Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ruback

ma kopirao sam ovo je iz 2008 text ali mislim da su svi shvatili

Major

Moja dva saveta:

Ko god da krene da uvozi neka se dobro naoruza zivcima i dodatnim kesom ;)

ruback


kubanac

#43
Ne znam da li sam ubo temu ali imam jedan skuter za koji mi prave problem oko uvoza!
Naime motor je iz Crne gore, kupio sam ga davne 2006 god dok je jos SCG postojala, sa vlasnikom napravio kupoprodajni ugovor u agenciji u Beogradu i recimo da sam ga stavio u garazu i sada zelim da ga ocarinim, registrujem i vozim...

Eh sad haravno kako to kod nas ide uvek neki problem!

Kupoprodajni ugovor ne zele da mi priznaju, kazu mi treba mi ugovor sastavljen u crnoj gori!?

Mislim kakve to veze ima valjda je ugovor overen u srbiji verodostojniji nego neki u stranoj drzavi, zar ne?

Eh da nisam pomenuo da je ko za k.. vlasnik motora u Australiji i ne moze se doci do njega! :(

Da li moze neko da mi preporuci sta da radim i da li je zakonski da mi ne prihvataju kupoprodajni iz 2006 kad je SCG postojala???

alexa 032

cao ljudi,ja imam kawasakija zxr 750 doteran iz nemacke.ali nemam propratne papire sa grane doteran vec 3-4 meseca.kako mogu da ga carinim. :/ hvala
Motor u srcu,kaciga na glavi,benzin u krvi i Andjeli cuvari!

Gašpar


alexa 032

Motor u srcu,kaciga na glavi,benzin u krvi i Andjeli cuvari!

MILJAN

Citat: ts.marko poslato 20 Februar, 2011, 00:03
E, kako je meni, ja tako godinama.  [glavazid]
Æuti tamo tajkunu jedan! :P :P :P :P :D Pun si ko brod! [balavi] [balavi] hiljadarke samo padaju...  :o :o A ono kao radi¹ u fabrici..Sve je pravan.-.....  :P :P :P :P :P
Cave ab homine unius libri

TroxX

Citat: alexa 032 poslato 09 Januar, 2012, 01:06
cao ljudi,ja imam kawasakija zxr 750 doteran iz nemacke.ali nemam propratne papire sa grane doteran vec 3-4 meseca.kako mogu da ga carinim. :/ hvala

Ako nemas uradjen ulaz idi u agenciju koja radi spediciju i sredice ti malo vise ce te kostati( vise stotina evrica),ali ce ti srediti.Prvo im predoci papire koje imas da pogledaju dali uopste imas sve papire iz Nemacke koji su potrebni za carinjenje da ne bacas pare za dzabe.

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

alexa 032

Motor u srcu,kaciga na glavi,benzin u krvi i Andjeli cuvari!

smajo

POZDRAV GDJE MOGU NABAVITI KROSERA KTM JEFTINOG I NEKE WEB STRANICE HVALA

Major

Imas na prvoj stranici ove teme linkove.   [dunce]

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

smajo

POZDRAV MOZE LI MI NEKO RECI MALO VISE ZA NABAVKU KROSERA ILI NEKU NWEB STRANU

Major


Dooshan

Pozz
Imam par pitanja vezano za uvoz...
Da li za motore vazi (kao sto je nekad vazilo za automobile) Prilikom uvoza od strane lica koje je invalid oslobadjanje od pojedinih dazbina?
Ako vazi:
1. Koliki je obim oslobadjana (spedicija,carina,pdv itd...)
2. Da li to postoji bez obzira na kategoriju (do 500 cc,5-800 cc,800-...)
Ako je neko upucen...
Unapred hvala

Gašpar

Koliko ja znam, te pogodnosti za motocikle NE VAZE, ali javice se vec neko ko je upucen ;)

slave74

Nema sanse, jedva su za karavan izvedbe dozvolili.
Inace ako te interesuje procedura registracije,ili uvoza  put. automobila na invalida pisi na p.

TroxX

I ja sam siguran da za motore to ne vazi,jedino ti mozda pogoduje prilikom registracije,mozda bi tu imao nekakvo umanjenje.