Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

stefanalcatraz

pre 5 godina su imali tablice kad sam ja uvozio,samo uradio tehnièki...tada me kostalo oko 70€,jo¹ sam i¹ao Podravskom magistralom da izbegnem putarine...dal se u meðuvremenu ne¹to menjalo-nisam siguran

BgDusan

Prelistao sam temu i nosim se mislju da odem do Madjarske i da pazarim neki motor. Da li neko ima neka skorija iskustva sa uvozom bas iz Madjarske, koja je tu procedura ( osim sto sam ovde procitao vezano za carinu i speditere, ostavljanje motora u carinskoj zoni i resavanje papirologije kod nas ) ?  [panic]
Da li neko slucajno ima i prikolicu i "kolica" da povuku tako nesto i da li bi se upustao u avanturu da zapalimo do Madjarske na jedan djir, pogledamo par motora pa nesto i pazarimo?  Kao drustvo ili kao jos jedan kupac pored mene...?    [yahoo]

p0peye

@ Бил-око:

Дајте неки телефон шпедитера у шајцаској који хоће да раде Т1 за Србију - изгубих (још један) дан покушавајући да нађем неког ко хоће...
Фала унапред :-)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

peratrap63

zanima me a neko verovatno zna sta se desava sa uvozom iz evropske zajednice ili iz Svajcarske motorcikla koji je za americko trziste ali registrovan i vozen godinu ili vise dana u EU ili u CH,u stvari u pitanju je prolazi li takav motor pregled u amss ili nista od toga ?

Major

To je sada skakljiva tema.
Najbolje se konsultuj sa nekim od speditera. ne bi trebalo da ima problema jer ima EU saobracajnu, mada ovi nasi su retki idioti koji tamo rade tako da bolje pitaj dva tri puta nego posle da imas motor koji mozes da uvezes i platis carinu, a ne mozes da registrujes :)

peratrap63

zadnja informacija koju sam dobio od upucenih je da preskocim motore sa miljama na satovima i sl. koji su za americko trziste iako su vozeni u drzavama ez jer od registracije nema nista

Bori¹a

zeka je imao stroma kome su satovi u miljama... ortak vozi gsxr starog isto satovi u miljama...

*zeka*

Da imao sam jos dosta motora u miljama, ali su davno prvi put registrovani. Sada za prvu registraciju treba onaj jebeni papir od agencije a nemos ga dobit da ga jebes ako fali nesto.

idanijel


castor

Citat: peratrap63 poslato 11 Avgust, 2016, 20:56
zadnja informacija koju sam dobio od upucenih je da preskocim motore sa miljama na satovima i sl. koji su za americko trziste iako su vozeni u drzavama ez jer od registracije nema nista

Ja koliko se sjeæam i Velika Britanija/UK/Engleska ima satove u miljama, tako da se ne prave samo za USA tr¾i¹te, sunce mu jebem...
It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

englezi su problematicni sa farom ...
jer je pravljen da smanji snop na desnoj
umestno na levoj ... tamo odakle ti dolazi
saobracaj ... bitno za ove motore sa h4 jer
kod njih su farovi sa napred kako bi reko
linijama i raspored linija nije isti itd ...
neko ce znati vishe o tome ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Bojan

Citat: castor poslato 12 Avgust, 2016, 23:05
Citat: peratrap63 poslato 11 Avgust, 2016, 20:56
zadnja informacija koju sam dobio od upucenih je da preskocim motore sa miljama na satovima i sl. koji su za americko trziste iako su vozeni u drzavama ez jer od registracije nema nista

Ja koliko se sjeæam i Velika Britanija/UK/Engleska ima satove u miljama, tako da se ne prave samo za USA tr¾i¹te, sunce mu jebem...
Da ali na vecini motora sa digitalnim satom mozes da menjas, Niko ne gleda dali je sat u miljama

Bojan

Citat: DebeliZmaj poslato 13 Avgust, 2016, 00:30
englezi su problematicni sa farom ...
jer je pravljen da smanji snop na desnoj
umestno na levoj ... tamo odakle ti dolazi
saobracaj ... bitno za ove motore sa h4 jer
kod njih su farovi sa napred kako bi reko
linijama i raspored linija nije isti itd ...
neko ce znati vishe o tome ...


