Glavni meni

Kupujem auto :)

Započeo Gavrolini, 24 Januar, 2016, 16:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Jos da nije automatik

chengelle

Citat: Gavrolini poslato 25 Januar, 2016, 00:57
Jos da nije automatik
Sta fali sto je automatik? Valjda je to jos i bolje  koliko se ja razumem u automobile.
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Ko sedne jednom u automatik ne vraca se na saltaca
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Gavrolini

Pa jeste lakse ali meni voznja gubi uzitak. Plus sto zivimo u srbiji gde se automatici lose odrzavaju,plus sto je to automatik evropljanin star 25 godina a ja sam imao problema i sa mnogo mladjim. Bez ljutnje auto ti lepo izgleda ali meni licno ne odgovara.

Flavius Valerius Aurelius

#44
Citat: Gavrolini poslato 25 Januar, 2016, 02:06
Pa jeste lakse ali meni voznja gubi uzitak.
Кој ужитак брате кад већина вози као кретен или пак неуме да вози? 16 пута те неко изнервира док стигнеш до места где треба.
Крећем од себе, ја сам био јако тврдоглав и нисам хтео да пробам аутоматик све док нисам дошао овде, и морао да га возим хтео нехтео јер сам полагао за возачку (могао сам да приуштим само тај ауто који је био аутоматик). Од тада, од аутомобила које сам имао, сви су били аутоматик сем једног.
Уједно, већина аутоматика мање троши...

Hattrick

Imam i automatik i manuelac, i ne bih dao manuelac za automatika u zivotu. Osim u velikim udobnim krstaricama tipa BMW 7, Mercedes S, Audi 8, i u SUV-ovima.
U svim ostalim varijantama daleko vise preferiram manuelac.

Hattrick

Mada verujem da je u pitanju samo feeling. Nekome vise odgovara jedno, nekome drugo.

Andreja

Hattrièe, rekao si upravo ono ¹to sam ja hteo da ka¾em. Automatik mi je prihvatljiv u premijum klasi i með' SUVovima gde po meni manuelni menjaèi èak i ne bi imali svrhu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

pa manuelni u tom i ne postoje
bmw 7, a8, s klasa, ml, gl, g, x5, x6, q7 99% nema manuelni u izboru

Hattrick

Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 03:18
pa manuelni u tom i ne postoje
bmw 7, a8, s klasa, ml, gl, g, x5, x6, q7 99% nema manuelni u izboru

Odakle ti to da ne postoje ?
Doduse u poslednjih 2-3 godine i jedni i drugi menjaci su masovno poceli bivati zamenjeni poluautomatskim robotizovanim menjacima, koji zamenjuju oba, ali ne pricam specijalno za A8 2015.

Glava Dole

Meni je auto samo potreba, vozio auto, vozio se taxijem il busom-isti mi kurac, reko 100x uzivo a i pisao negde na forumu mislim ranije... sa automaticima nisam imao mnogo dodirnih tacaka, vozio drugarevu matoru mecku automatik i mogu da kazem samo da je sranje... drzis gas ko debil, on skace iz brzine u brzinu i to je to... jeste da auto ne moze da pruzi uzivanje, da je potreba, ali opet manuelac, bar meni, pruza nijansu vise zadovoljstva... automatik i manuelac je za mene isto ko skuter i motor... kod ovog prvog vozis ko da si retardiran, samo volan i gas a ovog drugog kontrolises kako ti hoces :) Moje misljenje, ne kazem da sam u pravu, nisam iamo iskustva kao sto rekoh, samo iznosim kako je na to gledam iz ove perspektive :)

Andreja

Ne ¾ele svi da se drkaju sa ¹altanjem, kreni-stani, nekome jednostavno slu¾i da stigne od taèke A do taèke B, ¹to udobnije.

