Glavni meni

Vozac/dostavljac hrane sa A i B kategorijom :D

Započeo hornY, 15 Mart, 2015, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

metarex

Citat: MIGE poslato 16 Mart, 2015, 23:46
Citat: metarex poslato 16 Mart, 2015, 23:42
sad nesto razmisljam.... mislim da je nacelno problem u tome sto svako zna ili zeli da zna koliko ko zaradjuje. manje bi problema bilo kada bi plata spadala u poslovnu tajnu..

sta ne znas i ne boli te a onda je platica lepa
dobro ti razmisljas,skoro pa ko moji bivsi poslodavci...lepa brena za cetiri osobe...plata tajna,iz fonda se dele zarade pa ako se udeli nekom vise za isti posao a taj je i slucajno sefova drukara,onda je to u redu...zar ne?

ne. pazi, dolazis na intervju za posao i u jednom momentu te poslodavac pita za platu
ti lupis recimo 50 k. on kaze mozeli za 45? nadjete se na 47. ti si zadovoljan jel ili gresim
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

stilgar

#61
Citat: Bori¹a poslato 16 Mart, 2015, 23:14

a porezi? a odrzavanje masina i verovatno placanje lokala? a sluzbeni telefon? a vozilo ko ce da kupi?
ne, u srbiji bi svi bili najbolje gazde i sve dali radnicima jer oni najvise rade

kod tebe Borisa rade tata i deda i ti se trudis svojski da im pomognes, a radnici sede, zakeraju i traze vece plate. Alo, pa ko vam zaradjuje to sto imate, kupio si masinu, al ona nece sama da radi, vozilo ne ide samo, treba neko i to da tera i da ne nabrajam dalje. Verovatno su u pocetku radili deda i tata pa kad su stali na noge onda su dosli "sljakeri bez skole" ili su ipak neki majstori al nisu oni ko deda i tata i njihov rad je beda pa ih tako i treba placati. Ti kad se odvojis od sise i pocnes sam sa svojim rukama da zaradjujes onda mudruj ovde.
Sto se tice cene koju je dao kolega jadna je i bedna, al takvo nam je drustvo i sve privatnik do privatnika ko Borisa "uzimaj dusu to je stoka a ima ih ko pleve" (cast izuzecima al dok sam radio tako kojejude od 1993 do 1994 samo jedan je bio covek)  
do 1993 drzavna firma, od 1994 sa zenom privatan porodicni posao, nikad nisam imao zaposlenog, sve sami, klackalica malo si gore, pa si dole, kako kad, uglavnom, nikad vise ni kod jednog srpskog biznismena ne bi radio ni za kakve pare.






clutch&brake

letos odem sa kumom u kraj da sednem da vidim ljude sa kojim sam odrastao. tu i naravno klinci koji su brisali sline o rukav kada sam prestao da blejim po kraju. dam imja lovu da kupe gajbu piva i pljuge (normalna stvar). i krecu da kenjaju kada su popili po 2 piva kako mene boli kurac i kako mi je do jaja u zivotu. ja pitam jednog od njih koliko god imas. kaze 18. reko koliko se secam imas i sestru. ona 21. radite li? kaze ne. ja reko sto? necemo da radimo za 25k. ja reko dobro. ajmo ovako.ti i sesra po 25k ya mesec dana na kucni budyet caletu i kevi od 120k dinara. i to nije 50k vec 100k jer onih drugih nisu ni uyeli od caleta i keve. neces sedeti u parkicu i duvati i blejati vec raditi i kupiti drugarima pivo. ja sam sa 18 krenuo da radim, ne kod sebe nego kod drugog. naucio da vrednujem svaki dinar. od kada sam prvu platu spisako i nisma imao za bleju od tada razmisljam. ako je trosak klope od 1000 dinara kao sto je kanarinac naveo,samo raymislite koliko klope mora da proda vlasnik fda bi obeybedio 25k za radnika. kome da proda? ovimasto nece da rade za 25k?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Bori¹a

