Glavni meni

Voznja motora,rizici i povrede-da li je vredno?

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2011, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Da, ova slika je iz perioda kad si bio mrtav...

Stevan


Kengur

Na motoru sam od svoje 7. (1997), padova imao pun ku*ac, ali ih ne brojim, skidanja koze sa celog tela i slicno... Samo jedan brojim posle kog sam proveo dve nedelje u krevetu, i oporavak kolena vise od 6 meseci.. Posle tog pada god dana sam vozio neki skuter i skupljao kintu za novi motor, u medjuvremenu naplatio pare od udesa, i cim sam imao dovoljnu sumu otisao sam po R6... Ni jednog trenutka nisam razmisljao u pravcu "sta ako opet padnem"... Ako opet padnem pao sam, opremu nosim, tako da sve ostalo ostavljam nekom ciki na nebu da sudi o tome... Sporije ne vozim, vozim samo pametnije... Odreci se necu  nikada dok se meni nesto u glavi ne prelomi... Ako se probudim jednog dana sa razmisljanjem da je kraj, onda je kraj... A do tada... Samo je bitno da se nesto vozi.. :)

Dzigi Boy

Bravo Kengure to je pravi i ispravan nacin razmisljanja!!!!!! + od mene:)))))

Kengur

Citat: Dzigi Boy poslato 26 Februar, 2011, 18:15
Bravo Kengure to je pravi i ispravan nacin razmisljanja!!!!!! + od mene:)))))

Pa sad... Pravi i ispravan je meni i tebi, nekom nije... :) Ne mozemo svi da isto razmisljamo... Cenim svacije shvatanje, ali prihvatam samo uglavnom svoje.. :D
Mozda sutra kad dobijem klinca kazem, "MA SVE U PM, IMAM KUCI KLINCA, NECU NE DAJ BOZE..." :)

Ja bar zivim danas za danas, sutra cemo videti... Nisam od onih koji nesto mnogo kalkulisu, ako mi se vozi brzo vozim brzo, ako mi se trose pare u kafani trosim ih ne razmisljam da li cu sutra imati za cigare... E sad, mozda zato sto nisam sam imam iza sebe porodicu itd...
Da ne idemo u off... :)

Gašpar

Citat: Kengur poslato 26 Februar, 2011, 18:32

Mozda sutra kad dobijem klinca kazem, "MA SVE U PM, IMAM KUCI KLINCA, NECU NE DAJ BOZE..." :)


Da te ne znam, mozda bih ti i poverovao  ;D

Atirudra

vozim normalno bez dizanja na prednji zadnji srednji  [yahoo] , ne smirglam kolena po asfaltu u krivinama ne vozim bez kacige NIKADA pa ni tada ! Volim malkice ubrzavat koji put , stat medu cetvorotockase kad stoje na semaforu i to je to , naravno s 95 enduracom ja mislim da to je to, za sta je taj motor predviden, da sednem na busu , mislim da ga ne bi ni tada zelio dizat namerno  :o ! po meni nije vredno voznje koje nosi sa sobom rizik (veci neg inace s normalnom voznjom) da se padne .
I ovako u saobracaju kod nas ko kamikaze za WWII . Ako izvuces zivu glavu mos bit sretan. Idiota na pretek i na 2 i na 4 tocka skretanja bez zmige, izlazaka iz sporende na glavnu, prelazak s strake na traku , itd da ne nabrajam bisere koje se izvode na nasim drumovima. Seo na dva tocka sto je vec u osnovi opasnije od 4, al to je maximalno sto zrtvujem na ustrb sigurnosti.
Neki inteligetni covek je jednom reko da nije inteligentno staviti zivot na par prirodnih zakona . (Kao recimo dizanje na zadnjak itd). Pa svako nek izvoli uziva na nacin kako on zeli po svojoj savesti i bezbednosti na putevima po njihovom i zivotima drugih.
tacka -full stop :'(
-------------- -_- ---------------

¹tampar

Citat: Kengur poslato 26 Februar, 2011, 18:32
Citat: Dzigi Boy poslato 26 Februar, 2011, 18:15
Bravo Kengure to je pravi i ispravan nacin razmisljanja!!!!!! + od mene:)))))

Pa sad... Pravi i ispravan je meni i tebi, nekom nije... :) Ne mozemo svi da isto razmisljamo... Cenim svacije shvatanje, ali prihvatam samo uglavnom svoje.. :D
Mozda sutra kad dobijem klinca kazem, "MA SVE U PM, IMAM KUCI KLINCA, NECU NE DAJ BOZE..." :)

Ja bar zivim danas za danas, sutra cemo videti... Nisam od onih koji nesto mnogo kalkulisu, ako mi se vozi brzo vozim brzo, ako mi se trose pare u kafani trosim ih ne razmisljam da li cu sutra imati za cigare... E sad, mozda zato sto nisam sam imam iza sebe porodicu itd...
Da ne idemo u off... :)

Tako je sinko...tako se govori....
Dok si mlad di¹i punim pluæima i uzimaj od ¾ivota sve ¹to mo¾e¹...jednom se ima 20,25,30 godina....kad omatori¹ imaæe¹ bar èega da se seæa¹....

