Glavni meni

Vozac/dostavljac hrane sa A i B kategorijom :D

Započeo hornY, 15 Mart, 2015, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aco.paun

Tako pre nekoliko godina mi naðemo nekog da nam njegovim kamionom prevozi malinu. Dogovaramo se oko cene, pitamo ga koliko ko¹ta prevoz, na ¹ta nama deèko odgovara pitanjem koliko mi zaraðujemo na malini... Ma ¹ta te boli kurac koliko ja zaraðujem, tvoj je posao da vozi¹ i za to treba da ka¾e¹ cenu, a koliko ja zaraðujem je moja stvar.

MIGE

Citat: aco.paun poslato 16 Mart, 2015, 22:53
Tako pre nekoliko godina mi naðemo nekog da nam njegovim kamionom prevozi malinu. Dogovaramo se oko cene, pitamo ga koliko ko¹ta prevoz, na ¹ta nama deèko odgovara pitanjem koliko mi zaraðujemo na malini... Ma ¹ta te boli kurac koliko ja zaraðujem, tvoj je posao da vozi¹ i za to treba da ka¾e¹ cenu, a koliko ja zaraðujem je moja stvar.
a koliko mislis da vredi taj posao?koliko bi mu platio za mesec dana?

aco.paun

Nema ¹ta ja da mislim koliko vredi, on ima svaki dan istu turu da vozi, od taèke A do taèke B, 3-4 sata posla svaki dan. Nek on naplati njegov prevoz i rad koliko vredi, nismo mi partneri da delimo zaradu.

MIGE

Citat: aco.paun poslato 16 Mart, 2015, 23:02
Nema ¹ta ja da mislim koliko vredi, on ima svaki dan istu turu da vozi, od taèke A do taèke B, 3-4 sata posla svaki dan. Nek on naplati njegov prevoz i rad koliko vredi, nismo mi partneri da delimo zaradu.
slazem se sa tobom,samo znam da je u nasoj zemlji slabo placen prevoz...nebitno da li je kombi ili kamion...

Gašpar

Pazi vamo, imam fakultet i prijavljen sam na ceo iznos. Prezadovoljan sam uslovima, plata nije bitna kolika je, ali recimo da je tu negde kao najbolja opcija ove ponude. Radim po 9-10 sati dnevno, kada je hiæa zaglavi se i du¾e, Vakcin bar zna, zna i Mazzi  :D
Aktivno reicmo da odradim 8 sati, ¹to je razlika u odnosu na dostavljaèa koji radi svo vreme.

A onda se javite vi koji ka¾ete kako je ovo malo? Ovo se radi bez ¹kole, bez znanja, bez mozga, bez odgovornosti i bez bruga da li æe¹ ne¹to da zezne¹ ¹to æe biti problem za celu firmu.
Ne zaboravite, ovo mo¾e da se radi sa 18 godina, a dovoljna je i osnovna ¹kola.

©to se mene tièe, HornY cifra je skroz ok. Za nekoga ko ¾ivi sam i hoæe da radi 12 sati dnevno, mo¾e da ¾ivi korektno.


@Mige: za¹to tebe briga koliko preduzetnik zaraðuje? ©ta æe¹ sutra kada taj skuter crkne, ko æe da ga plati? Ko æe da podmiæuje kad doðu inspektori koji bi da jedu za d¾? Na kraju, ko je ulo¾io svoje pare, mo¾da i prodao sve ¹to je imao kako bi posao krenuo?

Kanarinac

Mnogi pricaju kako bi oni ovako ili onako da vode svoj posao, ali u praksi je uvek drugacije. Plata se odredjuje prema tome koliko radnik svojim radom zaradi. U ovom slucaju pare zaradjuje vozac i kuvar ili sta je vec. Ako obrok kosta 1000 din, sastojci npr kostaju 200, troskovi da se spremi sve to i odveze neka budu jos 200, plata kuvaru i vozacu od tog obroka neka bude 200 din, vlasnku ostaje 400. Znaci u najboljem slucaju ima duplo vise para od zaposlenih, sto i nije neka zarada

MIGE

ne postavlja se pitanje koliko privatnik zaradjuje...postavlja se pitanje da li je  neko covek ili ne....da ne idemo dalje u raspravu,koliko kosta slomljena ruka,kolena ili kicma kada nemas osiguranje ili prijavu???da nemam posao,radio bih i ja kod horny-ja ili nekog slicnog....radio bih ali bi i gledao da odem na neko bolje radno mesto cim se ukaze prilika...

Bori¹a

Citat: Kanarinac poslato 16 Mart, 2015, 23:11
Mnogi pricaju kako bi oni ovako ili onako da vode svoj posao, ali u praksi je uvek drugacije. Plata se odredjuje prema tome koliko radnik svojim radom zaradi. U ovom slucaju pare zaradjuje vozac i kuvar ili sta je vec. Ako obrok kosta 1000 din, sastojci npr kostaju 200, troskovi da se spremi sve to i odveze neka budu jos 200, plata kuvaru i vozacu od tog obroka neka bude 200 din, vlasnku ostaje 400. Znaci u najboljem slucaju ima duplo vise para od zaposlenih, sto i nije neka zarada

a porezi? a odrzavanje masina i verovatno placanje lokala? a sluzbeni telefon? a vozilo ko ce da kupi?
ne, u srbiji bi svi bili najbolje gazde i sve dali radnicima jer oni najvise rade

Kanarinac

Mrzelo me i to da navodim, ali ovo je dovoljno da se barem delimicno vidi koliko ostaje kada se svi troskovi odbiju

MIGE

da vam opisem moju trenutnu situaciju...radim max 7 sati dnevno...plata 50000 din...ne radim vikendom...sl.auto vozim kuci i niko me ne pita za kilometrazu....sl.telefon takodje imam i nije digitron...kafa,kisela,sokovi i neki put klopa za dz...a imam samo srednju skolu

bigbad86

Niko da na pise da kad dostavljac hrane sa sluzbenim vozilom napravi saobracajni prekrsaj, cestitka ide vlasniku firme/firmi ;)

bigbad86

Citat: MIGE poslato 16 Mart, 2015, 23:18
da vam opisem moju trenutnu situaciju...radim max 7 sati dnevno...plata 50000 din...ne radim vikendom...sl.auto vozim kuci i niko me ne pita za kilometrazu....sl.telefon takodje imam i nije digitron...kafa,kisela,sokovi i neki put klopa za dz...a imam samo srednju skolu
Pa tebe usralo zesce, ocu to i ja da radim! :P

Bori¹a

mige, a sto ne radis za 25 hiljada i tu drugu polovinu ne das nekom ko nema nista?

MIGE

Citat: Bori¹a poslato 16 Mart, 2015, 23:20
mige, a sto ne radis za 25 hiljada i tu drugu polovinu ne das nekom ko nema nista?
hocu brate kad budem imao svoju firmu  ;)

metarex

ajd da i ja malo se...m
bio privatnik na trulom zapadu znaci imam neko iskustvo. ulozis kintu u posao, materijal, masine,vozila...zaposlis radnika, das mu platu i njegovo je da radi i nista vise. desavalo se da su nekada,kad bi posao umanjio, radnici vise zaradjivali od mene i ni jednom nije palo na pamet da kaze: e gazda, ovaj mesec bio los, evo ti bla bla nazad.

naravoucenije:

radnik uvek misli da ga gazda iskoristava i bogati se preko njegovih ledja
gazda uvek misli da radnik ne radi dovoljno

svako gleda na posao kroz svoju prizmu

moje misljenje je da je ovo korektna ponuda za mladje i neozenjene. uzmes ili ostavis
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Bori¹a

moj deda ima obicaj da kaze radniku - ja sam radnik bio, a ti direktor nisi nikad [rofl]

metarex

sad nesto razmisljam.... mislim da je nacelno problem u tome sto svako zna ili zeli da zna koliko ko zaradjuje. manje bi problema bilo kada bi plata spadala u poslovnu tajnu..

sta ne znas i ne boli te a onda je platica lepa
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: Bori¹a poslato 16 Mart, 2015, 23:35
moj deda ima obicaj da kaze radniku - ja sam radnik bio, a ti direktor nisi nikad [rofl]

borisa jebem ti dedu ;D ;D ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

MIGE

9 meseci bio bez posla...zaradjivao sam 66000...trazio bilo kakav posao preko foruma prosle godine...nije problem u tome koliko gazda zaradjuje,problem je sto smo generalno losi ljudi....proslogodisnji saldo u mojoj firmi 12000000 miliona dinara u minusu zbog oscilacije kursa dolara...meni se plata nije menjala na bolje a ni na gore....trazio sam sastanak sa direktorima da vidim u kom pravcu plovi nas brod i da li ja tu nesto mogu da ucinim kao pojedinac na najnizoj lestvici...sa moje strane,ljudski...a i sa njihove...pokazali su mi plan za ovu godinu,troskove,dugovanja prema nama itd...rekli su mi da je to projektovan gubitak ,sa obzirom da postojimo tek godinu dana i da su oni racunali na to...zahvalili mi se na brizi i razumevanju...postoje naznake za posao u inostranstvu ove godine...danima razmisljam kako da im saopstim ako dodje do toga jer su ispali ljudi...prosto me sramota da im kazem da idem dalje za mnooogo vece pare,ako bude do toga doslo

MIGE

Citat: metarex poslato 16 Mart, 2015, 23:42
sad nesto razmisljam.... mislim da je nacelno problem u tome sto svako zna ili zeli da zna koliko ko zaradjuje. manje bi problema bilo kada bi plata spadala u poslovnu tajnu..

sta ne znas i ne boli te a onda je platica lepa
dobro ti razmisljas,skoro pa ko moji bivsi poslodavci...lepa brena za cetiri osobe...plata tajna,iz fonda se dele zarade pa ako se udeli nekom vise za isti posao a taj je i slucajno sefova drukara,onda je to u redu...zar ne?