Glavni meni

Yamaha r1

Započeo Uros, 05 Februar, 2011, 15:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Uros

ljudi ja planiram da kupim yamahu r1... Voleo bih da me neko od iskusnih vozaca posavetuje kakav je to motor...posto skacem sa 125ccm na 1000 ccm...svestan sam da nisam za taj motor i da nemam trunku iskustva za taj motor...ali ga prosto obozavam... nisam neki manijak pa da cu sada da vozim koliko moze da ide...ali cuo sam da Yamaha r1 ne moze bas lepo da radi pri malim obrtajima...pa me zanima dali je to istina...i naravno neki savet...:) hvala unapred...

Gavrolini

sta ima da razmisljas,ako prosto obozavas taj motor odmah  kupuj. Ne kaze se dzabe R1 il ni jedan :)
Klasicne Seljacine,Backyard & Black Ring Crew - R1 il' Nijedan

SSZGO

Citat: Uros poslato 05 Februar, 2011, 15:32
lcuo sam da Yamaha r1 ne moze bas lepo da radi pri malim obrtajima...

Pogresno si cuo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kengur

Jedini savet koji mogu da ti dam je da ne skaces sa 125 na 1000...
Ja sam skocio sa 125 na 600 (R6) prve sezone ne da nisam mogao da isteram od nje 100 posto, nego nisam mogao ni 60%....
Tek trece sezone sam poceo da koristim svu njenu snagu onako kako se koristi... I opet cu na 600, 1000 previse u svakom slucaju... Bar meni..

A R se ne kupuje da se vozi na malim obrtajima, prvo lazes sebe, pa onda sve ostale...

Milo¹*

Citat: Uros poslato 05 Februar, 2011, 15:32
Voleo bih da me neko od iskusnih vozaca posavetuje kakav je to motor...

ja nisam iskusan al' ipak æu ti reæi

To je jedan motor koji ima dva toèka, 2 izduva in d pedu. Ima prednju i zadnju koènicu i kilometar sat. Prednji far lepo sija.




A evo ti pravi odgovor


Da, ribe vole R1.
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

SSZGO

Citat: Kengur poslato 05 Februar, 2011, 17:09
Jedini savet koji mogu da ti dam je da ne skaces sa 125 na 1000...
Ja sam skocio sa 125 na 600 (R6) prve sezone ne da nisam mogao da isteram od nje 100 posto, nego nisam mogao ni 60%....
Tek trece sezone sam poceo da koristim svu njenu snagu onako kako se koristi... I opet cu na 600, 1000 previse u svakom slucaju... Bar meni..

A R se ne kupuje da se vozi na malim obrtajima, prvo lazes sebe, pa onda sve ostale...

moje misljenje je potpuno suprotno

motor nisam uzeo da bih izvlacio maksimum nego da se vozim normalno

jako cesto vozim na malim obrtajima tipa 3-4000 i motor se najnormalnije vozi bez ikakvog problema, uvek si u prvoj ili drugoj brzini sa fabrickim prenosom...

1000 je daleko udobniji za voznju od 600 jer ne moras da ga vrtis u visoke obrtaje da bi isao...
1000 je daleko izdrzljivija masina od 600 jer je rasterecenija

1000 trosi isto kao i 600

sa 1000 se lakse tockira nego sa 600

1000 je veci motor od 600, tako da meni vise odgovara, dok nizim ili sitnijim ljudima bi vise odgovarao 600
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kengur

Citat: SSZGO poslato 05 Februar, 2011, 20:40
Citat: Kengur poslato 05 Februar, 2011, 17:09
Jedini savet koji mogu da ti dam je da ne skaces sa 125 na 1000...
Ja sam skocio sa 125 na 600 (R6) prve sezone ne da nisam mogao da isteram od nje 100 posto, nego nisam mogao ni 60%....
Tek trece sezone sam poceo da koristim svu njenu snagu onako kako se koristi... I opet cu na 600, 1000 previse u svakom slucaju... Bar meni..

A R se ne kupuje da se vozi na malim obrtajima, prvo lazes sebe, pa onda sve ostale...

moje misljenje je potpuno suprotno

motor nisam uzeo da bih izvlacio maksimum nego da se vozim normalno

jako cesto vozim na malim obrtajima tipa 3-4000 i motor se najnormalnije vozi bez ikakvog problema, uvek si u prvoj ili drugoj brzini sa fabrickim prenosom...

1000 je daleko udobniji za voznju od 600 jer ne moras da ga vrtis u visoke obrtaje da bi isao...
1000 je daleko izdrzljivija masina od 600 jer je rasterecenija


1000 trosi isto kao i 600

sa 1000 se lakse tockira nego sa 600

1000 je veci motor od 600, tako da meni vise odgovara, dok nizim ili sitnijim ljudima bi vise odgovarao 600

1. Razliciti smo tipovi vozaca, iz svega volim da izvucem maximum
2. Apsolutno tacno
3. Apsolutno tacno
4. Trosi i manje. 1000RR trosi kao upaljac, 6 litara iz bele crkve a da nije spusten ispod 150... Guran i do 280....

