri i teraj...

@revolution, celu bocu sam istrosio vise, sa start sprejom samo puca mnogo jace i nista vise... sve kombinacije sam pokusao, is a manje i sa vise spreja, bez airboxa direktno, kroz airbox, sa gasom, bez gasa, start sprej plus sauh i bez sauha itd... nista ne pomaze... da mi neko pricao znaci ne bih mu verovao...

Lazic

Meni i dalje zvuèi kao da je dihtung glave produvao pa samo presipa kompresiju...

Glava Dole

Pa s obzirom na emulziju nije iskljuceno, al kako cujem kod njih se to bas retko desava, nije tipa kao kod auta jer je valjda ceo metalni, nemam pojma... mada s obzirom kako sam ga ja terao a da je motor star 25god moguce, sve je moguce... dobro sto ga nisam otvarao, sneg kisa... od sutra otopljenje pa da se malo prosusi motor i rasklapanje :)

goranvojska

nas 10 ti kazu da skines glavu al ti ne jebes nikog.meni licno ne smeta a ti se brate ubi od zajebancije i opet nista.
ajd imas neke svoje ideje al zar ne vidis da ne ide kako ti zamisljas.

Glava Dole

Pa i planiram da je skidam, lepo kazem... obavezno... i glavu i cilindre... o tome i pricamo :)

Lazic

Goran malo troluje, njih 10 je vikalo da ne skida¹ glavu... :D

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 15:41
Goran malo troluje, njih 10 je vikalo da ne skida¹ glavu... :D

Pa bas tako, i ja bas gledam kojih 10, ja sam jos ranije pisao da hocu da skinem, jedino je revolution rekao da skinem sad skoro a svi ostali da ne pipam, i potpuno se slazem sa revolucijom, taman da sredim i ta dva navoja i sve proverim inace necu biti miran... jbs ga i da upali ako treba da razmisljam i tresem se kad god sednem na njega il da me posle jebe u sezoni kad je najsladje... nisam ga vise, od one gurke, ni jednom zaverglao niti cu... samo mozda jos jednom izmerim komrpesiju pre otvaranja cisto da uporedim pre i posle intervencije... mora otvaranje, da vidim vec jednom da li ga imam ili nemam :)

Ostoja

Citat: Milos96 poslato 19 Februar, 2017, 13:19
Zvao sam ga... bukvalno simptomi kao moji, kaze motor kod MAJSTORA menjao je CDI(mada on ima TCI al ovaj mi je rekao CDI, nebitno) i odjednom majstor kaze nema kompresiju i nece uopste da sastavi... ali preslikan slucaj... i eto, sta bih postigao i da sam terao kod majstora, apsolutno nista, konstatovao bi isto sto i ja...
A  i ne bi bilo ovih stotinjak strana teme....
:-* :P ;)
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

rekao sam da bi ja skidao glevu tek nakon testa sa duvanjem vazduha u cilindre kroz otvore svecica....ako sisti na usis i izduv sa skinutim bregastima, onda skidaj....krivi ventili......ako ne sisti na ventile i gura klip dole, onda te i dalje jebu plocice...a ako ne sisti a ne gura klip dole onda su karike zalepile....
Ja sam lenj i ne volim da radim neso sto ne treba i pun mi je kurac "try and error" mehanicara....na kraju kaze, sve sam probao a ono nece pa nece...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11