Dok sam bio mlad ba¹ ovako sam razmi¹ljao mo¾da rukovoðen i onim biblijskim ''ne mislite mnogo na sutra jer svaki dan nosi dovoljno zla svoga''
Kao klinac sam video i shvatio da se ¾ivot istopi u trenutku i sutra vi¹e nisi tu....d¾abe ¹to si bio umeren u svemu...

.....a ¹to sam kupovao motor?Da se vozam polako??©ta æe mi ccm i KS ako ja to vozim ko penzos??
Onaj ðavolèiæ iz gaæa samo vièe DAJ DAJ DAJ....

Postoji ona Srpska uzreèica koja to spakuje u jednu reèenicu,vrlo zvuèno obja¹njenje za mnogo toga....''DAJ  BO®E  P*ÈKE  I  POGAÈE  VRUÆE''
To ponekad postane ¾ivotni moto...''u se,na se i podase''....
Uz sve to na ¹ta narod na¹ dobri stavlja akcenat ja sam dodao i motocikl....uglavnom sa obrtajima u crvenom....nisam razmi¹ljao jel' vredno ili rizièno,na sudbinu ne mo¾e¹ uticati hteo ne hteo...ako je suðeno da upadne¹ u ¹aht bez poklopca d¾abe ti je ¹to pazi¹ kuda ide¹...
 
....proðu godine,omatori se brzo...rodi¹ dete u 41-oj,gleda¹ kako raste,raduje¹ mu se...mnogo toga se promeni u ¾ivotu,dioptrija se poveæava,refleksi otanjuju...ne mo¾e¹ vi¹e sve i da hoæe¹ onako kako si mogao nekad....

Jeste,vredno je....




rboban

Ride It Like You Stole It

Gašpar

Stampar, svaka cast  [clapp]


Vredno je i te kako  ;)

Joker

Realno je da smo svi doziveli padove, lomnjavu sebe i motora. Realno je da smo svi prisustvovali sahranama drugara koji su izgubili zivot na motoru... Realno je da ima ovde koji su imali nesrecu da gledaju kako im drugovi ginu... Isto tako je realno da smo svi mi opet ovde i opet na ta dva tocka, sa jednim iskustvom vise... Dzabe postavljamo pitanje, svi znamo sta je odgovor...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

BANE BROTHERHOOD

Moj kratak odgovor na sve gore napisano je ...VREDNO JE!!!!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] ps.samo kada teram  osecam se ZIVIM!!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Kengur

Citat: Ssn Marko poslato 23 Mart, 2011, 12:13
Realno je da smo svi doziveli padove, lomnjavu sebe i motora. Realno je da smo svi prisustvovali sahranama drugara koji su izgubili zivot na motoru... Realno je da ima ovde koji su imali nesrecu da gledaju kako im drugovi ginu... Isto tako je realno da smo svi mi opet ovde i opet na ta dva tocka, sa jednim iskustvom vise... Dzabe postavljamo pitanje, svi znamo sta je odgovor...

Uffff, surovo realno....

vlada_dee

Na ovom forumu smo jer znamo da VREDI! Chemu onda polemika oko toga?

Ali da se ipak nadovezem na temu:
Prvi pad sam imao na kraju 8. razreda. Pao sam sa 5km/h, i to sa Tomos Automatikom! 10 dana u bolnici, 2 meseca nisam mogao da savijem koleno, posle 3 meseca sam opet ucio da hodam, bukvalno! Ali cim sam iole savijao koleno, odteturao sam se i seo sam na taj isti automatik. Sa jacim motorima sam (da kucnem u drvo, pu, pu, pu) samo gulo dlanove.
Voli covek da se kupa, oklizne se u kadi i slomi vrat. Voli covek da jede, zagrcne se i ugusi se.
Zakljuchak je ochigledan.

Gašpar

Slazem se Vlado i nadovezao bih se na tebe.
Proslo je 4,5 godine od kako sam pao, a ni dan danas ne mogu da ispravim desnu ruku u potpunosti, al valjda zato i postoje motori poput Zeca na kome ruke trebaju da budu savijene u laktovima  ;D ;D ;D

bogdan

Ma vredi , jer sta je to sto je dobro  [balavi] a da nije opasno.  Ja sebi kazem  pamet u glavu da ti duze traje , jbg , razmenio 6-u banku.

UFF

Citat: vlada_dee poslato 23 Mart, 2011, 15:47
Na ovom forumu smo jer znamo da VREDI! Chemu onda polemika oko toga?

pa zato sto ovde ima i po koji blowjober