Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

bikerboyz

Drugari nije pisano odavno ovde pa malo da je ozivimo... :-) koja je procedura kad je motor vec u srbiji na stranim tablama?kako ga registrovati?ocigledno ce se ustedeti za  prevoz ... :-)

MIGE

odgovor mozes naci jedino kod nekog speditera,sto se tice procedure...


ps.

ima ih ovde na forumu al to su uglavnom losi ljudi..
hurricane  :P :P :P :-* :-* :-* :-*

goranvojska

069 4331848 bojan.ima svoju spediciju pa pitaj.

bikerboyz


joka

Èuj, registrovati! Pa valda carina, pa repis, pa registracija. Ako je "stranac" ovde, ne mo¾e¹ ni¹ta uraditi, bez vlasnka.    [nono]

bikerboyz

Pa naravno sve po redu al sve radis da bi stigao do registracije... ;-) odustao covek od prodaje tako da jbg...znam da bez vlasnika nista ne mozes da uradis....

joka

 Dobro se informi¹i kod ¹peditera, ima¹ u zrenjaninu na placu SIT-a, kod ¹eæerane, par ¹pedicionih agencija, èuæe¹, ¹ta ti je èiniti. Ima nas na forumu nekoliko, ¹to smo skupo platili neznanje, naime, meni su oduzeli motor, jer sam tako krenuo sam da carinim "stranca", misleæi da mo¾e kako ja oæu.

bikerboyz

Jel zna neko koliko treba odprilike dana da se urade papiri na carini(porez,carina i pdv)

Hurricane

..od momenta stavljanja u ¾icu do dobijanja carinskog raèuna najmanje jedan dan, najèe¹æe 2 - 3 dana, (naravno ako je sve ok)

ovih dana mo¾da i vi¹e zbog problema sa carinskim informacionim sistemom koji je uzrokovao mnogo zastoja..

...kad plati¹ raèun treba samo da se pojavi kod njih na stanju da je plaæeno i to je to...

naravno plati¹ olo¹u od ¹peditera tro¹kove magacina i uslugu, i mo¾e¹ da tera¹ motor..


bikerboyz

Ne vise od 2-3 dana?!pa to je onda super,al mislim da u ns to malo duze lezi.Drugaru stojao strom 10-12 dana a fazer 3 nedelje stim da ga uvatio onaj praznik i nije se radilo ponedeljak i utorak.

Hattrick

Meni lezao R1 na Ledinama u zici 15 dana u sred januara  ;D
GSXR 600 Lezao 10 dana na Luci.
Moze mozda i brze, a ali u praksi jedno na drugo ispod nedelju dana tesko.

Hurricane

..mnogo je faktora u igri, konkretno posla carinskog ima za sve ukupno sa pregledom sat i po u vrh glave...

..znam da mo¾e i za sat da se zavr¹i, provereno, e sad  za koga, za koliko i ostalo da ne naèinjemo..

...sve mo¾e, samo je pitanje koliko ti je hitno...

JankoR

Sve zavisi od speditera, meni je moj skoro uvijek zavrsavao istog dana ili eventualno sutra , naravno ako sam ja ispunio dogovor i blagovremeno prikupio sva potrebna dokumenta za carinjenje. Svaki spediter zna sta tacno treba od dokumenata a ceka se jer ljudi uglavnom ne pribave sve blagovremeno.

Hurricane


Nadalina

Oooo, fino, fino!

Da znam ja za jul sta mi je ciniti ako se ovaj sto sam osacovala u Srb proda! ;D
Dzukela u podznaku

ЯЭВОЛУТИОН

juce predao papire u NS a danas mi stiga bmw r1100s u Beograd...dakle spediter ....nista drugo ne koci....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

joka

#96
Ne znaèi uvek, ¹pediter je privatna firma, koja po obavljenom poslu naplaæuje. Carina je dr¾avna, i radi po njoj ustaljenom ritmu. Pre æe ¹pediter gurati, nebi li uzeo ¹to pre pare!   [neampojma]    [cheers]

Hurricane

...oæe boli ga kurac, ako je dobio platu mo¾da...

¹alim se..

najbitniji je sam ¹pediter koji obavlja posao za firmu na carini, kljuèni igraè..

kao i u svakom poslu ima onih koji su majstori svog zanata a ima i onih drugih...

bitno je da izbor postoji...

ЯЭВОЛУТИОН

ja danas dobio za moj motor....juce dao papire agenciji....jermontova ume biti cirkus..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bikerboyz

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Mart, 2015, 22:08
ja danas dobio za moj motor....juce dao papire agenciji....jermontova ume biti cirkus..
I koliko te izaslo ?