Meni lièno mnogo vi¹e le¾i manuelni menjaè jer volim da vozim, ¹altam, gaðam obrtaje kad ¹altam u ni¾u itd. ali potpuno razumem ljude koji preferiraju automatik.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Pogodio si sustinu, u potpunosti delim misljenje s tobom :D

Hattrick


Bori¹a

Citat: Hattrick poslato 25 Januar, 2016, 03:21
Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 03:18pa manuelni u tom i ne postoje
bmw 7, a8, s klasa, ml, gl, g, x5, x6, q7 99% nema manuelni u izboru

Odakle ti to da ne postoje ?
Doduse u poslednjih 2-3 godine i jedni i drugi menjaci su masovno poceli bivati zamenjeni poluautomatskim robotizovanim menjacima, koji zamenjuju oba, ali ne pricam specijalno za A8 2015.
ja stvarno nisam video nigde ova navedena auta od 2006-7 godine manuelne... mozda gresim ali nisam nigde video

Flavius Valerius Aurelius

Јбг, овде затуцани људи. И да 'оћу, нема мануелни бмв сем ако није м класа. Ауди иста ствар, ако није с, нема ништа од тога.
Мерцедес какав год да је, још нисам видео мануелни ...

Андреја објаснио. Једном приликом ми је требало 4 сата да изађем из Лос Анђелес. Да сам имао мануелни, ампутирао би леву ногу са крени стани варијантом  ...

Hattrick

#56
Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 03:18
pa manuelni u tom i ne postoje
bmw 7, a8, s klasa, ml, gl, g, x5, x6, q7 99% nema manuelni u izboru

Citat: Bori¹a poslato 25 Januar, 2016, 03:41
ja stvarno nisam video nigde ova navedena auta od 2006-7 godine automatik... mozda gresim ali nisam nigde video

Cekaj malopre nikada nisi video manuelca, sad nisi nigde video automatik, pa sta si ti onda video ?  [rofl]

Edit: Ili nisi procitao ili nisi razumeo sta sam napisao u prvom postu. Automatik ISKLJUCIVO preferiram u velikim limuzinama i SUV-ovima. Verovatno slicno razmisljaju i proizvodjaci, posto u velikoj vecini upravo ti automobili dolaze mahom u automatik varijanti. Kazem mahom, jer ih naravno ima i u Manuelnim verzijama. Sa druge strane zadnjih godina, obe verzije idu polako u penziju i zamenjene su robotizovanim menjacima, koji su hibridi izmedju ova dva. Ali ovo je post za automobile do 2.200€, tako da nismo u varijanti A8 2007, vec A8 1997, ili ML 230 1999, ili 725 1998, ako pricamo o velikim limuzinama. A njih ako malo bolje pogledas, ima i te kako u svim verzijama. I njih i dalje preferiram u Automatik varijanti. Ali BMW 325i e36 ne. Zao mi je.

Hattrick

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 25 Januar, 2016, 04:13
Јбг, овде затуцани људи.

Vidi druze, zatucan si ti. Kupio automatik i sada se to njemu najvise svidja i mora svima da se svidja. I svako je budala ko misli drugacije, jel tako ?
I jos dozvoljava sebi da vredja. E pa vidis ne mora nekome da se svidja to sto se tebi svidja, i zato jer TI nikada nisi video Mercedesa sa manuelnim menjacem. Ja imam i jedan i drugi, i kazem poserem se na automatik, kako u Beogradu, tako i u Frankfurtu ili Parizu. I sta sad ?

Gavrolini

Ok automatik ako ne zelis da uzivas u voznji vec da je olaksas. Ne pricam o guzvari po gradu vec kad izadjes na neki dpbar krivudav put. Jbg nesto kao skuter kod motora. Dosadno. A i iskreno me plase automatici. Crko mi je na pontiaku firebird, na kia picanto, na audiju a4... Od mene dosta automatika.

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Hattrick poslato 25 Januar, 2016, 04:31
Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 25 Januar, 2016, 04:13
Јбг, овде затуцани људи.

Vidi druze, zatucan si ti. Kupio automatik i sada se to njemu najvise svidja i mora svima da se svidja. I svako je budala ko misli drugacije, jel tako ?
I jos dozvoljava sebi da vredja. E pa vidis ne mora nekome da se svidja to sto se tebi svidja, i zato jer TI nikada nisi video Mercedesa sa manuelnim menjacem. Ja imam i jedan i drugi, i kazem poserem se na automatik, kako u Beogradu, tako i u Frankfurtu ili Parizu. I sta sad ?
Прсо си ко Ромед. Ај прочитај опет мој коментар, па опет звоцај мало. Кад кажем овде затуцани људи, мислим на људе који ме окружују тј. амере.
Ти си дефинитивно ограничен ко тераса.