Glavni meni

Voznja motora,rizici i povrede-da li je vredno?

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2011, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

uh kako bih ja voleo da je taj agregat tako nervozan,a ne da moram da izvodim magije da bih ga propeo :)

Dzigi Boy

Bio nervozan ili ne, moj najbolji drumski prijatelj sa kojim se vozim od 13. godine sto znaci da smo se zajedno vozili oko 26 godina, je godinama vozio stariji model sa kurblom. Hiljade i hiljade kilometara smo zajedno napravili....

To sta je taj decko radio sa tim motociklom se ne moze zamisliti, steta sto nema snimaka da vidite kako izgleda, digne ga na zadnjak iz prve naravno i onda salta do 5. kada dodje do 120...130 i izgubi snagu onda se digne i vuce ga da se ne spusti, bukvalno se bori sa to malo snage.......pri tome vozi u takvoj vagi da ode u minus i usporava, pri tome na jednom tocku obilazi i vreca se traku pa obilazi......bukvalno vozi ga na jednom do beskraja........kilometrima

Ovo je njegova fotka napravljena par trenutaka pre sranja....

U pitanju je Gas Gas 300 jebeni sumski motor koji tera na zadnjak cim je seo, inace smo ga svi testirali.....

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2691/102/19/1055993434/n1055993434_30208460_1475980.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2691/102/19/1055993434/n1055993434_30208459_5948520.jpg

I pola sata nakon te voznje se vratimo na Miseluk i on idiot na tom XT 600 pocne da dere krugove i napali se neki kriminalac na ukradenom eRu da se trka sa njime, i ovaj mu usi izvlacio a mi ( ekipa ) navijamo sa brda i ismevamo tog debila na eRu.......i lik udje u okretnicu i isece putanju njegovu sa eRom i pokosi ga......ovaj moj drug padne slomi kljucnu kost a noga mu se podvuce pod fuzaster i celu je iscepa, inace je bio u Starkama..........a smradina da gas i pobegne, nije ni stao da vidi djubre.......

I to sve na moje oci, decko od tada nije seo na motocikl, ako mi neko fali na drumu fali mi on.....


A smrad koji je pobegao kao picka je posle par dana osvanuo u dnevniku kako ga hapse sa kacigom na glavi.....otmice, kradje i ko zna kakav jos kriminal???????  Nadam se da nikada nece iz zatvora izaci...........kao sto se nadam da ce se ovaj vratiti na drum,ali prodje 2 godine i nista:((((((((((((((((


Tako da je za mene XT motocikl sa puno postovanja,pouzdan izdrzljiv, neunistiv.......inace je vozio pune krugove u okretnici sa njime sto nikada nisam video da bilo ko vozi sa bilo cime.........e sada vi recite da li ima snage ili NE??????????
Kada neko zna, taj ZNA!!!!!!!!!!!


Vidis Gavrolini prijatelju da ne trebaju svima magije da bi ga propeli???????????

Gavrolini

ma nisam ja bas bukvalno mislio na vradzbine ali definitivno  xt-tt  ne spadaju u one motore koji se na pomisao dizu. Mozda sto sam ceo zivot vozio R ove i motore preko 100ks a posle toga seo na cvaju 250 koja se isto tako dize i kad ne treba. Prvi put kad sam seo na tt mislio sam da necu moci ni da ga dignem od zemlje. Mada kad ga naucis ide i on. Za sad uhvatim prvu,drugu i ponekad trecu,ali polako slabo sam ga i vozio.

Dzigi Boy

Istina, kada naucis da vozis sa malo snade sve drugo ti ide na zadnjak ako ima i jedan konj vise......ovaj moj prijatelj je vozio Automatik do beskraja, cak je levu nogu drzao prekrstenu a gas je drzao desnom dok je levom mahao........takav talenat se retko vidja, steta sto vise nije na drumu jbg.

Ja sam vozio od 1. do 4.  XL Hondu, prilicno dobro, naravno doziveo sam i dosta prebaca u zivotu.....zajeban mi je bio kada sam na saltanju u 4. doziveo prebac, naravno bez opreme......

