Glavni meni

Voznja motora,rizici i povrede-da li je vredno?

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2011, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rboban

#20
A XT se vozi oVako, zar nije vredna slika neke POVREDE kolege????
(Peca zvani MINUS iz ObrenoVca)
Ride It Like You Stole It

rboban

A KTM moze i oVako..... NEprocenjiv DOZIVLJAJ!!!
Ride It Like You Stole It

rboban

A i HUSQVARNA nije za bacanje.... mada je malo SRAMEZLJIVA!!!
Ride It Like You Stole It

MANDZO


rboban

Ali i NE mora!!!!
Cenim sVe ljude koji zive za MOTORE, pa makar ih i ne vozili vise....
Iz bilo kojeg RAZLOGA!!!
NE delim nas po nicemu... Ni po umecu, ni po godinama, ni po vrstama motora!!!

Licno bi sVe dao da sam POCETNIK,
da sVe jos jednom prozivim!!!!!

Ali srecom ima zamnom neko ko ce umesto mene!!!!

Ride It Like You Stole It

Gavrolini

samo da se razumemo, kad sam napisao da se nadam da se to meni nikad nece desiti, nisam mislio na povrede vec na to da strast prema motorima prestane. Povrede znam da idu uz ovo i imao sam ih i dosad puno.

jager

Citat: UFF poslato 24 Februar, 2011, 01:31
Pa promenjen je
Zvao se yamaha xt 600 a prica se o necem drugom

A sad se zove "Vonja motora..."

;D

jager

Elem, rizici od pada... paaaa. Ima ih, naravno.
Neko davno reèe da se bajkeri dele u dve grupe: oni koji su pali i oni koji nisu jo¹.... i bogami je istina. Ja sam se, hvala Bogu, veæ upisao u ovu prvu grupu bez nekih te¹kih posledica. Par dana me je boleo kuk, rame i desna ruka, bio sam sav u modricama, ali je posle 20 dana sve pro¹lo. Bitno da nisam ni¹ta lomio. Ko vozi, mora da bude spreman i na povrede. Daæe Bog, pa neæe biti stra¹ne. To je jednostavno ne¹to ¹to ide u paketu. Ili vozi¹ (i padne¹) ili ne vozi¹, pa te pokupi tramvaj.... Mislim, od neèega mora i da se umre, zar ne? ;D

A vezano za strast prema motorima....
Ja sam relativno kasno poèeo da vozim motor onako ozbiljnije, ali mi je to toliki ventil u ovom usranom ¾ivotu da mi ne pada na pamet da ga se odreknem, skoro ni po koju cenu. Mogao bih sad i ja da kukam, kao i velika veæina nas: nemam nikakav auto, tro¹kovi ovakvi, onakvi, para niotkud... Dece komada 3, ¾ena druga po redu, dakle plaæam i ¹to treba i ¹to ne treba. Para èesto nema dovoljno ni za najosnovnije potrebe tipa re¾ijski tro¹kovi. No, za cigare i motor mora da bude. Jeste, sebièan sam, mogao bih ne¹to vi¹e toga da priu¹tim klincima i ¾eni da nije motora, ali gde sam onda JA u celoj toj prièi?? Radi, juri za to malo para, crnèi, snalazi se... I onda eto ga bla¾eni VIKEND! Sednem na motor i odem u (polu)nepoznatom pravcu sa nekolicinom istomi¹ljenika. KUD ÆE© LEP©E?! U nedelju uveèe, napunjene baterije bar do sledeæeg vikenda. Da mi nije motora, valjda bih se samoubio, ¹ta znam...

Dzigi Boy

Tako je Jageru, nema nista lepse.............)))))))))))))


A kod nas na Miseluku ovako  KTMove voze.........


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/24329_1296014194543_1055993434_30722827_7623190_n.jpg

jager

Ko zna - ZNA! Mene strah ba¹ toliko u vagu... valjda sam mator, otkud znam... ;D

Dzigi Boy

Ovaj mali takozvani Ridji, vozi u minus ko i ovaj Peca gore, jos je interesantnije ga gledati na Hondi 1000 pa ide velikom brzinom, ode u minus i jbt. toliko smanji brzinu da covek ne veruje...mali je jedan od boljih.....

A jbg. Jageru morao si kao mali padati, sada je kasno za vezbu, stare kosti lako pucaju, a tesko srastaju.......

jager

Pa padao sam ja sa APN-a na koji je bio okaèen agregat od E90.... ;D To je i¹lo opako! ;D

Dzigi Boy

Poznat mi je taj model, prebacivao me je vise puta, bio je previse lagan BT sa E90 je bio pravi sa zadnjak.....


Ako ti se potkrade greska mozes umrjeti pored motocikla..................

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/6054_1119250175553_1055993434_30312544_6729535_n.jpg

A ovo su posledice prebaca sa XR600 u papucama..........

