Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Znaci danas si radio noge  [rofl]

Glava Dole


Kostić

taj je ugino. opiljci, emulzije, ulje u ventilu. biæe skuplja oprvka od recimo kawasakijevog agregata. ako je laziæ u klea uguro gpz 500, mo¾e¹ i ti ;D

Glava Dole

zaboravio si samo par sitnica... drugaciji lancanik, problem sa budzenjem izduvnih grana, karbovi pa samim tim i airbox... pa onda tek struja, moraju druge bobine, TCI/CDI(sta vec ima kawa)... pitanje dal ce rezervoar da se poklopi... nosaci na ramu vec sigurno ne... eto, samo toliko ;D

Glava Dole

http://www.kupujemprodajem.com/yamaha-fzr-600-89-94-cilindri-i-klipovi-41810262-oglas.htm?filter_id=109674041#photoBig

A evo i svega u kompletu, samo vidim da je jedan klip drljao, verovatno od pregrevanja... trazi 80e... opet pitanje u kakvom su stanju i njegove karike(s obzirom da su im slaba tacka)... nasao u manualu, nije 1,2 nego jos tanje tj. 0.8mm... malo deblje od papira jebote... razmisljam s druge strane da nadjem sto slicnije od auta i dam da se obruse na magnetnoj i teraj ;D Samo kompresiona i brisajuca, uljne ostanu njegove... i to mu je sto mu je ako su cilindri dobri :D Nego sad opet zahladnelo, probudio se rano i cekao da svane, nisam mogo da spavam, razmisljao sta cu da zateknem a sad kad se razdanilo me opet mrzi da zasucem rukave  [samoubistvo]

PECA BMW

ne zuri imas ti jos vremena , uostalom nista te nece bolje motivisati nego lep prolecni dan , zvuk motora i temperatura 20+ , a to nije daleko ...

- 30
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

krsta63

Citat: Milos96 poslato 18 Februar, 2017, 10:11
http://www.kupujemprodajem.com/yamaha-fzr-600-89-94-cilindri-i-klipovi-41810262-oglas.htm?filter_id=109674041#photoBig

.....razmisljam s druge strane da nadjem sto slicnije od auta i dam da se obruse na magnetnoj i teraj ;D Samo kompresiona i brisajuca, uljne ostanu njegove... i to mu je sto mu je ako su cilindri dobri .....
To su corava posla, mnogo puta smo obradjivali karike automobila. Nema leba, drzi ulje do 5 000 preko toga ne, samo zalije svecice. Jos ti je motor 600 kuba, on do 5 i nece da ide. Samo ces da se izlozis bespotrebnom izdatku. Do sada da si vario kapije ili ispravljao eksere imao bi novac da platis majstora. Na zalost, to su klasicna srpska posla, svi sve rade 

joka

 Kad se, u sve razumemo!   [cheers]

mrle

Rezime: Motor nije hteo da upali kao mnogi drugi motori. Ista prièa kao i svake zime i proleæa. E, umesto da  proba kada je toplije sa drugim akumulatorom, na kablove, drugim sveæica a na gorku... Neeeeeeeee, raskopusaj ga za svaki sluèaj. Sada ni majstor mu ne mo¾e pomoæi. Na¾alost

Glava Dole

Ne, motor je palio kao mina kad je bio ispravan, to je rezime. Puko je, izasao je dim, izbacio je skroz i airbox cak... i vise od tad nije hteo da pisne... nije stajao 3 meseca pa onda brljao nego je ugasen 12 sati pre toga, uteran normalno u dvoriste... a danima pre toga se desavalo da ponekad trokira dok se ne ugreje, nije primao gas prvih par sekundi(prosle zime odma zabrunda i pod sauhom) tako da je greska to sto nisam odma trazio uzrok dok je jos radio a ja bio u fazonu teraj dok ide... i kako da ne rasturam kad izmerim kompresiju od 3 bara, sta da mu radim? Da ga gledam? Stelovanje ventila svakako spada u redovne servise a usisni i jesu bili pretegnuti...


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Hvala, samo nista dok ne otvorim a vr banja mi je da pljunem od cacka, i ako oborim bar na 50-60 taman... ali videcu... dal da kuburim sa karikama il uzimam komplet il ne uzimam nista ako je nesto drugo itd... za vikend kisa, prokapinje i sad... nema otvaranja ispred kuce, da ljuljne nesto pa mi okupa otvoren agregat... a i ladno... sednem onako lepo na bus, za cas sam tu, ponesem spijune, proverim odokativno, skinem recimo ejdnu komrpesionu kariku po slucjanom izboru, ubacim u cilindar i premerim zazor itd... najsigurnije licno kad su ovakve stvari u pitanju :)

