Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: DebeliZmaj poslato 18 Mart, 2017, 13:34
da imash auto reko bi ti
odnesi to do nekog od onih samo usluznih pranja
za 50 din imash tipa minut ... jak mlaz isperes sve


Ma kakvi... sta da uradim za jedan minut... jedva oribah posle 3 sata... sad moze da se jede burek s nje al bilo je jebanijade samo tako :) Vrela voda, akra, benzin, cetka... da sam ozenjen spavao bih definitivno na ulici veceras :o Jedva sve oribao... (kada nije zapusena nego sam prethodno stavio cep da ne idu sranja dole u odvod da ne zapusi cevi pa rucno vanglom praznio vodu... na kraju pokupio sve na grubo sundjerom, pa akra... i jedva oribah kadu... al sad je cistija nego sto je bila... odma sutra kupujem jos jednu flasu akre da operem i dihtung, bregaste i nosace)...




A evo problematicnih navoja... jos samo to da se sredi i moze sklapanje...








mali_zmaj

Odrobijat ce te gazdarica ako te uhvati!!!  ;)
jin-jang

lord_oblivion

Ostalo ti malo mrljavo gore desno na glavi. Lepo to oribaj  [rofl] [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

probaj ti pre montaze da svaki ventil pritisnes i pogledas u kakvom su stanju sicevi , ujedno da vidis dal lagano idu - dal` ne glave ventili ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

pa nemam kako da ih ispritiskam jbg... predlagao si polugu, al odakle mi... ne teraj me da sad kupujem i aparat za varenje [rofl]

PECA BMW

tamo gde ide brezon zasrafis srav sa nekom velikom sajvnom ali prvo protnes neki okasti kljuc kog koristis kao polugu ...

bese ti se ponudio neko iz Cacka ko ima radionicu , glavu u ranac i pravo kod njega da pregledate to ...
ne daj da se zbog lenjosti tvoje to rastura opet !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 19 Mart, 2017, 00:29
tamo gde ide brezon zasrafis srav sa nekom velikom sajvnom ali prvo protnes neki okasti kljuc kog koristis kao polugu ...

bese ti se ponudio neko iz Cacka ko ima radionicu , glavu u ranac i pravo kod njega da pregledate to ...
ne daj da se zbog lenjosti tvoje to rastura opet !

Ma to je sve neizvodljivo, samo namenski alat mozda moze da se napravi nekako ali i to tesko... cak ni original za skidanje ventila ne moze jer on nateze oprugu i onda ce ispasti osigurac... s alatom jedino da se rastavi cela glava, a kad to vec radim onda je tragedija ne zameniti gumice... tako da jok, samo proveravam benzinom dihtovanje(nesto mi neki ventili sumnjivi, imaju na obodima neke blede tragove kad bolje pogledam), ako je to ok samo ovi navoji i sklapanje :)

Gavrolini

77 strane samo jos "ovo" i sklapanje....aha hoce to, samo sto nije.

PECA BMW

ama na sam ventil a ne na oprugu da pritiskas . da malo ventil izadje da mozes da pregledas sic i dal ventil mozda glavi ...

no ipak si u pravu , sastavljaj ti to da bi mogao da vidis gde si se zajebo , kako bi drugacije naucio ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Pa da, to i kazem... procitaj sta sam napisao... cak ni alat ne moze(jer se ne koristi na taj nacin nego pritiska selnu opruge), tako samo i moze i mora(direktno po ventilu), pogledaj sta sam napisao... a opet ne moze da se vidi tako da li ide potpuno glatko, opruga je jaka a pitanje sta radi u brzini... a da se ne vraca ne bi se vratilo kad sam skinuo bregaste nego ostalo dole, dakle vraca se...

PECA BMW

da a pod fabricki alat ne moze da se podmetne 5 dinara pa da pritiska sve komplet ...

no samo guraj ti napred , uzalud ja lizem tastaturu i pokusavam da pomognem ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Pa koja svrha? Stavis bregaste i obrces... dobijes istu stvar... isto to vidis i pri sklapanju, uzubis pa vrti magnet koliko ti dusa zeli i pazljivo gledaj kako rade ventili... to isto moze cak i na stolu, mogu da se montiraju bregaste i van motora...

aæimo

Sad vec preterujes. Na jednoj africi smo nas dvojica skinuli ventile i uslicovali ih bez specijalnog alata. Budi dosledan Srbskoj domisljatosti pa odradi i to kad si vec dotle dosao.

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Stigla glava :)

npr jedan od navoja...

Nekad:



I sad isti taj:



Fabrika :) Ostalo jos samo da proverim ventile benzinom :)

Kupio i lepak za srafove... majstor kaze da se ne stavlja i da ne treba... ja ipak mislim da treba jer nemam mali kilo-kljuc pa da ne preterujem(on pita kako ces to da izmeris... ja pokazujem na saku, kaze pocupaces opet neki, kiseli se... al jbg... drugacije ne mogu)... ja mislim malo i normalno rukom a lepak da se osecam sigurnije... nadam se da nece posle lepak da ih pocupa prilikom skidanje bregaste... stavicu po malo cisto radi reda :)



U svakom slucaju necu da zurim sa tim, za pocetak da vidim kako cu da nabijem cilindre, da stegnem glavu... pa posle bregaste kad razmislim da li da ostavim ove obradjene plocice il se strpim jos i nabavim original, kad sam se vec ovoliko izmucio steta da stavim rucno obradjene i posle razmisljam da li ce neka da ispadne kad god ga zavrnem i budem ko na trnju... nemam pojma...

Darko


Lazic


Glava Dole

Izvestavam cim bude novosti... danas-sutra-preksutra :)

rboban

15. aprila zaseda komisija u TITELu, pa ti vidi sta ces...
Ride It Like You Stole It