A pretprosle godine me XR prebacio u 4. i od tada nisam vise raspolozen da zadizem.....jos sam bio u jebenim papucama hahahahahha nisu Fila ali su papuce,jos sam bio i cuga, i manje vise sam dobro prosao......ali od tada vise nisam raspolozen da zadizem, jbg. godine a i ne mogu sebi vise da dozvolim da polomim jos koju kost.......jos od kada mi je ovaj prijatelj otisao u kurac od onda sam jos mirniji......

Jbg. bitno je kako naucis zadnjak, ja nikada nisam vracao na kocnicu i nemam taj refleks, ali ovaj moj prijatelj je koristio zadnju i ne secam se da je ikada doziveo prebac........ako kao klinac sa zdravim kostima naucis da koristis zadnju onda ti je sve dalje lako........

Treba se cuvati jbg. nije to zajebancija.......kad si klinac onda te boli kita i mozes kako hoces.....

Boban_m

Svaka cast svakome ko uci da dize na zadnji, a da mu noga nije pri zadnjoj kocnici. Mogu misliti koja odlucnost i jajca stoje iza toga. Nikad ne znas hoces li ga zadrzati do vage ili ode iza, a ipak moras da probas... ;D. Nekako sam mislio da refleks noge na kocnici dodje sam po sebi kod vecine ljudi. A moguce da je zato jer sam ucio na dvotaktnoj masini, a tu se nije osloniti na motorno kocenje. Ko zna. Dizanje na zadnji je, valjda, obavezan momenat u evoluciji svakog radoznalog bajkera. Vise ne radim to, ali zanimljivo iskustvo u svakom slucaju.

Dzigi Boy

Ma da, kada ti naucis da vozis cvaju bez kocnice i kada predjes na 4T onda je lako terati......ja sam se najvise lomio i prebacivanja doziveo na Tomosima, APN sa masinom od E90 je bio pravi hahahhaha jbt. secam se kada sam to prvi put provozao rekao sam sebi da mi nista jace u zivotu nece trebati........

Sada odosmo u debeli OFF

Nasao sam ovog na YT to je taj stil na kocnicu samo sto je ovaj lik amater za ovog mog prijatelja, ovaj kada ga digne vise nama sputanja

XT 600 WHEELIE VIDS....KILLING TIME BEFORE TIME KILLS ME

Gavrolini


Dzigi Boy

da dobar je decko ali uzmi u obzir da XTX 660 ima mnogo vise snage od XT stim sto ovaj moj mnogo bolje drzi pravac i mirniji je, on bi obisao auto ispred i mirno bi se vratio u traku, cak nacilja da propusti auto iz drugog smera obidje i nastavi......

Ma ima ljudi voze, vezbaju, a mora se i pasti, ko nije spreman da padne ne treba ni da pokusa da odigne motocikl za zamlje.......

Gavrolini

pa sta je sa tvojim drugarom? Glupo sto pitam ali jel njegova noga u funkciji? jel se oporavio?

Dzigi Boy

Nije glupo sto da ne????? Oporavio se,  ima malo dete, izbacen je bio iz stroja,pa se posle toga rastao se sa zenom, motociklu nije bilo nista, ali ga je prodao i ode sve u kurac............jos pre 2 meseca bio u gradu i naidje niki ludak i odvali mu auto Suzuki unisti ga i pobegne????? Imam utisak da ga bas bije maler otkada nije na drumu......

Ok. se oporavio ali ekonomska situacija mu ne dozvoljava ni da pomisli na motocikl pored drugih izdataka, jbg. tesko se zivi u zemlji Srbiji znas i sam......

Ja se nadam da ce se vratiti na drum ali nece cak ni da provoza moj motocikl, dao bi mu ga kada god bih hteo ali nece!!!!!

Interesantno je da se godinu dana pre tog sranja vratio nas prijatelj ( drumski iz mladosti ) posle 10 godina u Americi i seli su u BMW kockicu 325 naravno i nisu ni divljali njih trojica u autu i naidje sleper velikom brzinom zanese mu se prikolica i pokosi ih.......ovaj Amer je samim cudom preziveo a ne znam sta sve nije polomio, ovaj sto ga spominjem je ostao bez slezine a treci bez bubrega i ozbiljno izlomljen hoda kao teski invalid......

Onda mozes zamisliti posle tog sranja u kolima od kog se tek oporavio mu se desi ovo sa motociklom????????????

I samo mi kaze sine ja sam se penzionisao sa druma.........srce me boli zbog njega ali mogu da ga razumem, strasna momcina.....


Ovo je fotka sa nase zadnje zajedniceke voznje na moju vikendicu.............

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2681/102/19/1055993434/n1055993434_30191259_414530.jpg

Gavrolini

bez uvrede ali znam mnogo momaka koji su u jako teskoj situaciji,nemaju auto,jedva skupe za ogrev ali imaju neki motor jer je to jedino sto ih ispunjava. Nije bitno da li je to motor od 10000e ili od 700e ako moto istinski volis sumnjam da i povreda i finansije mogu da te odvoje od toga.

Dzigi Boy

Da ali ako zivis u stanu koji treba da placas, pa alimentaciju, pa dete.......onda jos imas i buldozer koji je krs pa mu stalno neki kurac crkne ne stizes da odvojis i za motociklizam...........naravno da je sve lako ako imas 20 ili 25 godina, ali sa 4 banke je malo drugacije, prodje te i zelja za motociklizmom jer si platio preveliku cenu i pocinjes da se plasis....

A kada imas 20 i kusur godina mislis da si neunistiv i da se metci odbijaju od tebe, veruj mi da je tako.......i naravno mene nista ne vredja, svaka diskusija je OK

Gavrolini

Citat: Dzigi Boy poslato 24 Februar, 2011, 00:03
Da ali ako zivis u stanu koji treba da placas, pa alimentaciju, pa dete.......onda jos imas i buldozer koji je krs pa mu stalno neki kurac crkne ne stizes da odvojis i za motociklizam...........naravno da je sve lako ako imas 20 ili 25 godina, ali sa 4 banke je malo drugacije, prodje te i zelja za motociklizmom jer si platio preveliku cenu i pocinjes da se plasis....

A kada imas 20 i kusur godina mislis da si neunistiv i da se metci odbijaju od tebe, veruj mi da je tako.......i naravno mene nista ne vredja, svaka diskusija je OK
nadam se da se to nikad meni nece desiti.....

rboban

#13
Evo ja imam skoro 40, prodao sam auto, placam svasta pa i alimentaciju, nemam stalni posao....
ALI OD MOTORA NISAM ODUSTAO!!!!!

(a i lomio sam se  [rofl])
Ride It Like You Stole It

Dzigi Boy

Gavrolini i ja se iskreno nadam da ti se to nikada nece desiti...........

A rbobane i ja imam skoro 4 banke i imam i kola, i stan svoj i motocikl i nemam slani posao i zajebavam se bolje nego sa 20 godina i vise sam kod ribe u Hr. nego u Srbiji...........ali nismo svi isti jbg.....i nemozemo se svi zajebavati, neko i ne moze ili ne zna ili je odustao od zajebancije zvane motociklizam!!! Tuzno ali je tako....


Lazic


UFF

Dzigi nova yamaha ima samo 7 konja vise od stare
Vasa vozi za sve pare ja sam samo cekao pitajuci se kad ce i ko da postavi njegov snimak.

E sad posto je ovo ozbiljan deo foruma da premestim lepo sav offtopic tamo gde mu je mesto pa da nastavimo o povredama, riziku i tockiranju dalje ;)

Lazic


UFF

Pa promenjen je
Zvao se yamaha xt 600 a prica se o necem drugom

Dzigi Boy

Da ovo je sasvim ok, otisli smo previse u off a prica ima itekako smisla i steta bi bila da zavrsi u kanti.......dobra odluka:)))))