Malo si pobrkao, to je za kola. Motori nemaju levu i desnu stranu (dva tocka pa se naginjes i u levo i u desno)

DebeliZmaj

bojan ...
moguce... ali ipak mislim da postoje razlike izmedju UK headlight i evropskog :)
bash za motorcikle ... sutra cu proverim ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Jovan D

Sto se tice motocikala koji se uvoze iz inostranstva stvari stoje ovako:
To da li je brzinometar sa odometrom u mph ili ne nije konkretno bitno ali je indikator da motocikli mozda nema sve potrebne homologacije. Motor ako na samo jednom pokazivacu pravca nema homologaciju takodje ne moze da se uveze u Srbiju (2014 smo odbili BMW HP4 jer je imao rizomine pokazivace pravca bez homologacije) naravno takve sitnice se daju korigovati (zamenom sa fabrickim pa vlasnik ako zeli neka vrati aftermarket posle pregleda), ali sustinski nedostatak kao sto je nepostojanje homologacije jer je pravljen za USA zaboravite u bilo kojoj varijanti (cak i da zamenite svaki element motocikla kod koga je neophodna homologacija). Drugar ima u magacinu nekoliko amerikanaca koji stoje par godina bez mogucnosti registracije. Nijedan motor koji je pravljen za USA trziste ne moze da se registruje u Srbiji, bez obzira da li je bio registrovan u nekoj drugoj drzavi. Takodje u sirokom krugu zaobidjite svajcarce, iako imaju homologaciji neretko se snaga u saboracajnoj dozvoli razlikuje od snage deklarisane u COC ili PP (potvrdi proizvodjaca), svajcarski motocikli su poznati po manjim snagama kao sto znate... Svajcarci mogu da se uvezu ako im snaga nije naknadno menjana, znaci kod njih veliki oprez i mnogo kontrole. Takodje nemojte uvoziti nov tip motocikla koji nikada do sada nije uvezen u Srbiju, tj. da vas primerak bude prvi tip tog motora. To ce vas kostati dodatnih 1000 eura, pustite da predstvanik proizvodjaca to uradi umesto vas, oni to rade za flotu motora i taj trosak za njih nije veliki, u sustini nove motore ili kupite u Srbiji od predstavnika ili u inostranstvu ali da je prethodno predstavnik vec odradio celu proceduru oko homologacijske dokumentacije (to rade Vinca i CIAH u saradnji sa ABS-om). Kod uvoza takodje gledajte izduvni sistem, home-made topovi cak i oni od ozbiljnih firmi koji nemaju homologaciju ce morati da se menjaju ukoliko zelite uverenje koje ce vam omoguciti registraciju. 

castor

Citat: Jovan D poslato 13 Avgust, 2016, 11:09
Takodje u sirokom krugu zaobidjite svajcarce, iako imaju homologaciji neretko se snaga u saboracajnoj dozvoli razlikuje od snage deklarisane u COC ili PP (potvrdi proizvodjaca), svajcarski motocikli su poznati po manjim snagama kao sto znate... Svajcarci mogu da se uvezu ako im snaga nije naknadno menjana, znaci kod njih veliki oprez i mnogo kontrole.

Ajde majketi pojasni malo ovo, jer se to ne odnosi samo na CH, nego u nekim sluèajevima i na DE. Takoðe, naknadno smanjenje snage ne bi smjelo da predstavlja problem, jer to radi ovla¹æeni servis/zastupnik proizvoðaèa, a na zahtjev kupca (ogranièenje zabog kategorije) ili normi/zakona u odreðenoj dr¾avi (ogranièenje snage na 100 KS npr.).

Jer, ako je naknadno smanjenje snage problem, onda tu meni ne¹to smrdi...
It's the ride that matters, not the bike…

Jovan D

Ne, ne odnosi se samo na CH odnosi se na svaki motocikli gde se razlikuje snaga u saobracajnoj od snage u COC-u, PP-u, TUV-u ili DEKRI, ali su motori iz CH takvi u velikom broju, naravno da ih ima i iz ostalih drzava kao sto si rekao i iz DE… Naknadno smanjenje snage je problem bez obzira ko je radio bez obzira sa kakvim atestom, papirom, uverenjem vozilo dolazi iz inostranstva, takvo vozilo se nece moci registrovati. Ako ti kazem da SMART BRABUS (M1-putnicko vozilo) nije mogao da se uveze zato sto mu je povecana snaga uz sve moguce sertifikate onda ti je jasna situacija… Mnoga motorna vozila nisu usla u Srbiju jer su cipovana (uglavnom M1 kategorija) a sto se tice motocikala (L3) tu cipovanje nije popularno i uglavnom se i ne zavede u inostranu saobracajnu (dolaze motocikli sa na primer power commander-om pri cemu povecanje snage nije evidentirano u saobracajnoj pa nije problem) ali je problem smanjenje snage koje se zavede u saobracajnu na zahtev kupca…

El Jefe

Не схватам зашто би био проблем. Саобраћајна дозвола је доказ да је све регуларно и по закону и технички, а мотоцикл са смањеном снагом свакако има хомологацију. Да нема хомологацију за смањену снагу не би ни добио саобраћајну.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

da ali nije saobrazan ( valjda se tako pishe ) sa onim sto je proizvodjach dao papir ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell