Glavni meni

Kupujem auto :)

Započeo Gavrolini, 24 Januar, 2016, 16:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 25 Januar, 2016, 05:01
Citat: Hattrick poslato 25 Januar, 2016, 04:31
Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 25 Januar, 2016, 04:13
Јбг, овде затуцани људи.

Vidi druze, zatucan si ti. Kupio automatik i sada se to njemu najvise svidja i mora svima da se svidja. I svako je budala ko misli drugacije, jel tako ?
I jos dozvoljava sebi da vredja. E pa vidis ne mora nekome da se svidja to sto se tebi svidja, i zato jer TI nikada nisi video Mercedesa sa manuelnim menjacem. Ja imam i jedan i drugi, i kazem poserem se na automatik, kako u Beogradu, tako i u Frankfurtu ili Parizu. I sta sad ?
Прсо си ко Ромед. Ај прочитај опет мој коментар, па опет звоцај мало. Кад кажем овде затуцани људи, мислим на људе који ме окружују тј. амере.
Ти си дефинитивно ограничен ко тераса.

Da.

Bori¹a

Citat: Hattrick poslato 25 Januar, 2016, 04:26
Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 03:18
pa manuelni u tom i ne postoje
bmw 7, a8, s klasa, ml, gl, g, x5, x6, q7 99% nema manuelni u izboru

Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 03:41
ja stvarno nisam video nigde ova navedena auta od 2006-7 godine automatik... mozda gresim ali nisam nigde video

Cekaj malopre nikada nisi video manuelca, sad nisi nigde video automatik, pa sta si ti onda video ?  [rofl]

Edit: Ili nisi procitao ili nisi razumeo sta sam napisao u prvom postu. Automatik ISKLJUCIVO preferiram u velikim limuzinama i SUV-ovima. Verovatno slicno razmisljaju i proizvodjaci, posto u velikoj vecini upravo ti automobili dolaze mahom u automatik varijanti. Kazem mahom, jer ih naravno ima i u Manuelnim verzijama. Sa druge strane zadnjih godina, obe verzije idu polako u penziju i zamenjene su robotizovanim menjacima, koji su hibridi izmedju ova dva. Ali ovo je post za automobile do 2.200€, tako da nismo u varijanti A8 2007, vec A8 1997, ili ML 230 1999, ili 725 1998, ako pricamo o velikim limuzinama. A njih ako malo bolje pogledas, ima i te kako u svim verzijama. I njih i dalje preferiram u Automatik varijanti. Ali BMW 325i e36 ne. Zao mi je.
sjebo sam se, na manuelnog cu da mislim... znam da ovi stariji imaju zato sam napomenuo noviji auto.. offtopic klasican

MIGE

nikad vise manuelni menjac

makinjo

Ja provozao par puta drugarovog audiija 6 s line 2.0 mislim oko 190 konja.
Posle par voznji sam promenio plocu jer sam pljuvao automatika na sav glas. 
Drugaru je to prvi automatik i kaze da vise nikada nece uzeti manuelca :)

Bori¹a

provozao sam par komada i mislim da auto ispod 150ak konja tesko gura automatika... skoda 1.9tdi sa 90ks cini mi se i automatik je sranje.. nateze se za svaku brzinu, naglo prebacuje
mozda je i menjac u kurcu nemam pojma

perlx

Немаш појма.

Hurricane

ili menjaè u kurcu ili nema¹ pojma..

UFF


Hohštapler

Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 14:53
provozao sam par komada i mislim da auto ispod 150ak konja tesko gura automatika... skoda 1.9tdi sa 90ks cini mi se i automatik je sranje.. nateze se za svaku brzinu, naglo prebacuje
mozda je i menjac u kurcu nemam pojma

Citat: perlx poslato 25 Januar, 2016, 15:00
Немаш појма.

Upravo.


Inaèe, mi¹ljenja sam da automatik pljuju ljudi koji ga a) NIKAD NISU POSEDOVALI ili  b) kupili polovan auto pa im se automatik sjebo.
A to  ko¹ta.

Automatski menjaè je izdr¾ljiv kolko i manuaelni AKO se redovno servisira.
Pre mesec dana sam jurio neke studije i tekstove o uljima, proizvodnji, i sva¹ta sam nauèio upravo o automatskim menjaèima i "uljima" koja koriste.
Karakteristièno za vi¹e grupa "transmision fluid"  (ulje kako mi ka¾emo, ali nije ulje) za automatske menjaèe je ¹to od jednom i naglo gube svojstva.
Ko redovno menja "ulje" u automatskom menjaèu garantujem da neæe imati problem. I tu doðemo do onoga...
KOlko nas je menjalo ulje u menjaèu? Obiènom ili automatskom...
Pa kad crkne - govno!

Ja inaèe spadam u grupu - sve mi je jedno.
Ali ako mogu da biram (èitaj: imam para) uvek æu pre uzeti automatik. Tehnologija je unapreðivana da mi olak¹a ¾ivot.

Samo u jednom automobilu ne bih voleo da imam automatika ali ga svako neæu skoro imati - Ariel Atom. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

...kod automatika je osim pitanja kad je menjano ulje, jako bitno i kako je zamenjeno ulje tj ko je zamenio,

ne zna svako a mnogi misle da znaju..

dragan

filter za ulje u menjacu ja na kolima menjam kad god promenim auto al uvek ili kazu na 100.000 iljada mada cu poceti na 20 iljada da menjam bolje ulje nego menjac ceo pricam za manuelni
samo vas posmatram...

patak91

Meni neki lik nudio neon za moju vektru
Ono je 2000 kubika, benzin, automatik '99. godiste, al nisam ni i¹ao da ga pogledam :)
I da, ka¾e 165000 na satu

Gavrolini

Ako bog da sutra zatvaramo ovu temu manual vs automaic :)

CBRR1

Citat: Andreja poslato 25 Januar, 2016, 03:24
Ne ¾ele svi da se drkaju sa ¹altanjem, kreni-stani, nekome jednostavno slu¾i da stigne od taèke A do taèke B, ¹to udobnije.

Meni lièno mnogo vi¹e le¾i manuelni menjaè jer volim da vozim, ¹altam, gaðam obrtaje kad ¹altam u ni¾u itd. ali potpuno razumem ljude koji preferiraju automatik.


na peglici nikada i nije postojao automatik, Andreja aj realno mnogo bre nekada seres, licnog izkustva sa jacim klasama nikada nisi imao i apliciras da je manuelac bolji od automatika u tim i tim klasama....

Hattrick

Citat: Gavrolini poslato 25 Januar, 2016, 19:38
Ako bog da sutra zatvaramo ovu temu manual vs automaic :)

Cek bre, tek se zaletela tema :)

Gavrolini

Ako sutra ulazi rucno u svih 5+ rikverci ide lock :)

Andreja

Citat: CBRR1 poslato 25 Januar, 2016, 20:47
Citat: Andreja poslato 25 Januar, 2016, 03:24
Ne ¾ele svi da se drkaju sa ¹altanjem, kreni-stani, nekome jednostavno slu¾i da stigne od taèke A do taèke B, ¹to udobnije.

Meni lièno mnogo vi¹e le¾i manuelni menjaè jer volim da vozim, ¹altam, gaðam obrtaje kad ¹altam u ni¾u itd. ali potpuno razumem ljude koji preferiraju automatik.


na peglici nikada i nije postojao automatik, Andreja aj realno mnogo bre nekada seres, licnog izkustva sa jacim klasama nikada nisi imao i apliciras da je manuelac bolji od automatika u tim i tim klasama....

Otkud zna¹ da nemam iskustvo? Pretpostavka je majka svih zajeba :) Ne ka¾em da je bolji, rekao sam da ja VI©E VOLIM da vozim manuelce a stojim pri tome da bi manuelni menjaè u BMW sedmici, A8, S klasi, kao i lux SUV-ovima bio potpuno proma¹ena stvar.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

srbac

Preko 200ks tesko da ima manuelaca. Mozda neki stariji. Pokida lamelu korpu itd na 30 000km. !!! Automatic je zakon. Ko ima para da kupi nov auto i da ga vozi 150 000km i proda onda automatic, ali polovan automatic je maèka u dzaku !!!  [nono]

bigbad86

Ali zato i 30 godina star manualac nema sta da mu fali a i da fali lako i jeftino se popravi. Automatik jes bolji, al skupooooo...

Gavrolini

Za vecinu normalnih auta manualni dobar polovan menjac mozes da kupis za 50-100e. Automatik ni blizu