Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Poto je opste poznato da su vozaci-vlasnici motorcikala invalidi u glavu sa odredjenim procentom, onda nisu ni razmatrali opciju da imamo popust na uvoz istih ili bilo kakvo smanjenje neke od dazbina.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazza

Da ne otvaram novu temu, pazario sam motor od coveka koji je uvezao preko firme koju je ugasio, mozda to i nije bitno. Sve od papira imam, znaci 5 kila papira, traze mi sada prilikom prve registracije OBRACUN CARINSKOG DUGA, posto se taj lik nesto usporio odakle sam kupio, kako ja mogu da dodjem do tog papira i gde?
I may be dumb, but I'm not stupid.

slave74

Koliko sam razumeo ,traze ti u sup-u JCI(jedinstvenu carinsku ispravu) ? Na njoj stoji sve o vozilu, vrednost, pa i obracun placene carine i pdv-a.

UFF

Jel on platio pdv kad je kupovao taj motor?
Ako ga je uzeo kao osnovno sredstvo za rad sad tebe ceka porez

Lazza

Placen je pdv i ja imam fiskalni isecak iz njegove firme, ima i JCI ! Ali mi pored toga traze Obracun carinskog duga...
I may be dumb, but I'm not stupid.

ЯЭВОЛУТИОН

traze ti uplatnicu po JCI koliko razumem
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major

Obracun carinskog duga bi trebalo da je racun koji izdaje carina, mada ne znam sta ce im to.
U sustini treba ti JCI na kome je pecat udaren da je carina "NAPLACENA"

Najbolje ti je da vidis sa nekim spediterom.

goranvojska

lazo 069 4331848 bojan,i sve ce ti se kasti.

cxoe

moze kontakt nekoga ko dovozi brmiæe iz italije... sa ili bez ¹pedicije... konkretno Rim me zanima...

DebeliZmaj

ja da hocu da uvezem pitao bi prvo Havarisanog
pa onda kdo Marka iz Trstenika, iako mu je neshto
``loshe`` bilo ovih dana dobar je prodavac, posten ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major


Dr@g@n

Planiram da nabavim Kros-motor (pun kros) iz Austrije, pa me zanima sledece :

Sta mi treba od papira za carinu ??????
Jel ima Kros motor neki papir koji ja pri kupovini dobijam od vlasnika ????????

Drugo pitanje:
Majka mi ima radne papire (vizu) u Austriji, jel mogu ja u Austriji motor da prenesem na njeno ime i tako ga dovezem za Srbiju bez carine?????
Ona je u penziji  i bila bi ovde, znaci koristi motor kada je ovde. ;)

ЯЭВОЛУТИОН

full cross neces registrovati....zasto bi ga carinio i placao porez.....uclani se u neki klub i doterj motor na klupske papire...minimalni troskovi...i onako ceg ga voziti po livadi
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dr@g@n

Jel to moze bilo koji  Moto klub ili mora neki poseban za Kros ???????
Gde naci klub i sta mi treba od papira iz kluba ????????

zVuk

moto klub zaveden/registrovan u sportskom savezu, ne ova penzionerska udruzenja sto nose boje na ledjima i zovu se mk ili mc......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Jedino ako planira¹ iæi motorom van zemlje (na neku kros stazu napolju) vredi da ga uveze¹ i (barem jednom) registruje¹ - manje cimanja s papirologijom za izlaz iz raja.

Ako æe¹ po Srbiji da se voza¹, onda ovo ¹to ka¾u Revolucija i Vuk.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

djolefer

da ali to NE moze da se uveze,, bar ja nisam mogao pre 2 god,, sve regulare,, kupoprodajni ugovor,ali ne mere...

elem. eve me u austriji, treba da povezem 2-3 motora, jedan od njih bice iz svice sigurno pa cemo sad da vidimo kompletnu proceduru
:D

doktor

Ja sam moj kros kupio u firmi "kompp" iz Batajnice, dobio fiskalni racun i uvozne papire. Bas sam trazio kros sa papirima. Jedna od varijanti je bila i na klub, samo sto je nemoguce naci nekoga da to ucini.
Kada sam ga prodavao, dosao je nas tip iz Strpca sa Kosova i to samo zato sto sam imao papire, napravili kupoprodajni ugovor, nije bilo potrebno placanje poreza jer je kako rece moj ortak iz agencije "carinsko vozilo" (tj. ne registruje se i porez se placa samo prilikom prve prodaje).
Tako da postoje papiri i bez kluba.
Bikers work is never done!

djolefer

eto ja i dalje imam 2 komada 2008 i zajedno sa njima problem oko  registracije-carine,, motori 10000% legalni,, imam samo kupoprodajni ugovor od prodavnice iz austrije gde sam ih uzeo
:D

MIKA ARHANGEL

Ja sam uvezo RM iz Francuske bez problema , doduse prvo nisu mogli da pronadju u carinskoj tarifi gde pripada taj motor ali su morali malo da citaju po nekoj knjizi i to je to. Dobio sam carinsku deklaraciju ka za bilo sta drugo. Mislim da ,ako bih mu namestio svetla i smanjio buku,moze i da se registruje sto nema potrebe jer se ne vozi po javnim putevima.