Citat: stilgar poslato 16 Mart, 2015, 23:56
kod tebe Borisa rade tata i deda i ti se trudis svojski da im pomognes, a radnici sede, zakeraju i traze vece plate. Alo, pa ko vam zaradjuje to sto imate, kupio si masinu, al ona nece sama da radi, vozilo ne ide samo, treba neko i to da tera i da ne nabrajam dalje. Verovatno su u pocetku radili deda i tata pa kad su stali na noge onda su dosli "sljakeri bez skole" ili su ipak neki majstori al nisu oni ko deda i tata i njihov rad je beda pa ih tako i treba placati. Ti kad se odvojis od sise i pocnes sam sa svojim rukama da zaradjujes onda mudruj ovde.
Sto se tice cene koju je dao kolega jadna je i bedna, al takvo nam je drustvo i sve privatnik do privatnika ko Borisa "uzimaj dusu to je stoka a ima ih ko pleve" (cast izuzecima al dok sam radio tako kojejude od 1993 do 1994 samo jedan je bio covek) 
do 1993 drzavna firma, od 1994 sa zenom privatan porodicni posao, nikad nisam imao zaposlenog, sve sami, klackalica malo si gore, pa si dole, kako kad, uglavnom, nikad vise ni kod jednog srpskog biznismena ne bi radio ni za kakve pare.

gresis, mada nije mi veceras do raspravljanja... daleko od toga da radnici ovde imaju platu 20k - imaju znatno vecu, i ne vidim da se iko bunio - to su radnici isti koji su radili pre 10 godina... ja samo hocu da kazem da nije sve para sto gazda naplati njemu u dzep, sto ovde pojedini misle

MIGE

ne postavlja se pitanje koliko gazda zaradjuje vec da li tebe placa od srca ili zato sto je trend u srbiji da platis radnika koliko najmanje mozes...da pitam vecinu dusebriznika ovde....sta vas boli patka koliko vucic zaradjuje(uzima,otima),zorana i ostala ekipa???sto se bune ljudi koji zaradjuju 20-25000 din?pa necemo valjda da piatmo gazdu koliko zaradjuje pa da nam da platu na osnovu toga...a da li je on ulozio nesto ili ne,nije to pitanje  ;)

Bori¹a

mige, nisam mislio na tebe ni u jednom trenutku veruj mi
mene stvarno ne zanima koliko vucic zaradjuje, kao ni zorana i ostatak... cak im se divim, pogotovo onom bajatovicu sto ima preko 15k evra platu... stvarno im skidam kapu, od srca ako legalno mogu da zaradjuju tako..

mkt

@horny
Jedno pitanje
Zanima me da li postoji mogucnost da se radi dostava kod vas ali samo kolima :) pitam ovo zato sto mi je najbolji drugar trenutno bez posla, zavrsio je saobracajnu skolu i voleo bi da radi taj posao I vec je radio kao dostavljac za neku fimu u Zemunu
Ima jedno problem sto ne vozi skutere ni motore
Mozes mi odgovoriti na PP

Hohštapler

Citat: MIGE poslato 16 Mart, 2015, 23:18
da vam opisem moju trenutnu situaciju...radim max 7 sati dnevno...plata 50000 din...ne radim vikendom...sl.auto vozim kuci i niko me ne pita za kilometrazu....sl.telefon takodje imam i nije digitron...kafa,kisela,sokovi i neki put klopa za dz...a imam samo srednju skolu

si u stranci? ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Mart, 2015, 08:24
Citat: MIGE poslato 16 Mart, 2015, 23:18
da vam opisem moju trenutnu situaciju...radim max 7 sati dnevno...plata 50000 din...ne radim vikendom...sl.auto vozim kuci i niko me ne pita za kilometrazu....sl.telefon takodje imam i nije digitron...kafa,kisela,sokovi i neki put klopa za dz...a imam samo srednju skolu

si u stranci? ;)
[rofl] [rofl] [rofl]

Kengur


ЯЭВОЛУТИОН

nije problem u novcu....normalno je da kada pocinjes ne moze ga biti mnogo....problem je u perspektivi....ovde zaposle penzosa kao vrtara...na zapadu zaposle nekog mladica....zasto....penzos je tu i nema dalje...sa tog posla na groblje....mlad covek ima sanse da avansuje...za koju godinu da bude nesto vise od toga....to coveka tera da se trudi....medjutim poslodavci su cudo.....radio u vise privatnih firmi ....dogovoris procenat i kad vidi koliko zaradjujes onda ga posle tri meseca smanji.....ne racuna da je i on uzeo vise para, vec samo gleda koliko si ti uzeo.....a on u krizi jer je uzeo kredite koje mora da vraca....a krediti su za gajbu, nadrkana kola...a mora se i na letovanje u Spaniju....
Taj nedostatak perspektive ubija.....kome god se ne svidja kinta koju poslodavac nudi nek ide u privatnike.....da vidi kako je to...a svi ovi poslodavci koji misle da je i to sto placaju previse za sljakera, nek kazu da li su propustili koje letovanje i zimovanje i sta imaju od voznog parka.....onda dodjemo do toga da oni na sebi ne zele da stede ali na radnicima se stedi...iz prostog razloga sto racunaju na to da je svako zamenljiv. A posle kukaju kako ih je radnik napustio i da oni sada ne mogu da nadju radnika...a da su predhodnom dali nesto vecu kintu i bolje uslove imali bi starog radnika.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

con3

A kolika je po vama realna plata ,pa ovo je idealno za nekoga ko voli da se vozi a nema motor :)

bigbad86

I jos pritom zaradi. Ovo generalno nije posao nego u narodu poznato kao "shljaka" Ne znam sto pored plate niko nije spomenuo i baksis?

MIGE

#73
Citat: Kengur poslato 18 Mart, 2015, 15:27
rasturas za nekog? :P
:P jok brate  :P
juce svratih do meka da kupim klopu za zaposlene...upade mi u oko  dzip,mislim da je najnoviji Q7,Sabac table ,pretpostavljam da je vlasnica aks kurirske sluzbe...samo pretpostavljam...setih se da oni mucenici vozaci rade za neku smesnu kintu...i mislim da je retko ko od njih otisao na zimovanje dok se za vlasnike ne bih kladio...nemojte me pogresno shvatiti...nemam nista protiv ljudi(privatnika )koji su napravili kintu na posten nacin...imam protiv ideje svakog od njih ,da sto manje plate radnika ako mogu jer tako i drugi placaju...mogli su tako i ovi moji direktori...da mi daju 30000 i  ko me jebe...jer tako svi placaju... Evo primera kako bi trebali privatnici da se ponasaju,cak i da prica nije istinita:
http://www.pressonline.rs/zabava/life-style/145472/neverovatna-prica-gazda-poklanja-stanove-radnicima.html

UFF

Mige pa u kom ti svetu zivis?
Zasto bi neko platio 50k ako ima da bira vozaca i za 30k?
Pod uslovom da taj za 30 nije neki debil koji ce osteti firmu ili vozilo

Da je neki skolovani i uskospecijalizovani kadar onda bi morao biti placen dobro jer se oni tesko nalaze a i kostaju ali zasto bi bilo ko platio vozaca duplo vise nego sto je njihova da kazem "trzisna vrednost" ?  Pa ne vozis ti nitroglicerin i to bez neophodne bezbednosne opreme i adekvatnog vozila :D

evo pogledaj ako nisi do sad saosecaces se sa glumcima
http://www.imdb.com/title/tt0046268/

SSZGO

plata je tolika kolika je, koga interesuje nek se javi koga ne interesuje nek gleda svoja posla, cemu ova rasprava

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MIGE

Citat: UFF poslato 19 Mart, 2015, 16:12
Mige pa u kom ti svetu zivis?
Zasto bi neko platio 50k ako ima da bira vozaca i za 30k?
Pod uslovom da taj za 30 nije neki debil koji ce osteti firmu ili vozilo