S obzirom da je to gvozdjurija manje bi me kostala karta na index nego postarina do banje sigurno  a mnogo je bolje nego od tamo nekog nemca (index i onako samo za popust i koristim [rofl] )

stilgar

da uzmes ti lepo tri kuglagera, jedan veci i dva manja i napravis trokolicu. tu nema sta da pokvaris a ide, nema gorivo, nema ulje, gume, kocnicu nemas nema sta da te zeza i furaj :) samo nadjes dobru nizbrdicu :)


Lazic

Citat: mrle poslato 18 Februar, 2017, 14:02
Rezime: Motor nije hteo da upali kao mnogi drugi motori. Ista prièa kao i svake zime i proleæa. E, umesto da  proba kada je toplije sa drugim akumulatorom, na kablove, drugim sveæica a na gorku... Neeeeeeeee, raskopusaj ga za svaki sluèaj. Sada ni majstor mu ne mo¾e pomoæi. Na¾alost
Oèigledno je samo Kantasaki motor... :o ;D

tamburski

Citat: Laziæ poslato 18 Februar, 2017, 16:12
Citat: mrle poslato 18 Februar, 2017, 14:02
Rezime: Motor nije hteo da upali kao mnogi drugi motori. Ista prièa kao i svake zime i proleæa. E, umesto da  proba kada je toplije sa drugim akumulatorom, na kablove, drugim sveæica a na gorku... Neeeeeeeee, raskopusaj ga za svaki sluèaj. Sada ni majstor mu ne mo¾e pomoæi. Na¾alost
Oèigledno je samo Kantasaki motor... :o ;D
Naravski on odma napravi prozor na bloku nema tu sta da mudrujes

Kostić

nemaju svi lep i lagodan ¾ivot, sedam motora i pare za majstora. neki su i slepci. neki slepci kolko vidim i lepo uèe ¹kolu. a i ako sam ne nauèi, veèito æe da plaæa druge.  mehanika i nije ba¹ neka nuklearna fizika.

krsta63

 [clapp] [clapp] [clapp]
E, ako si mu rekao.
Nemoj da se uci na prostim motorima, na nekim jednocilindrasima, dresevima koji se vrte do 3000 obrtaja, nemoj da gubi vreme.
Neka odmah klestima i cekicem radi motor koji se vrti 12000 obrtaja.
Izmedju dva prsta neka drzi plocicu a u drugoj ruci brusilicu i neka brusi.
Sta ce mu alat za tako prost agregat.
Klinja se satire a dokoni ga jos pale.

Kostić

ako sam mu reko. al kad neko poène tu izreku: srpska posla. za¹to su srpska posla srpska posla? zato jer nismo svi zaposleni, nemamo svi pare, ne ¾ivimo svi isto, al obavezno, onaj ko radi, soli pamet onome ko ne radi. e to su srpska posla. da mali ima pare, nebi se jebavo ovde nego bi oti¹o kod majstora. ni tih 12 000 obrtaja nisu nuklearna fizika uz potreban alat. ako nema alat, nek èuka kamenom, pa ako proradi proradiæe, ako ne neæe. bespotrebne su uzreke tipa - srpska posla. jebiga.

krsta63

#1158
Covek koji se uci je segrt, covek koji zna je majstor.
Sta mislis ko u servisu sklapa masinu, segrt ili majstor i zasto je to tako
DODATO KASNIJE
Nasa beda je da kada kupujemo motor potrosimo vise para nego sto imamo i jos se zaduzimo.
Posle kada dodje do najmanjeg kvara.. isti gledamo i zderemo se.
Nisam ni ja mnogo drugaciji od tebe, gresis oko onog ima pare .... (aj reci mi koji trkac ima novac, sve je otislo na delove)
Sam radim svoje motore, nije mi to posao vec hvala Bogu razonoda, hobi. Ali imam i alat i prostor gde to radim.
Na snimku koji je pustio kada pokusava da upali Yamahu, zvrci lanac bregaste, pitanje je i da li je uzubljen kako trebam da li kace klipovi ventile.
Istina sa kompresijom od 4 nece da upali ni jedna masina na hladnom, ali da on ima 4 na maloj jamahi... ne bi mogla da radi od zalivanja uljem. Mislim da je kvar gore u glavi (sto ne mora da znaci i da nema problem u klipnoj grupi).
Sve u svemu, ima mali motor, kada malo pristedi novac neka se baci na sredjivanje jamahe. Ovako...

Kostić

jel ti zna¹ gde mi ¾ivimo i kakav nam je standard? misli¹ da svako mo¾e da plaæa majstora za sve na svetu? nismo mi standard i gospoda. ja tebe kapiram, ti si majstor i ¾ivi¹ od toga. jednom ja ne¹to lupo èekiæem ispred zgrade, nem alat, kad prolazi jedan drugar meanæar, dobacuje, pa da zato mi nemamo posla, svako sve zna. ok, aj ti lepo u cementaru da istovara¹ ¹lepere i neæe¹ da bude¹ gladan. ili æe¹ d¾abe da opravi¹ ovo za ¹ta ja nem alat i nesam meanæar. nesmo deca. i svi smo gladni.