Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Glava Dole

@friziderdzija, imas stegu s kojom mislis da bismo mogli da rastavimo ovu glavu? Ako imas da ponesem litar ELFa umesto lubrikanta, da ga isprobamo [rofl] pa da usput resimo i glavu :) Samo da se ispoliraju sicevi i ventili, jebo gumice... koj ce mu to kurac, samo nek on trosi, ali i nek ide... dok trosi znaci da ga ima :)

friziderdzija

stegu za skidanje osiguraèa ventila?  è'oeèe...uzme¹ gedoru preènika opruge, metne¹ na oprugu, i èekiæ ogozgo na dole automatski, nako, iz zgloba....hoæi reæi, opali¹ èekiæem po gedori i osiguraèi ispadaju a ostaju u gedori...i tako 16 puta...
batice...budi kreativan...

Glava Dole

Koja koincidencija, ali upravo krenuo da pisem post, malo pre sam bas nasao snimak... pre toga se jutros mucio rucnom obicnom stegom i nisam uspeo, umalo da mi izleti, sreca ostalo je na mestu...

! No longer available

Video ovaj snimak, uzeo cevasti kljuc... kolko je ovo prosto jbno dobra fora... znaci prelako... cevasti, francuskim odozgo i bum... osigurac ostade gore, ovo se samo podiglo :D

Evo na sta lice sicevi, i to sam skinuo sa jednog od boljih... plus i eno kakve su karike ranije bile i posle sto nece dupali... pa kako da upali :D










A evo kakav je taj treci, najgori iz kog je sve iscurelo... njega nisam skinuo, samo ovaj jedan za sad...


Sve cu da obelezim gde je koji bio, ventil i osiguraci... uslajfujem sam... i ako sve bude ok na stolu posle samo neko kod nekog ko radi masinsku da je slozi i pakovanje :)

friziderdzija

Citat: Milos96 poslato 27 Mart, 2017, 00:45
Ako imas da ponesem litar ELFa umesto lubrikanta, da ga isprobamo [rofl] pa da usput resimo i glavu :)

:wtf:slu¹aj sine....nije moj kurac geometarski koèiæ pa da se zabada u svaku vrzinu.... [djavo]

Glava Dole

Kako u vrzinu, ja sam glumicA, sam si rekao :)

A evo i vodjice... za svoje godine, po mom misljenju, perfektna :)

! No longer available

Lazic


bogdan

taj jedan koji si skinuo je usisni  i to na njemu i sicu je samo prljavstina   , skini izduvne da vidis kakvi su jer oni pregorevaju i onda dolivas tecnu kompresiju  ;D

Glava Dole

Ma to sam samo da probam ovu metodu, nisam ostale rasturio... svakako cu sve, pa pokusavam samo poliranje :) Ako bude dihtovalo lepo samo kod nekog ko ima stegu da ih popakuje za 15min i odma sklapanje :) I ako i onda ne bude upalio... ostaje samo TCI, onda do kurca... kosta kolko i cilindri...

PECA BMW

ovo kako proveravas ventil na ovom snimku je pogresno . gurnes ga samo 1 - 2 milimetra da izadje pa onda ga mrdas dal ima lufta , tu gde ga testiras on ne radi i ne trosi se ..

gumicu jednu skini , stavi u dzep i kreni redom po radnjama auto delova da vidis pase li od neceg .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

ispasce na kraju nije dobat ona pleteni kabl za
masu ...
svakao losmi bices poprckavan ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

A da ti posaljem brzom postom stegu za vracanje ventila, pa da mi vratis postom kad zavrsis?
Ride It Like You Stole It

Glava Dole

You have already posted a thanks to this post at 25 Decembar, 2016, 21:45

Ali ako je neka normalna cena u cacku(a msm da ne bi trebalo da bilo ko uzme preko 10e ako je sve spremno, samo da ih slozi) neka ipak... em cimam tebe, em postarina u oba pravca koliko bih platio nekom da samo popakuje :)

Hvala puno u svakom slucaju  [cheers]

DebeliZmaj

cudi me da u cecku nema od ``starije`` ekipe
sa kim mozes da se povezes ... iskustvo, alat, garaza ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: rboban poslato 28 Mart, 2017, 08:45
A da ti posaljem brzom postom stegu za vracanje ventila, pa da mi vratis postom kad zavrsis?

pravi manijak :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Probao sam samo ovaj jedan da ocistim, ventil u aku-odvijac pa delji, delji... cistio dosed i opet nije to-to, odustao sam... dogovorio da nosim na masinsku nosim u ponedeljak, nije siguran da li ce moci masina da uhvati ovako tanak ventil, al nadam se da hoce... i skratice otprilike koliko i bude skinuo, tako da cu, nadam se, moci da se provucem sa ovim plocicama koje su sad na njemu :) Nadam se da ce u toku sledece nedelje najzad pokusaj paljenja... ako opet nesto ne krene uz kurac ko po obicaju :)


friziderdzija

Citat: DebeliZmaj poslato 28 Mart, 2017, 13:07
cudi me da u cecku nema od ``starije`` ekipe
sa kim mozes da se povezes ... iskustvo, alat, garaza ...

ja ga zvao da doteramo to sokoæalo kod mene u radionicu... dosad bi ga sastavili bar 26 puta...a on...JOK...'oæe sam....neka ga...kad neæe da saraðuje...na kraju kad se svi budemo vozili, gledaæe nas tu¾nim pogledom ''bambi mod. 16''....¹mrc, jec


Glava Dole

Ma lako sastaviti kad imas sta... sta ce mi radionica za to... meni fale pare, ne radionica :)

bigbad86

Ja bre izdradi 2 i po fasade dok ti to nabuzdis :D

Glava Dole

Uradices ti jos toliko ako opet nastavi stalno da ispada jedno po jedno ko do sad :)