Glavni meni

Kupujem auto :)

Započeo Gavrolini, 24 Januar, 2016, 16:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ada

#20
Svaki nov reno (krsteni) na velikom servisu je predvidjena zamena lezaja radilice, kod vagena je predvidjena zamena igle uljne pumpe i tako dalje. Znate koliko je ljudi to odradilo u srbiji??? Niko. A napolju kada dodje vreme za zamenu svega toga oni jednostavno prodaju auto.Koliko je ljudi u Srbiji procitalo ili uopste zna da posle duze voznje turbo motora, netreba nikako gasiti odma auto vec sacekati od 60 do 120 sekundi da bi se turbina ohladila?? 90% nema blage veze o tome.
A sto se tice agregata da malo pojasnimo sta je i koliko lose.

Sto se tice vagena necu komentarisati, jer su testovi pokazali sve. Da bi ljudi bili odusevljeni morali su da falsitaju sto sta da bi to radilo.
Sto se tice bmw-a kapu skidam tom motoru od 100kw ali je problem sto ga sustigle godine pa ima i zamora materijala a ne samo predjeni kilometri pa tako samo remont bos pumpe kosta od 450€ pa na vise (pricam o krstenom remontu, a ne onom od 150€ za prodaju) Sve posle tog motora je odlicno ali za mehanicare.

Sto se tice hdi-a ali samo sa 100kw opet krsten motor i mazga ali ne kao mjet ili jtd koji su ne prikosnoveni. Ali opet hdi se ugradjuje i u forda (samo agregat bez menjaca) u rovera (2.7 hdi), u volvoa (100kw) i tako dalje.

Sto se tice dci-a ide i u volvoa, mercedesa, renoa, micubisija nisana .....

Sto se tice elektronike zna se da ima cetiri pet firmi i pitanje je samo gde je sta ugradjeno taako da u sustini svi placamo samo brend i nista vise.

Sto se tice jtd-a mrcina je i ostace mrcina i sahranice sve od gore navedenih motora.

BANE BROTHERHOOD

Citat: ada poslato 24 Januar, 2016, 19:51
@Bane
Kada god zelis mogu i da ti argumentujem  ali oci u oci i uz dva piva.
teshko brate da mozes da mi argumentujes jer sam radio pezoe i citroene u servisima skoro 6 godina i znam ih u sraf... al sok moze uvek ... ;)
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

bigbad86

Ozbiljno? Kolko kosta taj lezaj i kolko kosta zamena?

BANE BROTHERHOOD

Citat: bigbad86 poslato 24 Januar, 2016, 20:08
Ozbiljno? Kolko kosta taj lezaj i kolko kosta zamena?
lezajevi nisu skupi skup je rad tj zamena  istih... ;)
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

bigbad86

To sam pretpostavio? Kolko pare? :)

ada

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 24 Januar, 2016, 20:07
Citat: ada poslato 24 Januar, 2016, 19:51
@Bane
Kada god zelis mogu i da ti argumentujem  ali oci u oci i uz dva piva.
teshko brate da mozes da mi argumentujes jer sam radio pezoe i citroene u servisima skoro 6 godina i znam ih u sraf... al sok moze uvek ... ;)

Moze i sok cim dodjem u tazbinu (taman da pobegnem).

BANE BROTHERHOOD

Citat: bigbad86 poslato 24 Januar, 2016, 20:12
To sam pretpostavio? Kolko pare? :)
pa ja mislim da u ovlascenom servisu je berba usiju ovako po normalnim servisima ali ljudi koji znaju sta rade smatram da bi teo kostalo oko  250 do 350  eura sa delovima ;) i to sve sa zamenom zupcastog kaisha  jer vec raspakuje pola motora.. tj skida deklo za ulje i  glavu motora plus dihtung glave i plus jos neke sitnice... jer se vade lezeci lezajevi.. ;)
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Gavrolini

Alo bre ne kvarite mi temu :)

BANE BROTHERHOOD

Citat: Gavrolini poslato 24 Januar, 2016, 20:53
Alo bre ne kvarite mi temu :)
tako je bmw je bmw... ;D

auuu jbtee skroz smo off topic [doh] ... brat gavra juri auto da kupi... [thumb_up]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

SSZGO

baci pogled na ovaj audi r8 v10 kabrio

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/audi/r8/2015/12/16/2012-audi-r8-v10-spyder-gcc-specs-full-ser-2/

nije porodicni, nije u ceni, nije do 2000ccm, al je lep jelda...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Flavius Valerius Aurelius


BANE BROTHERHOOD

Citat: SSZGO poslato 24 Januar, 2016, 21:01
baci pogled na ovaj audi r8 v10 kabrio

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/audi/r8/2015/12/16/2012-audi-r8-v10-spyder-gcc-specs-full-ser-2/

nije porodicni, nije u ceni, nije do 2000ccm, al je lep jelda...
brate cemu ovoo jbteee   [neampojma]  pa ovde covek juri da kupi auto do 2200 eura  [doh]  a ovo zlo mi obicni smrtnici ne mozemo da kupimo za tri zivota u srbiji jgaaaaa  [facepalm] [facepalm] [facepalm] [samoubistvo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

clutch&brake

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7507066/zastava-yugo-in-l-pezo-motor

evo da se sav zgodni priseti svog srecnijeg doba. Jer tada nisi bio bas oviki kompleks kao sto si sada. Zao mi te
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Gavrolini

Kurac je tad mogao da dobaci za ovaj sa pezovim motorom.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Gavrolini

Citat: SSZGO poslato 24 Januar, 2016, 21:01
baci pogled na ovaj audi r8 v10 kabrio

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/audi/r8/2015/12/16/2012-audi-r8-v10-spyder-gcc-specs-full-ser-2/

nije porodicni, nije u ceni, nije do 2000ccm, al je lep jelda...
Druze mogu ti reci da mi odgovara. A mozes ti da ga kupis i stavis na brod pa kad stigne ja cu da ga probam pa ako mi odgovara ja ti uplacujem kintu ako ne, ti ga ostavi ovde da imas kad dodjes na odmor.

SSZGO

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 24 Januar, 2016, 21:09
Citat: SSZGO poslato 24 Januar, 2016, 21:01
baci pogled na ovaj audi r8 v10 kabrio

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/audi/r8/2015/12/16/2012-audi-r8-v10-spyder-gcc-specs-full-ser-2/

nije porodicni, nije u ceni, nije do 2000ccm, al je lep jelda...
brate cemu ovoo jbteee   [neampojma]  pa ovde covek juri da kupi auto do 2200 eura  [doh]  a ovo zlo mi obicni smrtnici ne mozemo da kupimo za tri zivota u srbiji jgaaaaa  [facepalm] [facepalm] [facepalm] [samoubistvo]



a one ribe u domaci i strani but i guz isto nemaju smisla niko ih nece voziti al opet lepo je videti...



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

BANE BROTHERHOOD

Citat: SSZGO poslato 24 Januar, 2016, 21:43
Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 24 Januar, 2016, 21:09
Citat: SSZGO poslato 24 Januar, 2016, 21:01
baci pogled na ovaj audi r8 v10 kabrio

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/audi/r8/2015/12/16/2012-audi-r8-v10-spyder-gcc-specs-full-ser-2/

nije porodicni, nije u ceni, nije do 2000ccm, al je lep jelda...
brate cemu ovoo jbteee   [neampojma]  pa ovde covek juri da kupi auto do 2200 eura  [doh]  a ovo zlo mi obicni smrtnici ne mozemo da kupimo za tri zivota u srbiji jgaaaaa  [facepalm] [facepalm] [facepalm] [samoubistvo]



a one ribe u domaci i strani but i guz isto nemaju smisla niko ih nece voziti al opet lepo je videti...you got the point ther brother you got the point😂




PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

chengelle



Ne umem da postavim link oglasa...ali evo ovaj je moj
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Auto je ekstra..trenutno ima alu felne 16ice i zimske gume


Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!