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/6054_1114295571691_1055993434_30296706_7775480_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/6054_1114295611692_1055993434_30296707_2486216_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/6054_1114296171706_1055993434_30296710_2452052_n.jpg


Malo krvi nije strasno, samo ga posaljes u pakao i bacis ga ispred sebe i nece ti nista biti, a ako imas pentagram oko vrata kao ja onda nece i ti otici u pakao sa motociklom.........hahaha

Dzigi Boy

A ako nisi uspeo poginuti na motociklu a dosta ti je zivota, onda parkiras motocikl, legnes na pruga, ali obavezno sa kacigom i sacekas prvi voz.......

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/26109_1318591758968_1055993434_30770523_4241194_n.jpg

UFF

Ni slucajno bez kacige!
Mozda ti spasi zivot ;)

Mad Max

ko iskreno voli nije mu problem nijedna rana ili lom. ja sam lomio 3x kljucnu, desna vodi 2:1, neke kosti u levom stopalu, desno stopalo isto neke koscice (kad sam tockario sa gamom 250) sve to boli i zeza, ali ne mozete verovat koliko boli kad ogulis levu stranu tela ,kompletnu, od Budvanski asvalt (smeker otkinut od alkohola malo tockario kad se prebacio klizio kao na dasci za surf) 2-3x potres mozga, totalno gubljenje(drugari mi kazu da mi dobro dodje to resetovanje) mislim da nema vise. pomislice neko dal mogu da se krecem uopste. uplasi i mene ovaj spisak. toliko sranja sam imao da nikad nisam pomislio da odustam od motora, svaka rana vredi, ali kao sto kaze dzigi, vreme cini svoje, kao i obaveze(ne mislim da odustam samo sve se drugacije gleda kako je covek stariji). mladi momci koji su bez obaveze ne mogu to razumiti, ali shvatice kad dodje vreme.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Gašpar

Relativno rano sam poceo (sa 7 godina), vozikao se ali me je valjda Bog gledao. Sa 16 otresem u neki kanal, naprsnuce neke kosti u ramenu, nema pomeranja ruke 6 nedelja + strasna opekotina na desnoj nozi. Posle skidanja, nisam mogao da ispravim ruku u potpunosti, pa sam malo menjao ugao guvernale kako bih mogao odmah da nastavim, inace desna ruka jos uvek ne moze totalno da se ispravi, a rame mi je kao vremenska prognoza  ;D

Drugi pad je bio 2008, sa mojih 18. Obilazio auto, zena odjednom resila da skrene levo, rezultat - Kawa 1:0 Vectra. Te sezone nisam vozio vise, ali nikako nisam ni razmisljao da prestanem, zaradio sam neki hematom na stomaku, pa sam par puta isao da mi vade gnoj iz njega, vrlo odvratno  [thumb_down] ali sta cu, prosao sam sva sreca bez prelom.
2009. sam nastavio da vozim, i evo me i sada na motoru, a i dalje ce biti tako  [cheers]

Dragan_kineziolog

Hah, ja sam poceo pravo voziti od 16-te, kad sam dobio ovog Lifana i do neki dan nisam ga ni ogrebao. U nedjelju neki seljak sa golfom skrece bez zmigavca, iza njega jos veci seljak sa dostavnim Caddyjem koci u zadnjem momentu i zaustavlja se u mjestu, a ja najveci seljak od svih ne uspjednem se zaustaviti, tj prokliza mi tocak, zakacim i kedija i golfa malo ;D ;D ;D
Rizici su veliki, opasnost vreba na svakom cosku. U tom trenutku je djelovao Marfijev zakon, poklopile su se sve stvari koje se nisu smjele poklopiti. Ta voznja je bas bila baksuzna...
Tezak je zivot nas nindzi

Dzigi Boy

Ja sam se puno puta lomio i padao sa motocikla, ali osim 3X lobanju nisam polomio ni jednu kost......zato sam i ostao lud, mada sam i pre toga bio hahahahahah

Ali kada sam se zakucao u auto sa vise od 150km/h bez oduzimanja gasa, tada nisam stigao nista da uradim osim da konstatujem da je za sve kasno.......56m sam leteo i prosuo se po asfaltu....interesantno da nisam sem lobanje nista polomio, ali je G sla bila toliko jaka prilikom tog zaustavljanja da mi je 2 godine trebalo da pocnem normalno da hodam, a nisam imao vidljive povrede na nogama....

Posle tog neprijatnog iskustva nemam vise zelju da vozim R motocikle a sve brzine preko 130....u meni stvaraju jako veliki strah i javlja se u meni osecaj da ce me neko opet zaustaviti na toj brzini......jako zajeban osecaj koji se ne moze ignorisati a i neutralisati....nedaj boze nikome da to dozivi

rboban

Zivim okruzen zaljubljenicima, a drago mi je da je tako i ovde!!!
Pravi smo MOTO MANIJACI..... [srednjiprst]
(gale of obrenoVac)
Ride It Like You Stole It