Glavni meni

Yamaha r1

Započeo Uros, 05 Februar, 2011, 15:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Citat: Borisa Motorisa poslato 10 Jun, 2011, 20:18
Ma sta ti je to, vidi koliko ide u sestoj na pun gas pa javi ;)
U prvoj na pola gasa ide vise nego tvoj niz avalski toranj ;)

Bori¹a

Ja nemam motor ;)

perlx

Prodao si yamasakija ?

Bori¹a

Ono nije motor, ono je najvece  [govance] od vozila na dva tocka, jer se ono ne sme nazvati motorom. A i nije motor nego moped :P

perlx

Polako, nekome je i on dobar.

Bori¹a

Kome je dobar eno ga kod mene u garazi, neka dodje, proba, plati, tera :D

perlx

Jbg za te pare ima 125 cvaju :P

Bori¹a


Cubric

Nemoj da lo¾ite Urosa.

@Uros
Inaèe bolje ¹to si uzeo 600ccm na kraju. Ja sam napravio skok sa 125ccm na R1, i to sa endura 125ccm. U principu najvise zavisi od tebe, budala ce da se satre i sa 125 kubika. Kada sam prvi put seo na R1, govno mi se smrzlo. Bio sam svestan toga sta vozim, i svestan svojih (ne)sposobnosti. Tek druge sezone sam poceo ozbiljnije da vozim taj motor, a onda sam ga prodao i uzeo 600ccm jer sam poceo da se opustam previse. Litra je masina koja slabo prasta greske! Mislim da moze brze da se napreduje sa 600ccm, da si ziv i zdrav bice vremena za R1.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

mohikanac

Sto jaci motor,to vece uzivanje u voznji.....

Gile_ExtremeBoy

To nije tacno.  [nono]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...


milos ghost

ja sam seo sa 125cm krosa, na r6 2006, i mogu da kazem da je ova r6 bez stabilizatora opasnija za voznju od bilo kog drugog motora sa stabiilizatorom.... bilo je malo problema prve sezone dok smo se upoznavali, sad mi je vec dosadna na pravcu i auto putu...

Kengur

Napravi dobro cenu pa da trgujemo na prolece... :) Ti uzmi R1, a ja cu lako da se igram sa 6com... Meni je sto se tice ubrzanja sasvim dovoljna 6ca... :)

milos ghost

Citat: Kengur poslato 25 Decembar, 2011, 17:04
Napravi dobro cenu pa da trgujemo na prolece... :) Ti uzmi R1, a ja cu lako da se igram sa 6com... Meni je sto se tice ubrzanja sasvim dovoljna 6ca... :)
vozim je i sledece sezone,ima nove gume, sve osim stabilizatora... :) nudio mi je lik 5800, i nisam je dao.... jbg,, nisam bio pri parama da bi kupio nesto bolje. ako u opste postoji bolje :)

RRa¹ko

Citat: Cubric poslato 11 Jun, 2011, 04:15
Kada sam prvi put seo na R1, govno mi se smrzlo.

kada prvi put sednes na jaku masinu i moras da je oteras kuci, nema jaceg osecaja.. useres se ziv al si nikad srecniji ;D sta bi dao da dozivim opet to...

Pop

Evo malo da se vratimo na temu...

Sto se tice mog iskustva posle jedne sezone, poprilicno sam zadovoljan...

Sto se mene tice, za po gradu odlicna. Poteze super iz malih obrtaja, iz vecih jos bolje. Provlacenje kroz guzve u saobracaju ide bez ikakvih problema. Potrosnja u pocetku je bila oko 8l. Tada sam ga mazio i pazio... Kasnije sam poceo da odvrcem sve vise i vise, tako da je potrosnja stigla do 12-ak l.

Sto se tice voznje van grada, takodje bez zamerki. Odlicno lezi u krivinama (ako su gume dobre ;) ) i super joj leze dugacke i brze krivine gde se vrlo lako obara. Nije mi prijala voznja na njoj kroz cg, gde se, dosta koci (narocito na nizbrdici), gde ima dosta sporih i ostrih krivina i gde dosta sporije vozi zbog idiotskih ogranicenja i vrlo cestih pandurskih patrola. Ledja su mi pri takvoj voznji bukvalno otpala pa sam morao cesce da stajem. Cim se vozi iznad 120 - 130  nema problema sa ledjima  [thumb_up].  Na putu Ruma-Sabac-Valjevo, odlican put, duge krivine, u voznji sa stabilnom prosecnom brzinom od oko 150-180 potrosnja drasticno pada. Trosio je oko 7=8. Cak sta vise blize 7.

E sad zamerka... Greje kao nenormalna. U gradu mi temperatura do 100 i preko stigne ocas posla, kreni / stani voznja ne prija nikako... Voznja leti u kratkim pantalonama se ne preporucuje. Kad upali ventilator sav vruc vazduh preko nogu ide, sto leti (narocito posle suncanja kad noge malo izgore zna da pravi problem :D ). Jos ako nogu naslonis da masinu/dekl slucajno, eto veselja i manjak dlaka na istoj ;)


S' obzirom da izgleda mnogo bolje i atraktivnije od konkurencije iz tog perioda :D ovaj nedostatak sa grejanjem joj oprastam  [thumb_up]

Ne kazu dzabe R1 il' ni jedan  :D

"Грме танки џефердари..."


Joker

Uzmi probaj R1 2009.. :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Pop

Ne poznajem nikoga ko ima, a kad mi neko bude dao hocu :P :D

"Грме танки џефердари..."


SSZGO

tvoj r1 je model 04-06

12 litara da trosi je nenormalno mnogo...

moja trosi 7.5-8.5 u zavisnosti od rezima voznje

iz niskih 04-06 poteze slabije, produzen je prenos i duzina motora u odnosu na 03, kao i broj obrtaja, dodatnu snagu su izvukli iskljucivo na broju obrtaja

poznata je po nenormalnom grejanju zadnjeg sedista tj suvozaca, sto je reseno u modelu 07-08

sto se tic egrejanja masine, svakom motoru se greje masina ne stavljaju se noge na istu jbt :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor