Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 23 Mart, 2017, 13:14
Ja volim d'idem preko Kovina... :D

Volim ga i ja, prisecam se sad dogodovstina odatle..dok sam bio u SDu to je bila omiljena destinacija, leti sam svaki drugi dan vodio ribice tamo na sladoled i setnju :D Sto autom- sto motorom, znam ga kolko i SD :) Dok jos nisam znao gde je cuvena ludnica... idem sa jednom i bivsom TZRkom malo van kovina, pola 11 nocu i ja potpuno zab da je ovde ludnica... gledam ja, vidim unutra skolske klupe, neki sede... ja budala vicem kroz kacigu "jao vidi skola"... kad nailazimo na natpis ono nesto tipa psihijatrijska ustanova(ne secam se kako tacno pisalo, nebitno), pokidali smo se [rofl]

Pa onda na putu iz kovina prema SDu uvece ja nagazio TZRku, vristi pisti... a bio zapusen odusak na hladnjaku... pre toga bio sjeban semering vodene pa ga zamenio al sistem se nije isprao pa ostalo emulzije... kad je to na punom gasu gore iz cepa prsnulo i okupa nas... neka braon govna, antifriz pomesan sa uljem [rofl] Jedva se posle oribali vlaznim maramicama, ulazim u market cela ruka okupana, vadim novcanik sa dva prsta... ove kasirke gledaju i cude se [rofl]

Onda... prema sljunkari ima sumica, nema ulicnog osvetljenja... milina... tamo pola kovina dovodi cure na prljave radnje [rofl] Milina od gradica u svakom slucaju :)

Pa kovinski most... tu sam se jednom usrao kao nikad u zivotu... ostavimo motor dole, pa odemo gore da pricamo... ispod dunav, romantika ovo-ono [rofl] kad neki auto ode napred i vraca se u rikverc... unutra neko na zadnjem sedistu, na prednjem dvoje cicica sa dugackim sedim bradama, potpuno isti... i jedan poce nesto da me propituje, i ja se iznerviram i uzvratim malo ostrije... kad izlete, nabi mi se u facu, dere se na sav glas "hoces sad koske da ti polomim", ova vice nije on tako mislio, dobar je, ne dirajte ga trte mrte sedose ovi i odose... trk dole u sumu po motor i pun gas nazad za SD [rofl] Posle cuo da su poznati po tome, zastrasivanju u tom delu... neki ludaci verovatno...

Citat: lord_oblivion poslato 23 Mart, 2017, 14:11

Citat: Laziæ poslato 23 Mart, 2017, 13:14
Ja volim d'idem preko Kovina... :D
Pa kad si imun  [rofl]

Niko odavde nece imati problema, nece ludaci da diraju bracu [rofl] [rofl] [rofl] Ne zna se ko je ludji, mozemo da im predajemo ;D

viper

Nemoj da brka¹ ludake i manijake, nije isto  :D
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Citat: Darko poslato 23 Mart, 2017, 18:06
Lazicu - pa kad je predvodio Huricane kome nije radio kilometar-sat ... kad sam ga pitao u Titelu sto smo zurili toliko covek rece :"sto smo zurili , ono laganica , isao sam otprilike oko 100,120"
Ja gledam i ne verujem sta mi covek prica , na mom satu nisam spustio ispod 140,150...

Ali , opet , mislim da nismo stigli toliko brzo , preterao si ...

Pogotovo smo smo se gubili s vremena na vreme ..

Ako pricamo o istom dogadjaju... onda kad UFF polomi kljuc , jel to ?
Ono gubljenje pred kraj sam izbacio iz vremena(a i glave) jer smo samo gre¹kom ranije skrenuli, na kraju smo izbili gde treba... :-[
Ali to je to... :D

UFF

Citat: Darko poslato 23 Mart, 2017, 18:06
Ako pricamo o istom dogadjaju... onda kad UFF polomi kljuc , jel to ?


[veryangry] [ljutko]

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Dihtung glave lepo opran... klipovi i karike dobro nauljeni... to je sve spremno za pakovanje...

Medjutim... glava...

Situacija je ovakva:



Levo cetvrti, desno treci:



Levo drugi desno prvi:



Dakle cetvrti je idealan, takvi bi trebalo da budu svi... a treci(na onom gde je kompresija bila problematicna ako se secate dok nisam dodavao ulje) najgori... odatle je sve iscurelo dok u ovom do njega sve ostalo... s tim sto je to bilo posle 5 i jace minuta...
Drugi je i tako i tako, prvi vec solidan(ali opet ne bas kao cetvrti, ali opet bolji od ovih)...

Sad jbmliga, to je dosta vremena... na oko deluju ok... nije idealno al sad sam u dilemi pakovati il ne pakovati ovako... s jedne strane msm da bi to trebalo da radi al s druge strane... greota da se ne uslajfuju kad je vec sve na stolu... ali onda ce pak morati sve druge plocice... a ove su vec na donjoj granici, nisam siguran da cu uopste i moci da nadjem tako tanke, neke su vec na 1,55 na usisnoj...

Sta sad ciniti... jbmliga...  [neampojma]

PECA BMW

Sedi pa razmisli .. probao si gorivo , ti ventili treba da drze "vazdusni pritisak" e sad razmisli sta je redje benzin ili vazduh ? vazduh bi sporije "iscureo" ?

Sta mislis da si pored tog goriva dodao pritisak od 8 bara ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Tu si potpuno u pravu, ali s druge strane jedno je 5-6min stajanja a drugo delic sekunde u jednom taktu... mada kad se doda redji vazduh i pritisak od 10ak bara... dodje mu na isto... da nisu idealni-nisu... ali i ne deluje preterano lose... jbmliga... s jedne strane bih da ga slozim i probam da upalim najzad posle 100god a s druge strane mi se ne slaze ovako... a da rasturam ventile pa ostavim stare gumice... ni to ne ide... znaci... znaci... znaci... nisam pametan...

Lazic


PECA BMW

Vozio si sa pretegnutim ventilima , to uvek pogori siceve ventila .
Ja i dalje tvrdim da si bez problema mogao da vratis tvoje karike a samo glavu da uradis i bilo bi dobro ...

Koliko ti izlazi da ti neko obradi siceve i ventile uz nove gumice ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazza

I may be dumb, but I'm not stupid.

Lazic

Ne znam, kod istog lika gde je kupio karike... Koliko se seæam, tra¾io je 50 za glavu... Svakako ne bi valjalo da ga ovako spakuje...

Glava Dole

Jeste, nisam siguran da li bese ona bila rasturena il cela... opet i to pitanje kako je... bolje je mozda ipak da uslajfujem svoju, to je najsigurnije i najidealnije resenje... nego gumice skupe jbm ih bas... za una 40din komad za ovog rece mi onaj mogu da se nadju za 3-3,5e po komadu... ko otrov... a ima ih 16... nek bude da nadjem za 3ex16=48e... pa onda moraju sve druge plocice... ni one nisu jeftine... lepo mi ovaj majstor koji je radio glavu rekao da se takve starije motore apsolutno ne isplati popravljati... bas smo diskutovali, ceo motor vredi 800e karike nove 200e... jebote... a ceo agregat vec za 250 moze... trebalo je da to odma uradim i da se ne jebem ovoliko... al jbg sad, kad sam vec zagrizo ovoliko... nema nazad...

Lazic

80 strana ¾vakanja, slabo grize¹... ;D

PECA BMW

da ti uplatim malo kredit da pozoves bokilica i pitas sa koliko ti moze naci gumice , jer ako neko moze naci jeftine moze on .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Ma kolko god da su jeftine sad stvarno nemam... ispraznio sam se do daske... sve je to iz steka, ono sto se prikupljalo ranije... nema sta nisam nakupovao, sto alata, cilindre, svecice, senzor, cilindre, put, taxi tamo taxi ovamo... ma idi bre vise... uzas...

PECA BMW

znaci i da je komplet gumica 20e ti bi radije spakovao motor tako i probao dal` ce mozda da radi ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazza

Kako bi inace tema imala milion stranica...
I may be dumb, but I'm not stupid.

Glava Dole

http://www.kupujemprodajem.com/alat-za-ventile-KTG-42001270-oglas.htm?filter_id=82061881

Sta mislite o ovom alatu? Da li moze da zavrsi posao? Da kupim kad budem prikupio da imam i to... pa ventili u aku-odvijac, smirgle prvo 1000 pa 1500 pa 2000 vodene, na kraju poliranje... pa predjem malo i siceve... i valjda ce biti ok... a gumice da vidim da l' odgovaraju od nekog auta... i ako su vodjice dobre msm da ce to biti ok :)

PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 24 Mart, 2017, 09:40
Tu si potpuno u pravu, ali s druge strane jedno je 5-6min stajanja a drugo delic sekunde u jednom taktu... mada kad se doda redji vazduh i pritisak od 10ak bara... dodje mu na isto... da nisu idealni-nisu... ali i ne deluje preterano lose... jbmliga... s jedne strane bih da ga slozim i probam da upalim najzad posle 100god a s druge strane mi se ne slaze ovako... a da rasturam ventile pa ostavim stare gumice... ni to ne ide... znaci... znaci... znaci... nisam pametan...

Vodjem tom logikom tek onda karike nisi trebao da diras , mali je to zazor da bi tu u delicu sekunde ispustilo kompresiju a ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !