Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: Hurricane poslato 22 Februar, 2017, 13:26
..ma mogao je agregat i za 2 glave da se naðe sto posto, neko siroèe sa carine..

A brojevi? I onako onaj na ramu blago prefarban, u AMS-u me odbili... da se ne slazu ni ovi na motoru niko ne bi hteo da mi ga registruje... da ga jednog dana prodajem tek niko da kupi, znaci moralo bi opet da se prepakuje ili prekuca :D A sa legalnim papirima za 200e sumnjam da bih nasao :D

mrle

ko jo¹ tera na tehnièki?

Glava Dole

Hahahahaha pravi manijacki odgovor :D Cek da prvo vidim sta je sa ovim :D
Raskacio i vodenu pumpu, prirubnice na imbuse a spekli srafovi... metal u aluminijum, ne mrdaju... ako bude moglo da se izvuce zajedno sa njima bilo bi odlicno :D










Lazic

Citat: Milos96 poslato 22 Februar, 2017, 12:16
Kakvo sranje sam mogo da napravim, odvijem desni nosac, onu sipku... skinem... predjem na levi, odvijem ova dva srafa gore na ramu, jedan na masini, krenem da odvijam imbuse dole i onda primetim da je copka us tvari zakacena za taj nosac... tako je mogo da padne pravo preko mene dok klecim i zakuca se u kucu, samo da prodje kroz stiropor... a stender mi u SDu, sad da smislim kako da ga ucvrstim da stabilno stoji bez nje pa idemo dalje sa rasturanjem :D
Tako sam ja onomad u¹rafio tablicu u akumulator... A taman otkrio savr¹eno mesto ispod repa...

Glava Dole

Hahhahhaha znam, jedna od najzanimljivijih tvojih dogodovstina [rofl]

Skinute i bregaste... sta je srafovaaa... jedan od onih koji su proklizavali izasao zajedno sa navojem iz glave tako da je dobro zato sto ga rasturam u svakom slucaju...
Jos solje sa plocicama, da stigne stender i spusti se masina i moze da se skida... samo dok ovo uzmem dok se vratim opet ce mrak... da ne zajebem nesto i tutimisakm se u mraku, pogubim srafove itd ipak ja to sutra rasturam... nema tu jos puno posla, jos 12 srafova na glavi... nadam se da onih 6 dole pored svecica ne moram da odvrnem jer nece da mrdnu, nadam se da su to samo neki cepovi... i u manualu stoji za glavu 12 komada i po slikama skinutih glava za njega bih rekao da je dovoljno odviti samo ove ispod bregastih... ti sa glave hoce bez problema torexom iako su imbusi, nije nista preterano jako stegnuto :D





Na ove mislim, za njih se nadam da mogu da ostanu gde jesu i da sidje cela glava zajedno sa njima tj da se ne uvrcu u cilindar... a skoro sam siguran da jeste tako :)


Glava Dole

Stigao stender, doterao mi lik do kuce :D Lepo narpavljen, nema sta... tockici, stelujuci je... cena sasvim pristupacna... dize se vrlo lako, lakse nego sa onim mojim kuci(tocak je na zemlji jer sam ga namerno pustio dublje unutra, ne skidam tocak tako da mi je to nebitno, kad se on skida samo se postavi malo vise pozadi na viljusci... na zemlji je pa da ga i tocak pridrzava, da ne propadne kad ostane tako motor... )
Za sad deluje sasvim ok pa kome treba preporuka za ovog sa oglasa iznad :)






viper

Ili stavi¹ veæe toèkiæe i biæe vi¹e dignut zadnji toèak.

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

Moze ali nema potrebe, bude taman malo dignut samo kad se povuce stender unazad, vidis koliko sam ga stavio na unutra a viljuska ide pod kosinu... sad ne skidam tocak pa mi ovako jos bolje da ne propadne u zemlju, da pridrzava malo i tocak :D

Nego nebitno to, kako da istocim ulje, znam da bi trebalo da ima cep sa leve strane i ovo je jedini koliko vidim... prisli put kad sam menjao je sito ovako izaslo tek nesto malo pa posle skinuo filter, izverglao ga i ispumpao sve...  sad nema verglanja jer sam ovo gore vec otvorio...