Znaci sum sumarum... Def nije za pocetnike, previse je to konja za nekog bez iskustva... Za stunt voznju i voznju na tocku je def bolja litra, ali ne kupuje svako motor samo za tocak...

Bar po meni, ja nikada ne bih uzeo nesto sto ne mogu da isteram kako treba... Imao sam prilike dosta puta da oladim neke pajsere na litrama jer nemaju veze sa voznjom... Da bi se litra poterala, treba imati iskustva...

Mene bi bar bilo sramota da vozim litru a da me pere neko sa 600com... :)

Gavrolini

kengure dosta si pametnog rekao sem sto si rekao opasnu glupost za STUNT. Tu je 600 mnogo bolji i mnogo se vise koristi,cak sta vise kawa zx6rr 2003-2004 zadnja serija sa auspuhom sa strane je po mnogima najbolji stunt motor ikada. Jako malo vozaca vozi litre za stunt,dosta njih vozi i cbr600f,valjda su laksi motori ili ne znam sta vec. ajde da ne idem dalje u off.

Kengur

U pravu si, hteo sam da potvrdim ovo sto je Ivan rekao za dizanje na tocak(da ga je lakse podici na zadnji zbog snage), ali sam lupio stunt... ;D
Jbg, radim i pratim sta se desava na forumu... :)

Uros


Cale

Prvo ga probaj pa onda i nesto slicno.Npr, gsxr ili cbr ili ninju.Svi su slicni a ipak razliciti.Nije fazon da kupis nesto pa da ti se posle par meseci ne svidja.Ako vec pricamo o Yamahi, ja bih na tvom mestu ipak prvo pogledao R6 sa obzirom na to da silazis sa 125 ccm.R6  uopste nije naivan motocikl sto se tice performansi i mislim da bi ti bio veoma zabavan i upotrebljiv.Jeftiniji je,lakse se proda a veoma lici na R1.Ipak, ti odluci.

Holle

jedna od najj reèenica ...

Buy something big,
it'll scare ya straight the first time you ride it.
Ride it with respect and it'll protect your life

komshi

Urose pazi ovako, nijedna masina nije strasna kada ti umes da se samokontrolises.
Sto se tice Yamahe sve zavisi u kakvom je stanju ali veruj mi neces se pokajati, sto se tice menjaca ako je vozis normalno bez zadnjacenja funkcionisace sve naj normalnije, imajuci u obzir da si pocetnik to ti u pocetku nebi smelo ni padati na pamet a kamo li da pokusavas tako nesto.
Sto se potrosnje tice ume da trosi od 5,5 do 9 10 litara na 100km sve zavisi od voznje.
Pamet u glavu i srecno!

SSZGO

5.5 litara moze da trosi samo kad je ne vozis...

inace 8-12 kako koja
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gile_ExtremeBoy

Moze, svaki motor moze toliko da trosi, daj ga meni da vidis..  :P
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Iron Runner

Neces ti burazeru moj kupiti ni trotinet dok si sa Anicom [zena]...eto to ti je moj strucan savet.....[nono] [rofl] [rofl]
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

RRa¹ko

5,5 ne moze da trosi nijedan R motor, mozda ako ga leras a ako ces da ga leras nemoj ni da ga kupujes ;D

Gile_ExtremeBoy

Rasko koliko trosi tvoja cbr-ka u normalnoj upotrebi znaci ispod 200 da je vozis? Drugar ima CBR HRC 07 i tvrdi da mu trosi ispod 6 kada je vozi normalno znaci malo grad malo autoput.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

MILJAN

Meni je ninja 6 2007 tro¹io oko 5 na laganoj vo¾nji do 100 na sat sa umerenim rpm. Ali ume da ide lako na 8 ako se malo zavrne trotle.... Sve zavisi kako vozi¹ i za ¹ta ti treba bajk-.--
Cave ab homine unius libri

RRa¹ko

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 19 Februar, 2011, 14:02
Rasko koliko trosi tvoja cbr-ka u normalnoj upotrebi znaci ispod 200 da je vozis? Drugar ima CBR HRC 07 i tvrdi da mu trosi ispod 6 kada je vozi normalno znaci malo grad malo autoput.
pazi moze da se dodje te brojke ali to onda nije ta voznja zbog koje si kupio R-a! moja trosi oko 8-9l al ja nikad ne vozim normalno ;D
gledam sad na cbr1000 forumu, kazu da im trosi oko 35mpg, sto bi doslo oko 7l na 100km.. al oni stalno teraju van grada, ako ces da teras po gradu od semafora do semafora pun gas ima da ode na 12l kao od sale!