Da je neki skolovani i uskospecijalizovani kadar onda bi morao biti placen dobro jer se oni tesko nalaze a i kostaju ali zasto bi bilo ko platio vozaca duplo vise nego sto je njihova da kazem "trzisna vrednost" ?  Pa ne vozis ti nitroglicerin i to bez neophodne bezbednosne opreme i adekvatnog vozila :D

evo pogledaj ako nisi do sad saosecaces se sa glumcima
http://www.imdb.com/title/tt0046268/

a ko odredjuje "trzisnu vrednost"u Srbiji?

durmitor2000

Citat: MIGE poslato 20 Mart, 2015, 09:50
Citat: UFF poslato 19 Mart, 2015, 16:12
Mige pa u kom ti svetu zivis?
Zasto bi neko platio 50k ako ima da bira vozaca i za 30k?
Pod uslovom da taj za 30 nije neki debil koji ce osteti firmu ili vozilo

Da je neki skolovani i uskospecijalizovani kadar onda bi morao biti placen dobro jer se oni tesko nalaze a i kostaju ali zasto bi bilo ko platio vozaca duplo vise nego sto je njihova da kazem "trzisna vrednost" ?  Pa ne vozis ti nitroglicerin i to bez neophodne bezbednosne opreme i adekvatnog vozila :D

evo pogledaj ako nisi do sad saosecaces se sa glumcima
http://www.imdb.com/title/tt0046268/

a ko odredjuje "trzisnu vrednost"u Srbiji?

Sam si dao odgovor "tr¾i¹te".

Ivan1979

Citat: durmitor2000 poslato 20 Mart, 2015, 10:43
Citat: MIGE poslato 20 Mart, 2015, 09:50
Citat: UFF poslato 19 Mart, 2015, 16:12
Mige pa u kom ti svetu zivis?
Zasto bi neko platio 50k ako ima da bira vozaca i za 30k?
Pod uslovom da taj za 30 nije neki debil koji ce osteti firmu ili vozilo

Da je neki skolovani i uskospecijalizovani kadar onda bi morao biti placen dobro jer se oni tesko nalaze a i kostaju ali zasto bi bilo ko platio vozaca duplo vise nego sto je njihova da kazem "trzisna vrednost" ?  Pa ne vozis ti nitroglicerin i to bez neophodne bezbednosne opreme i adekvatnog vozila :D

evo pogledaj ako nisi do sad saosecaces se sa glumcima
http://www.imdb.com/title/tt0046268/

a ko odredjuje "trzisnu vrednost"u Srbiji?

Sam si dao odgovor "tr¾i¹te".

A sta je trziste Djuro?

Znaci, sami smo sebi krivi a jedino sto znamo je da kukamo I  :drka:

:violina:

MIGE

Citat: durmitor2000 poslato 20 Mart, 2015, 10:43
Citat: MIGE poslato 20 Mart, 2015, 09:50
Citat: UFF poslato 19 Mart, 2015, 16:12
Mige pa u kom ti svetu zivis?
Zasto bi neko platio 50k ako ima da bira vozaca i za 30k?
Pod uslovom da taj za 30 nije neki debil koji ce osteti firmu ili vozilo

Da je neki skolovani i uskospecijalizovani kadar onda bi morao biti placen dobro jer se oni tesko nalaze a i kostaju ali zasto bi bilo ko platio vozaca duplo vise nego sto je njihova da kazem "trzisna vrednost" ?  Pa ne vozis ti nitroglicerin i to bez neophodne bezbednosne opreme i adekvatnog vozila :D

evo pogledaj ako nisi do sad saosecaces se sa glumcima
http://www.imdb.com/title/tt0046268/

a ko odredjuje "trzisnu vrednost"u Srbiji?

Sam si dao odgovor "tr¾i¹te".
a trziste je miskovic i ostala ekipa otimaca...da vam pojasnim kako bi trebalo to odredjivanje plata da bude u praksi...po potrosackoj korpi,da li medju clanovima domacinstva neko ima kredit,broj dece u domacinstvu,itd...ovo sto se ovde radi,je odokativna metoda...e zato kopam i rukama i nogama da bezim iz ove zemlje...nadam se da cu uskoro...