Sve solje i plocice po redosledu gde je koja kako bila:



Motor znaci nagnut dosta u levu stranu, odvrnut jedini sraf koji ja vidim sa leve strane... i izaslo tek nekih 100-200 grama...


Vode, koliko vidim u ovome sto je izaslo, nema:


A ovaj sraf sam odvrnuo:

Lazic


viper

Ma ¹ta æe mu ulje, mo¾e i bez ulja da ide, samo je pitanje dokle æe  :D
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

Ma mora da on ima neki drugi skriveni cep, ovaj deluje previse visoko... moram da potrazim po netu pa sutra nastavljam, sad ce mrak, dosta za danas :)
Jos da se istoci ostatak ulja, skinem ovu uljnu magistralu i moze glava i cilindri mogu da se cupaju :)

ЯЭВОЛУТИОН

srafivi pored svecica su cepovi za vodui...ne diraj....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Februar, 2017, 18:29
srafivi pored svecica su cepovi za vodui...ne diraj....

Hvala doktore :)

Lazic

Oni ¹to izbijaju kad smrzne voda da ne bi pukao blok... :D

Glava Dole

Nemam pojma, ali sumnjam da bi led mogao da ih izbije, ja kljucem probao jedan i nisam mogao da ga mrdnem... a i dobro sto nisam znaci :D

Nasao skriveni cep, bukvalno je sakriven iza metalnog nosaca maske koji se odvrce sa ovog veceg nosaca... tolko mesta na praznom bloku a japanci ga kriju ko da ce nego da ga ukrade  [neampojma] Naravno kod mene to prekriveno za 3cm skorelog ulja, blata, prasine... pa se sravnio sa blokom i prevideo sam taj za istakanje a odvrnuo neki drugi ;D

PECA BMW

Citat: viper poslato 22 Februar, 2017, 17:31
Ili stavi¹ veæe toèkiæe i biæe vi¹e dignut zadnji toèak.

Послато са HUAWEI G7-L01

ili jednostavno digne na betonu pa sve dodje na svoje , a ne ovako na zemlji gde tockici tonu ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

friziderdzija

milo¹e, prvi put gledam ovu temu, i stvarno mi nije jasno ¹to se muèi¹. Rastura¹ to na livadi, smrzava¹ se, nema¹ alata...Èoveèe, da mi tu skalameriju potrpamo u moj kombi i donesemo u moju radionicu da to napravimo, ima alata ¹ta god ti padne na pamet, uslovi kao u operacionoj sali... èisto, toplo, osvetljeno, muzika svira, alata za tri-èetiri majstora, kompresor...ja da ti pomognem, ovih dana sam kuæi po ceo dan, strug i glodalica na raspolaganju ako zatreba....da to nabud¾imo pa da se vozimo, stiglo lepo vreme

Hurricane

...happy end  [kralj]

Hvala do neba fri¾iderd¾ijo.. [thumb_up]

bigbad86

Sad ce 100% da odjebe friziderdziju jer voli da glumi Judu :D

Respekt za ponudu.

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 22 Februar, 2017, 13:59
Citat: Hurricane poslato 22 Februar, 2017, 13:26
..ma mogao je agregat i za 2 glave da se naðe sto posto, neko siroèe sa carine..

A brojevi? I onako onaj na ramu blago prefarban, u AMS-u me odbili... da se ne slazu ni ovi na motoru niko ne bi hteo da mi ga registruje... da ga jednog dana prodajem tek niko da kupi, znaci moralo bi opet da se prepakuje ili prekuca :D A sa legalnim papirima za 200e sumnjam da bih nasao :D

Ja vozio registrovan prepakovanu Hondu CM400, kad sam je prodavao dao kupcu i originalni blok sa brojem. Nikakvih problema.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.